Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΙΑ!!!!


Recommended Posts

ναι βρε κοριτσι μου δε θα του πεις η μανα σου εκανε αυτο,,,θα του πεις ξερεις βρηκα αυτα στο σπιτι μας και πρεπει να κανουμε αυτο να προσευχηθουμε να παμε στο παπα κλπ,,,,,ριξε του και κανενα,,,,ποιος αραγε να τα κανει ολα αυτα ρε παιδι μου??πολυ εχω φοβηθει,,,,,ασε να το ψαξει μονος του το θεμα ,,,,,,οσο για τα παιδια,,,,δε νομιζω να χρειαζεται να τους πειτε πολλα,,,,ετσι και αλλιως ειστε ανθρωποι που ειστε της εκκλησιας,,,,οποτε δε θα κανεις κατι διαφορετικο για να παραξενευτουνε,,,,δεν ειναι οπως εγω πχ που δε παω συχνα εκκλησια ξαφνικα να πηγαινω συνεχεια κλπκλπ οποτε να παραξενεψει αυτη η συμπεριφορα,,,,απλα να τους εξηγησεις οτι επειδη υπαρχουν καποιοι ανθρωποι κακοι που θελουν να μην ειμαστε χαρουμενοι και ευτυχισμενοι καλο ειναι για να μη μας ματιαζουνε (πχ εαν ξερουν τι εστι το ματι ) πρεπει να κανουμε αυτα για να προστατευομαστε ,,,,,,καπως ετσι απλοϊκα,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι δεν εχω να φοβαμαι τίποτα, τον αντρα μου ομως πως να τον ψυλιασω για την κατασταση και να τον κανω να προσευχεται?Και τα παιδια?Πώς θα τα προφυλάξω?Ειναι δυστυχως ατομο που δεν μπορω να αποφυγω!

Η προσευχή μπορεί να σώζει ακόμα και αυτούς που δεν προσευχονται, εχω ιδία πείρα.

Μην απογοητευεσαι , διαβαζε καθημερινα Καινή Διαθηκη και ο λογος του Θεου θα μπει στην ψυχή όλων αυτών που σε περιβάλλουν.

Link to comment
Share on other sites

Αχ μου θυμίσατε την περίπτωση ενός φίλου μου που είχε στο σπίτι χασίς και ήθελε να βγει το βράδυ, οπότε το έκρυψε στο γραμματοκιβώτιο... έλα όμως που έφυγε ΣΚ για το σπίτι της κοπέλας του και το ξέχασε, και Δευτέρα πρωί-πρωί πάει η μάνα του με μια φίλη της για καφέ στο σπίτι, ανοίγει το γραμματοκιβώτιο και το βλέπει μέσα και λέει η φίλη της "αυτά τάδε μου είναι μάγια, να τα πας σε παπά να τα διαβάσει!"... τι να κάνει κι αυτή, από το να παραδεχτεί ότι ο γιός της πίνει μαύρο προτίμησε να τα πάει στον παπά να τα διαβάσει, μαζί με τη φίλη της... :D

Εχω πεσει κατω αληθεια χαχαχχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μου θυμίσατε την περίπτωση ενός φίλου μου που είχε στο σπίτι χασίς και ήθελε να βγει το βράδυ, οπότε το έκρυψε στο γραμματοκιβώτιο... έλα όμως που έφυγε ΣΚ για το σπίτι της κοπέλας του και το ξέχασε, και Δευτέρα πρωί-πρωί πάει η μάνα του με μια φίλη της για καφέ στο σπίτι, ανοίγει το γραμματοκιβώτιο και το βλέπει μέσα και λέει η φίλη της "αυτά τάδε μου είναι μάγια, να τα πας σε παπά να τα διαβάσει!"... τι να κάνει κι αυτή, από το να παραδεχτεί ότι ο γιός της πίνει μαύρο προτίμησε να τα πάει στον παπά να τα διαβάσει, μαζί με τη φίλη της... :D

