Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

αδιαφορια του αντρα


alexia32

Recommended Posts

γεια σας ειμααι κσινουργια εδω και θα θελα να μοιραστω κι εγο ενα δικο μου προβλημα.ειμαι εγκυος στον μηνα μου πλεον και το πρωτο παιδακι.ο αντρας μου ενω στην αρχη εδειχνε ενθουσιασμενος με το θεμα της εγκυμοσυνης και τον ερχομο του αγοριου μας εδω και ενα μηνα δειχνει μεγαλη αδιαφορια προς εμενα θελει συνεχεια να βγαινει μονος του εξω και να το ξενυχταει γιατι και καλα λεει οτι οταν γεννηθει το μωρο δεν θα μπορει να βγαινει χαζομαρες φυσικα.ξενυχταει καθε βραδυ,οποτε θυμαται μου μιλαει ομορφα,τις περισσοτερες γορες χαλια μου μιλαει.οταν με βλεπει να κλαιω νευριαζει αντι να με παρηγορησει κι εγω αισθανομαι τοσο χαλια και τοσο μονη.σκεφτομαι πως οταν γεννησω τι θα γινει αν εχουμε προβληματα τετοια τωρα?θα αλλαξει η συμπεριφορα του παλι οταν δει το μωρο?εχω πελαγωσει.νιωθω μονη μου εντελως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μήπως ζηλεύει;

μήπως έχει προβλήματα στη δουλειά και δε σ'εχει ενημερώσει;

mpa na zilevei ti na zilepsei?ego tou deixno megalo endiaferon aftos einai ston kosmo tou.skeftetai mono pote tha vgei ekso me tous filous tou.oli mera leipei apo to spiti me to pou sxolaei apo tin douleia ntinetai kai vgainei.

stin douleia opos oloi exei diskolies alla se genikes grammes oikonomika einai poli kala

Link to comment
Share on other sites

Αλεξια μου καλησπερα και με το καλο το μωρακι σας!!

Μηπως ο αντρας σου εχει βαρεθει απλα λιγακι να ειναι σπιτι και περναει μια φαση που θελει να βγει?? Πως ηταν πριν???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμααι κσινουργια εδω και θα θελα να μοιραστω κι εγο ενα δικο μου προβλημα.ειμαι εγκυος στον μηνα μου πλεον και το πρωτο παιδακι.ο αντρας μου ενω στην αρχη εδειχνε ενθουσιασμενος με το θεμα της εγκυμοσυνης και τον ερχομο του αγοριου μας εδω και ενα μηνα δειχνει μεγαλη αδιαφορια προς εμενα θελει συνεχεια να βγαινει μονος του εξω και να το ξενυχταει γιατι και καλα λεει οτι οταν γεννηθει το μωρο δεν θα μπορει να βγαινει χαζομαρες φυσικα.ξενυχταει καθε βραδυ,οποτε θυμαται μου μιλαει ομορφα,τις περισσοτερες γορες χαλια μου μιλαει.οταν με βλεπει να κλαιω νευριαζει αντι να με παρηγορησει κι εγω αισθανομαι τοσο χαλια και τοσο μονη.σκεφτομαι πως οταν γεννησω τι θα γινει αν εχουμε προβληματα τετοια τωρα?θα αλλαξει η συμπεριφορα του παλι οταν δει το μωρο?εχω πελαγωσει.νιωθω μονη μου εντελως!

Συγγνώμη κοπέλα μου που θα σε πληγώσω αλλά νομίζω πως ο άντρας σου ίσως έχει βρει εξωσυζυγική σχέση.... Η ερωτική σας σχέση πώς ήταν στη διαρκεια της εγκυμοσύνης; Ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά αυτά που περιγράφεις μόνο έτσι εξηγούνται... :cry:


