Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

χωρισμος


rallou

Recommended Posts

Καλημερα.πηρα το θαρρος να γραψω γιατι εχω αναγκη καπου να τα πω.αυτη τη στιγμη νιωθω κενη.δεν το αντεχω.ξερω πολλες θα με κατηγορισετε.ειχα λοιπον μια σχεση με καποιον παντρεμενο.παντρεμενο που βρισκεται σεδιασταση εδω και ενα μιση χρονο.απλα δεν του εδινε το διαζυγιο παιδια δεν υπηρχαν.ημασταν καλα πολυ ευτυχισμενη μου ελεγε πως μ αγαπα πως ημουν οτι καλυτερο του συνεβει και τωρα τι?δεν καταλαβαινω γιατι εγκαταλειπει.χωρισαμε χθες και με κραταγε αγκαλια με φιλουσε μου ελεγες πως μ αγαπαει εκλεγε αλλα μου ελεγε πως πρεπει να γινει ετσι.το σαββατο πηγε και τον βρηκε η ενδιασταση συζυγος του και τπυ ειπε πως δεν θελει να του το δωσει πως θελει να κανουν μια ακομα προσπαθεια.οταν ηρθε σπιτι ηταν καπως.το ενιωθατηνεπομενη μεραμου τοπε.δεν ξερω τι θελω.τα θελω ολα αλλα και τιποτα.μου ζητησε συγνωμη και πως μου αξιζει κατι καλυτερο.εγω ομως δεν θελω κατι καλυτερο.θελω αυτον.χωρις αυτον δεν θελω να συνεχισω.σας ευχαριστω που με ακουσατε και συγνωμη αν σας κουρασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ γλυκεία μου ότι και και να σου πούμε τώρα θέλει το χρόνο του για να νοιώσεις καλύτερα. και όσο και αν τώρα νομίζεις ότι αυτό δεν θα γίνει θα έρθει η μέρα που θα το ξεπεράσεις και θα προχωρήσεις. σε καταλαβαίνω απόλυτα. και εγώ ήμουν κ'άποια στιγμή με έναν άνθρωπο που βεβαια δεν ήταν παντρεμένος αλλα σε σχέση. Και εκείνος όταν χωρίσαμε έκλαιγε έκανε έδειχνε ακριβώς ότι περιγράφεις. κόντεψα να πεθάνω για αυτόν τον άνθρωπο μετα δεν μπορούσα να φανταστώ την ζωή μνου μακρια του. Και όμως το ξεπέρασα μου πήρε λίγο χρόνο αλλα το ξεπέρασα. Γνώρισα τον αντρα μου τον ερωτευτηκα και τώρα έχουμε και ένα γιο. Υπομονή θα κάνεις και μια φιλική συμβουλή όχι πισωγυρίσματα μόνο κακό θα σου κάνουν. Ξέρω ότι τώρα θα πεις μα τι λέει δεν μπορώ χωρις αυτόν και άλλα τέτοια και εγώ τα ίδια έλεγα αλλα δώσε χρόνο στον ευατό σου και όλα θα πάνε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναγυρναω πισω απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι.οταν ξεκινησαμε τη σχεση μας τον ρωτησα αν ειναι σιγουρος πως θελει να ειναι μαζι μου αλλιως να μην ξεκινησουμε κατι αν την θελει ακομ;.με διαβεβαιωσε πως μονο εμενα θελει και πως θελει να ξεκινησουμε οικογενεια μαζι με το που θα ξεκαθαρισει η κατασταση.απλα το διαζυγιο περιμεναμε για να φτιαξουμε οικογενεια.και τωρα αποφασισε πως δεν ξερει τι θελει.με ποναει περισσοτερο ετσι.την παρασκευη με κραταγε αγκαλια και καναμε σχεδια για τις διακοπες και τωρα τι μ εγκαταλειπει;ετσι απλα;αυτος δεν ποναει;ηταν ολα ενα ψεμα;

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπήρχανε παιδιά θα σου έλεγα ότι αυτά είχανε σχέση...