χαχαχαχαχ εχω λιωσειιιιι


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

τυχαια κοπελια σε διαβασα κ εγω θα εκανα το εξησ

θα πηγαινα μια μερα κ θα τησ ανοιγα κουβεντα οτι κ καλα μια φιλη μου βρηκε κατι τριχεσ κ βελονεσ κ νομιζει τησ εκαναν μαγια ,κ κοιτα τι κακοσ κοσμοσ υπαρχει κ ποιοσ τα πιστευει κ ευτυχωσ εμεισ δεν εχουμε ποροβληματα κ ειμαστε καλα κ τετοια...να δεισ τι θα ελεγε κ αν θα επιανε το υπονοουμενο.....οχι τπτ αλλο ,μη νομιζει οτι κοιμασε ορθια;)

γενικα ψαρωσε την κ με τσαμπουκα


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την Έχω ψαρωσει στο παρελθόν αλλα γενικά το παίζει κατηγορηματικά θυμωμενη·σκέψου μου είπε όταν μου έφερε η ίδια την κουβέντα για το παιδί και τυχόν μαγια,να πέσουν στο κεφάλι όσων τα κάνουν·κάνει διάφορα για να ρίξει στάχτη στα ματια.Λίγο πριν φύγουμε διακοπές θέλει πάσει θυσία να βρεθούμε ταχα ότι της έλειψαν τα παιδιά,τα οποία μετα αρρωσταινουν·αυτά όταν πηγαίνουμε σε δικά μου μέρη πάντα.την τελευταία φορά γύρισε απο το χωριό της που έκανε διακοπές για να δει τα παιδιά για δυο ωρες την προηγούμενη πριν φύγουμε γιατί είχε τρελαθεί που δεν τα έβλεπε και όταν τη ρώτησα πως και δεν ήρθε νωρίτερα να τα δει μου είπε ότι έκανε μπάνια :?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εχω μείνει άναυδος.

Δεν πίστευα πραγματικά, ότι το 2012, εν μέσω χιλιάδων ερεθισμάτων γύρω μας, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν σε μαυρες ασπρες και ροζ μαγείες με φουξια ανταυγειες.

Μπορεί να σε μισεί, μπορεί να θελει το κακό σου, μπορεί να μηχανορραφεί πίσω από την πλάτη σου, ναι.

Αλλά κουκλες του σατανα, αγιασμός σε παιδάκια, θεία κοινωνία για προστασία?

Σε λίγο θα επαναφέρουμε τα σκόρδα για τους βρυκόλακες ρε παιδιά!

Λίγη ψυχραιμία, δε γίνεται ο εξορκισμός της έμιλυ ρόουζα, τώρα, και στην Ελλάδα!

Δεν το λεω επιθετικά. Απλά ζητάω να σκεφτόμαστε λογικά. Να μην ψάχνουμε δικαιολογίες ερχόμενες....από το άγνωστο, που να καταλήγουν στο άγνωστο, γιατί απλά δε μπορούμε να μεταφράσουμε κάτι που μας συμβαίνει.

ΥΓ: Ο Πνευματικός Χ, είπε αυτό και τον πιστέψατε. Παρόμοια, αν πηγαίνατε σε ενα ψυχολογο, θα σας έλεγε Ψ. Αν πηγαίνατε στην λίτσα πατερα, θα σας ελεγε Ω. Και αν πηγαίνατε στον ασκητή, θα σας έλεγε ότι φταίει το μέτριο σεξ! Ο καθενας, στον τομέα του...

Link to comment
Share on other sites

εχω μείνει άναυδος.

Δεν πίστευα πραγματικά, ότι το 2012, εν μέσω χιλιάδων ερεθισμάτων γύρω μας, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν σε μαυρες ασπρες και ροζ μαγείες με φουξια ανταυγειες.

Μπορεί να σε μισεί, μπορεί να θελει το κακό σου, μπορεί να μηχανορραφεί πίσω από την πλάτη σου, ναι.

Αλλά κουκλες του σατανα, αγιασμός σε παιδάκια, θεία κοινωνία για προστασία?

Σε λίγο θα επαναφέρουμε τα σκόρδα για τους βρυκόλακες ρε παιδιά!

