Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

φίλοι ή μη πω καλύτερα..... ας πουμε τον πόνο μας


polina26

Recommended Posts

Είμαι υπερβολικά εκνευρισμένη.........

λοιπόν θα τα πω εδω γιατί θα κάνω μπαμ

έχει ο άντρας μου έναν φίλο ο οποίος είναι παντρεμένος και δεν έχουν παιδιά.. λοιπόν με τον άντρα μου κάνουν πολύ παρέα αλλά εγώ δεν κάιγομε κιόλας και με την κοπέλα δεν έχω τι να πω .. πιο συγκεκριμένα αν δεν μιλάω εγώ μπορούμε να κοιτάμε το ταβάνι για ώρες .. τεσπα

εγώ έχω ενα μωράκι 2,5 μηνών

όταν ήταν 2 μηνών η μικρή μου πήγε να τις βάλει στο στόμα της μικρής η κοπέλα αυτή τσουρέκι :shock: μιλάμε ισα που την πρόλαβα όταν την ρώτησα τι κάνει μου είπε να θέλω να δω τι θα κάνει λέω είναι πολύ μωρό ακόμα για τέτοια και το κόβω εκεί..

μετά απο 1 βδομάδα πάλι προσπάθησε να χώσει στο στόμα του παιδιού μου μερέντα!!! της ξαναλέω πως δεν κάνει και μου λέει πάλι ήθελα να δω τι θα κάνει

προχτες ήρθανε πάλι και ψήσαμε κάποια στιγμή το μωρό έκλαψε και το πήρα στο τραπέζι μαζί μας για να την ταίσω μετά απο λίγο ο άντρας της εκεί που καθόμασταν στο τραπέζι έχωσε τα δάχτυλα του τα οποία πριν τα είχε χώσει στο στόμα του και ήταν μέσα στα λάδια και στις ρίγανες στο στόμα του παιδιού μου..:shock::shock::shock: η γυναικα του γελούσε.. εγώ και ο άντρας μου παγώσαμε τραβάω ενστικτοδώς το χέρι του και με το ζόρι συγκρατούμε μην τον πλακώσω και του λέω τι κάνεις εκεί και μου λέει το έκανα για να γλυψει το δαχτυλό μου το παιδί για να δοκιμάσει λίγη μπριζόλα.. και του λέω τι είναι ρε συ το παιδι μου σκύλος??? και σηκώνομαι και φεύγω με το μωρό. μάλωσα με τον άντρα μου και του λέω πως δεν τους θέλω κοντά στο μωρό και πως δεν με νοιάζει ποσα χρόνια είναι φίλοι .. και πως τόσο καιρό κάνω υπομονή για αυτόν και μόνο μου λέει ηρέμησε δεν θα ξαναγίνει.. χτες πάμε στο σπίτι τους γιατί ο άντρας μου είχε εκεί δουλειά και μας είχαν τραπέζι και γυρνάει και λεει πάλι η γυναίκα του δώσε λίγο προφιτερόλ στο παιδί.. ε εκεί δεν άντεξα άρχισα να λέω πως την έχετε δει?? τι είναι το μωρο μου σκουπιδοφάγος για να τρώει ότι να ναι ??? μωρο είναι μόνο γάλα πίνει... και ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ να της δίνετε ότι να ναι σαν να είναι πειραματόζωο καταλάβετε??? και γυρναει και μου λέει αυτή ένα αλβανάκι εδώ πιο κάτω σε πληροφορώ είναι σαν την δικιά σου σε ηλικία και τρώει φασολάδα δηλαδή τι παραπάνω έχεις εσύ απο αυτή την μανα ?? και η απαντησή μου μυαλλό.. αυτό έχω δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι με νοιάζει τι κάνω εγώ και αν δεν μπορείτε να σεβαστείτε τις αποφάσεις μου άντε γεια ...

είμαι δηλαδή παράλογη για να καταλάβω δηλαδη....... τι έπρεπε να κάνω ??? πφφφφφφφφφφ:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ααααα........αγαπητή μου έπρεπε ήδη το βέφος να είχε δοκιμάσει κοκορέτσι,κοντοσούβλι και λίγο αρνάκι,επίσης γιαουρτοσκόρδιον (που λέει κι ο Κατακουζηνός!!) ταραμά-salad και ολίγον τυροκαυτερή που πάει ωραία και με το ουζάκι!!!!!!

Φυσικά και δεν είσαι παράλογη...και πες στην κυρία αν θέλω θα του δώσω ΕΓΩ απο το χέρι ΜΟΥ ή ο άντρας ΜΟΥ απο το χέρι ΤΟΥ να δοκιμάσει....όπως δεν το δίνω σε άλλα βυζι@ να το θηλάσουν έτσι δε θέλω και να τρώει απο ΞΕΝΑ χέρια...κι αν τα αλβανάκια τώνε φασολάδα καλά κάνουν...και τα ταϋλανδεζάκια τρώνε σκουλήκια,με χαρά θα σε δω να τα δίνεις στο δικό σου έτσι...για να δούμε τι θα κάνει...

