Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μεγάλο πρόβλημα!!! Ο γιος μου κι η κοπέλα του πρώην μου


mgbubu

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας αφού πιστεύω ότι αυτά που περνάω είναι πιθανό να τα έχουν περάσει κι άλλοι, αλλά είμαι μπλοκαρισμένη. Πριν από ένα περίπου χρόνο (και κάτι παραπάνω) χώρισα με τον άντρα μου με τον οποίο είμαστε εφτά χρόνια μαζί εκ των οποίων τα τέσσερα παντρεμένοι. Είχαμε σοβαρά προβλήματα τα τελευταία 2ι/2 χρόνια πριν το χωρισμό, αλλά έλεγα ότι θα το παλέψουμε και ειδικά όταν περάσαμε πολλές (πραγματικά πολλές) φουρτούνες όλο το διάστημα που ήμασταν μαζί. Μάλιστα προσπαθούσαμε ένα χρόνο για παιδί πριν μείνω τελικά έγκυος. Για να μην πολυλογώ, τα μεγάλα προβλήματα ξεκίνησαν από την εγκυμοσύνη, όπου άρχισε να αδιαφορεί πλήρως για το σπίτι κι εμένα, δεν δούλευε τα τελευταία χρόνια παρά μόνο περιστασιακά και το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν να περνάει καλά με τους φίλους του. Στον όγδοο μήνα του είπα πως δεν άντεχα άλλα αλλά δεν θα χώριζα τότε, γιατί ήθελα να γεννήσω όσο πιο ήρεμα γινόταν. Η περίοδος της εγκυμοσύνης για μένα ήταν γεμάτη θλίψη και κλάματα. Μετά τη γέννα τα ιδια και χειρότερα. Μετά από λίγους μήνες άρχισα να υποψιάζομαι την πιθανότητα να έχει εξωσυζυγική σχέση, αλλά ήμουν σε κατάθλιψη και έδωσα προτεραιότητα στον εαυτό μου πηγαίνοντας σε ψυχολόγο (αρνήθηκε να έρθει όταν ζήτησε η ψυχολόγος και τους δύο), ώστε να ξεκαθαρίσω τα πράγματα στο μυαλό μου. Τελικά τον χώρισα και δεν μετάνιωσα για αυτό. Ένα μήνα αφού έφυγε από το σπίτι, υποτίθεται ξεκίνησε σχέση με την κοπέλα που υποψιαζόμουν ότι ήταν μαζί της από πριν. Τότε ήταν κι αυτή παντρεμένη με παιδί και χώρισε φέτος το καλοκαίρι (δεν έχει διαζύγιο ακόμη). Πέρασα έναν πολύ δύσκολο χρόνο ψυχολογικής πίεσης και εκβιασμών, αφού πολλές φορές με έκανε να νιώθω τύψεις ότι θα αυτοκτονήσει και θα φταίω εγώ, ενώ παράλληλα είχε τη σχέση του. Όταν ερχόταν σπίτι για να δει το παιδί μέχρι και σεξ ήθελε να κάνουμε (δεν κάναμε παρά μια φορά)!! Έκανα υπομονή γιατί ήθελα να έχουμε όσο γίνεται καλές σχέσεις και ήθελα το παιδί μου να έχει σχέση με τον μπαμπά του ειδικά τώρα που είναι μικρούλης και διαμορφώνεται η βάση της μετέπειτα ζωής του. Δεν με διεκδίκησε ποτέ, δεν ζήτησε να γυρίσει ποτέ. Δεν θέλω να τα ξαναβρούμε όμως ούτε κι εγώ. Του είχα ζητήσει να μην μπλέκει την προσωπική του ζωή με το παιδί, αλλά πάντα κάνει του κεφαλιού του. Η "κοπέλα" του είναι τσιγγάνα, χωρίς καθόλου επίπεδο και πολύ ανασφαλής απέναντί μου. Να σημειώσω ότι με όλους στο περιβάλλον του έχω πολύ καλές σχέσεις (εκτός από τον πεθερό μου που τον απεχθάνομαι), αφού όλοι θεωρούν αυτόν υπεύθυνο κυρίως για το χωρισμό μας, άσχετα αν εγώ είπα τη λέξη στο τέλος. Μάλιστα η πρώην πεθερά μου με βοηθάει πολύ και με το παιδί κι έχουμε πολύ καλές σχέσεις, σε αντίθεση με τον γιο της που δεν τα πάνε καλά, γιατί τόσο καιρό προσπαθούσε να του αλλάξει γνώμη. όχι μόνο δεν κρατάει την ερωτική του ζωή μακαριά από το παιδί, αλλά έμαθα ότι όταν πηγαίνει