Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ!!!!


Recommended Posts

Καταρχήν για να μην παρεξηγηθουν τα παρακατω. Ειμαι παλιο μελος του παρεντς που για ευνοητους λογους (επειδή δεν θελω να φωτογραφηθω καθως εχω ενα σωρο δημοσιευσεις και ειναι περιεργα τα πραγματα) εφτιαξα ενα νεο κωδικο, με αλλο ονομα κλπ. Παντως αυτα που θα πω ειναι περα ως περα αληθινα.

Ειμαι παντρεμενη μετα απο μια πολυχρονη σχεση με εναν ανθρωπο που με αγαπαει και τον αγαπαω, εχουμε 2 παιδακια και μεχρι εκει ολα καλα. Με την πεθερα μου (οπως τοσες νυφες και πεθερες) δεν εχουμε καλη σχεση χωρίς ομως να εχουμε βριστει ή οτιδηποτε τετοιο απλα δε συμπαθιομαστε. Πριν 11/2 χρονο μου εκμυστηρευτηκε η μαμα μου (ατομο ιδιαιτερα θρησκευομενο) οτι εχει πεσει στην αντιληψη της οτι η πεθερα μου κανει μαγια. Το συνηδητοποιησε 2 μερες μετα το γαμο μας (μετα απο ενα ονειρο της γιαγιας μου που εχει πεθανει), συνδιασε γεγονοτα, παρατηρησε ειχε ευρηματα κλπ. Μου το ειπε με καθυστερηση 3 ετων γιατι δεν θεωρουσε οτι θα το πιστευα. Και πραγματι δεν το πιστεψα αμεσα γιατι θεωρουσα οτι τετοια πραγματα δεν γινονται και ποσο μαλλον απο μια μανα στο παιδι της (τον αντρα μου). Στο μεταξυ βεβαια αφηνα το παιδι μου 4 ετων σημερα να πηγαινει εκει οταν ημουν στη δουλεια - κατι που δεν θα εκανα σημερα.

Γενικα ολο το διαστημα που δεν πιστευα τη μαμα μου απλα παρατηρουσα. Και εβλεπα τα εξης: Αρρωσταιναμε καλοκαιριατικα οταν πηγαιναμε σε μερη που αφορουσαν εμενα (πχ χωριο μου - εξοχικο μου) αλλα ποτε οταν πηγαιναμε στο χωριο της πεθερας, ειχαμε γκρινιες και μουρμουρες χωρις λογο, συχνους πονοκεφαλους και ματιασματα (κατι που πριν το γαμο εγω δεν ειχα), παρα πολλες ατυχιες, αναποδιες, οικονομικα θεματα απο το πουθενα, οποτε ερχεται επισκεψη μετα τα παιδια αρρωστα και μεσα στο κατακαλοκαιρο καλα να μην πω οτι οποτε πηγαινε επισκεψη στους δικους μου ειχαν γκρινιες.Αυτο που ομως με συγκλονισε ηταν το εξης: Το πασχα και ενω ολοι μαζι (πεθερα -μονη της καθοτι χηρα- και οι δικοι μου ειμαστε στο εξοχικο μας, το μεγαλο μου παιδι αρχισε να συμπεριφερεται παρα πολυ περιεργα. Αρχισε να αρνηται να κανει το σταυρο του (παιδι που εκκλησιαζεται πολυ τακτικα και κοινωναει λογω της μαμας μου που οπως ειπα ειναι θρησκευομενη), να μη θελει τον αγιασμο, να προσπαθει η μαμα μου να τον σταυρωσει και να προσπαθει να της ανοιξει τα χερια, σκηνες απο ταινιες. Ειπαμε παιδακι ειναι αλλα αυτο συνεχιστηκε και στην Αθηνα, να μη θελει να φιλαει τις εικονες μεσα στην εκκλησια κλπ. Η μαμα μου βρηκε μεσα στο εξοχικο μας τριχες πολυ λεπτα κομμενες και πεταμενες στο δωματιο που κοιμομασταν, και καρφιτσες. Φυσικα εκει σιγουρευτηκα ποιος κανει τι.....