Αφού δεν υπήρχανε... απλά ή άλλαξε γνώμη ή δεν ξέρει κι εκείνος τι θέλει:

Καλύτερα ξέχνα τον και προχώρα, αντί να λυπάσαι (μιας και όντως δεν υπάρχουν δικαιολογίες) καλύτερα θύμωσε μαζί του, αφ' ενός γιατί σε κορόιδεψε, αφ' ετέρου για τη συναισθηματική του αστάθεια... :evil::evil::evil:


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με πληγωνει μετα απο τοσο καιρο καταλαβε τι πως μας θελει και τις δυο;η πως δεν μπορει αλλο αυτην την κατασταση;αυτος στεναχωριεται;παλαιοτερα πηγαινε και σε ψυχολογο για να καταλαβει τι πραγματικα θελει.και τωρα που εμφανιστηκε η πρωιν τον μπερδεψε οαι δεν ξερει τι θελει.τι να πω.απλα δεν το αντεχω.εχω βαρεθει να κανω σχεσεις.γιατι να μην υπαρχει ο καταληλος και για μενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναρωτιόταν μία κολλητή μου, σε σχέση για 3 χρόνια, το σκεφτόταν να συνεχίσει παρακάτω:

- Πως θα ξέρω ότι ταιριάζουμε σίγουρα, ότι θα τα πάμε καλά...

- Δεν το ξέρεις, απλά... της απαντάμε δύο ήδη παντρεμένες φίλες...

Δεν υπάρχει άνθρωπος να ταιριάζετε απόλυτα.

Θα βρεις κάποιον σαφώς καλύτερο από αυτόν που είχες. Αυτό να πιστέψεις... Δεν ήτανε κατάλληλος, ούτε για σένα, ούτε για καμία...

Κάτσε, θρήνησε, πέσε στα πατώματα για τον χρόνο που πήγε χαμένος, ανασκουμπώσου και ξεκίνα ξανά!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωνεται για να μου απαντησετε.απλα δεν εχω αλλη δυναμη να συνεχισω να προσπαθω.βαρεθηκα με τις σχεσεις.τον πιστεψα.τωρα απλα καθομαι σε ενα καναπε και κοιταω το ταβανι τιποτα αλλο δεν θελω να κανω.ολοι μου λενε πρεπει να προσπαθησω.βαρεθηκα τα πρεπει θελω να ακολουθω τα θελω μου και οχι τους κανονες.και αυτος μου ειπε οτι πρεπει να χωριφουμε.τι πρεπει;η θελει η δεν θελει.μιλησαμε το πρωι και μου ειπε να προσεχω μονο αυτο μπορω να σου πω τωρα μου ειοε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

εγώ θα σου έλεγα να κλείσεις το κεφάλαιο αυτό της ζωής σου και να κοιτάξεις μπροστά.

Η ζωή συνεχίζεται, θα σου πάρει σίγουρα χρόνο, αλλά θα περάσει.

Σημασία δεν έχει τι σου είπε και τι σχέδια κάνατε αλλά το ότι πλέον γύρισε στην γυναίκα του, εγώ στην θέση σου αυτό θα κρατούσα μόνο.

Πιστεύω πως εκείνος ξέρει τι θέλει, και για αυτό έκανε την επιλογή του, μην τον αφήνεις να σε μπερδεύει περισσότερο και να σε κρατάει πίσω..και εφόσον χωρίσατε νομίζω πως καλύτερα να μην μιλάτε καθόλου, θα σε βοηθήσεις περισσότερο να απέχει εκείνος απο την ζωή σου, γιατί, όσο περισσότερο μιλάτε τόσο πιο πίσω πηγαίνεις.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το χρόνο σου.. σκέψου..