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό το αγοράκι σας και ελπίζω σύντομα να αλλάξει συμπεριφορά. Απαράδεκτος που σου φέρεται έτσι λίγο πριν γεννήσεις ενώ θα έπρεπε να σε έχει στα ωπα ωπα. όχι να σε αφήνει μόνη και να γυρνάει έξω, έλεος! Κακώς δεν τον έχεις κράξει έως τώρα... Σου μιλάω σκληρά και χύμα γιατί τσατίστηκα και μόνο που φαντάστηκα τι γίνεται! :evil:


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κ εμενα εκει πηγε κατευθειαν το μυαλο μου...σου εχει δωσει ποτε δικαιωμα ?εχει ξανασυμπεριφερθει ετσι?ειστε μαζι καιρο ?εχετε παντρευτει ?η συμπεριφορα αυτη ειναι τραγικη...κρυβει σιγουρα προβληματα στη σχεση σας .το συζητησατε αυτο το θεμα η απλα εισαι στο σπιτι και τον παρακολουθεις να μπαινοβγαινει?τι να πω καλη μου ευχομαι να ειναι κατι περαστικο και να εχει μια παρα πολυ καλη δικαιολογια να σου πει για την απαραδεκτη συμπεριφορα του.

εσυ να μιλας σε δικους σου ανθρωπους μην τα καταπινεις ολα ,χρειαζεσαι ψυχολογικη στηριξη.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κ εμενα εκει πηγε κατευθειαν το μυαλο μου...σου εχει δωσει ποτε δικαιωμα ?εχει ξανασυμπεριφερθει ετσι?ειστε μαζι καιρο ?εχετε παντρευτει ?η συμπεριφορα αυτη ειναι τραγικη...κρυβει σιγουρα προβληματα στη σχεση σας .το συζητησατε αυτο το θεμα η απλα εισαι στο σπιτι και τον παρακολουθεις να μπαινοβγαινει?τι να πω καλη μου ευχομαι να ειναι κατι περαστικο και να εχει μια παρα πολυ καλη δικαιολογια να σου πει για την απαραδεκτη συμπεριφορα του.

εσυ να μιλας σε δικους σου ανθρωπους μην τα καταπινεις ολα ,χρειαζεσαι ψυχολογικη στηριξη.

dikaioma mou xei dosei ston proto xrono tis sxesis mas.genika panta tou areze na vvgainei ekso na einai me filous.ta 2-3 teleftea xronia pou menoume mazi eixe sovareftei ligo se oli tin egimosini mou itan kalos alla ton telefteo mina exei ksefigei me tin dikaiologia oti an genithei to moro den tha vgainei ekso.mazi imaste 10 xronia kai pantreftikame me politiko prin liges meres.ti na po o ipolipos kosmos mou leei oti pernai mia fasi epidi erxetai to moro kai nomizei pos pleon tha klistei mesa

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κοπέλα μου που θα σε πληγώσω αλλά νομίζω πως ο άντρας σου ίσως έχει βρει εξωσυζυγική σχέση.... Η ερωτική σας σχέση πώς ήταν στη διαρκεια της εγκυμοσύνης; Ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά αυτά που περιγράφεις μόνο έτσι εξηγούνται... :cry:

apo tin mera pou emeina eggios den ithele na exoume epafes giati fovotan.dokimasame mia fora alla den mporouse den aisthanotan kala.opote epafes den eixame.

Link to comment
Share on other sites

dikaioma mou xei dosei ston proto xrono tis sxesis mas.genika panta tou areze na vvgainei ekso na einai me filous.ta 2-3 teleftea xronia pou menoume mazi eixe sovareftei ligo se oli tin egimosini mou itan kalos alla ton telefteo mina exei ksefigei me tin dikaiologia oti an genithei to moro den tha vgainei ekso.mazi imaste 10 xronia kai pantreftikame me politiko prin liges meres.ti na po o ipolipos kosmos mou leei oti pernai mia fasi epidi erxetai to moro kai nomizei pos pleon tha klistei mesa

