Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Γιατί με πολεμάνε???


polina26

Recommended Posts

Εχω ένα μεγάλο θέμα (ναι πάλι σεντόνι θα γράψω :oops:)

έχω μεγάλο θέμα με την αδερφή μου και την κουνιάδα μου που έχουν γίνει κώλος και βρακί και μας χτυπούν ανελέητα.

Πάντα είχα πρόβλημα με την αδερφή μου διότι πάντα με ζήλευε .. πάντα έβαζε λόγια ... ιδίως απο την μέρα που παντρεύτηκα τον άντρα μου τον οποίο άντρα μου εκείνη μου τον γνώρισε έχει σκάσει... λόγια λόγια λόγια παντού.. η δε κουνιάδα μου δεν ήθελε τον αδερφό της για τα κληρονομικά . τα ήθελε όλα για αυτή και η αδερφή μου το ίδιο.

γυρνάνε και λένε στον κόσμο ότι δεν τις θέλουμε κάτι που δεν ισχύει μιας και πάντα τους καλώ στο σπίτι μου :evil: λένε λόγια στους γονείς μου για μας και σπέρνουν διχόνια και αυτοί αντί να πιστέψουν εμάς πιστεύουν αυτές διότι αυτες κλαίγονται και τα λενε έξω απο τα δόντια .. και ξέρετε κάτι κορίτσια πραγματικά έχω βαρεθεί και έχω κουραστεί να ασχολούμαι με αυτά τα άτομα... έχω βαρεθεί να ακούω λόγια για μας απο την στιγμή που δεν τις έχουμε πειράξει,,, γιατί τόση ζήλεια τι τους κάναμε ?? επειδη είμαστε αγαπημένοι ή επειδή απέκτησα παιδί χωρίς κόπο (η αδερφή μου παιδεύτηκε) γιατί τόση κακία?? επειδή μπορω να βγαίνω για καφέ και δεν χρωστάω σε αντίθεση με εκείνη .. ή γιατί έχω έναν άντρα άξιο ο οποίος χτίζει μόνος του το σπίτι που μένουμε και δεν πηρα δάνειο προς απογοητευση τους για να το χτίσω γρήγορα γρήγορα μόνο το χτίζουμε με τον ίδρωτα μας και σιγά σιγά όπως κάνανε κάποτε..

εγώ παντα την υποστήιζα πάντα !! εγώ ήμουν αυτή που έσωσε τον γάμο της γιατί τα κέρατα του άντρα της είχαν φτάσει μέχρι το ταβάνι. εγώ ήμουν αυτή που μεγάλωσε το παιδί της, εγώ ήμουν αυτή που τις έδινε όταν δεν είχε και ας με περνάιει 8 χρόνια.

βρήκε την κουνιάδα μου τα τακίμιασαν και μας θάβουνε παντού!!!

γιατί τόση κακία . γιατί τόση ζήλεια , γιατί!! γιατί??!!

αφού πλέον σκέφτομαι να τις ποιάσω και τις 2 απο τα μαλλιά και να τις γυρνάω σβούρες . τις περνάω και τις δύο 2 κεφάλια μια χαρά τις κάνω ζάφτι. κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με τους γονείς μου , κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με την πεθερά μου αλλά και με την γειτονιά ..

πραγματικά πλέον θέλω να τις σκίσω ...

ακούω προτάσεις !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ένα μεγάλο θέμα (ναι πάλι σεντόνι θα γράψω :oops:)

έχω μεγάλο θέμα με την αδερφή μου και την κουνιάδα μου που έχουν γίνει κώλος και βρακί και μας χτυπούν ανελέητα.

Πάντα είχα πρόβλημα με την αδερφή μου διότι πάντα με ζήλευε .. πάντα έβαζε λόγια ... ιδίως απο την μέρα που παντρεύτηκα τον άντρα μου τον οποίο άντρα μου εκείνη μου τον γνώρισε έχει σκάσει... λόγια λόγια λόγια παντού.. η δε κουνιάδα μου δεν ήθελε τον αδερφό της για τα κληρονομικά . τα ήθελε όλα για αυτή και η αδερφή μου το ίδιο.

