Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑΤΑ


polina26

Recommended Posts

Σας παραθέτω ποστ μου από άλλο τόπικ.

Ίσως είναι θαύμα ίσως και όχι. Ίσως να είναι αυτός ο Όσιος ίσως και όχι. Απλό όνειρο πάντως δεν ήταν!

σίγουρα ήταν κάτι παραπάνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια.

η μητέρα μου προσπαθούσε να μείνει έγκυος. είχε μια αποβολή σε δίδυμα κ μετά έκανε τάμα στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. έμεινε έγκυος κ ήρθα εγώ στον κόσμο.

όμως ενώ με έταξε στο όνομά Της, τελικά με ονόμασαν όπως τη γιαγιά του μπαμπά μου. αρρώστησα βαριά, κινδύνεψα να πεθάνω κ όταν με πήγαν στο νοσοκομείο, στο κρεβάτι στο προσκέφαλό μου υπήρχε η εικόνα της Αγίας!!!!!!!!!!!!!

έγινα καλά!

σε όλα μου τα σχολικά χρόνια την είχα οδηγό στις προσευχές μου.

την πρώτη χρονιά που έδινα πανελλήνιες ταλαιπωρήθηκα πολύ, αλλά δεν τα κατάφερα, δεν είχα δυνατή πίστη.

την δεύτερη χρονιά πλησιάζοντας οι μέρες για τις εξετάσεις, πέφτω ένα μεσημέρι για ύπνο. βλεπω πως κοιμάμαι στο ίδιο κρεβάτι, στο ίδιο δωμάτιο κ έρχεται η μάνα μου μαυροφορεμένη. κ με χαϊδεύει στο κεφάλι, όσο κοιμάμαι. μετά η μορφή της άλλαξε κ δεν ήταν η μαμά μου, αλλά μια ρασοφορεμένη μου είπε στοργικά ότι φέτος θα τα καταφέρω!

μόλις ξυπνησα, έτρεξα στη μαμά μου κ της τα είπα. δεν είχε έρθει στο δωμάτιό μου!

στην οικογένειά μου είδαμε πολλά θαύματα της Αγίας!

εγώ συνήθιζα να διαβάζω βιβλία με βίους αγίων. μια μέρα διάβαζα για τη ζωή της Αγίας Πελαγίας, γιατί είχα πάει στην Τήνο. κάπου έγραφε ότι το λαδάκι της καντήλας της είχε σωθεί, γιατί δεν είχαν λάδι. αμέσως πλήμμύρισε ευωδιά από λαδάκι στο δωμάτιο!

ταράχτηκα! έτρεξα στο σπίτι παντού να δω από πού έρχεται αυτή η μυρωδιά. πουθενά λάδι. έκανα το σταυρό μου κ ευχαρίστησα για το θαύμα που έζησα!

ό,τι ζήτησα με ειλικρινή προσευχή το έζησα!

όσες φορές είχαμε ανάγκη κ ζητήσαμε τη βοήθεια της Παναγίας, ήταν εκεί!

στα μικρά κ στα μεγάλα!

η μαμά μου κάθε τρεις κ λίγο έκανε βιοψίες, για όγκους σε κάθε σημείο του σώματός της! όλες βγήκαν καλές!

ακόμα κ στην εγχείρηση για αφαίρεση όγκου στον εγκέφαλο, η Παναγία κ η Αγία Ειρήνη ήταν εκεί, μαζί της κ όλα πήγαν καλά!

εγώ κόντευα να τρελαθώ με διαβάσματα, εξετάσεις, αποτυχίες, αδικίες, κλπ!

προσευχόμουν κ μετά από αρκετές δοκιμασίες όλα τα ξεπερνούσα!

κάποια στιγμή παρακάλεσα την Αγία Ειρήνη κ την Παναγία να μου φέρουν μέσα σε ένα χρόνο τον άντρα μου. κ όντως ήρθε! λίγες μέρες πριν τον 15Αύγουστο!