Aν σου έδωσε δικαίωμα από τον πρώτο χρόνο της σχέσης σας κι είστε δέκα χρόνια μαζί χωρίς γάμο, μήπως δεν το ήθελε το παιδί αυτό και ο γάμος έγινε καταναγκαστικά κατά κάποιο τρόπο; Αν δεν έμενες έγκυος, είχατε βάλει το γάμο στο πρόγραμμα;Πάντως όλα τα σημάδια δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Όσο κι αν πιέζεται ένας άντρας, το να φέρει στον κόσμο ένα παιδί με τη σύντροφό του, λογικά θα έπρεπε να τον κάνει να μη θέλει να ξεμυτίσει απ' το σπίτι. Τουλάχιστον έτσι το βιώνουν τα ζευγάρια που έχουν υγιή σχέση. Δεν είπαμε να μη βγει καθόλου, αλλά αυτό το πολύ και ξαφνικά, είναι ύποπτο.

Λυπάμαι που στο λέω, αλλά δεν είναι φάση και μάλλον δεν θα περάσει. Τα ίδια ακριβώς έζησε μια γνωστή μου. Να σου πω την κατάληξη; Τη βραδιά που την έπιασαν οι πόνοι, ο άντρας της ήταν στα μπουζούκια κι είχε κλειστό το κινητό. Του τελείωσε λέει η μπαταρία. Η κοπέλα κάλεσε ταξί και πήγε μόνη της στην κλινική. Τα χαράματα που γύρισε ο άλλος και δεν την βρήκε σπίτι, πήγε στην κλινική, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΝΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ!!!! Μετά από ενάμισυ χρόνο χώρισαν. Μακάρι η περίπτωσή σου να είναι διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aν σου έδωσε δικαίωμα από τον πρώτο χρόνο της σχέσης σας κι είστε δέκα χρόνια μαζί χωρίς γάμο, μήπως δεν το ήθελε το παιδί αυτό και ο γάμος έγινε καταναγκαστικά κατά κάποιο τρόπο; Αν δεν έμενες έγκυος, είχατε βάλει το γάμο στο πρόγραμμα;Πάντως όλα τα σημάδια δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά. Όσο κι αν πιέζεται ένας άντρας, το να φέρει στον κόσμο ένα παιδί με τη σύντροφό του, λογικά θα έπρεπε να τον κάνει να μη θέλει να ξεμυτίσει απ' το σπίτι. Τουλάχιστον έτσι το βιώνουν τα ζευγάρια που έχουν υγιή σχέση. Δεν είπαμε να μη βγει καθόλου, αλλά αυτό το πολύ και ξαφνικά, είναι ύποπτο.

Λυπάμαι που στο λέω, αλλά δεν είναι φάση και μάλλον δεν θα περάσει. Τα ίδια ακριβώς έζησε μια γνωστή μου. Να σου πω την κατάληξη; Τη βραδιά που την έπιασαν οι πόνοι, ο άντρας της ήταν στα μπουζούκια κι είχε κλειστό το κινητό. Του τελείωσε λέει η μπαταρία. Η κοπέλα κάλεσε ταξί και πήγε μόνη της στην κλινική. Τα χαράματα που γύρισε ο άλλος και δεν την βρήκε σπίτι, πήγε στην κλινική, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΝΑ ΝΤΟΥΖΑΚΙ!!!! Μετά από ενάμισυ χρόνο χώρισαν. Μακάρι η περίπτωσή σου να είναι διαφορετική.

Νιουμπι ουτε εμείς είχαμε στο προγράμμα να παντρευτουμε όμως αυτο δεν λέει κάτι,μαζι ζούσαμε σαν παντρεμένοι,και ουτε την εγκυμοσύνη είχαμε προγραμματίσει,όμως ήξερα μέσα μου πως ο Κ θα τρελαθεί έτσι και μείνω έγκυος,όπως και έγινε,πάντα δίπλα μου,οσο για το μωρο,δεν μπορω να σου περιγράψω τι χαζομπαμπας ειναι.

