Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

γειτονες -προβλημα.τι θα κάνατε;;;


Recommended Posts

κορίτσια καλημερα. θα θελα να μου πειτε τι θα κάνατε αν

εσεις μένατε στον 1ο όροφο με 1μωρό και 1 παιδί 4 χρονών και οι κατόικοι της πολυκατοκιίας στον 3ο όροφο- οι οποιοι έχουν τοιχοκολήσει και το φεκ με τις ωρες κοινής ησυχίας- σας ειχαν πατησει το κουδούνι 3 φορές:

α) μια στις 3 το μεσημέρι για να σας πουν οτι ακουν συρσιματα και οτι μάλλον προερχεται από εσας

β) και μια στις 3,30 το μεσημέρι για να σας πουν οτι ναι όντως προέρχεται από εσας το συρσιμο. Και πραγματι συμφωνησαμε και εμείς σε αυτό καθώς ο ενός χρόνων γιος μου έσερνε μια καρεκλα στην προσπαθεια του να περπατησει, αλλά δεν φανταζόμασταν ότι αυτό ακουγεται στον 3ο και οτι θα τους ενοχλήσει

γ) και μια στις 11,30 το βράδυ για να σας κατεβάσουν κάτω και εξω από την πλυκατοικία για να σας δειξουν το βαθουλωματασκι στο αμαξι τιους και να σας πουν οτι πολύ πιθανόν έγινε από εσας ή εσκεμένα λόγω του β ή γαιτί κατι πέταξαν τα παιδια σας από το μπακόλνι ( σημειωτέον οτι δεν βρεθηκε το κα΄τι αυτό, απλά ειναι εικασίες)

κορίτσια πειτε μου τι να κάνωωωωωω;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσπάθησε τα μεσημέρια να κρατάς απασχολημένα τα παιδιά για να μειώνονται όσο γίνεται οι ακραίοι θόρυβοι.

όπως και να το κάνεις καλοκαίρι είναι όλα ανοιχτά οι ήχοι πολλαπλασιάζονται.

δικαιώματα έχουν όλοι σε μια πολυκατοικία. κι αυτοί που έχουν μικρά παιδιά κι αυτοί που δεν έχουν. κι αυτοί που εργάζονται κι όσοι δεν...

δυστυχώς ή ευτυχώς (ευτυχώς για μένα) έτσι είναι.

για το ατύχημα με το αυτοκίνητο εσύ ξέρεις, αλήθεια έχεις πλέγμα στο μπαλκόνι; θα ταν μια καλή δικαιολογία.

είμαι υπέρ της ανοχής όσων έχουν μωρά.

αλλά για να σαι κι εσύ εντάξει και να μην έχεις παρατράγουδα προσπάθησε απ τη πλευρά σου να σαι όσο γίνεται τυπική.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τυπικοτατη, δεν ξανακουστηκε καρέκλα τα μεσημερια.(σημειωτέο οτι δεν μου εχει απραπονεθεί για τίποτα άλλο)

επίσης στα κάγκελα έχω πλεγμα πολύ ψηλό το οποιο το εχω στερώσει σε κονταρια από σκούπα (καταβαινεις ποσο ψηλο είναι)

αυτό που δεν καταλαβαίνω έιναι γιατί να έρχεται σε ωρες κοινης ησυχίας να χτυπα κουδούνια την στιγμή που έχω παιδια στο σπίτι. υπάρχουν και άλλες ώρες.

επίσης τις εικασίες-εμμονές να τις συζητησει με τον ψυχιατρο του και όχι με μένα. σε μένα να έερθει οταν θα έχει αποδείξεις.

συγνωμη, αλλά ειλικρινά έχω μεινει με το στόμα ανοικτό και έχω θυμώσει πολύ

το προβλημα μου είναι οτι δεν σεβεται οτι υπάρχουν παιδια και τις ωρες κοινης ησυχίας

Link to comment
Share on other sites

ωραία απ τη στιγμή που είσαι εσύ εντάξει και τυπική μπορείς ν αρχίσεις να του τη λες!!!!!

αν συνεχίσει το συζητάς και με άλλους ενοίκους!

σε κάθε περίπτωση δε χρειάζεται να χαλιέσαι! πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα μας εκνευρίζει, ας μη του το επιτρέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

σε κάθε περίπτωση δε χρειάζεται να χαλιέσαι! πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα μας εκνευρίζει, ας μη του το επιτρέπουμε!

εχεις απόλυτο δικιο!!

νομικα δεν μπορώ να κάνω κάτι;;;;π.χ μπορώ να παώ στην αστυνομία να καταγραφει το γεγονός της παρενόχλησης (την επόμενη φορά που θα το κάνει;;)

οσο για τους άλλους κατοικους να σου πω οτι ιδιοκτητες είμαστε εμεις στον 1ο και αυτοί σον 3ο . στο 2ο οροφο έχει φοιτητρια την οποία την έχει ταραξει στις παρατηρησεις (π.χ μην πατας το καζανάκι το βράδυ γιατί ακουγεται, επίσης οταν ειχε ερθει σε μας 11,30 το βραδυ για το αυτοκινητο του, μετα στο καπάκι π΄γηε και σε αυτην και την κατεβασε και αυτην κάτω να δει το βαθούλωμα και την ρωταγε αν της επεσε αυτης κατί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ θα σου λεγα μη μπλέξεις με τέτοια.