παντρευόμαστε κ προσεύχομαι για ένα παιδί. βλέπω σε όνειρο ότι παρακαλάω γονατιστή την εικόνα της Παναγίας να μου χαρίσει ένα παιδί. τελικά ήμουν στην Ωραία Πύλη της εκκλησίας όπου παντρεύτηκα!το συνειδητοποίησα μήνες αργότερα.

κ μου δίνει η γλυκειά Παναγία ένα καρβέλι ψωμί στα χέρια μου! είδα τα χέρια Της στα χέρια μου!

ήμουν έγκυος κ ας είχα αίμα περιόδου! την είχα ταμμένη στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω, για τις ευεργεσίες Της στη ζωή μου, αλλά με σκαλώματα πεθερικών

την δώσαμε κ το όνομα της Παναγίας. έτσι είναι πια για μένα. οι δύο μανάδες μου.

θαύματα γίνονται κάθε μέρα. όμως θέλει μάτια ανοιχτά κ καρδιά καθαρή!

πόσες φορές είδα τη μικρή μου να είναι ένα εκατοστό από το ... από χτυπήματα, πεσίματα...κ όμως είναι καλά! έχει τις προστάτιδές της!

κ τις γνωρίζει κ τις μιλάει κ εκείνη!

Δόξα σοι Κύριε κ θαυμαστά τα έργα Σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.

η μητέρα μου προσπαθούσε να μείνει έγκυος. είχε μια αποβολή σε δίδυμα κ μετά έκανε τάμα στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου. έμεινε έγκυος κ ήρθα εγώ στον κόσμο.

όμως ενώ με έταξε στο όνομά Της, τελικά με ονόμασαν όπως τη γιαγιά του μπαμπά μου. αρρώστησα βαριά, κινδύνεψα να πεθάνω κ όταν με πήγαν στο νοσοκομείο, στο κρεβάτι στο προσκέφαλό μου υπήρχε η εικόνα της Αγίας!!!!!!!!!!!!!

έγινα καλά!

σε όλα μου τα σχολικά χρόνια την είχα οδηγό στις προσευχές μου.

την πρώτη χρονιά που έδινα πανελλήνιες ταλαιπωρήθηκα πολύ, αλλά δεν τα κατάφερα, δεν είχα δυνατή πίστη.

την δεύτερη χρονιά πλησιάζοντας οι μέρες για τις εξετάσεις, πέφτω ένα μεσημέρι για ύπνο. βλεπω πως κοιμάμαι στο ίδιο κρεβάτι, στο ίδιο δωμάτιο κ έρχεται η μάνα μου μαυροφορεμένη. κ με χαϊδεύει στο κεφάλι, όσο κοιμάμαι. μετά η μορφή της άλλαξε κ δεν ήταν η μαμά μου, αλλά μια ρασοφορεμένη μου είπε στοργικά ότι φέτος θα τα καταφέρω!

μόλις ξυπνησα, έτρεξα στη μαμά μου κ της τα είπα. δεν είχε έρθει στο δωμάτιό μου!

στην οικογένειά μου είδαμε πολλά θαύματα της Αγίας!

εγώ συνήθιζα να διαβάζω βιβλία με βίους αγίων. μια μέρα διάβαζα για τη ζωή της Αγίας Πελαγίας, γιατί είχα πάει στην Τήνο. κάπου έγραφε ότι το λαδάκι της καντήλας της είχε σωθεί, γιατί δεν είχαν λάδι. αμέσως πλήμμύρισε ευωδιά από λαδάκι στο δωμάτιο!

ταράχτηκα! έτρεξα στο σπίτι παντού να δω από πού έρχεται αυτή η μυρωδιά. πουθενά λάδι. έκανα το σταυρό μου κ ευχαρίστησα για το θαύμα που έζησα!

ό,τι ζήτησα με ειλικρινή προσευχή το έζησα!