γυρνάνε και λένε στον κόσμο ότι δεν τις θέλουμε κάτι που δεν ισχύει μιας και πάντα τους καλώ στο σπίτι μου :evil: λένε λόγια στους γονείς μου για μας και σπέρνουν διχόνια και αυτοί αντί να πιστέψουν εμάς πιστεύουν αυτές διότι αυτες κλαίγονται ενώ εμείς τα λέμε έξω απο τα δόντια .. και ξέρετε κάτι κορίτσια πραγματικά έχω βαρεθεί και έχω κουραστεί να ασχολούμαι με αυτά τα άτομα... έχω βαρεθεί να ακούω λόγια για μας απο την στιγμή που δεν τις έχουμε πειράξει,,, γιατί τόση ζήλεια τι τους κάναμε ?? επειδη είμαστε αγαπημένοι ή επειδή απέκτησα παιδί χωρίς κόπο (η αδερφή μου παιδεύτηκε) γιατί τόση κακία?? επειδή μπορω να βγαίνω για καφέ και δεν χρωστάω σε αντίθεση με εκείνη .. ή γιατί έχω έναν άντρα άξιο ο οποίος χτίζει μόνος του το σπίτι που μένουμε και δεν πηρα δάνειο προς απογοητευση τους για να το χτίσω γρήγορα γρήγορα μόνο το χτίζουμε με τον ίδρωτα μας και σιγά σιγά όπως κάνανε κάποτε..

εγώ παντα την υποστήιζα πάντα !! εγώ ήμουν αυτή που έσωσε τον γάμο της γιατί τα κέρατα του άντρα της είχαν φτάσει μέχρι το ταβάνι. εγώ ήμουν αυτή που μεγάλωσε το παιδί της, εγώ ήμουν αυτή που τις έδινε όταν δεν είχε και ας με περνάιει 8 χρόνια.

βρήκε την κουνιάδα μου τα τακίμιασαν και μας θάβουνε παντού!!!

γιατί τόση κακία . γιατί τόση ζήλεια , γιατί!! γιατί??!!

αφού πλέον σκέφτομαι να τις ποιάσω και τις 2 απο τα μαλλιά και να τις γυρνάω σβούρες . τις περνάω και τις δύο 2 κεφάλια μια χαρά τις κάνω ζάφτι. κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με τους γονείς μου , κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με την πεθερά μου αλλά και με την γειτονιά ..

πραγματικά πλέον θέλω να τις σκίσω ...

ακούω προτάσεις !!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μεγάλο θέμα (ναι πάλι σεντόνι θα γράψω :oops:)

έχω μεγάλο θέμα με την αδερφή μου και την κουνιάδα μου που έχουν γίνει κώλος και βρακί και μας χτυπούν ανελέητα.

Πάντα είχα πρόβλημα με την αδερφή μου διότι πάντα με ζήλευε .. πάντα έβαζε λόγια ... ιδίως απο την μέρα που παντρεύτηκα τον άντρα μου τον οποίο άντρα μου εκείνη μου τον γνώρισε έχει σκάσει... λόγια λόγια λόγια παντού.. η δε κουνιάδα μου δεν ήθελε τον αδερφό της για τα κληρονομικά . τα ήθελε όλα για αυτή και η αδερφή μου το ίδιο.

γυρνάνε και λένε στον κόσμο ότι δεν τις θέλουμε κάτι που δεν ισχύει μιας και πάντα τους καλώ στο σπίτι μου :evil: λένε λόγια στους γονείς μου για μας και σπέρνουν διχόνια και αυτοί αντί να πιστέψουν εμάς πιστεύουν αυτές διότι αυτες κλαίγονται ενώ εμείς τα λέμε έξω απο τα δόντια .. και ξέρετε κάτι κορίτσια πραγματικά έχω βαρεθεί και έχω κουραστεί να ασχολούμαι με αυτά τα άτομα... έχω βαρεθεί να ακούω λόγια για μας απο την στιγμή που δεν τις έχουμε πειράξει,,, γιατί τόση ζήλεια τι τους κάναμε ?? επειδη είμαστε αγαπημένοι ή επειδή απέκτησα παιδί χωρίς κόπο (η αδερφή μου παιδεύτηκε) γιατί τόση κακία?? επειδή μπορω να βγαίνω για καφέ και δεν χρωστάω σε αντίθεση με εκείνη .. ή γιατί έχω έναν άντρα άξιο ο οποίος χτίζει μόνος του το σπίτι που μένουμε και δεν πηρα δάνειο προς απογοητευση τους για να το χτίσω γρήγορα γρήγορα μόνο το χτίζουμε με τον ίδρωτα μας και σιγά σιγά όπως κάνανε κάποτε..

