Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Συνδυασμος ονοματων!


potoulis

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα!

χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Σκοπευω να βαφτισω τη μικρουλα μου και τα ονοματα ειναι Ελευθερια ( της μαμας μου) και Ραφαελα (που το εχω ταξει).

Μπορειτε να σκεφτειται κανενα συνδυασμο για αυτα τα δυο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μου έρχεται τίποτα στο νου! Πρέπει απαραίτητα να τα συνδιάσεις;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ σκέφτηκα το Έλλα, που υπάρχει στα ξένα, αλλά στα ελληνικά δεν λέει. Το Έλλη είναι πολύ ωραίο και ταιριάζει και με τα δύο, αλλά και πάλι το Ραφαέλα δεν "ακούγεται".

Πάντως δεν νομίζω ότι επειδή το έχεις τάξει πρέπει να ακούγεται καθημερινά. Θα ασκουστεί στην εκκλησία, θα μπει στην ταυτότητα, νομίζω ότι είναι αρκετό.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ραφαέλα δαγκωτό!!!!!!!!!!!!!!

Έτσι θα έλεγα κι εγώ! Πέρα από το Έλλα, άλλος εύηχος συνδιασμός δύσκολα να βγεί!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι πολύ ισχυρά ονόματα, δηλαδή με οποιοδήποτε συνθετικό "χάνουν" και δύσκολα παραπέμπει ώστε να ακούγονται... Παρά ταύτα, το Ραλλία μπορεί να κάνει μια παραπομπή! Αν και είναι ανεξάρτητο όνομα, ωστόσο αξιοποιείται ωραία εν προκειμένω!

Επίσης, κάτι του τύπου Θέλια (τρισύλλαβο).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

καλησπερα και απο εμενα! εχω τεραστιο προβλημα! ο αντρας μου δε συμφωνει να δωσουμε ασχετο ονομα στη μικρη μας και της πεθερας μου το ονομα δε μου αρεσει καθολου. εαν δωσω και της μητερας μου μαζι δε ξερω πως να τη φωναζω....Αργυρω - Ελενη.....οποια εχει καμια ιδεα ας μου πει! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!

χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Σκοπευω να βαφτισω τη μικρουλα μου και τα ονοματα ειναι Ελευθερια ( της μαμας μου) και Ραφαελα (που το εχω ταξει).

Μπορειτε να σκεφτειται κανενα συνδυασμο για αυτα τα δυο?[/quote

Δεν εχω να σου προτεινω συνδιασμο, αλλα εαν το εχεις ταξει στον Αγιο Ραφαηλ θα πρεπει να το πεις Ραφαηλα , Ραφαελα ειναι ιταλικο. Το λεω γιατι το εχω ψαξει . Βεβαια ρωτα κιολας αλλα εγω οπου ρωτησα πηρα αυτην την απαντηση.

Παντως οπου και να καταληξεις να ειναι καλοτυχο το κοριτσακι σου.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω απλα αισθανομαι ασχημα να εχω ταξει το ονομα και να μην ακουγεται οπως το ιδιο και της μητερας μου!
Είναι πολύ δύσκολο να τα συνδυάσεις αυτα τα 2. Αλλά και συνδυασμός να γίνει δεν θα ακούγεται κανένα απο τα 2 ονόματα. Θα σου έλεγα να διαλέξεις ενα απο τα 2.

Τι καλύτεο να είσαι μαμά δύο παιδιών?

Να είσαι μαμά τριών παιδιών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα! εχω τεραστιο προβλημα! ο αντρας μου δε συμφωνει να δωσουμε ασχετο ονομα στη μικρη μας και της πεθερας μου το ονομα δε μου αρεσει καθολου. εαν δωσω και της μητερας μου μαζι δε ξερω πως να τη φωναζω....Αργυρω - Ελενη.....οποια εχει καμια ιδεα ας μου πει! ευχαριστω!

στο μυαλο μου ερχεται το Αριέλη ή Αριέλα.


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...