όσες φορές είχαμε ανάγκη κ ζητήσαμε τη βοήθεια της Παναγίας, ήταν εκεί!

στα μικρά κ στα μεγάλα!

η μαμά μου κάθε τρεις κ λίγο έκανε βιοψίες, για όγκους σε κάθε σημείο του σώματός της! όλες βγήκαν καλές!

ακόμα κ στην εγχείρηση για αφαίρεση όγκου στον εγκέφαλο, η Παναγία κ η Αγία Ειρήνη ήταν εκεί, μαζί της κ όλα πήγαν καλά!

εγώ κόντευα να τρελαθώ με διαβάσματα, εξετάσεις, αποτυχίες, αδικίες, κλπ!

προσευχόμουν κ μετά από αρκετές δοκιμασίες όλα τα ξεπερνούσα!

κάποια στιγμή παρακάλεσα την Αγία Ειρήνη κ την Παναγία να μου φέρουν μέσα σε ένα χρόνο τον άντρα μου. κ όντως ήρθε! λίγες μέρες πριν τον 15Αύγουστο!

παντρευόμαστε κ προσεύχομαι για ένα παιδί. βλέπω σε όνειρο ότι παρακαλάω γονατιστή την εικόνα της Παναγίας να μου χαρίσει ένα παιδί. τελικά ήμουν στην Ωραία Πύλη της εκκλησίας όπου παντρεύτηκα!το συνειδητοποίησα μήνες αργότερα.

κ μου δίνει η γλυκειά Παναγία ένα καρβέλι ψωμί στα χέρια μου! είδα τα χέρια Της στα χέρια μου!

ήμουν έγκυος κ ας είχα αίμα περιόδου! την είχα ταμμένη στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντω, για τις ευεργεσίες Της στη ζωή μου, αλλά με σκαλώματα πεθερικών

την δώσαμε κ το όνομα της Παναγίας. έτσι είναι πια για μένα. οι δύο μανάδες μου.

θαύματα γίνονται κάθε μέρα. όμως θέλει μάτια ανοιχτά κ καρδιά καθαρή!

πόσες φορές είδα τη μικρή μου να είναι ένα εκατοστό από το ... από χτυπήματα, πεσίματα...κ όμως είναι καλά! έχει τις προστάτιδές της!

κ τις γνωρίζει κ τις μιλάει κ εκείνη!

Δόξα σοι Κύριε κ θαυμαστά τα έργα Σου!