και δε βγαίνει κάτι και οι μηνύσεις είναι πολυδάπανες και δεν αποσύρονται εύκολα πια.

εσωτερικά στη πολυκατοικία ας βρεθεί λύση.

μέχρι στιγμής που δεν έιναι ακραία η συμπεριφορά του.

βλέπεις και κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μην σε τυχει στραβος γειτονας!Αστο καμμενη ειμαι απο αυτα!!

Φαντασου οτι δε μιλαω σε κανενα απο τους 3 οροφους πανω απο εμας!

Ασε με τη φασαρια!Εμεις με το μωρο δεν κανουμε τιποτα, ο απο πανω μας, ενα ζευγαρι 40 και κατι χωρις παιδια στις 12 το βραδυ σερνουν επιπλα..

η αλλη στον 4ο 3 το μεσημερι τιναζε χαλια

η αλλη στον 5ο εχουν μονιμα το ασανσερ στον 5ο κολλημενο!

Ενα θα σε πω να δεις, εμεις βαλαμε σομπα πελετ γιατι με το πετρελαιο και το μωρο δε υπηρρχε περιπτωση να αναβαμε το καλοριφερ!Θελαμε 1500ε το μηνα!

Λυσαξαν και ελεγαν ασφαλιστικα μετρα θα σας κανουμε και τετοιες βλακειες, φτασαμε σε δικηγορο και τετοια!Ευτυχως υπαρχει νομος και εσκασαν!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μην σε τυχει στραβος γειτονας!Αστο καμμενη ειμαι απο αυτα!!

Φαντασου οτι δε μιλαω σε κανενα απο τους 3 οροφους πανω απο εμας!

Ασε με τη φασαρια!Εμεις με το μωρο δεν κανουμε τιποτα, ο απο πανω μας, ενα ζευγαρι 40 και κατι χωρις παιδια στις 12 το βραδυ σερνουν επιπλα..

η αλλη στον 4ο 3 το μεσημερι τιναζε χαλια

η αλλη στον 5ο εχουν μονιμα το ασανσερ στον 5ο κολλημενο!

Και ολοι μου το παιζουν υψηλη κοινωνια!!

Οποτε αστους να λενε και μη χαλιεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, εσείς στον πρώτο... εκείνοι στον τρίτο.... μα πώς...;

Το λογικό είναι εσείς να κάνετε παρατήρηση στη φοιτήτρια... και η φοιτήτρια στους κατοίκους του τρίτου... Δεν καταλαβαίνω...

Ωστόσο.. κι εμάς μας έχει τύχει να έρθει η από πάνω (και όχι η παραπάνω) και να μας πει ότι σέρνουμε έπιπλα... μα αν σέρναμε έπιπλα, θα ερχόταν η από κάτω.. όχι η αποπάνω... αλλά η γυναίκα ήταν ψυχοπαθής...

Ρώτησέ την.. ο ήχος με τι ταξιδεύει; Με τελεφερίκ ή με το μετρό..; Έχει διαφορά...

Καλή συνέχεια - καλή επιτυχία.. Λία..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και κατι άλλο,

στον 3ο ο πα.......ς βγάζει τα κοινοχρηστα μονος του και τα βγάζει με το ιδιο ποσό για όλους τους ορόφους. είναι σωστό αυτό;;;

μια κοπέλα μου είπε οτι δεν χρεωνονται το ίδιο όλοι οι οροφοι, αφού κάνουν διαφορετική χ΄ρηση του ασανσερ, π.χ στον 1ο πρεπει να ειναι λιγοτερα από οτι στον 2ο και στον 3ο;;

ξέρει καμιά σας κάτι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και κατι άλλο,

στον 3ο ο πα.......ς βγάζει τα κοινοχρηστα μονος του και τα βγάζει με το ιδιο ποσό για όλους τους ορόφους. είναι σωστό αυτό;;;

μια κοπέλα μου είπε οτι δεν χρεωνονται το ίδιο όλοι οι οροφοι, αφού κάνουν διαφορετική χ΄ρηση του ασανσερ, π.χ στον 1ο πρεπει να ειναι λιγοτερα από οτι στον 2ο και στον 3ο;;

ξέρει καμιά σας κάτι;;

εννοείται πως όταν κάποιος μένει πχ στον πρώτο χρεώνεται διαφορετικά την χρήση ασανσέρ απο ότι εκείνος που μένει πχ πέμπτο.

γενικά τα κοινόχρηστα δεν βγαίνου όσο το ποσό δια τα διαμερίσματα

έχει να κάνει με τα χιλιοστά, όλα αυτά βέβαια τα γράφει το καστατικό της πολυκατοικίας αναλυτικά, μπορείς να ζητήσεις να το διαβασεις.

