Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Σήμερα είχα φάει ελαφριά όλη τη μέρα, μάλλον γι' αυτό λύσσαξα βραδυάτικα! Αύριο θα το οργανώσω καλύτερα! Δεν θέλω να τρώω σαν γουρούνα, θέλω να είμαι προσεκτική με το φαγητό, και για το μωρό μου και για μένα. Σας το λέω, κι αν το ξεχάσω... θυμήστε με!!! :lol:

Φυλλικό έχω περίπου εδώ και έναν χρόνο που παίρνω, μήπως πρέπει να κοιτάξω και για σίδηρο και ασβέστιο; Εσάς πότε σας τα έδωσε ο γιατρός σας;

Σίδηρο ξεκίνησα σήμερα αφού πήρα δηλαδή τα αποτελέσματα του προγεννητικού ελέγχου που μου έδωσε ο γιατρός κι επειδή ο αιματοκρίτης μου είναι αρκετά χαμηλός.Ασβέστιο δεν παίρνω ακόμα και φυλλικό οξύ εγώ παίρνω εδώ και μία εβδομάδα από την 6η δηλαδή και μου είπε ότι θα το παίρνω μέχρι 12 εβδομάδα μέχρι την αυχενική δηλαδή απ'ότι κατάλαβα.Κι εγώ προσπαθώ να προσέχω αλλά πεινάω συνέχεια.Το καλό είναι ότι απεχθάνομαι τα γλυκά μου φέρνει αναγούλα οτιδήποτε γλυκό κι αυτό είναι καλό!Από κιλά πώς πάτε?Εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 49 και ο γιατρός μου είπε μέχρι τα 62 όχι παραπάνω!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι αναγουλες περνάνε όντως με φαγητο... Εγω σχεδόν κάθε 2 ώρες πρέπει να φάω έστω ενα κρακερ για να νιώσω καλύτερα!

Σίδηρο στο πρώτο είχα ξεκινήσει νωρίς γιατι και ο αιματοκριτης νωρίς πήρε τον κατήφορο! Το ασβέστιο άργησε πολύ να μου πέσει, σχεδόν στον 8ο και τότε πήρα συμπλήρωμα. Είναι και λίγο θέμα γιατρού αυτο, πολυ δίνουν συμπληρώματα κατευθείαν, η δικιά μου δίνει όταν δει οτι παμε να πέσουμε απο τη βάση...

'Ετσι κι εγώ όταν είναι άδειο το στομάχι νοιώθω πολύ χάλια όταν όμως τσιμπήσω κάτι ανά 2ωρο 3ωρο τότε μια χαρά!Κι εγώ πιστέυω θέμα γιατρού είναι!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

49; Μια χαρά σε βρίσκω! Τί να πω εγώ που ξεκινάω από τα 80;;; Μέχρι 9 κιλά μού είχε πει από την προηγούμενη φορά!

Ευτυχώς ακόμη δεν έχει ανέβει ούτε γραμμάριο, αλλά είναι και νωρίς. Καλού κακού το ένα μου μάτι θα το "κολλήσω" στην ζυγαριά!


4.gif
Link to comment
Share on other sites

49; Μια χαρά σε βρίσκω! Τί να πω εγώ που ξεκινάω από τα 80;;;

Ευτυχώς ακόμη δεν έχει ανέβει ούτε γραμμάριο, αλλά είναι και νωρίς. Καλού κακού το ένα μου μάτι θα το "κολλήσω" στην ζυγαριά!

Παίζει ρόλο και το ύψος εγώ είμαι κοντούλα 1.60 παρά 2 πόντους! Αν βάλω παραπάνω κιλά θα έχω πρόβλημα με την μέση μου!;) Δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε και για τα κιλά έχουμε που έχουμε το άγχος να είναι όλα καλά!:rolleyes:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα στα κοριτσια!!

εχω μιλησει με καποιες και στο parents ή μου φαινεται?

ειμαι και εγω μια μελλουσα μανουλα και μαλιστα εχω ΠΗΤ 7 Μαίου 2013!!

ευχομαι μεχρι τοτε να ειμαστε ολες εδω μαζι και να συζηταμε για συμπτωματακια...κουνιες...καροτσια..και τελειες εξετασεις!!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα κοριτσια!!

εχω μιλησει με καποιες και στο parents ή μου φαινεται?

ειμαι και εγω μια μελλουσα μανουλα και μαλιστα εχω ΠΗΤ 7 Μαίου 2013!!

ευχομαι μεχρι τοτε να ειμαστε ολες εδω μαζι και να συζηταμε για συμπτωματακια...κουνιες...καροτσια..και τελειες εξετασεις!!

Βρε βρεεεε!!!

Καλώς την πέρδικα!!!

Τι κάνεις;:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Όντως με κάποιες ήδη μοιραστηκαμε τις πρώτες ανησυχίες στο πάρεντς!

Πως περάσατε αυτό το βροχερό πρωινό; Η μήπως για κάποιες δεν ήταν βροχερό;


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Όντως με κάποιες ήδη μοιραστηκαμε τις πρώτες ανησυχίες στο πάρεντς!

Πως περάσατε αυτό το βροχερό πρωινό; Η μήπως για κάποιες δεν ήταν βροχερό;

Εγώ είχα ήλιο και αέρα!!!

Τώρα έχω μόνο ήλιο!!!:):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Τυχερουλα! Εμάς μας κακοφάνηκε η αλλαγή του καιρού...

Εσείς μπορεί να έχετε τώρα χάλια καιρό αλλά όταν κατέβει προς εμάς τότε εσείς θα έχετε ήλιο και εμείς βροχούλα!!! :):):)


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Τί ωραία μαζευόμαστε!Αμάν αυτός ο καιρός χάλια από την μία μέρα στην άλλη είπανε όμως ότι το άλλο Σ/Κ θα είναι για μπάνιο!

Κορίτσια για όλες το πρώτο παιδάκι είναι ή έχετε κι άλλα?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

εμας ακομα δεν εχει ερθει η βροχη στας Αθηνας...

και ευχομαι να μην ερθει γιατι παω για καφεακι με μια εγκυοουλα απο το cafe..

κυρια I want to be mama ή κατα κοσμον Μαρια μας...καλα ειμαι...

βρε κοριτσια βαλτε τικερακια!!

για πειτε...γιατρους ποτε εχετε και τι περιμενετε να δειτε?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...