Και καλά έκανες και θύμωσες κι εγω θα θύμωνα...εδω θύμωσα όπως τα διάβασα,πόσο μάλλον να τα ζούσα....


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!άρρωστοι είναι αυτοί οι άνθρωποι;;αν είναι δυνατόν!πιστεύω ότι το κάνουν από ζήλεια που δεν έχουν δικό τους μωρό!κρατά τους μακριά από το μωρό σου κ άσε τον άντρα σου να λέει!

Link to comment
Share on other sites

ααααα........αγαπητή μου έπρεπε ήδη το βέφος να είχε δοκιμάσει κοκορέτσι,κοντοσούβλι και λίγο αρνάκι,επίσης γιαουρτοσκόρδιον (που λέει κι ο Κατακουζηνός!!) ταραμά-salad και ολίγον τυροκαυτερή που πάει ωραία και με το ουζάκι!!!!!!

Φυσικά και δεν είσαι παράλογη...και πες στην κυρία αν θέλω θα του δώσω ΕΓΩ απο το χέρι ΜΟΥ ή ο άντρας ΜΟΥ απο το χέρι ΤΟΥ να δοκιμάσει....όπως δεν το δίνω σε άλλα βυζι@ να το θηλάσουν έτσι δε θέλω και να τρώει απο ΞΕΝΑ χέρια...κι αν τα αλβανάκια τώνε φασολάδα καλά κάνουν...και τα ταϋλανδεζάκια τρώνε σκουλήκια,με χαρά θα σε δω να τα δίνεις στο δικό σου έτσι...για να δούμε τι θα κάνει...

Και καλά έκανες και θύμωσες κι εγω θα θύμωνα...εδω θύμωσα όπως τα διάβασα,πόσο μάλλον να τα ζούσα....

Να σαι καλά με έκανες και γέλασα..

μιλάμε έχω φρικάρει με αυτούς.. το θέμα είναι πως κάποια στιγμη χρειάστικε να πάω τουαλέτα και ο αντρας μου ήταν έξω και έκανε δουλεια και άφησα το μωρό στο καρότσι του με αυτήν.. για 5 λεπτά μιλάμε και φοβάμαι μην του έδωσε τιποτα γιατί η μικρή έχει δοιάρια. μίλάμε είμαι τελείως φρικαρισμένη. εντωμεταξύ η κοπέλα θέλει πολύ ενα παιδί και δεν μπορεί να κάνει προσπαθεί πάνω απο 10 χρόνια τώρα και πραγματικά δεν ξέρω τι να σκεφτώ είναι απλά αφελείς ή το κάνει απλά απο κακία?? :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος!άρρωστοι είναι αυτοί οι άνθρωποι;;αν είναι δυνατόν!πιστεύω ότι το κάνουν από ζήλεια που δεν έχουν δικό τους μωρό!κρατά τους μακριά από το μωρό σου κ άσε τον άντρα σου να λέει!

πλέον προσπαθώ να βρίσκω δικαιολογίες για να μην βρεθούμε αλλά ο άντρας μου με αυτόν είναι 20 χρόνια και βάλε φίλοι... πλέον απο εδω και μπρος αν θέλει να τον δει θα τον βλέπει μόνος του χωρίς εμένα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω πως είσαι υπερβολική στις αντιδράσεις σου. Θα μπορούσες απλά να τους εξηγήσεις ότι δεν δίνουμε άλλες τροφές στο μωρό εκτός από γάλα πριν τον 6ο μήνα κι ότι το Αλβανάκι αποκλείεται να είναι στην ίδια ηλικία με το μωρό σου, γιατί αν του δίναν φασολάδα 2 μηνών, θα είχαν τινάξει το εντεράκι του στον αέρα. Κι ότι για λόγους υγείας δεν βάζουμε τίποτα ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ στο στόμα του μωρού. Η κοπέλα προφανώς δεν ξέρει από μωρά, όπως δεν ξέραμε κι εμείς πριν τα κάνουμε. Ανίδεη είναι κι αυτή κι ο άντρας της. Αν τους εξηγήσετε κάποια πράγματα όμορφα κι απλά, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην κάνετε παρέα. Εκτός κι αν έχεις άλλα θέματα μαζί τους. Το να λέμε ότι το κάνουν από ζήλεια επειδή δεν έχουν δικό τους μωρό, μου ακούγεται