Για φαντάσου τη ζωή σου με εκείνον μετά από δέκα χρόνια... θα είναι αυτή που σου αξίζει..;

Αν κλείνατε μαζί κάποια χρόνια σχέσης.. και ξαφνικά.. σου έλεγε "δεν είμαι για 'σένα... σου αξίζει κάτι καλύτερο.."...; τότε τι..;

Για ΄μένα τέτοιοι άνθρωποι χρήζουν βοήθειας...

Καλύτερα τώρα...

"Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί.."

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωνεται για να μου απαντησετε.απλα δεν εχω αλλη δυναμη να συνεχισω να προσπαθω.βαρεθηκα με τις σχεσεις.τον πιστεψα.τωρα απλα καθομαι σε ενα καναπε και κοιταω το ταβανι τιποτα αλλο δεν θελω να κανω.ολοι μου λενε πρεπει να προσπαθησω.βαρεθηκα τα πρεπει θελω να ακολουθω τα θελω μου και οχι τους κανονες.και αυτος μου ειπε οτι πρεπει να χωριφουμε.τι πρεπει;η θελει η δεν θελει.μιλησαμε το πρωι και μου ειπε να προσεχω μονο αυτο μπορω να σου πω τωρα μου ειοε.

Απο τη στιγμή που έχει μπερδέψει τα συναισθήματα του να ξέρεις πως το γυαλί έχει ήδη ραγίσει. Μπορεί αύριο-μεθαύριο να γυρίσει και να σου πεί πως έχει μετανιώσει και έχει αποφασίσει να είναι μαζί σου. Εσύ να θυμάσαι πως το γυαλί έχει ραγίσει και και το πιο πιθανόν είναι οτι η γνώμη του θα ξαναλλάξει, και ξανά και ξανά και θα σε έχει στο πήγαινε-έλα μέχρι να σε διαλύσει εντελώς ψυχολογικά. Για αυτό και εγώ θα συμμεριστώ την άποψη των υπόλοιπων κοριτσιών πως ήρθε ο καιρός να συνεχίσεις τη ζωή σου. Όσο δύσκολο και αν φαίνεται τώρα δώσε ένα χρονικό διάστημα "θρήνου" στον εαυτό σου (επιβάλλεται) και μετά συνέχισε με τη ζωή σου! Τα καλύτερα θα ρθούν!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις αλλα κοριτσια να σας πω ακομα νιωθω το ιδιο χαλια μη πω καο χειροτερα.νιωθω κενη δεν αντεχω αλλο.θελω μια αγκαλια του ενα χαδι του.απλα τον σκεφτομαι συνεχεια τον βλεπω καθε βραδυ στα ονειρα μου.πως θα τον ξεπερασω;πως;θελω να νιωσω και παλι καλα.να μην ποναω.νιωθω πως χανω τον εαυτο μου. ..

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία πένθους που νιώθεις είναι απόλυτα φυσιολογική...Το θεωρώ μάλιστα ενθαρρυντικό που νιώθεις έτσι, πολύ απλά γιατί το έχεις καταγράψει ως απώλεια, άρα έχεις καταλάβει ότι δεν θα ξαναγυρίσει...Δεν πειράζει που τον πίστεψες, πειράζει όμως να συνεχίσεις να του μιλάς, να επικοινωνείς μαζί του...Άσε που άμα σας πάρει χαμπάρι η σύζυγος, τότε να δεις παρατράγουδα....Αποχώρησε με αξιοπρέπεια...Πριν τα είχες με εν διαστάσει σύζυγο, τώρα αν συνεχίσεις να μιλάς μαζί του και να προκαλείς καταστάσεις παίζεις με παντρεμένο σύζυγο, σαφώς χειρότερο και αρκετά υποτιμητικό...

Πάρε τηλ. τις ελεύθερες φίλες σου και βγες μαζί τους για ποτάκι όσο πιο συχνά μπορείς!Μη μένεις μέσα!Αν οι φίλες σου είναι δεσμευμένες, ήρθε η ώρα για τα προξενιά με τους φίλους των δικών τους...Και κανένας να μην σου αρέσει, τουλάχιστον θα ξεχνιέσαι!Αν πάλι σου αρέσει κάποιος, γιούπι!