γενικά από ότι καταλαβαίνω έχετε μπλέξει με παράξενο...απλά την επόμενη φορά που θα έρθει τέτοια ώρα στο σπίτι σου για παρατήρηση καλό θα είναι να τον επιπλήξεις εσύ, βρίσκει και τα κάνει και δεν θα σταματήσει όσο τα δέχεστε εσείς.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites

... αλλά η γυναίκα ήταν ψυχοπαθής...[/font]

αχα συγγενης δηλαδή του πα....α του δικο μου στον 3ο!!!!!!

:D:D:D

Το ίδιο πρόβλημα έχει μια φίλη... την έπαιρναν τηλέφωνο για τα κοινόχρηστα και δεν το σήκωνε... τη ρώτησα γιατί... και μου είπε:

"Μένω ισόγειο. Από άλλη είσοδο, εξωτερική. Δε χρησιμοποιώ σκάλες, ασανσέρ. Πληρώνω κοινόχρηστα 100 ευρώ τουλάχιστον το μήνα... το χειμώνα.. με δέκα φέτες καλοριφέρ για σπίτι 38 τετραγωνικά.... ενώ η διαχειρίστρια πληρώνει 150 ευρώ το μήνα.. στον τρίτο, με ασανσέρ, σκάλες... 100 τετραγωνικά σπίτι και καμιά εξηνταριά φέτες καλοριφέρ στα σίγουρα.... Αναλογικά δεν βγαίνει...

Άσε που μας βάζουν ένα χαρτί στον πίνακα ανυπόγραφο, που λέει <<πληρώνεις τόσα>>..."

Έπαθα ένα χρηματικό σοκ.. γιατί, πράγματι, ναι μεν η διαχειρίστρια πληρώνει περισσότερα (αυτό έλλειπε..) αλλά αναλογικά δεν στέκει από καμία άποψη...

Ρωτήστε το λογιστή με βάση ποιό πρόγραμμα βγαίνουν τα κοινόχρηστα και υπολογίστε...

Link to comment
Share on other sites

νομικα δεν μπορώ να κάνω κάτι;;;;π.χ μπορώ να παώ στην αστυνομία να καταγραφει το γεγονός της παρενόχλησης (την επόμενη φορά που θα το κάνει;;)

Θα το θεωρούσα ακραίο... Και, επίσης, αν το ξεκινήσεις, θα το συνεχίσουν κάθε τρεις και λίγο κι αυτοί...

οσο για τους άλλους κατοικους να σου πω οτι ιδιοκτητες είμαστε εμεις στον 1ο και αυτοί σον 3ο . στο 2ο οροφο έχει φοιτητρια την οποία την έχει ταραξει στις παρατηρησεις (π.χ μην πατας το καζανάκι το βράδυ γιατί ακουγεται, επίσης οταν ειχε ερθει σε μας 11,30 το βραδυ για το αυτοκινητο του, μετα στο καπάκι π΄γηε και σε αυτην και την κατεβασε και αυτην κάτω να δει το βαθούλωμα και την ρωταγε αν της επεσε αυτης κατί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Θα συμφωνήσω στο είναι να μην σου τύχουν στραβοί γείτονες...

Όσο για το βαθούλωμα... δεν θα έδινα καν σημασία...

Εάν θέλετε να του σπάσετε τα νεύρα, συνεννοηθείτε με τη φοιτήτρια να κάνει ΤΗΝ φασαρία και εσείς επίσης (παιδιά, στερεοφωνικά κλπ) τις ώρες ΜΗ ΚΟΙΝΗΣ ΗΣΥΧΙΑΣ... Αλλά ολες τις ώρες...

και κατι άλλο,

στον 3ο ο πα.......ς βγάζει τα κοινοχρηστα μονος του και τα βγάζει με το ιδιο ποσό για όλους τους ορόφους. είναι σωστό αυτό;;;

μια κοπέλα μου είπε οτι δεν χρεωνονται το ίδιο όλοι οι οροφοι, αφού κάνουν διαφορετική χ΄ρηση του ασανσερ, π.χ στον 1ο πρεπει να ειναι λιγοτερα από οτι στον 2ο και στον 3ο;;

ξέρει καμιά σας κάτι;;

Τα κοινόχρηστα βγαίνουν με βάση τα χιλιοστά.

Τα χιλιοστά έχουν σχέση για το πετρέλαιο κλπ με τα τετραγωνικά του διαμερίσματος, για το ασανσέρ και με τον όροφο.

Τα χιλιοστά αυτά είναι συγκεκριμένα και υπάρχουνε στο καταστατικό της πολυκατοικίας, βρες το και τσέκαρέ το.

Με το καλοριφέρ αλλάζουνε το χειμώνα εάν διαμέρισμα είναι κλειστό. Όχι να μένει κάποιος μέσα και να μην χρησιμοποιεί το καλοριφέρ (έστω και αποδεδειγμένα). Κλειστό, να μην μένει κανείς, γιατί αλλιώς θεωρείται ότι επωφελείται τη ζέστη των σωλήνων ή κάτι τέτοιο.

Καλά ξεμπερδέματα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...