κάπως". Κανείς δεν έχει μωρό μέχρι να αποκτήσει κάποια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι υπερβολική στις αντιδράσεις σου. Θα μπορούσες απλά να τους εξηγήσεις ότι δεν δίνουμε άλλες τροφές στο μωρό εκτός από γάλα πριν τον 6ο μήνα κι ότι το Αλβανάκι αποκλείεται να είναι στην ίδια ηλικία με το μωρό σου, γιατί αν του δίναν φασολάδα 2 μηνών, θα είχαν τινάξει το εντεράκι του στον αέρα. Κι ότι για λόγους υγείας δεν βάζουμε τίποτα ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ στο στόμα του μωρού. Η κοπέλα προφανώς δεν ξέρει από μωρά, όπως δεν ξέραμε κι εμείς πριν τα κάνουμε. Ανίδεη είναι κι αυτή κι ο άντρας της. Αν τους εξηγήσετε κάποια πράγματα όμορφα κι απλά, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην κάνετε παρέα. Εκτός κι αν έχεις άλλα θέματα μαζί τους. Το να λέμε ότι το κάνουν από ζήλεια επειδή δεν έχουν δικό τους μωρό, μου ακούγεται

κάπως". Κανείς δεν έχει μωρό μέχρι να αποκτήσει κάποια μέρα.

δυστηχώς τους τα έχω εξηγήσει ουκ ολίγες φορές και με γράφουν κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ ότι είναι μάλλον στόκοι, όχι ότι το κάνουν από κακία/ζήλια. Έχοντας υπάρξει στη θέση τους και γνωρίζοντας και άλλα ζευγάρια που είναι στη διαδικασία "προσπαθώ να κάνω παιδί αλλά δε μου κάθεται" κανείς δε θέλει να κάνει κακό στο μωρό, αν μη τι άλλο είμαστε και πιο προστατευτικοί! Τρία άτομα που παιδευόμασταν να κάνουμε μωρά στο γραφείο (όχι μεταξύ μας) ήμασταν έτοιμοι να δείρουμε έγγυο που κάπνιζε. Αλλά το μωρό της το έχουμε στα ώπα ώπα!

Δυστυχώς η βλακεία δεν είναι ποινικό αδίκημα αλλά αφού δεν έχετε κοινά με την κοπέλα δε σου κοστίζει τίποτα να αραιώσεις λιγάκι.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κανένας μας δεν ξέρει πως είναι τα παιδιά πριν κάνεις το δικό σου αλλά λίγο πολύ ξέρουμε ότι σ'ένα μωρό 2,5 μηνών δε δίνουμε ότι να'ναι...

Πραγματικά έμεινα με την τύπισσα.Ειδικά εφόσον την έχεις προειδοποιήσει τόσες φορές!Κ φυσικά θα την έκανα πέρα όσα χρόνια φίλοι κ αν ήταν με τον άντρα μου!Προέχει το παιδί μου κ όχι η φιλία τους!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κανένας μας δεν ξέρει πως είναι τα παιδιά πριν κάνεις το δικό σου αλλά λίγο πολύ ξέρουμε ότι σ'ένα μωρό 2,5 μηνών δε δίνουμε ότι να'ναι...

Πραγματικά έμεινα με την τύπισσα.Ειδικά εφόσον την έχεις προειδοποιήσει τόσες φορές!Κ φυσικά θα την έκανα πέρα όσα χρόνια φίλοι κ αν ήταν με τον άντρα μου!Προέχει το παιδί μου κ όχι η φιλία τους!

ακριβώς.. πρώτα απο όλα το παιδί μου.. αργότερα όταν ξεκινάει να τρώει τροφές όπως ας πούμε κοκορέτσι θα το ξαναδούνε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η Ντοματό-μανούλα και η newbiee G έχουν δίκιο...δεν είναι απο ζήλια αλλά και ούτε απο άγνοια...είναι αυτά τα χαζά που κάνουν όλοι κατά καιρούς...

εμείς οικογενειακώς κυνηγάγαμε τον πατέρα μου που έβαζε την πιπίλα των παιδιών σε ρακί γιατί γέλαγε με την αντίδρασή τους!!!!δεν το έκανε απο άγνοια (10 αδέρφια είμαστε εμείς!) αλλά γιατί ήταν αστείο...στα μάτια του!

Αν θέλεις να μην κόψετε επαφή κάποια στιγμή συζήτησέ το πριν δωθεί ευκαιρία,άνοιξε εσυ την κουβέντα και πες το και το και το...ΕΓΩ δεν θέλω το παιδί μου να δοκιμάζει..μπορεί άλλοι γονείς να είναι πιο ελαστικοί..

Αν πα΄λι δεν θέλεις όπως είπες ας τον βλέπει ο άντρας σου ας πηγαίνουν για καφέ μόνοι κ.λ.π.


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι για μην πάει ξεροσφύρει το κοκορετσάκι :D:D:D

Θα με ξεκάνετε πρωί πρωί με τα ουίσκια και τα κοκορέτσια, ούτε θυμάμαι από πότε έχω να τα βάλω στο στόμα μου, πάνω από χρόνο σίγουρα!

:):):)


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...