Λίγη ψυχραιμία, δε γίνεται ο εξορκισμός της έμιλυ ρόουζα, τώρα, και στην Ελλάδα!

Δεν το λεω επιθετικά. Απλά ζητάω να σκεφτόμαστε λογικά. Να μην ψάχνουμε δικαιολογίες ερχόμενες....από το άγνωστο, που να καταλήγουν στο άγνωστο, γιατί απλά δε μπορούμε να μεταφράσουμε κάτι που μας συμβαίνει.

ΥΓ: Ο Πνευματικός Χ, είπε αυτό και τον πιστέψατε. Παρόμοια, αν πηγαίνατε σε ενα ψυχολογο, θα σας έλεγε Ψ. Αν πηγαίνατε στην λίτσα πατερα, θα σας ελεγε Ω. Και αν πηγαίνατε στον ασκητή, θα σας έλεγε ότι φταίει το μέτριο σεξ! Ο καθενας, στον τομέα του...

Με καλυψες απολυτα!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω μείνει άναυδος.

Δεν πίστευα πραγματικά, ότι το 2012, εν μέσω χιλιάδων ερεθισμάτων γύρω μας, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν σε μαυρες ασπρες και ροζ μαγείες με φουξια ανταυγειες.

Μπορεί να σε μισεί, μπορεί να θελει το κακό σου, μπορεί να μηχανορραφεί πίσω από την πλάτη σου, ναι.

Αλλά κουκλες του σατανα,

ως εδώ μια χαρά το πήγαινες!:cool:

αγιασμός σε παιδάκια, θεία κοινωνία για προστασία?

εδώ τα μούσκεψες, γιατί αν δεν το κατάλαβες... εδώ, στο θέμα αυτό γράφουν όσοι έχουν ορθόδοξη χριστιανική πίστη. άρα τί μας λες! έγραψες για να μας πεις ότι δεν πιστεύεις στην ορθοδοξία; δικό σου θέμα. κ αγιασμό δίνω στο παιδί μου κ την μεταλαμβάνω με το σώμα κ αίμα Κυρίου! είπες κάτι; είσαι εκτός θέματος αν δεν το κατάλαβες!

Σε λίγο θα επαναφέρουμε τα σκόρδα για τους βρυκόλακες ρε παιδιά!

ότι ως τώρα δεν προβάλλονται κατά κόρον από τηλεόραση κ σινεμά ως μόδα!

Λίγη ψυχραιμία, δε γίνεται ο εξορκισμός της έμιλυ ρόουζα, τώρα, και στην Ελλάδα!

ασχολείσαι βλέπω. εγώ που είμαι ορθόδοξη χριστιανή αυτή την έμιλυ ούτε ακουστά. τυχαίο; δεν νομίζω!:cool:

Δεν το λεω επιθετικά. Απλά ζητάω να σκεφτόμαστε λογικά.

λογικά λοιπόν δεν μας ενδιαφέρει ποιά είναι τα θρησκευτικά σου πιστεύω, αφού δεν γνωρίζεις για την ορθοδοξία, δεν την ασπάζεσαι. δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θέλεις, αλλά απ΄οτη στιγμή που δεν πιστεύεις ως Χ.Ο. μην τοποθετείσαι σε πράγματα άγνωστα για σένα, ιερά για άλλους. λογικά κ με συνέπεια!

Να μην ψάχνουμε δικαιολογίες ερχόμενες....από το άγνωστο, που να καταλήγουν στο άγνωστο, γιατί απλά δε μπορούμε να μεταφράσουμε κάτι που μας συμβαίνει.

ΥΓ: Ο Πνευματικός Χ, είπε αυτό και τον πιστέψατε. Παρόμοια, αν πηγαίνατε σε ενα ψυχολογο, θα σας έλεγε Ψ. Αν πηγαίνατε στην λίτσα πατερα, θα σας ελεγε Ω. Και αν πηγαίνατε στον ασκητή, θα σας έλεγε ότι φταίει το μέτριο σεξ! Ο καθενας, στον τομέα του...