Το παιδι το διαβασε παπας και ηρεμησε και επανηλθε καπως, βεβαια ωρες ωρες κανει τρελα πραγματα δεν θελει να φοραει σταυρο κλπ. Προσπαθω να τον κοινωναω βεβαια, εχω μιλησει με ιερωμενο τον εξομολογο της μητερας μου που γνωριζει ολη την περιπτωση, μου εχει πει πραγματα που αρχικα τα θεωρησα τραβηγμενα αλλα στην πορεια μου βγηκαν οποτε θεωρω οτι ο ανθρωπος λαμβανει θεια φωτιση - δεν θα μπορουσε να τα ξερει μονος του. Μου ειπε να απομακρυνθω απο αυτη τη γυναικα και εγω και το παιδι, να μην την αφηνω λεπτο απο τα ματια μου οταν ερχεται σπιτι μου, να προσπαθω να μην ερχεται σπιτι μου γιατι και τιποτα να μην κανει εχει τοσα δαιμονια που την ακολουθουν απο τη στιγμη που κανει μαγια και διαφορα τετοια.

Για να μη σας κουραζω αλλο (σεντονι εγραψα) πλεον δεν εχω αμφιβολια οτι κανει τετοια πραγματα (εχω πολλες ενδειξεις πια), αλλωστε η ιδια ειναι απο αυτες τις χαμηλοβλεπουσες κακες γριες του χωριου που δεν εχει ζησει τιποτα στη ζωη της, στερημενη απο τα παντα, χηρα που δεν εχει κατι αλλο να κανει απο το να μας κανει τη ζωη δυσκολη καθοτι ο αντρας μου ειναι και μοναχογιος. Το προβλημα μου ειναι οτι

1ον - δεν μπορω να πω τιποτα στον αντρα μου γιατι ποιος θα πιστευε κατι τετοιο για τη μανα του

2ον - πως θα προφυλαξω τα παιδια μου απο αυτη, αφου το μεγαλο μου το εχει μισομεγαλωσει και δεν μπορω ξαφνικα να μην πηγαινω ποτε σπιτι της ή να μην ερχεται εκεινη στο δικο μου αφου δνε εχουμε τσακωθει φανερα

3ον - εχω κουραστει πια απο τις τοσες απανωτες ατυχιες - αρρωστιες κλπ που και κατι φυσιολογικο να τυχει πια ριχνω την ατυχια σε εκεινη

Σας παρακαλω πειτε μου αν ειχατε ποτε αντιστοιχες εμπειριες και κυριως το τελος της υποθεσης γιατι εχω αρχισει και φοβαμαι.....

ΥΓ Συγνωμμη το ποστ ειναι τεραστιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καμμια απαντηση βρε παιδια?

κοπελα μου διαβασα την ιστορια σου σε πιστευω φυσικα αλλωστε τωρα πια οτι και να ακουσω για πεθερες μπορω να τα πιστεψω ολα.....δεν εχω εμπειρια σε τετοιου ειδους θεματα αλλα ξερω οτι στον Καρεα υπαρχει μια εκκλησια που κανει εξορκισμους αν εισαι στην Αθηνα η εστω καπου κοντα παρε ενα τηλεφωνο και μιλησε τους αυτοι θα σου πουν τι πρεπει να κανεις.εγω παντως θα σου ελεγα να κοψεις επαφες μαζι της ουτε να πηγαινεις ουτε να ερχεται και αν σε ρωτησει ο αντρας σου θα του πεις εχω τους λογους μου και ειναι πολυ σοβαροι!!


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "τρίχες πολύ λεπτά κομμένες"? ανθρώπινες?

πολύ με φοβίζουν αυτά τα πράγματα... δεν ξέρω, εγώ θα έψαχνα τρόπο να αντεπιτεθώ στο ίδιο της το παιχνίδι. Η μαμά σου μήπως ξέρει από αυτά να σε βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ξερω αν τα πιστευω αυτα η οχι.. ομως πιστευω στην αρνητικη ενεργεια!Νομιζω παντως.. οτι οπταν καποιος ειναι ευαλωτος.. φοβαται και τα πιστευει .. επηρεαζεται πιο πολυ και ισως πιανουν και ολα αυτα.. μαγια ματια κλπ κλπ.Αν εισαι δυνατη και δεν πιστευεις ολα αυτα .. νομιζω τπτ δεν μπορει να σε επηρεασει.Για προσπαθησε να μην επηρεαζεσαι και μην φοβασαι.. και να δεις οτι δεν θα σε αγγιζει τπτ.Μην αποδιδεις οτι σου συμβαινει στα μαγια.. αναποδιες και αρρωστιες συμβαινουν σε ολους μας!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοείς "τρίχες πολύ λεπτά κομμένες"? ανθρώπινες?

