Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!


natydia

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και ψάχνουμε όνομα για την νέα μας πριγκίπισσα. Στην πρώτη μας κορούλα δώσαμε το όνομα Λυδία που μας άρεσε πολύ και θα θέλαμε κάτι εξίσου ωραίο και για την δεύτερη. Μέχρι στιγμής καταλήγουμε στο όνομα Εμμέλεια. Γιορτάζει στις 30.5 και ήταν η μητέρα του Αγ.Βασιλείου. Πώς σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραίο σαν άκουσμα αλλά όλοι θα ρωτάνε "πώς σε λένε", "Εμμέλεια", "Πώως"?

κανεις επισης δε θα ξέρει πώς γράφεται, βέβαια αν εσάς σας αρέσει στους άλλους περισσεύει.

Εμένα θα μου άρεσε σαν υποκοριστικό το Έμμυ ή Έμμα.

Με το καλό η μικρούλα σου!!


qTHtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις ευχές. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω υποκοριστικό. Θέλω να τη φωνάζουμε όπως βαπτιστεί. Εγώ έχω υποκοριστικό και δεν μου αρέσει καθόλου. Δεν θέλω το ίδιο και για τα πιτσιρικάκια μου. Η αλήθεια είναι ότι σε όσους το λέω ακριβώς αυτό μου λένε "Πώς;" γι'αυτό και λίγο διστάζω, αλλά από τν άλλη μου αρέσει πολυ΄σαν όνομα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου natydia!!! πολύ ωραίο και το Λυδία της μεγάλης σου και το Εμμέλεια που σκέφτεστε για την μικρούλα...έχω επίσης να σου προτείνω τα Κορίνα,Ραφαέλα,,Δανάη,Ιόλη,Νεφέλη,Μυρτώ,Ναταλία,Λουϊζα,Μελίνα,Μελίτα,Βιολέτα και άλλα αν σκεφτώ θα σου ξαναγράψω...φιλάκιαααααα!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.greek-series.net/index.php?option=com_content&view=article&id=264:togreekseriesproteinei&catid=31&Itemid=46

ριξε μια ματια... εχει παρα πολλα και ομορφα ονοματα με πολυ ωραιο νοημα, π.χ.

"Δαρεία: υπεύθυνη, γεμάτη ενδιαφέροντα για τους άλλους, γίνεται γρήγορα απαραίτητη"

"Ελεονώρα: σημαίνει στα λατινικά «μαλακώνω, ηρεμώ». Ρομαντική, είναι συχνά θρήσκα ή οπαδός κάποιας ανατολικής φιλοσοφίας. Έχει πρωτότυπες ιδέες και καλλιτεχνική ιδιοσυγκρασία. Είναι αρκετά προσκολλημένη στις αναμνήσεις και σε ό,τι έχει σχέση με το παρελθόν. Της αρέσουν οι συλλογές"

"Έρση: συμβολίζει την πρωινή δροσιά. Την ερωτεύτηκε ο Ερμής. Όμορφο παράστημα και καλλιτεχνική ιδιοσυγκρασία. Ακόμα κι αν δεν γίνει καλλιτέχνης η ίδια, θα εμπνεύσει κάποιον άλλον στον έργο του. Ιδιόρρυθμη και συμπαθής προσωπικότητα"

"Ηλέκτρα: (ηλέκτωρ: ο ακτινοβολών ήλιος), η ακτινοβολούσα από χάρη. Κόρη του Αγαμέμνονα και της Κλυταιμνήστρας. Συναισθηματική, δίνει πολλά στους άλλους, αλλά όταν έχει προβλήματα προτιμάει να τα βγάζει πέρα μόνη της. Αντίθετα από το μύθο, που συνδεδεμένη με τη μητέρα της. Αντικομφορμίστρια"

κλπ....


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι έγκυος στο δεύτερο κοριτσάκι μου και ψάχνουμε όνομα για την νέα μας πριγκίπισσα. Στην πρώτη μας κορούλα δώσαμε το όνομα Λυδία που μας άρεσε πολύ και θα θέλαμε κάτι εξίσου ωραίο και για την δεύτερη. Μέχρι στιγμής καταλήγουμε στο όνομα Εμμέλεια. Γιορτάζει στις 30.5 και ήταν η μητέρα του Αγ.Βασιλείου. Πώς σας φαίνεται;

Το Εμμέλεια μου αρέσει πάρα πολύ!!!! Είναι ξεχωριστό και καθόλου φορεμένο. Εγώ την πρώτη μου κόρη Εμμέλεια ήθελα να την πούμε, αλλά δεν συμφωνούσε ο σύζυγος για τον προφανή λόγο οτι ολοι θα ρωτάνε πως; Τελικά καταλήξαμε στο Νεφέλη που είναι εξίσου όμορφο, αλλά δυστυχώς πολυφορεμένο!!! Στην παιδική χαρά συναντάς πλεόν περισσότερα κοριτσάκια με το όνομα Νεφέλη, Μελίνα, Λυδία, παρά Μαρία, Ελένη κλπ.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιοκαστη, Ινώ, Εκάβη, Κυβελη, Βεατρίκη, Μελισάνθη. Η δική μου πρόταση;);)

manti μου Βεατρίκη λένε την γιαγιάκα μου κ την πρώτη μου ξαδέρφη...!!! χαίρομαι που έχει πέραση το όνομά τους...!!!:D

Link to comment
Share on other sites

natydia μου ήρθε επίσης στο μυαλό και το Αέλια...!εξαιρετικά σπάνιο και όμορφο παράλληλααααααα........επίσης Βαλέρια, Ηλιάννα, Ηλέκτρα, Καλλιρρόη, Βιολέτα, Γλαύκη, Στεφανία ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις προτάσεις σας. Σε λίγες μέρες που θα υποδεχτούμε την μπουμπούκα μας και θα δω τι της ταιριάζει και θα πάρουμε την τελική απόφαση. Σας ευχαριστω πολύ πάντως όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...