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να ειμαι μακρια του...δεν ξερω αν ειναι μαζι της...μας αξιζει να ειμαστε μαζι.οταν το λεω σε ατομα που μας ηξεραν οτι δεν ημαστε μαζι δεν το πιστευουν...ολοι ελεγαν ποσο ταιριαζουμε,φαινοταν στο βλεμα του οτι με λατρευε και πως κατι τον εχει πιεσει παρα πολυ και θελει να ξεφυγει.αν πιστευα πως θα ειναι ευτυχισμενος μαζι της πρωτη θα του ειχα πει να ειναι μαζι της.δεν θα ειναι ομως και αυτο με ποναει περισσοτερο.θελω να ειναι ευτυχισμενος...ειναι η ζωη μου το φως μου η χαρα μου...θα κανω τα παντα για να ειναι ευτυχισμενος εστω και απο μακρια θα τον προσεχω...δεν θα παψω να τον αγαπω...ειναι κατι περα απο τισ δυναμεις μου...θελω να τον παρω μια αγκαλια την χρειαζομαι παρα πολυ...αλλα παντα θα υπαρχει ενα αλλα...το σλογκαν μας ειναι ποτε μη λες ποτε και ετσι θα πω και γω ποτε μη λες ποτε αν ειναι αυτος ο μοναδικος για μενα ισως στο γυρισμα του τροχου ισως σε μια αλλη ζωη να ειμαστε ευτυχισμενοι,συγνωμη ανα σας κουρασα.....

Link to comment
Share on other sites

εκ πειρας θα σου πω μεινε μακρια, οσο μπορεις πιο μακρια. Ημουν σε σχεση με καποιον που ειχε χωρισει, εκεινη τον διεκδιεκουσε, αυτος ορκιζοταν οτι δεν ξαναγυρναει, μου εταζε τη γη και τον ουρανο, ημουν απιστευτα ερωτευμενη, μεχρι καποια στιγμη που αρχιζε να τα γυριζει οτι τον πιεζουν οι δικοι του, οτι δεν ξερει τι θελει οτι οτι οτι.... μια μερα ερχεται μ ενα προσκλητηριο στο χερι. Το δικο του. Σε λιγες μερες παντρευοταν κατ αναγκη οπως μου ειπε. Παντρευτηκε. Γυρισε απο ταξιδι του μελιτος και με διεκδικουσε, εβαλε μπρος και καλα το διαζυγιο, τον πιστεψα η ηλιθια. Ξεκινησαμε να φτιαχνουμε το σπιτι μου, πλακακια, επιπλα και λοιπα μεχρι μια μερα που ειπε δεν μπορω να τηρησω αυτα που λεω οι αψυχολογητες πραξεις μου το μαρτυρανε. Επεσα στα πατωματα. Μεσα σε λιγο διαστημα γνωριζω τον αντρα μου, σ εξι μηνες αρραβωνιαστηκαμε, σ εναμιση χρονο παντρευτηκαμε και τωρα εχουμε ενα γιο. Ενα σπιτι φτιαγμενο μισο απο εκεινον και μισο απο τον αντρα μου. Τη ζωη που εχω δεν την αλλαζω με τιποτα. Ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

rallou είσαι ερωτευμένη οπότε όσα λογικά και να διαβάσεις, το συναίσθημα που έχεις τα ξεπερνά. Ο χρόνος είναι σύμμαχός σου όσο και αν δε το καταλαβαίνεις τώρα.

Όσο πιο γρήγορα το(ν) ξεπεράσεις, τόσο καλύτερα για σένα. Και μακάρι ο έρωτας να ξαναχτυπήσει την πόρτα σου σύντομα και με καλύτερες προοπτικές.

Κουράγιο.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...