Κοπελιά αν και δεν σε γνωρίζω με συγκίνησες πραγματικά.Καλημέρα σε όλες σας.Η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου μου χάρισε τη ζωή πριν απο τέσσερα χρόνια.Αν δείτε τις εγγραφές μου στο parents θα καταλάβετε.Μετά απο πολλές προσπάθειες έμεινα έγκυος και έχασα το παιδί 16 εβδομάδων.Κινδύνευσε η ζωή μου αλλα την ημέρα της γιορτής Της δόθηκε ένα τέλος.Με την βοήθεια της Παναγιάς, της Αγ.Ειρήνης , του Αγ.Ευφραιμ και του Γεροντα Παίσιου έμεινα ξανά έγκυος και τωρα η Μαρία μου είναι σχεδόν διόμυσι.Ειναι τοσο ζωντανή η πίστη μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Γειά σας....ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας....κάθε πρωί πριν πάω για δουλειά περνάω από την εκκλησία της Αγ.Μαρίνας(Ανατολική Αττική ) για να ανάψω κεράκι κ μα προσκυνήσω....κάθε πρωί λοιπόν,προσκυνώ κ την εικόνα της Παναγίας κ την παρακαλώ να με βοηθήσει να επισημοποιήσω τη σχέση με τον καλό μου κ να μπορέσω να αποκτήσω ένα παιδάκι μαζί του....σήμερα το πρωί ξύπνησα χαρούμενη γιατί είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην Παναγία της Τήνου (η οποία ήταν με διαφορετική όψη...σαν ένα όμορφο λευκό ξωκλήσι)κ παρατηρούσα τους ανθρώπους που πήγαιναν γονατιστοί να προσκυνήσουν κ σκεφτόμουν ότι η Παναγία για να τους βοηθήσει δεν χρειάζεται όλα αυτά....απλά να την παρακαλέσουν....μετά κατέβηκα στο λιμάνι και έμπλεξα σε κάποια φασαρία...αμέσως η Παναγία με βοήθησε κ ξέμπλεξα...πήγα κ εγώ γονατιστή στην εκκλησία να προσκυνήσω!!!Λέτε να είναι σημάδι ότι σύντομα θα καταφέρω να αποκτήσω την οικογένεια που τόσο πολύ θέλω;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας γράψω και εγω το θαύμα που μου συνεβει. Προσπαθούσα για παιδάκι 3 χρόνια με τον αντρα μου. Το θέλαμε πολυ ένα παιδάκι. Κάποια στιγμή μάθαμε για την Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλάντου και πηγαμε να την προσκυνήσουμε και να πάρουμε τα δώρα της. Πηγαίναμε σχετικά συχνά και παντα την παρακαλούσαμε να μας χαρίσει ένα παιδάκι. Την τελευταία φορα που πηγα πήρα μήλο για μια γνωστή μου που και αυτήν προσπαθούσε 3 χρόνια για παιδάκι, αφού μου ειπε οτι είδε την Αγία να της χαρίζει 2 πανέμορφα μήλα. Αφού πηγαμε στο μοναστήρι άρχισα να την παρακαλάω και να κλαίω τόσο πολυ με λυγμούς. Ο άντρας μου, μου λέει μην στεναχωριεσαι σε ακούει. Τον προηγούμενο μήνα εντωμεταξύ μου είχαν δωσει δωσει και την ζώνη του Αγίου Λουκά του Ιατρού το λαδακι του και το γάντι του απο Ρωσία. Το θαυμα δεν άργησε να γίνει αυτήν την στιγμή ειμαι έγκυος εγω αλλα και η κοπέλα που είδε τα μήλα και ειμαι σίγουρη οτι ειναι θαύμα. Θα ευχαριστω κάθε μέρα τον Χριστουλη, την Παναγιτσα, την Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου, τον Αγιο Λουκά τον ιατρό και ολικής τους Αγίους που μου χάρισαν το μεγαλύτερο δωρο.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Έχουνε περάσει πολλά χρόνια από τότε που ξεκίνησε το θέμα αλλά νομίζω ότι ποτέ δεν είναι αργά για να πεις κάτι που σου συνέβη και μπορεί να δώσει ελπίδα έστω και σε έναν άνθρωπο.Το δικό μου θαύμα!! Ήμουν 29 χρόνων λοιπόν όταν ξεκίνησα με τον αγαπημένο μου σύντροφο τοτε, και σύζυγο μετέπειτα τις προσπάθειες για παιδάκι. Στην αρχή χωρίς πρόγραμμα και άγχος αλλά όσο περνούσε ο καιρός και δεν είχαμε αποτελέσματα, αποφασίσαμε να το ψάξουμε. Δεν ξέρω κι εγώ από πόσους γιατρούς περάσαμε και αλλάξαμε. Άλλοι έλεγαν ότι έχω εγω θέμα με την μικρή κύστη ενδομήτριωσης που έχω, άλλοι έλεγαν φταίει ο άντρας μου με την ποιότητα του σπέρματος και το DNA του και άλλοι ότι ανήκουμε και εμείς στα ζευγάρια με ανεξήγητη υπογονιμότητα! Έτσι λοιπόν προχωρήσαμε σε 2 εξωσωματικες μιας και όλοι οι γιατροί μας έλεγαν ότι το αποτέλεσμα θα είναι σίγουρα θετικό λόγω και του νεαρού της ηλικίας μου. Αποτελέσματα και στις 2 μηδενικό!!! Δεν θα ξεχάσω ποτέ την πρώτη απογοήτευση. Στάθηκα έξω από την εκκλησία της Παναγιάς που είναι κοντά στο σπίτι μου να κλάιω με μαύρο δάκρυ και ο άντρας μου να με ψάχνει μην κάνω καμιά βλακεία!!! Αφού πέρασε λοιπόν ο καιρός, και το ξεχασαμε καπως όλο αυτό, αποφασίσαμε να ξαναμπούμε στη διαδικασία εξωσωματικης. Αρχίζω λοιπόν τις ενέσεις, κάνω ωοληψια και μετά από ένα μήνα αποφασίζουμε να βάλουμε τα έμβρυα. Κάνω την επίσκεψη λοιπόν στο γιατρό τις ημέρες εκείνες να με δει και να καθορίσουμε και τη μέρα μου κάνει έναν έλεγχο και μου λέει δεν είμαστε καλά για αυτό το μήνα ας το αφήσουμε για τον επόμενο καλύτερα... Εντομεταξυ εκείνο το μήνα με είχε πιάσει και γαστρίτιδα και ημουν στα μαύρα μου τα χάλια!! Παρόλα αυτά και εκείνο το μήνα όπως και σε όλους τους άλλους έκανα ένα τεστακι ωορρηξίας και όταν βγήκε θετικό με πολύ πιστή και προσευχή ήρθαμε σε επαφή αλλα χωρίς να το έχουμε στο μυαλό μας ιδιαίτερα γιατί ήδη προσπαθούσαμε 3 χρόνια χωρίς αποτελέσμα.Και έγινε το θαύμα! 23 Σεπτεμβρίου λοιπόν μετά από ένα όνειρο που είδα την ημέρα που υποτίθεται θα μου ερχόταν η περίοδος έκανα το τεστ και ήταν θετικοοοοοοο!! Εκείνο το μήνα που θα έκανα εμβρυομεταφορα και τον αφήσαμε για τον επόμενο κύκλο!! Είχα δει στον ύπνο μου έναν ξάδερφο μου του οποίου ο πατέρας του πρόσφατα είχε εγχειριστεί για όγκο στο κεφάλι να μου δείχνει μια εικόνα και να μου λέει ότι... Αυτός ο άγιος βοήθησε τον πατέρα μου θα σε βοηθήσει και σένα! Τον ρώτησα ποιος είναι και μου είπε ο Άγιος Σάββας!!! Ξύπνησα την ίδια στιγμή, μπήκα στο ίντερνετ και είδα ότι είναι προστάτης των καρκινοπαθών και των ατεκνων γυναίκων!! Αυτό ήταν το δικό μου θαύμα της ζωής!!! Με πολύ πιστή και προσευχή το θαύμα έγινε! Θα ήθελα να πω σε όποια κοπέλα προσπαθεί να μην χάνει την πίστη της και την εμπιστοσύνη της στο θεό! Ποτέ δεν ξεχνάει.. απλά το στέλνει οπότε εκείνος θεωρεί τη σωστή στιγμή!!! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Έχω ανατριχιασει με όλα τα θαύματα που διάβασα κορίτσια Μ η θρησκεία μας είναι ολοζώντανη να μας έχει καλά ο θεουλης ο Χριστός μας  η Παναγίτσα και όλοι οι Άγιοι ❤️ και ποσά θαύματα γινονται καθημερινά.........