εγώ παντα την υποστήιζα πάντα !! εγώ ήμουν αυτή που έσωσε τον γάμο της γιατί τα κέρατα του άντρα της είχαν φτάσει μέχρι το ταβάνι. εγώ ήμουν αυτή που μεγάλωσε το παιδί της, εγώ ήμουν αυτή που τις έδινε όταν δεν είχε και ας με περνάιει 8 χρόνια.

βρήκε την κουνιάδα μου τα τακίμιασαν και μας θάβουνε παντού!!!

γιατί τόση κακία . γιατί τόση ζήλεια , γιατί!! γιατί??!!

αφού πλέον σκέφτομαι να τις ποιάσω και τις 2 απο τα μαλλιά και να τις γυρνάω σβούρες . τις περνάω και τις δύο 2 κεφάλια μια χαρά τις κάνω ζάφτι. κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με τους γονείς μου , κατάφεραν και με έκαναν και μάλωσα με την πεθερά μου αλλά και με την γειτονιά ..

πραγματικά πλέον θέλω να τις σκίσω ...

ακούω προτάσεις !!

τις εχεις βαλεις κατω να τους τα πεις στα ισια??

και να ζητησεις εξηγησεις?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

τις εχεις βαλεις κατω να τους τα πεις στα ισια??

και να ζητησεις εξηγησεις?

όχι μόνο μια φορα αλλά αρκετες και μου λένε πως απλά είναι η ιδεα μου. μόνο που μόνο ιδέα μου.. μπροστα σε άλλους κάνουν τις καΛΈς αλλά απο πίσω .. φτυάρι.. χαρακτηριστικα πήρα σήμερα τηλέφωνο η κουνιάδα μου επειδή δεν την χαιρέτησα (μόνο που δεν την είδα για να την χαιρετήσω) και λέει στον άντρα μου αυτό είναι που θέλει η γυναίκα σου να τα έχει καλά με την κουνιαδά της να μας βλέπει και να μην μας χερετάει και το έκλεισε. δηλαδή εκείνη την ώρα μέσα σε κινούμενο αυτοκίνητο με ενα μωρό να κλαίει θα έπρεπε να έχω το νου μου στον δρόμο για να χερετήσω όποιο γνωστό δω για να μην παρεξηγηθεί μαζί μου??? μην τρελαθούμε κιόλας...

έχω σκοπό να την πάρω τηλέφωνο και να την ξεχεσω για αυτη την απαράδεκτη συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κοιτα τετοια ατομα τρεφονται με αυτες τις καταστασεις. ιντριγκες και κουτσομπολια. απλα σε ζηλευουν για ολα οσα ειπες. προσπαθησε να εξηγεις στους αλλους πχ γονεις σου την κατασταση και να εισαι χαλαρη οσο μπορεις. μην τις αφηνεις να σε επηρρεαζουν τοσο.


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

polina μου εγω επειδη τους φοβαμαι αυτους τους ανθρωπους γιατι ποτε δεν ξερεις μεχρι που μπορουν να φτασουν νομιζω πως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αδιαφορεις! Ξερω δεν γινεται με οσα σου κανουν αλλα αν συννενοηθεις με τον αντρα σου να μην σας επηρεαζουν κ να μην αφηνεις γονεις κ πεθερικα να σου λενε διαφορα, Θα βαρεθουν θα δουνε οτι δεν γινετε τιποτα κ θα σταματησουν. Σε αρρωστημενες ζηλιες το να ασχολεισαι κ να διαιωνιζεται το θεμα ειναι η τροφη τους. Απλα κοφτους τον αερα κ μην τις αφηνεις να σε πλησιαζουν παραμονο τα τυπικα κ αν σου λενε οτι δεν τις θες κ τετοια μην απαντας ή να λες κ εσυ πως ειναι ιδεα τους. Ποση κακια θεε μου!!! Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα!

