Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ταξιδιάρες μαμάδες (και μπαμπάδες)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουπς, σόρυ για το 2πλο ποστ - γράψτε λάθος...

Πήγα να προσθέσω το κατιτίς μου και τα 'κανα μπάχαλο!

Νταξ κοπελιά, δεν έγινε τίποτις :D

Πάντως για το θέμα του ταξιδιού με μωρό, δεν είναι αυτό μόνο το πρόβλημα, πιο πολύ για το οικονομικό το ανέφερα χαχα

με τη Νοτια Αμερικη εχω κι εγω κολλημα απο μικρη!

Περου Χιλη Αργεντινη Βραζιλια.....σε οοοοολα αυτα θελω να παω!!!!

Είσαι δικιά μου!
Ναι!!! Και Κολομβία
Αχ άσε κι είχα ξεσηκωθεί με έναν Κολομβιανό συμμαθητή εκεί στα Λονδίνα... τι σου είναι οι λατίνοι! Μετά το ξανασκέφτηκα, μην καταντήσω σαν εξπρές μεσονυχτίου και δεν έφτιαξα βαλίτσα!

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως ενώ είμαι αγχώδης γενικώς με την οργάνωση του ταξιδιού (περισσότερο για το εξωτερικό), τα χωρίς οργάνωση και χύμα είναι τα καλύτερα. Πήγαμε Σύβοτα μια χρονιά για διακοπές. ΤΕΛΕΙΑ. Ε οκ, τέλειωσαν οι μέρες, αλλά εμείς δεν θέλαμε να τελειώσουν κι οι διακοπές. Το κόψαμε προς τα πάνω λοιπόν και τι δεν είδαμε! Γιάννενα, Ζαγοροχώρια (Βίκος, Αρίστη, Πάπιγκο κλπ), Μέτσοβο, Μετέωρα, Τρίκαλα, Καρδίτσα... Απ'τα καλύτερα ταξίδια έβερ!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιάρες μέλλουσες μαμάδες δέχεστε??????

Διότι πραγματικά με μια βαλίτσα στο χέρι είμασταν μεχρι προτεινος...Ξυπνουσαμε Σαββατο πρωι και φευγαμε ετσι απλά απρογραμμάτιστα για όπου μας ερχόταν στο μυαλό...

Λατρεύω Ηπειρο - 'εχει απίστευτα μέρη να δεις (Γιάννενα - Ζαγοροχώρια - Κόνιτσα - Σύβοτα - Πάργα - Πέρδικα κτλ), επίσης Πηλιο, Καρπενήσι, Ναουσα, Φλώρινα...

Τι να πρωτοθυμηθώ - όλη η Ελλάδα είναι μία κούκλα! Λογω τρέλας με το σκι έχουμε γυρίσει όλα τα βουνά και τα χιονοδρομικά...

Επίσης λάτρεψα τα Γαλλικά και Ελβετικά χωριά, απίστευτο χρώμα, αρμονία...


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χωριουδάκι Ελβετίας πέρσι το ΜΑρτιο...

Προορισμός καθαρά για σκι...όμως...

Φτανεις σε ένα μικρό χωριό - αφηνεις το αυτοκινητο (αν εχεις νοικιασει διοτι απέχει κανα δύωρο απο Ζυρίχη) στο παρκινγκ και ανεβαινεις με καλωδιωτη καμπίνα..

Το χωριό κατασπρο και γραφικό, όλα τα σπίτια ξύλινα με στεγες, εναρμονισμενα με τη φύση, δεν κυκλοφορουν αυτοκινητα, παρα μονο σνοου μομπιλ τα οποια χρησιμευουν ως ταξί... Ο κεντρικος δρομος ειναι χιονισμενος και μπορεις να τον κατεβεις και με τα σκι σου και οι αναβατηρες ειναι μεσα στο χωριο...