πολύ με φοβίζουν αυτά τα πράγματα... δεν ξέρω, εγώ θα έψαχνα τρόπο να αντεπιτεθώ στο ίδιο της το παιχνίδι. Η μαμά σου μήπως ξέρει από αυτά να σε βοηθήσει?

να της αντιγυρισει τα μαγια???σε μια γυναικα που αν ισχυουν ολα αυτα προσπαθει να κανει κακο στη μανα των εγγονιων της και γυναικα του γιου της???δε νομιζω ασε που θα ανοιξει ενας κυκλος περιεργος κλπ και τελικα θα φθασει να κανει η κοπελα οτι κατηγορει τωρα τη πεθερα της,,,,

κοιτα απο τη στιγμη που τα πιστευεις αυτα μονο με τη βοηθεια του παπα φανταζομαι οτι θα βρεις ησυχια απο την στιγμη που πιστευεις,,,,,τωρα και εγω πιστευω στην αρνητικη ενεργεια ενος ανθρωπου και οτι αυτη μπορει να σου φερει πολλα,,,αλλα οχι οτι στραβο και κουλο που μας ερχετε στη ζωη οτι φταινε τα μαγια,,,,

αποψη μου να εισαι παντα παρουσα στις επισκεψεις της πεθερας σε οποιο σημειο και αν γινεται σπιτι σου η σπιτι της και αρχιστε να αραιωνεται,,,,,αν βρεις τωρα κατι στο κηπο σου βαλε τον αντρα σου στο παιχνιδι του στυλ ,,,κοιτα τι βρηκα στο κηπο,,,,χωρις να κατηγορησεις κανεναν,,,,και θα δεις σιγα σιγα αντιδρασεις,,,,,

οσο για το φοβο που λες,,,,εκει πατανε και ολοι αυτοι που ασχολουντε μα αυτα,,,,σταματα να φοβασαι εχεις την πιστηα σου που απο οτι καταλαβαινω ειναι βαθια και αυτο θα σε βοηθησει να ξεπερασεις οποιο φοβο,,,αν φοβασαι τα πραγματα θα γινουν χειροτερα,,,,οσο για τα παιδια σου ας φορανε το στυαρο λεγε τη προσευχη καθε βραδυ δε νομιζω να θελει να τους κανει κακο,,,αν ηθελε κατι θα ειχε γινει μεχρι τωρα με αποδεκτες τα παιδια,,,,εγω απλα νομιζω οτι εσυ και η οικογενεια σου ειστε ο στοχος,,,,οχι τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "τρίχες πολύ λεπτά κομμένες"? ανθρώπινες?

πολύ με φοβίζουν αυτά τα πράγματα... δεν ξέρω, εγώ θα έψαχνα τρόπο να αντεπιτεθώ στο ίδιο της το παιχνίδι. Η μαμά σου μήπως ξέρει από αυτά να σε βοηθήσει?

:cool:

Δεν είναι κακή ιδέα. Έχεις διαβάσει τις "Μάγισσες της Σμύρνης"; είναι ό,τι πρέπει για την περίπτωση ;)


etCDp3.png hk8kp3.png

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις επιβεβαιώσει τοι υφίσταται η οικογένειά σου κάτι τέτοιο εγω θα πρότεινα να μην ανταποδώσεις-αφ'ενος μεν γιατί δεν ξέρεις τί πόρτες θ'ανοίξεις κι αφ'ετέρου γιατί γίνεσαι το ίδιο με αυτό που πας να πολεμήσεις...

αν γνωρίζεις ποιός είναι ο άγιος προστάτης σου να τον επικαλείσαι και να ζητήσεις τη βοήθειά του..

η πεθερά σου πως και ασχολείται με μάγια;

υπάρχει νομίζω ένα φόρουμ λέγεται το μεταφυσικό ή το φόρουμ του μεταφυσικού,κάπως έτσι κι έχει εκεί ανθρώπους που ασχολούνται με κάτι τέτοιες περιπτώσεις κι ίσως αν ζητήσεις τη βοήθειά τους να σου πουν και πέντε πράγματα παραπάνω.

