Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γλυκές Ιντερνετικές Αγορές


Recommended Posts

Που το γραφει οτι ειναι δωρεαν;

Που να κοιταξω...γιατι βλέπω ενα 2 για μεταφορικά...

Καλαααα...γιατι να ειμαι ΤΟΟΟΟΟΣΟ ασχετη ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

οταν ψαχνεις κατι πχ cookie cutter και σου βγαζει τα προιοντα , αριστερα θα δεις που γραφει SHOW ONLY,και εκει θα τικαρεις το free shiping, και μετα θα σου βγαλει οσα δεν εχουν μεταφορικα.Αλλιως μπαινοντας μεσα στο προιον αν δεις οτι γραφει free shiping να ξερεις οτι ειναι δωρεαν.

θα το μαθεις και το ebay,χρονο να εχεις και λεφτα:D:D


tyazp2.png

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

[/url]

GbSbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το δευτερο δεν το στελνει Ελλαδα.

Το πρωτο, εχει πολλες επιλογες.

Το φτηνοτερο κουπ πατ εχει 1.21

Link to comment
Share on other sites

Μην σε παραπλανεί η εικόνα, δεν κάνουν όλα αυτά 1,21 δολλάρια, επιλέγεις το σχέδιο που θελεις και στο στέλνει με 0 μτφ.

Αυτό έχει 4,21 δολλάρια. Λέει ότι στέλνει στην Ευρώπη, εκτός από την Ιταλία, αλλά θα πρέπει να του στείλεις μνμ πριν την αγορά για να σου πει κόστος.

Πόσο γρήγορα τα θέλεις τα πραγματούλια σου ?

Δεν έρχεστε με την ελενούφι/σταρστας από τα μέρη μου ? Θα πιούμε καφέ οικοθεν και θα ψωνίσουμε οίκοθεν ? Όταν γυρίσω από διακοπές, την τελευταία εβδομάδα του Αυγούστου, θα είμαι σπίτι Πέμπτη και Παρασκευή. ;):D:D


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε δυόροφη ή με παραπάνω ορόφους πάντα στηρίζουμε τις βάσεις.

Εγώ χρησιμοποίηση αυτά:

http://www.cakescookiesandcraftsshop.co.uk/hidden-cake-pillars-6-in

υπάρχει μεγάλη ποικιλία από τέτοιες κολώνες σε όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά;)

Αλήθεια στο λίνκ είναι και το αγαπημένο μου μαγαζί...μόνο που έχει τσιμπημένα μεταφορικά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααα και χάρηκα τζάμπα!!!!!!!!!!!!

Και λεω και εγω...τοοοοοσο φθηνο...δεν υπαρχει!!!!!!!!!!

Χατζικακι μαλλον αυτο θα κανουμε.Θα συνενοηθειτε με Ελενα και τα λεμε απο κοντα.

mantinop απο τι υλικο ειναι αυτα;

Μπαινουν και τα 4 σε καθε τουρτα;

Χωρις αυτα δεν γινεται εεε;;;

Τα μεταφορικα ειναι ακριβα απ αυτο το σαιτ;

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικές κολώνες είναι που τις κόβεις στο ύψος που θέλεις.

Τα μεταφορικά είναι ανάλογα με το ποσό των αγορών;)

Χωρίς αυτά δεν γίνεται 2όροφη τούρτα...εκτός αν η κάτω βάση είναι σφιχτό κέικ...που εμένα σκέτο δεν μου αρέσει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη 2οροφη τουρτα με παντεσπανι και κρεμα στη μεση δεν γινεται χωρις υποστηλοματα...ε;;;;

Τελικα απλή κρεμα ζαχαροπλαστικης ειναι αρκετα για το μεσα της τουρτας;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη 2οροφη τουρτα με παντεσπανι και κρεμα στη μεση δεν γινεται χωρις υποστηλοματα...ε;;;;

Τελικα απλή κρεμα ζαχαροπλαστικης ειναι αρκετα για το μεσα της τουρτας;

Κοίτα να χαζέψεις !!!!

Τούρτα με berries ΝΟ 1

Τούρτα με berries ΝΟ 2

Σκοπεύω να δοκιμάσω την επόμενη φορά που θα πάω στην Κεντρική Λαχαναγορά που έχει berries, ποικιλία και νορμάλ τιμές.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μπερις βρίσκεις κατεψυγμένα σε κάποια καρφουρ.

Δεν χρειάζεται να ξενιτευτείς.

Σαρεσουν τα φρουτα μικρο μου εεε;;;

Τα Γκιμπορακια μας χαιρετισαν λεει;;;

Πολλά καπελα βλεπω και μαλλον δεν θα παρω...