ο καθένας με την εγκεφαλική του προίκα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
εδώ τα μούσκεψες, γιατί αν δεν το κατάλαβες... εδώ, στο θέμα αυτό γράφουν όσοι έχουν ορθόδοξη χριστιανική πίστη. άρα τί μας λες! έγραψες για να μας πεις ότι δεν πιστεύεις στην ορθοδοξία; δικό σου θέμα. κ αγιασμό δίνω στο παιδί μου κ την μεταλαμβάνω με το σώμα κ αίμα Κυρίου! είπες κάτι; είσαι εκτός θέματος αν δεν το κατάλαβες!

Βιαζεσαι να κρίνεις, και δεν καταλαβαινεις καν, ετσι?

Δεν ειρωνεύομαι αυτόν που κοινωνά το παιδί του (οχι με το σώμα και το αίμα του κυρίου βεβαια, αλλά με κρασί και ψωμί), γιατι ειναι δικαίωμά του.

Σχολιάζω αυτόν που πιστεύει, οτι η κοινωνία, ο αγιασμός, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ το παιδί, από βρυκολάκες που ασκούν κιτρινομπεζ μαγεια!

ασχολείσαι βλέπω. εγώ που είμαι ορθόδοξη χριστιανή αυτή την έμιλυ ούτε ακουστά. τυχαίο; δεν νομίζω!

η εμιλυ ροουζ, ειναι ενα απο τα πιο γνωστα θρίλερ εξορκισμού που υπάρχουν.

Δεν έχει σχέση με το τι πιστεύει ο καθένας θρησκευτικά, είναι καθαρά θέμα του αν βλέπεις στο σινεμά θρίλερ ή όχι :P

λογικά λοιπόν δεν μας ενδιαφέρει ποιά είναι τα θρησκευτικά σου πιστεύω, αφού δεν γνωρίζεις για την ορθοδοξία, δεν την ασπάζεσαι. δικαίωμά σου να πιστεύεις ό,τι θέλεις, αλλά απ΄οτη στιγμή που δεν πιστεύεις ως Χ.Ο. μην τοποθετείσαι σε πράγματα άγνωστα για σένα, ιερά για άλλους. λογικά κ με συνέπεια!

Φυσικά και δε χρειάζεται να ενδιαφέρεσαι για τα θρησκευτικά μου πιστεύω, οπως δεν ενδιαφέρομαι και εγώ για τα δικά σου πιστεύω.

Το ότι δε γνωρίζω την ορθοδοξία, είναι κάτι που υποθέτεις, ακριβώς επειδή δεν ασπάζομαι τις προκαταληψεις της. Βλέπεις, μεγάλωσα σε κλασσική ελλ.οικογένεια, ακουσα και εγω ολες τις ιστοριουλες των θρησκευτικών στο σχολείο, πήγα σε αγιασμούς, εκανα προσευχή καθε πρωί, και πιστεψε με, πριν να αποφασίσω ότι δε με πρεσβεύει, διαβασα ΠΑΡΑ πολύ, εψαξα παρα πολύ... Αλλωστε, εκεί που εσύ ίσως να λες, πιστευε και μη ερευνα, εγω σου απαντάω, πίστευε και μη, ΕΡΕΥΝΑ!

(και ειναι και της μόδας η συζητηση, με τον παστιτσιο τωρα)!!!!

ο καθένας με την εγκεφαλική του προίκα! :cool:

Συμφωνώ σε αυτό. ΑΠΟΛΥΤΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[quote name=antreas9;1746031

Το ότι δε γνωρίζω την ορθοδοξία' date=' είναι κάτι που υποθέτεις, ακριβώς επειδή δεν ασπάζομαι τις προκαταληψεις της. Βλέπεις, μεγάλωσα σε κλασσική ελλ.οικογένεια, ακουσα και εγω ολες τις ιστοριουλες των θρησκευτικών στο σχολείο, πήγα σε αγιασμούς, εκανα προσευχή καθε πρωί, και πιστεψε με, πριν να αποφασίσω ότι δε με πρεσβεύει, διαβασα ΠΑΡΑ πολύ, εψαξα παρα πολύ... Αλλωστε, εκεί που εσύ ίσως να λες, πιστευε και μη ερευνα, εγω σου απαντάω, πίστευε και μη, ΕΡΕΥΝΑ!