Κορίτσια μου εγώ έχω μια μικρή ιστορία πριν Πόλα χρόνια είχα έρθει στον Άγιο Διονύσιο στην Ζάκυνθο και έταξα  κάποιο από τα παιδιά που θα κάνω να του δώσω το όνομα του Αγίου χορις κάπιο λόγο απλά το ήθελα  πάρα πολύ ..... Πριν λίγο καιρό εμαθα ότι είμαι έγγυος αφού προσπαθούσαμε με τον άντρα μου τα καταφέραμε 17 Δεκεμβρίου 2021 ακριβώς τα ξημερώματα στη γιορτή του Αγίου Διονυσίου με πιάνουν αβάσταχτοι  πόνοι  και αιμοραγια πάω στο νοσοκομείο στις δύο ηωρα την νύχτα  μου κάνει υπέριχο ο γιατρός δεν βλέπει σάκο ήταν ο πρώτος υπέροχος  ποναγα δεξιά στην σαλιπιγκα συγκεκριμένα δεν είχα προλάβει να πάω να Μ κάνει πιο πριν δεν βλέπει τίποτα φοβήθηκε ότι είχα εξωμήτριο κύηση  γιατί είχα όλα αυτά τα συμπτώματα .....με βάζει χειρουργείο αμέσως για να ξεκινήσουνε τελευταία στιγμή αλλάζει γνώμη και Μ κάνει αποξεση δεν ξέρω πως άλλαξε γνώμη  πργαματικα αλλά πυστευω ότι ο άγιος Διονύσιος  με βοήθησε και γλύτωσα αυτό το χειρουργειο τελικά είχα παλινδομη κυηση μπορεί να έχασα το μωράκι μου ποτέ δεν είπα γιατί σε αυτο σε μένα ποτέ δεν σκέφτηκα κάτι τέτοιο  αλλά ευχαρίστουσα κάθε μέρα τον άγιο π δεν ήταν εξωμήτριο και γλύτωσα το χειρουργείο από εκείνη την στιγμή δεν σταμάτησα να βάζω λαδακι στην κοιλίτσα μ από το καντιλακι του Αγίου .....ένα μήνα μετά ξανά έγγυος κορίτσια Μ με βοήθησε ο άγιος και τώρα έχω και πάλι αυτό το θαυματακι στην κοιλίτσα μου μέχρι και να γενησω δεν θα σταματήσω να Βάζω  αυτό το άγιο λαδακι  και μετά στο μωρό μ  με το καλό όταν γενησω με βοήθησε και τον ευχαριστώ γι'αυτο κάθε μέρα ...τώρα είμαι πέντε εβδομάδων και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και θα έχω το μωρό μ σε λίγους μήνες ❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2016 at 4:13 ΜΜ, Kstnina είπε:

Γειά σας....ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας....κάθε πρωί πριν πάω για δουλειά περνάω από την εκκλησία της Αγ.Μαρίνας(Ανατολική Αττική ) για να ανάψω κεράκι κ μα προσκυνήσω....κάθε πρωί λοιπόν,προσκυνώ κ την εικόνα της Παναγίας κ την παρακαλώ να με βοηθήσει να επισημοποιήσω τη σχέση με τον καλό μου κ να μπορέσω να αποκτήσω ένα παιδάκι μαζί του....σήμερα το πρωί ξύπνησα χαρούμενη γιατί είδα στον ύπνο μου ότι ήμουν στην Παναγία της Τήνου (η οποία ήταν με διαφορετική όψη...σαν ένα όμορφο λευκό ξωκλήσι)κ παρατηρούσα τους ανθρώπους που πήγαιναν γονατιστοί να προσκυνήσουν κ σκεφτόμουν ότι η Παναγία για να τους βοηθήσει δεν χρειάζεται όλα αυτά....απλά να την παρακαλέσουν....μετά κατέβηκα στο λιμάνι και έμπλεξα σε κάποια φασαρία...αμέσως η Παναγία με βοήθησε κ ξέμπλεξα...πήγα κ εγώ γονατιστή στην εκκλησία να προσκυνήσω!!!Λέτε να είναι σημάδι ότι σύντομα θα καταφέρω να αποκτήσω την οικογένεια που τόσο πολύ θέλω;;

Μακαρι να σημαίνει αυτό κοπέλα μου..το εύχομαι!!

Ωστόσο με τον σύντροφό σου δε το έχετε συζητήσει;


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...