Στις εκπτωσεις εδω τα βρισκεις πιο φθηνα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι έτσι λένε, είναι βρώσιμη παραγωγής του συνδέσμου φαρμακοποιών αλλά λίγο που το έψαξα η τιμή της πχ για 100μλ ήταν στα 5ευρώ.....ε για αυτό πήρα του ιχερμπ. Αυτοί στο φαρμακείο έχουν κουτιά του λίτρου του λίτρου κ την έχουν για ιδία χρήση για την παρασκευή διαφόρων δικών τους κ στην πουλάνε σε μικρό μπουκαλάκι με τα μλ . Δεν την έχουν όλοι όμως γιατί δεν είναι όλοι οι φαρμακοποιοί εγγεγραμμένοι στον σύνδεσμο.

Βρήκα βρώσιμη γλυκερίνη στο φαρμακείο της γειτονιάς μου..τα 200ml 2 ευρώ! Και είμαι και επαρχία τώρα..:shock: Λέτε στην Αθήνα να την βρω πιο ακριβή;

Κορίτσια ναι,μπορώ να πω ότι έκανα την 1η μου απόπειρα για τούρτα και βγήκε πολύ καλή...τουλάχιστον έτσι μου είπαν αυτοί που δοκίμασαν..καλά η εμφάνιση δεν ήταν τόσο ωραία μιας και δεν είχα χρώματα. Στόλισα τη ζαχαρόπαστα με χρωματιστή τρούφα και έφτιαξα ένα σχεδιάκι με ζαχαρόπαστα καφέ(τη χρωματισα με κακάο). Πιο πολύ ήθελα να δω αν ανοίγει εύκολα(δεν είμαι ειδική να ανοίγω ζύμες:oops::?)..αλλά τελικά άνοιξε πολύ εύκολα!:D Και γενικότερα αν είναι εύπλαστη...Απλά θέλω να ρωτήσω πως κολλάμε τα σχεδιάκια; Έβαζα λίγο νεράκι και δεν κολλούσαν καλά...πιο πολύ δεν ήθελα να βάλω γιατί θα χαλούσε η υφή της ζαχαρόπαστας.Επίσης πότε θεωρείτε ότι είναι καλό να τοποθετούμε τα σχεδιάκια,αφού γίνουν σκληρά ή κατευθείαν μετά το πλάσιμο;;;

ααααα..και έχω χαρεί τόσο πολύ τώρα που συνέχεια χαζεύω για κουπ πατ και εργαλειάκια...ποια νομίζετε ότι είναι τα απαραίτητα;;; εγώ π.χ. θα ήθελα πολυ μια τουρτιέρα για να μην αγοράζω κάθε φορά χάρτινο κουτί από το ζαχαροπλαστείο..έχετε να προτείνετε καμια καλή και οικονομική;


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για να κολλήσεις τα σχεδιάκια από ζαχαρόπαστα, διαλυεις ένα κομπαλάκι σαν καρύδι περίπου σε λίγο νερό και φτιάχνεις κόλλα.

Δες λίγο νωρίτερα τα μνμτα των κοριτσιών, απαραίτητο θεωρώ το εργαλείο που την στρώνει, έναν πλαστικό πλάστη για να μην κολλάει και ίσως ένα κοπίδι για να κάνεις σχέδια. Τα κουπ πατ εκ των ων ουκ άνευ.

Ψάξε στο youtube, έχει πάρα πολλά βιντεάκια.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Για να κολλήσεις τα σχεδιάκια από ζαχαρόπαστα, διαλυεις ένα κομπαλάκι σαν καρύδι περίπου σε λίγο νερό και φτιάχνεις κόλλα.

Δες λίγο νωρίτερα τα μνμτα των κοριτσιών, απαραίτητο θεωρώ το εργαλείο που την στρώνει, έναν πλαστικό πλάστη για να μην κολλάει και ίσως ένα κοπίδι για να κάνεις σχέδια. Τα κουπ πατ εκ των ων ουκ άνευ.

Ψάξε στο youtube, έχει πάρα πολλά βιντεάκια.

Σ'ευχαριστώ πολύ!Τί είναι το κομπαλάκι;;;χαζή ερώτηση...:oops::oops::oops:


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ!Τί είναι το κομπαλάκι;;;χαζή ερώτηση...:oops::oops::oops:

Όχι μωρέ, που να καταλάβεις τα κορακίστικά μου :shock::shock:

Ένα κομματάκι σαν καρύδι.

Εξαρτάται από την ποσότητα που θες να κολλήσεις. Όσο περισσότερα, τόσα περισσότερα κομπαλάκια;)


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι μωρέ, που να καταλάβεις τα κορακίστικά μου :shock::shock:

Ένα κομματάκι σαν καρύδι.

Εξαρτάται από την ποσότητα που θες να κολλήσεις. Όσο περισσότερα, τόσα περισσότερα κομπαλάκια;)

κομμάτι ζαχαρόπαστας εννοείς;

και το εργαλείο για το "στρώσιμο" είναι αυτό?


mxOsp2.pngBr57p2.pngEWfBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...