καλά ξεμπερδέματα...ο Θεός κι η Παναγία κι όλοι οι αγγέλοι να σας φυλάνε..


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "τρίχες πολύ λεπτά κομμένες"? ανθρώπινες?

πολύ με φοβίζουν αυτά τα πράγματα... δεν ξέρω, εγώ θα έψαχνα τρόπο να αντεπιτεθώ στο ίδιο της το παιχνίδι. Η μαμά σου μήπως ξέρει από αυτά να σε βοηθήσει?

Να σου πω την αληθεια,δεν περιμενα κατι καλυτερο απο σενα.Κοπελα μου τι λες?Πας καλα?Τα "μαγια" δεν ειναι παιχνιδι!!Ελεος!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[/b]

Να σου πω την αληθεια,δεν περιμενα κατι καλυτερο απο σενα.Κοπελα μου τι λες?Πας καλα?Τα "μαγια" δεν ειναι παιχνιδι!!Ελεος!!

κι εμένα μου έκανε εντύπωση μια τέτοια συμβουλή..τελοσπάντων ελπίζω οτι η my kelly δεν εννοούσε μάγια αλλά κάτι ανάλογο πιο "αγνό"


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα μου έκανε εντύπωση μια τέτοια συμβουλή..τελοσπάντων ελπίζω οτι η my kelly δεν εννοούσε μάγια αλλά κάτι ανάλογο πιο "αγνό"

riniw μου αν υπάρχουν τα μάγια με την κακή τους μορφή υπάρχουν και εκείνα που τα ακυρώνουν. Δεν ξέρω από αυτά, ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο. Πιστεύω όμως στην κακή ενέργεια (χωρίς να χρειαστεί κάποιον να μαδήσει τρίχες ή να σφάξει κοτόπουλα στην αυλή σου αλλά να καταφέρνει να σε γκαντεμιάζει). Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα απέφευγα αυτό το άτομο αλλά υπάρχουν και άλλοι που θα έκαναν αγιασμούς και εξορκισμούς και χίλια δυο - που κι αυτά είδος "μαγείας" είναι, γιατί επικαλούνται κάτι εξωπραγματικό, άσχετα αν είναι καλό.

Cooker με διασκεδάζεις!:P

Link to comment
Share on other sites

riniw μου αν υπάρχουν τα μάγια με την κακή τους μορφή υπάρχουν και εκείνα που τα ακυρώνουν. Δεν ξέρω από αυτά, ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ με κάτι τέτοιο. Πιστεύω όμως στην κακή ενέργεια (χωρίς να χρειαστεί κάποιον να μαδήσει τρίχες ή να σφάξει κοτόπουλα στην αυλή σου αλλά να καταφέρνει να σε γκαντεμιάζει). Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα απέφευγα αυτό το άτομο αλλά υπάρχουν και άλλοι που θα έκαναν αγιασμούς και εξορκισμούς και χίλια δυο - που κι αυτά είδος "μαγείας" είναι, γιατί επικαλούνται κάτι εξωπραγματικό, άσχετα αν είναι καλό.

Cooker με διασκεδάζεις!:P

πάντα εκεί που υπάρχει το λευκό υπάρχει και το μάυρο..

καλό είναι να μην ασχολείσαι ούτε με το ένα ούτε με το άλλο..

απλώς όταν καταλάβεις γλωσσοφαγιά,μαζεύεις κι αρνητική ενέργεια απο μόνος σου πάνω σου κι ο άλλος σε επηρεάζει.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαζεψε αυτα (τα μαγια τελοσπαντων) με γαντι και βαλτα σ ενα σακουλακι και πηγαινε της τα στο σπιτι της.ρωτησε την αν ειναι δικα της και αν τα ''ξεχασε στο σπιτι σου''.κοψε αντιδρασεις και πραξε αναλογως.στον αντρα σου αν πεις κατι τετοιο θα σε στειλει σε ψυχιατρο...προσεχε λεπτομερως τις κινησεις της.στριμωξε την για να μαθεις πραγματα,κανε της ερωτησεις.τι να πω ...'Γιατι' ειναι το θεμα ολα αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...