το σκ ο γιος μου σπίτι του κοιμούνται και οι τρεις στο ίδιο κρεβάτι!!! Το τελευταίο περιστατικό που με έκανε να βγω από τα ρούχα μου ήταν όταν περιμένοντάς τον κάτω από το σπίτι του, όπως μου είχε ζητήσει εκτάκτως εκείνη τη μέρα, να έρθει από τη δουλειά να πάρει το παιδί κατέβηκε ή της ζήτησε να κατέβει όπως φαντάζομαι για να πάρει αυτή το παιδί κι η ¨κυρία" άρχισε να με στολίζει με ότι βρισιά μπορείτε να φανταστείτε μπροστά στο γιο μου. Προσπαθούσα να τον βάλω στο καθισματάκι του να φύγουμε και δεν απαντούσα, γιατί δεν ήθελα να ταράξω περισσότερο το παιδί μου. Μάλιστα μου είπε ότι ο πρώην μου με σιχαίνεται, με θεωρεί τρελή και δεν θέλει να με ακούει και διάφορα τέτοια ωραία. Ο γιος μου δεν είχε ακούσει ποτέ τόσες βρισιές στη ζωή του και μάλιστα από ένα πρόσωπο τόσο κοντινό του, πόσο μάλλον να ακούει για πρώτη φορά ότι ο μπαμπάς του μισεί και σιχαίνεται τη μαμά του!! Πηγαίνοντας μετά ταραγμένη από τη δουλειά του άντρα μου του είπα τι συνέβει και μόνο που δεν βριστήκαμε...και πάλι πήρα το παιδί κι έφυγα. Από εκείνη τη μέρα δεν απαντάω στις καθημερινές κλήσεις του και απλά δίνω το τηλ στο γιο μου να μιλήσει στον μπαμπά του. Να πω ότι ο πρωην μου δεν συμβάλει στην ανατροφή του, αφού όπως λέει δεν του φτάνουν τα χρήματα. Σε λίγες είναι η εκδίκαση του συναινετικού και κάνω υπομονή μέχρι τότε. μετά σκέφτομαι να του ζητήσω να αποφασίσει ή να κρατήσει την κοπέλα του μακριά από το παιδί ή θα πάω στο χωριό μου (160χλμ μακριά) να ξεκινήσω καινούρια ζωή κι ας κάνει ότι καταλαβαίνει. Πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να επιτρέψω το γιο μου να ξαναδεί αυτό το γύναιο, όσο περνάει από το χέρι μου. Όλοι είναι δίπλα μου κι η πρώην πεθερά μου ειδικά μετά τα τελευταία γεγονότα που την συγκλόνισαν κι αυτήν. Τι να κάνω; Τι μπορώ να κάνω; Υπάρχει κάποιος που έχει περάσει κάτι παρόμοιο; Συγγνώμη για το μεγάλο Post αλλά έπρεπε να τα βγάλω από μέσα μου γιατί θα σκάσω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

po po megali istoria.ego kati tetio den ezisa alla eimai eggios ki ego ston mina mou kai pernao oti esi stin egimosini!!!pros to pron den xorisa.as genithei to moraki ksai vlepoume pos tha pane ta pragmata.alla as afisoume ta dika mou kai na piasoume ta dika sou.

katarxin prepei na miliseis ston proin adra sou kai na tou peis na min anakatevetai i gomena tou se oti exei sxesi me sena kai to paidi kai kirios me to paidi allios apeilise ton oti den tha ksanadei to paidi.ena deftero endexomeno einai na piaseis tin "kiria" kai na tis peis oti etsi kai ksanaanakateftei kai se vrisei mprosta sto paidi tha ginei xamos.otan deixnoume ston allon oti den ton fovomaste aditheta eimaste tolmiroi na ftasoume sta akra mas fovatai o allos.allios an deixoume ton fovo mas tha mas pataei.i katastasi sou einai poli asximi me osa simvenoun kai xaras to kouragio sou kai tin ipomoni sou pou ta pernas ola afta.den ksero ti allo na sou po makari na sou pane ola kala kouklitsa mou

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...