Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

kalimera koritsia..k egw kainouria sth parea..egw simera kleinw tis 6 evdomades k PHT mas exei dwsei 10 maiou!! strumfitaki k gw 4 evdomadwn pu ekana xoriaki 2721!!! 24/9 tha pame na akusume k kardula!!

na sas pws omws kati?mexri na thn akusw k na pane ola kala m exun piasei ligo oi fovies mu..to xei kammia alli mpas k me kathyshxasei ligo? :)

μην ανυσηχεις καθολου γλυκια μου..ολα θα πανε καλα!! κ εγω στην αρχη επειδη δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος καπνιζα πολυ κ μολις το εμαθα φοβηθηκα για το ζουζουνι αλλα τελικα η καρδουλα του ηταν μια χαρα..ολα πηγαν καλα!! οταν την ακουσεις ΄θ'ανατριχιασεις.. ;)θα κλαψεις!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη ολες μας!!! χωρις επιπλοκες κ προβληματα!!


as1cMeZNw2k0020MDAwNjU3MmJ8MDA3OTU3ZHxteSBiYWJ5.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μην ανυσηχεις καθολου γλυκια μου..ολα θα πανε καλα!! κ εγω στην αρχη επειδη δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος καπνιζα πολυ κ μολις το εμαθα φοβηθηκα για το ζουζουνι αλλα τελικα η καρδουλα του ηταν μια χαρα..ολα πηγαν καλα!! οταν την ακουσεις ΄θ'ανατριχιασεις.. ;)θα κλαψεις!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα κ να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη ολες μας!!! χωρις επιπλοκες κ προβληματα!!

αχ ευχαριστώ!!κ εγώ αυτό περιμένω πως κ πως!!!ναι μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας γιατί τελικά μόνο όταν το ζεις καταλαβαίνεις τι έχανες τόσο καιρό!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia..k egw kainouria sth parea..egw simera kleinw tis 6 evdomades k PHT mas exei dwsei 10 maiou!! strumfitaki k gw 4 evdomadwn pu ekana xoriaki 2721!!! 24/9 tha pame na akusume k kardula!!

na sas pws omws kati?mexri na thn akusw k na pane ola kala m exun piasei ligo oi fovies mu..to xei kammia alli mpas k me kathyshxasei ligo? :)

Ναι εγώ το είχα....Έλεγα ότι θα πάω και δεν θα ακούσω τίποτα!!

Όμως ήταν εκεί και με περίμενε το μωρό μου!!

όπως και τώρα έχω ακόμα φοβία!!

3/9 άκουσα καρδούλα και έχω ραντεβού 26/9 και όπως καταλαβαίνεις φοβάμαι πάλι!!

Αλλά ξέρω ότι η Παναγία μας προστατεύει ΟΛΕΣ και θα έχουμε μια χαρά εγκυμοσύνες και στο τέλος θα κρατήσουμε τα μωρά μας αγκαλιά!!!:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αληθεια,χθες πονουσα ολη μερα στην αριστερη σαλπιγγα.κοντεψα να πεθανω απο το αγχος μου.Ο γιατρος μου με καθυσηχασε.Η μαμα μου λεει φορα καλτσες και σκεπασου,μαλλον ειναι κρυωμα.Και οντως,μου περασε αμεσως.Πρεπει να τις ακουμε τις "παλιες",κοριτσια!Κατι παραπανω ξερουν.Δεν ανησυχω,νομιζω ολα βαινουν καλως.Εξαλλου,εχω και μικροπολυκυστικες ωοθηκες και μαλλον σε αυτες οφειλεται η καθυστερημενη συλληψη.

dev137pbs__.png


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να πω την αληθεια,χθες πονουσα ολη μερα στην αριστερη σαλπιγγα.κοντεψα να πεθανω απο το αγχος μου.Ο γιατρος μου με καθυσηχασε.Η μαμα μου λεει φορα καλτσες και σκεπασου,μαλλον ειναι κρυωμα.Και οντως,μου περασε αμεσως.Πρεπει να τις ακουμε τις "παλιες",κοριτσια!Κατι παραπανω ξερουν.Δεν ανησυχω,νομιζω ολα βαινουν καλως.Εξαλλου,εχω και μικροπολυκυστικες ωοθηκες και μαλλον σε αυτες οφειλεται η καθυστερημενη συλληψη.

dev137pbs__.png

Καλά πονάκια έχω κι εγώ..

Μου δίνει outrogestan και φυλλικό οξύ...

