Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Πρόβλεψη φύλου στην αρχή της εγκυμοσύνης - μύθοι και προκαταλήψεις!


Recommended Posts

Για πείτε ρε κορίτσια, ισχύουν αυτά που έλεγαν μαμάδες/γιαγιάδες? Και ξεκινάω, αν έχεις χαμηλά την κοιλιά θα κάνεις αγόρι ενώ αν είναι προς τα πάνω κορίτσι, αν έχεις πολλούς εμετούς περιμένεις κορίτσι, αν φτιάξει το δέρμα σου/ομορφύνεις περιμένεις... κορίτσι ή αγόρι? (οι απόψεις διίστανται), αν η βέρα πάνω από την κοιλιά σου κάνει κύκλους περιμένεις κορίτσι ενώ αν κινείται πάνω-κάτω αγόρι, αν θέλεις φρούτα και γλυκά περιμένεις κορίτσι ενώ αν ζητάς αλμυρά περιμένεις αγόρι....

Για πείτε τι προέβλεπαν οι παπουδογιαγιάδες στην περίπτωσή σας και τι σας βγήκε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν κάτσεις στο μαχαίρι θα κάνεις αγόρι,αν κάτσεις στο ψαλίδι κορίτσι....ντουγρού στο μαχαίρι πήγα αλλά ο υπέρηχος έδειξε άλλα!!!!χαχαχα!!!η θεία πάντως ακόμα επιμένει να γεννήσω μήπως κάνει λάθος ο γιατρός!!!!!!επίσης έκανα αυτό το κινέζικο ωροσκόπιο...κι εκεί αγόρι μ'εβγαζε...σε λίγες μέρες γεννάω οπότε αν τυχόν ξεφυτρώσει τσουτσού θα σας ενημερώσω!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nα χαίρεσαι τη μπουμπού λοιπόν, με το καλό να τη φέρεις στον κόσμο! Για πείτε μέλλουσες κοριτσομαμάδες, από δέρμα (σπυράκια, "αγριάδα") πώς είστε? Από πρωινές αδιαθεσίες?

Link to comment
Share on other sites

Nα χαίρεσαι τη μπουμπού λοιπόν, με το καλό να τη φέρεις στον κόσμο! Για πείτε μέλλουσες κοριτσομαμάδες, από δέρμα (σπυράκια, "αγριάδα") πώς είστε? Από πρωινές αδιαθεσίες?

δεν είχα τίποτα τέτοιο..ούτε αδιαθεσίες,ούτε εμετούς ούτε ζαλάδες...

το δέρμα μου σαν μωρού και επίσης δεν είχα έντονη τριχοφυϊα..δηλαδή μπορεί και να πέρναγαν 4-5 μέρες χωρίς να ξυριστώ και δεν φαινόταν


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, ε? Γιατί ούτε κι εγώ έχω αδιαθεσίες, ούτε εμετούς, το δέρμα μου είναι μια χαρά και μου λένε ότι είναι γιος. Βέβαια είμαι ακόμη στην 7η εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι, ε? Γιατί ούτε κι εγώ έχω αδιαθεσίες, ούτε εμετούς, το δέρμα μου είναι μια χαρά και μου λένε ότι είναι γιος. Βέβαια είμαι ακόμη στην 7η εβδομάδα...

νομίζω είναι στον οργανισμό...η νύφη μου και στους 2 είχε εμετούς,ζαλάδες,ναυτίες...η αδερφή μου είχε ναυτίες μόνο,στην 2η κόρη...ξαδέρφη μου έχει 4...και στα 3 αγόρια και στην κόρη ΔΕΝ είχε τίποτα..

με το καλο by the way!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι εχεις να ακουσεις. Εγω ειμαι στο μηνα μου και οσοι με βλεπουν μου λενε οτι θα κανω αγορι λογω κοιλιας ενω εχω κοριτσι. Τις τελευταιες ημερες το εχω ακουσει τουλαχιστον τρεις φορες. Μια γιαγια μαλιστα με ειδε μαζι με τον μεγαλο μου γιο και μου ειπε οτι επειδη πισω τα μαλλακια του κανουν στο σβερκο ουριτσα ειναι και το δευτερο αγορι. Τι να πεις τωρα. Παλια εβλεπαν σημαδια παντου.