Link to comment
Share on other sites

polina μου εγω επειδη τους φοβαμαι αυτους τους ανθρωπους γιατι ποτε δεν ξερεις μεχρι που μπορουν να φτασουν νομιζω πως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να αδιαφορεις! Ξερω δεν γινεται με οσα σου κανουν αλλα αν συννενοηθεις με τον αντρα σου να μην σας επηρεαζουν κ να μην αφηνεις γονεις κ πεθερικα να σου λενε διαφορα, Θα βαρεθουν θα δουνε οτι δεν γινετε τιποτα κ θα σταματησουν. Σε αρρωστημενες ζηλιες το να ασχολεισαι κ να διαιωνιζεται το θεμα ειναι η τροφη τους. Απλα κοφτους τον αερα κ μην τις αφηνεις να σε πλησιαζουν παραμονο τα τυπικα κ αν σου λενε οτι δεν τις θες κ τετοια μην απαντας ή να λες κ εσυ πως ειναι ιδεα τους. Ποση κακια θεε μου!!! Σου ευχομαι καλα ξεμπερδεματα!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. πραγματικά δεν μπορώ να αναλώνομαι άλλο έτσι σταμάτησα να δίνω σημασία μέχρι να γίνει τίποτα πολύ βαρύ και τότε θα δω τι θα κάνω.. ευτυχώς δεν χρησιμοποιώ κινητό για να μαθαίνω απο καλοπροαίρετους διάφορα.

πραγματικά όμως δεν τις συμφέρει να με νευριάσουν πολύ γιατί από εκδίκηση και μόνο μπορώ να καταστρέψω τις οικογένειες και των 2. αν ήμουν άλλη θα το είχα κάνει ήδη... απλά πλεον αδιαφορώ και σκάνε περισσότερο.. χα χα...αν συνεχίσουν όμως και αρχίζουν να ενοχλούν τον άντρα μου και το παιδί μου θα ανοίξω το στοματάκι μου και ιδιαιτέρως θα τους πω πως αν συνεχίσουν σε αυτό το ρυθμό θα ανοίξω το στοματάκι μου και μετά θα πρέπει να αλλάξουν χώρα .. γιατί καλώς ή κακώς μου έχουνε πει πολλά και ξέρω πολλά παραπάνω από ότι χρεάζοταν ιδίως απο τη αδερφή μου.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου απο την στιγμη που παντρευτηκες αυτοι που σε νοιαζουν βρισκονται μεσα απο την πορτα του σπιτιου σου!!μην καθεσαι και ασχολεισαι με το τι κανουν..και αν θελουν τις περιουσιες των γονιων αστες...το θεμα ειναι να εισαι καλα με τον αντρα σου και το παιδακι σου..σε αυτες η ξινιλα θα μεινει..

κ επειδη το καταλαβαινω οτι ειναι αλλιως να σε πολεμαει ενας ξενος κ αλλιως ενας της οικογενειας σου,ριξ'το στην τρελλη..οτι πουνε ναι εσυ..

και να θυμασαι παντα οτι τους συγγενεις δυστυχως δεν τους διαλεγουμε..οποτε η τους κανεις περα ή το ριχνεις στην τρελλη!


you are the reason I could fly and 'cause of you I don't have to wonder why...

λουλουδιτσα μου 03/08/10

μπομπιρακος μου 20/07/12

Κ+Γ 13/07/08

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έμενα όσο γίνεται πιο μακρια!!

Χωρίς να αμφισβητώ την ικανότητα σου στην άμυνα , ήθελα να σου πω ότι μερικές φορές οι άνθρωποι γύρω μας "απλώνονται" όσο τους αφήνουμε να απλωθούν.

Πως σκέφτεσαι να περάσεις στην αντεπίθεση?

