Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Αγγλία ή Ελλάδα; Διαλέξτε!


Biggi

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να συζητάμε διαφορές μεταξύ Ελλάδας και Αγγλίας, χωρίς να χαλάμε τα άλλα θέματα.

Στο θέμα αυτό επιτρέπεται να παραπονιόμαστε για τη ζωή στην Αγγλία. Όλα τα παράπονα δεκτά, από το πιο μικρό ως το πιο μεγάλο.

Μπορούμε να παραπονιόμαστε και για τη ζωή στην Ελλάδα.

Το θέμα αυτό καλωσορίζει και καλοδέχεται όλους όσους μισούν τις πρασινάδες και τα γρασίδια. Λάτρεις του τσιμέντου ενωθείτε! :mrgreen:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχαχαχ;χαχαχα!!!!!!!

Καλα εγραψες!!!!!!!!

Λοιπόν σε έναν ιδανικό κόσμο ψηφίζω Σεπτέμβρη με Απρίλη Αγγλία (λατρευω τα Χριστουγεννα εδω) και απο Πάσχα και μετα Ελλάδα. Γιατι πως να το κάνουμε το αγγλικό καλοκαίρι είναι το πιο σύντομο ανέκδοτο ever!!! χαχαχα

Άρα θελω ένα σπιτι κάπου γαματα στο Λονδίνο εδω και αλλο ένα στην Ελλάδα όχι όμως Αθήνα, κοντα στην θαλασσα. Πολλα ζητάω?


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό εννοείται!!! Αν μπορούσα να το έχω δίπορτο, θα έκανα αυτό ακριβώς που προτείνεις (μόνο που θα πήγαινα Ελλάδα για Πρωτοχρονιά, ίσως και για Απόκριες).

Και ποτέ, μα ποτέ, Πάσχα στην Αγγλία. Είναι το μεγαλύτερο ξενέρωμα.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω συμφωνω εν μερει αν και τρελλαινομαι για το Σεπτεμβρη της Ελλαδας! Και γενικα για το γλυκο φθινοπωρο! Αγγλια θα ερχομουν στο Χαλογουην και Χριστουγεννα αλλα Πρωτοχρονια Ελλαδα! Αυτο αλλωστε κανουμε τα τελευταια χρονια..Πασχα Αγγλια ειναι λιγο αχρηστη γιορτη, το μονο που κανουν ειναι να αγοραζουν σοκολατενια αβγα.

Επισης Πρωτομαγια Ελλαδα δαγκωτο!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με το αν παίζουν ρόλο οι γνωριμίες για να βρεις δουλειά στην Αγγλία. Φυσικά και παίζουν. Όχι με την έννοια του βύσματος αλλά με την έννοια ότι όσο πιο πολύ κόσμο γνωρίζεις, τόσες πιο πολλές πόρτες ανοίγουν. Βέβαια στην Αγγλία δεν το λένε "μέσο", το λένε "networking". Το Linked Ιn δηλαδή τι ρόλο νομίζετε ότι παίζει;

Και φυσικά υπάρχουν περιπτώσεις που κάποιος δεν προσλαμβάνεται ή δεν παίρνει προαγωγή ή δεν του ανανεώνουν το συμβόλαιο επειδή είναι πολύ νέος ή πολύ μεγάλος ή επειδή είναι γυναίκα παντρεμένη και σε αναπαραγωγική ηλικία ή επειδή είναι γονιός με υποχρεώσεις ή απλά επειδή δεν τον γουστάρουν τα νέα αφεντικά ή επειδή θέλουν να βάλουν μέσα τους δικούς τους. Απλά όταν συμβαίνει αυτό δεν στο λένε στα μούτρα, βρίσκουν μια δικαιολογία για να είναι τυπικοί και νομοταγείς.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω συμφωνω εν μερει αν και τρελλαινομαι για το Σεπτεμβρη της Ελλαδας! Και γενικα για το γλυκο φθινοπωρο! Αγγλια θα ερχομουν στο Χαλογουην και Χριστουγεννα αλλα Πρωτοχρονια Ελλαδα! Αυτο αλλωστε κανουμε τα τελευταια χρονια..Πασχα Αγγλια ειναι λιγο αχρηστη γιορτη, το μονο που κανουν ειναι να αγοραζουν σοκολατενια αβγα.

Επισης Πρωτομαγια Ελλαδα δαγκωτο!

Βρε συ Ελένη, έτσι που τα λες, θα είσαι 2 μήνες το χρόνο Αγγλία και 10 Ελλάδα :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αργία ειναι απεργία χαχα!!!

Ειναι οντως απεργια! Ε Πρωτομαγια χωρις τις κλασσικες κινητοποιησεις και τους κλασσικους εορτασμους που αλλωστε γινονται σ ολο τον κοσμο για την Εργατικη Πρωτομαγια ..δε λεει!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εργατική Πρωτομαγιά δεν μου λείπει καθόλου. Και η αγγλική Πρωτομαγιά μου αρέσει πολύ, τα γαϊντανάκια, οι παραδοσιακοί χοροί, οι λουλουδο-παρελάσεις, τα φεστιβάλ. Εκείνο που δεν μου αρέσει είναι ο καιρός!! Δεν ξέρω αν θυμόσαστε τι Πρωτομαγιά είχαμε φέτος... σαν 1η Μαρτίου ήταν.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μιλάω για νότια Αγγλία. Εσείς εκεί πάνω τι να γιορτάσετε, 12 μήνες χειμώνα :tongue:

3522846082_afb06544dc.jpg


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα!!!!

Πάμε βόρειοι # νοτιοι!

Άσχετο, ότι εδω παιζει ακόμα το big brother ενώ εμείς ο υποαναπτυκτοι στην πατριδα το βαρέθηκαμε την τριτη σεζόν τι σας λέει?


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, ότι εδω παιζει ακόμα το big brother ενώ εμείς ο υποαναπτυκτοι στην πατριδα το βαρέθηκαμε την τριτη σεζόν τι σας λέει?

Προτιμώ να μην σχολιάσω, γιατί θα μου πούνε πάλι ότι με λυπούνται που βασανίζομαι σε μια ξένη χώρα :P

Πάντως εγώ σταμάτησα να το βλέπω πριν από καμιά 10αριά χρόνια και δεν είχα ιδέα ότι παιζόταν ακόμα. Είσαι σίγουρη ότι δεν είναι reruns?

Άλλο κορυφαίο σόου είναι το I'm a Celebrity, Who Are You. Ποιότητα πέρα από κάθε προσδοκία.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...