Η φύση και τα δεντρα είναι μαγεία και το μάτι σου βλέπει γυρω γυρω τις χιονισμενες Άλπεις!!!!!!!!

Η απολυτη χαλαρωση και ηρεμία..!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι 2007, Μόναχο. Βγάζουμε οικογενειακό εισιτήριο (bavarian ticket) που ισχύει για 5 άτομα όλη μέρα. Μπορείς αν θυμάμαι καλά να μπεις και να βγεις όσες φορές θες από το τραίνο σε οποιονδήποτε σταθμό. Προορισμός: Garmisch-Partenkirchen, δίδυμα χωριά στους πρόποδες του Zugspitze (ενώθηκαν για τις ανάγκες των χειμερινών ολυμπιακών που έλαβαν χώρα εκεί το 1936), ψηλότερης κορυφής της Γερμανίας. http://insurance.essentialtravel.co.uk/skiguide/germany/garmisch-partenkirchen.htm

http://travel.webshots.com/album/555448843FzzSMb?start=0

Παρότι καλοκαίρι, εκεί κάνει κρύο, χρειάζεσαι μπουφανάκι. Αν ανέβεις δε και στην κορυφή, θες όλα τα αξεσουάρ (κασκώλ, γάντια κλπ). Στην διαδρομή περνάμε καταπληκτικά χωριά (μέσα σ'όλα και το Mittenwald που αναφέρθηκε από την bounitsa). Φτάνουμε στο Garmish το μεσημέρι.

0,1020,770381,00.jpg

Αποφασίζουμε να κάνουμε βόλτα με τα πόδια στα χωριά. Καταλήγουμε για καφέ και φυσικά τι προσέφεραν μεταξύ άλλων; Ναι ναι, φραπέ! Μην έχοντας ενημερωθεί για το ωράριο λειτουργίας του οδοντοτού που φτάνει στην κορυφή, τελικώς δεν ανεβαίνουμε. Οργώσαμε όμως τα δύο χωριά.

is12262.jpg

Επειδή έμεινε μαράζι στον άντρα μου, 2 μέρες πριν φύγουμε από Μόναχο αποφασίζουμε να ξαναπάμε, πιο οργανωμένοι αυτή τη φορά. Αφού φτάσαμε στο Garmish πήγαμε απευθείας να βγάλουμε εισιτήριο για τον οδοντωτό

gp_zugspitze_zahnradbahn_train_winter_kurv.jpg

που θα μας ταξίδευε μέχρι ενός σημείου κι από κει με τελεφερίκ στην κορυφή. Eκεί με μια γέφυρα ενώνεται η Γερμανία με την Αυστρία :D

gp_zugspitze_looking_down_from_cablecar_at_valley.jpg

gp_zugspitze_seilbahn_gondola_entering_top_station_v.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Zugspitze

http://www.zugspitze.de/de/winter/index.htm

Από κει κατεβήκαμε πάλι με τελεφερίκ στην λίμνη Eibsee

eibsee6c5d.jpg

Στον γυρισμό από τη λίμνη πήραμε το λεωφορείο (πάντα με το ίδιο εισιτήριο) και μέχρι να φτάσουμε στο Garmisch περάσαμε φοβερά χωριά τα οποία σημείωνα σαν τρελλή για επόμενη εξόρμηση (grainau, oberau) με διαμονή εκεί πλέον κι όχι Μόναχο (να δεις κάτι μπυραρίες Ταρα να σου βγουν τα ματάκια όξω!)


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Na διαγραφει παρακαλω αυτο το καφε γιατι παιζει με τον ππονο των ταξιδιαρικων ψυχων.....:roll::roll::roll::roll::roll::roll:


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Na διαγραφει παρακαλω αυτο το καφε γιατι παιζει με τον ππονο των ταξιδιαρικων ψυχων.....:roll::roll::roll::roll::roll::roll:
Να φύγεις εσύ, να πας αλλού :tongue:

Μπορείς να πας στο Τιρολο :lol:


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...