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου απο την στιγμη που παντρευτηκες αυτοι που σε νοιαζουν βρισκονται μεσα απο την πορτα του σπιτιου σου!!μην καθεσαι και ασχολεισαι με το τι κανουν..και αν θελουν τις περιουσιες των γονιων αστες...το θεμα ειναι να εισαι καλα με τον αντρα σου και το παιδακι σου..σε αυτες η ξινιλα θα μεινει..

κ επειδη το καταλαβαινω οτι ειναι αλλιως να σε πολεμαει ενας ξενος κ αλλιως ενας της οικογενειας σου,ριξ'το στην τρελλη..οτι πουνε ναι εσυ..

και να θυμασαι παντα οτι τους συγγενεις δυστυχως δεν τους διαλεγουμε..οποτε η τους κανεις περα ή το ριχνεις στην τρελλη!

Πλέον αυτό κάνω... αδιαφορώ.. είναι όντως πολύ δύσκολο όταν σε πολεμαν οι δικοί σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στη θέση σου θα έμενα όσο γίνεται πιο μακρια!!

Χωρίς να αμφισβητώ την ικανότητα σου στην άμυνα , ήθελα να σου πω ότι μερικές φορές οι άνθρωποι γύρω μας "απλώνονται" όσο τους αφήνουμε να απλωθούν.

Πως σκέφτεσαι να περάσεις στην αντεπίθεση?

ακριβώς τις άφησα.. έκανα πως δεν ξέρω τίποτα.. την χαζή δηλαδή και επειδή δεν ήθελα να χαλάσω τις σχέσεις μας γιατί ξέρεις τι λένε το αίμα νερό δεν γίνετε και αν γίνετε δεν πίνετε.. και τις έβαζα στο σπίτι μου.. αλλά όλα έχουν τα ορια τους. στην αντιπαράθεση δεν θέλω να περάσω όχι ακόμα τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω.. προς το παρον ν αδιαφορισεις!Δεν θα σου κανει καλο κατι αλλο ισα ισα αν τσακωθεις.. θα συγχυστεις κιολας.Νομιζω οτι καποια στιγμη εφοσον ειναι τετοιοι χαρακτηρες.. θα τα τσουγκρισουν μεταξυ τους.. και εσυ θα εισαι σε μια γωνια και θα γελας.Κατι αναλογο εγινε σε εμενα με την μια κουμπαρα και την κουνιαδα μου!Τσακωθηκανε ασχημα απο κολλητες που το παιζανε .. επισης χωρισε και ο κουμπαρος .. οποτε ησυχασα κιολας!Τωρα ειμαι μια χαρα με την κουνιδα μου χωρις λογια και τετοιες μικροπρεπειες!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω.. προς το παρον ν αδιαφορισεις!Δεν θα σου κανει καλο κατι αλλο ισα ισα αν τσακωθεις.. θα συγχυστεις κιολας.Νομιζω οτι καποια στιγμη εφοσον ειναι τετοιοι χαρακτηρες.. θα τα τσουγκρισουν μεταξυ τους.. και εσυ θα εισαι σε μια γωνια και θα γελας.Κατι αναλογο εγινε σε εμενα με την μια κουμπαρα και την κουνιαδα μου!Τσακωθηκανε ασχημα απο κολλητες που το παιζανε .. επισης χωρισε και ο κουμπαρος .. οποτε ησυχασα κιολας!Τωρα ειμαι μια χαρα με την κουνιδα μου χωρις λογια και τετοιες μικροπρεπειες!

μπορεί οντως έτσι να γίνει...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Νομίζω η αδελφή σου ξεκίνησε το "κόμα" με την συνυφάδα.

Αν ξεκινήσεις να κάνεις εσύ κολλητιλίκια με την συνυφάδα, η αδελφή σου θα αφινιάσει.

Η ζήλια υπήρχε και θα υπάρχει πάντα. Οι γονείς μπορεί να φταίνε γι αυτό δεν ξέρω. Πάντως ΄και τίποτα να μην είχες καταφέρει, πάλι θα σε ζήλευε.

Η΄θα μπορούσε να μην είχε τίποτα να ζηλέψει και όμως η ζήλια να βασίλευε στην ζωή της.

Μακριά και αγαπημένες!!1


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...