Επισης τωρα που εχω κοριτσι απο δερμα ειμαι σουπερ ενω στο γιο καμια σχεση. Αρα ειναι ολα σχετικα.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτο με την κοιλια και το μαιχαιρι ψαλιδι το εχω ακουσει και εγω,δεν το εχω κανει ομως.Η μαμα μου κοιταει το φεγγαρι την ημερομηνια της συλληψης και σου λεει τι παιδακι εχεις.Σε μενα λεει κοριτσακι,η γυναικολογος μου ειπε μαλλον,αλλα να μην το δεσω κορδονι.Γενικα,σε οτι προβλεψεις εχει κανει η μαμα μου,εχει πεσει μεσα.

Κατι αλλο που ξερω σιγουρα και που το επιβαβαιωσε και η γιατρος μου εχει σχεση με την "γλυκητητα" του προσωπου και το αν μια εγκυος εχει ομορφυνει ή εχουν αγριεψει τα χαρακτηριστικα της.Οταν ειναι κοριτσακι,εχεις μια πιο γλυκια οψη λογω των οιστρογονων (καλα τα λεω?)...ενω αν ειναι αγορακι,τα χαρακτηριστικα "αγριευουν" λογω...δεν θυμαμαι πως τα λενε!

Επισης,παλι βαση της γιατρου μου.Τα κοριτσακια εχουν πιο πολλους χτυπους καρδιας απο οτι τα αγορακια.Ομως το προβλημα που τιθεται ειναι οτι η μαμα πρεπει να ειναι σε κατασταση απολυτης ηρεμιας(μαζι και το μωρακι) για να δουν τους πραγματικους χτυπους της καρδιας.Συνηθως ο υπερηχος αναπτυσει μια πιο υψηλη θερμοκρασια απο οτι στο υπολοιπο σωμα,και το μωρακι μπορει να βρεθει σε υπερενταση,οποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τον ακριβη αριθμο χτυπων της καρδιας!!

Κατι αλλο που εχω ακουσει αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο ειναι η κοιλια.Αν δηλαδη ξεκιναει απο ψηλα η οχι.Αν ξεκιναε απο ψηλα ειναι αγορακι λενε.

Αυτα!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Η μαμα μου κοιταει το φεγγαρι την ημερομηνια της συλληψης και σου λεει τι παιδακι εχεις.

Mε το καλό το μπεμπέ σου Cooker!

Nα σου πω, τι λέει η μαμά σου για το φεγγάρι? Π.χ. αν είναι σε γέμιση είναι αγόρι, αν είναι σε χάση, κορίτσι?

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό το μπεμπέ σου Cooker!

Nα σου πω, τι λέει η μαμά σου για το φεγγάρι? Π.χ. αν είναι σε γέμιση είναι αγόρι, αν είναι σε χάση, κορίτσι?

Κατι τετοιο αλλα σε ρωταει και την τελευταια σου περιοδο.Κατι κανει,μου το εχει εξηγησει χιλιες φορες αλλα ολο το ξεχναω!

Ρωτησα την γυναικολογο μου και μου ειπε οτι εχει μια βαση ως εξης.

Ο κυκλος της γυναικας ειναι 28 ημερων.Ακριβως οπως και το φεγγαρι.

Στην μεση του κυκλου,την ημερα της ωορρηξιας(,οταν το φεγγαρι ειναι μισο δηλ)αν ερθεις σε επαφη εχεις πολλες πολλες πιθανοτητες για αγορι.

Τα σπερματοζωαρια ειναι αυτα που καθοριζουν το φυλλο του παιδιου.Χωριζονται σε αρσενικα και θηλυκα.Τα αρσενικα ειναι πιο δραστηρια σε κινηση αλλα πεθαινουν πιο γρηγορα.Τα θυληκα πιο αργα αλλα πιο ανθεκτικα.Αν ερθεις σε επαφη την ημερα της ωορρηξιας λοιπον θα προλαβει να μπει μεσα στο ωαριο το αρσενικο σπερματοζωαριο και το κυτταρακι θα κλειδωσει,για να ξεκινησει η γονιμοποιηση.Αν ερθεις σε επαφη την επομενη μερα,τα αρσενικα θα εχουν πεθανει,και θα εχουν επιβιωσει τα θυληκα.Καπως ετσι μου το εξηγησε η γιατρος και εχει εν μερη μια σχεση με το φεγγαρι,αλλα δεν ξερω τι ακριβως μελεταει η μαμα μου.Παντως μεσα πεφτει!

Με το καλο και το δικο σου θαυματακι.Σημασια εχει να ειναι γερα παιδακια!Ολα τα αλλα,ειναι μικρο λεπτομερειες!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Αχ, ρώτησέ τηηηηηηηηηηηη!

Και μολις εφυγε!!!Θα την ρωτησω και θα σου απαντησω!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...