Συμφωνώ σε αυτό. ΑΠΟΛΥΤΑ!

Γενικά δυστυχώς στην Ελλάδα αυτό επικρατεί... δηλαδή το ότι δεν πιστέυεις σημαίνει πως δεν γνωρίζεις, ο περισσότερος κόσμος απορρίπτει την άποψη πως δεν πιστεύεις ακριβώς επειδή ερευνησες.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δυστυχώς στην Ελλάδα αυτό επικρατεί... δηλαδή το ότι δεν πιστέυεις σημαίνει πως δεν γνωρίζεις, ο περισσότερος κόσμος απορρίπτει την άποψη πως δεν πιστεύεις ακριβώς επειδή ερευνησες.

αν σκεφτείς ότι ειρωνευονται σχε΄δον όλοι τους ταλιμπάν και τους μουσουλμάνους, και δεν έχουν καταλάβει ότι οι ελληνες εχουν καταντήσει ταλιμπάν της ορθοδοξίας, ειναι φυσικό!

Τρανότερο παράδειγμα από το παστίτσιο, δεν υπάρχει!

Σορρυ για οτ οφ τοπικ όμως!

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτείς ότι ειρωνευονται σχε΄δον όλοι τους ταλιμπάν και τους μουσουλμάνους, και δεν έχουν καταλάβει ότι οι ελληνες εχουν καταντήσει ταλιμπάν της ορθοδοξίας, ειναι φυσικό!

Τρανότερο παράδειγμα από το παστίτσιο, δεν υπάρχει!

Σορρυ για οτ οφ τοπικ όμως!

όπως ακριβώς το λες έτσι έχουμε καταντήσει και εγώ αυτό πιστεύω..

για τον παστίτσιο το έβγαλαν βούκινο και όλη η ελλάδα μιλάει για τον 27 χρονο που ''τόλμησε'' να σατηρίσει την νοοτροπία μας, για τον έλληνα παππά Χ.Ο (αυτό έγινε πριν 3-4 ημέρες) στις ΗΠΑ που ασελγούσε σε παιδάκια το έκανα ''αβαβα''.....μέχρι εκεί φτάνει ο νους μας όμως.


SQG4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια.. τι σχεση εχει το αν εισαι ΧΟ με το αν πιστευεις στα μαγια κλπ?Μην τρελαθουμε τωρα!

Εγω ειμαι ΧΟ και οχι απο επιβολη... υιοθετισα και εγω το "Πιστευε και μη... ερευνα" και κατεληξα πιο πιστη απο οτι ημουν πριν.. την Εμιλη Ροουζ την ξερω φυσικα και την ταινια σαν ταινια αλλα και την ιστορια της γτ ειναι αληθινη !

Ομως στα μαγια δεν πιστευω με τπτ.. οπως επισης και στο ματι ασχετα αν τα ασπαζεται η πιστη μας!Ναι οκ πιστευω στην ενεργεια των ανθρωπων ειτε θετικη ειτε αρνητικη.. αλλα ολα τα αλλα τα θεωρω καθαρα ανθυποβολλη!

Οπως και να εχει .. γνωμη μου προσωπικη ειναι αυτη.. απλα μην κατηγοριοποιουμε τους ανθρωπους οτι οποιος δεν τα πιστευει δεν ειναι ΧΟ και οτι για να εισαι ΧΟ λογικο ειναι να μην ξερεις τον εξορκισμο της Εμιλυ Ροουζ!

ΧΟ γινεσαι και επειδη τα ψαχνεις τα πραγματα λιγο παραπανω οχι μονο οτι σου επιβαλλουν !Οι "ψαγμενοι " και διαβασμενοι δεν ειναι ολοι αθεοι η αλλοθρησκοι η αιρετικοι!!!!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...