Το φυλλικό είναι ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΟ!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω και εγω φυλλικο.Εδω και 2 μηνες...Οπως και glucophage,λογω πολυκυστικων.Ναι,απ΄ότι καταλαβα τα πονακια ειναι στο προγραμμα.Βασικα,εγω δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,εκτος απο το πρησμενο στηθος και το εντερο μου.Με "χτυπησε" εκει..:oops:

dev137pbs__.png


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιρνω και εγω φυλλικο.Εδω και 2 μηνες...Οπως και glucophage,λογω πολυκυστικων.Ναι,απ΄ότι καταλαβα τα πονακια ειναι στο προγραμμα.Βασικα,εγω δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,εκτος απο το πρησμενο στηθος και το εντερο μου.Με "χτυπησε" εκει..:oops:

dev137pbs__.png

Ααα ούτε κι εγώ έχω συμπτώματα...

Στήθος που μεγαλώνει αλλά δεν πονάει,υπνηλία και όρεξη..

Μια χαρά δηλαδή είμαστε!!

Ααα επίσης με ελκύει το αλμυρό πάρα πολύ και το καυτερό!!!

Έχω και νεύρα και διακυμάνσεις συναισθηματικές...

Κλαίω με το παραμικρό και νευριάζω συχνά!!

Αυτά τα λίγαααα:tongue::tongue::tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω και εγω φυλλικο.Εδω και 2 μηνες...Οπως και glucophage,λογω πολυκυστικων.Ναι,απ΄ότι καταλαβα τα πονακια ειναι στο προγραμμα.Βασικα,εγω δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα,εκτος απο το πρησμενο στηθος και το εντερο μου.Με "χτυπησε" εκει..:oops:

dev137pbs__.png


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμάς!!

Συγχαρητήρια σε όλες μας, με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!

Εμείς 10/09 κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε εμβρυικό σάκο και στις 24/09 πάμε για να ακούσουμε καρδούλα!!!

Δεν μας έχει πει ακόμα ο γιατρός...αλλά απο την τελευταία περίοδο το υπολογίζουμε γύρω στις 12/05!!


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγχαρητηρια πολλα!με το καλο!!!!και εμενα με ΤΕΡ 5/8/12 ,μου εδινε ΠΗΤ 12/5/2012,αλλα βαση χοριακης μαλλον χλωμο το βλεπω...

Το μονο ευχαριστο ειναι οτι μου κοπηκε η ορεξη,αλλα διψαω τρελα.2 1/2 λιτρα την ημερα,εκει που με το ζορι επινα 4 ποτηρια....ΛΥΣΣΑ!:confused::confused::confused:

dev137pbs__.png


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια πολλα!με το καλο!!!!και εμενα με ΤΕΡ 5/8/12 ,μου εδινε ΠΗΤ 12/5/2012,αλλα βαση χοριακης μαλλον χλωμο το βλεπω...

Το μονο ευχαριστο ειναι οτι μου κοπηκε η ορεξη,αλλα διψαω τρελα.2 1/2 λιτρα την ημερα,εκει που με το ζορι επινα 4 ποτηρια....ΛΥΣΣΑ!:confused::confused::confused:

Πότε έκανες χοριακή και πόσο ήταν?? Τώρα τι ημερομηνία σου δίνει??

Εγώ έκανα 3/9 ->145 μονάδες και 7/9 ->955 μονάδες...

Το πρώτο σας είναι??? Εμάς ναι και έχουμε κατάχαρεί!!!!!:P


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1η χοριακη 3/9:αρνητικη(0,9)

2η χοριακη 12/9:θετικη(245)

3η χοριακη 14/9:θετικη(797)

ΤΕΡ:5/8

Κυκλος:απο 29-35 ημερες

Τελευταια επαφη:28/8

Αντε βγαλε συμπερασμα.Μονη μου υπεθεσα την ημερομηνια ΠΗΤ.Ο γιατρος θα μου πει την Πεμπτη.

dev137pbs__.png


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες χοριακή και πόσο ήταν?? Τώρα τι ημερομηνία σου δίνει??

Εγώ έκανα 3/9 ->145 μονάδες και 7/9 ->955 μονάδες...

Το πρώτο σας είναι??? Εμάς ναι και έχουμε κατάχαρεί!!!!!:P

Και εμας.Μετα απο 2 χρονια προσπαθειας και αναμονη περιοδου για εξωσωματικη?Καταλαβαινεις χαρα!!!!Πεταμε!!!!:D:D:D:D:D


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμάς!!

Συγχαρητήρια σε όλες μας, με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!

Εμείς 10/09 κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε εμβρυικό σάκο και στις 24/09 πάμε για να ακούσουμε καρδούλα!!!

Δεν μας έχει πει ακόμα ο γιατρός...αλλά απο την τελευταία περίοδο το υπολογίζουμε γύρω στις 12/05!!

Συγχαρητήρια με το καλό να ακούσετε καρδούλα!!

Καλέ πολλές γίναμε!!

Τι ωραία!!!:D:D:D


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...