Τωρα οσο αφορά το πρόβλημα της κοπέλας συμφωνώ δυστυχώς με αυτα που λες,γιατι το να θέλει να βγει τωρα επειδη όπως λένε οι γνωστοί της,δεν θα βγει μετα τον ερχομό του παιδιού άντε να το δεχτώ,το θέμα ειναι οτι αυτός αδιαφορεί πλήρες,ειναι δυνατόν έγκυος κοπέλα την βλέπει να κλαίει και νευριαζει αντί να την παρηγορήσει;;;;;απαράδεκτο!!!!! Δεν ξέρω αν ειναι φάση και θα του περάσει πάντως αυτός φαίνεται οτι για την ώρα καλοπερναει με άλλη παρέα!


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Νιουμπι ουτε εμείς είχαμε στο προγράμμα να παντρευτουμε όμως αυτο δεν λέει κάτι,μαζι ζούσαμε σαν παντρεμένοι,και ουτε την εγκυμοσύνη είχαμε προγραμματίσει,όμως ήξερα μέσα μου πως ο Κ θα τρελαθεί έτσι και μείνω έγκυος,όπως και έγινε,πάντα δίπλα μου,οσο για το μωρο,δεν μπορω να σου περιγράψω τι χαζομπαμπας ειναι.

Τωρα οσο αφορά το πρόβλημα της κοπέλας συμφωνώ δυστυχώς με αυτα που λες,γιατι το να θέλει να βγει τωρα επειδη όπως λένε οι γνωστοί της,δεν θα βγει μετα τον ερχομό του παιδιού άντε να το δεχτώ,το θέμα ειναι οτι αυτός αδιαφορεί πλήρες,ειναι δυνατόν έγκυος κοπέλα την βλέπει να κλαίει και νευριαζει αντί να την παρηγορήσει;;;;;απαράδεκτο!!!!! Δεν ξέρω αν ειναι φάση και θα του περάσει πάντως αυτός φαίνεται οτι για την ώρα καλοπερναει με άλλη παρέα!

Συμφωνώ! Δε λέει κάτι ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, αλλά σε συνδυασμό με όλα τα υπόλοιπα, λέω μήπως πιέστηκε να κάνει αυτό το γάμο λόγω παιδιού. Αυτό θα εξηγούσε ίσως το γεγονός ότι δεν ήταν έτοιμος και μπορεί να πιέστηκε άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα συμφωνώ, αλλα 10 χρόνια μαζι λογικα θα είχε καταλάβει η κοπέλα πόσο ο σύντροφος της ήθελε να κάνουν οικογένεια,το λέω επειδη εμείς οι γυναίκες την πατάμε καμια φορα,νομίζοντας πως ένα παιδί θα ειναι αρκετό να"δεσουμε" έναν άντρα που δεν σκοπεύει να μας αποκαταστήσει! Δεν το λέω για την κοπέλα γενικα μιλάω επειδη το βλέπω κατα καιρούς να συμβαίνει και το αποτέλεσμα μπορούμε να φανταστούμε ποιο ειναι....


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να χωνέψω την αδιαφορία μερικών αντρών ρε γμτ μπροστά σε μια έγκυος γυναίκα και πόσο μάλιστα όταν πρόκειται για τη δική τους γυναίκα με το δικό τους μωρό στα σπλάχνα της.... Όπως και ο συγκεκριμένος σύζυγος που μας περιέγραψε η κοπέλα. :evil:

Εγκυούλα μας που είσαι και στο μήνα σου, κάνε το συντομότερο κουβέντα, έντονη κουβέντα εν ανάγκη μάλωσέ τον, να του πεις πως με αυτή την απαράδεκτη συμπεριφορά υποψιάζεσαι πως υπάρχει άλλη και αν αληθεύει και είναι άντρας να το παραδεχτεί. Αν το αρνηθεί και το μάθεις από τρίτον πες του ότι την έχει πολύ άσχημα, απέιλησέ τον, κάνε κάτι τελοσπάντων μπας και ταρακουνηθεί, μπας και ξυπνήσει και καταλάβει τι κάνει! Τέλος οι απλές ερωτήσεις, τέλος τα καλοπιάσματα, το έχει παρατραβήξει και πρέπει να ακούσει και να αντιμετωπίσει τα ανάλογα... :mad: Το ξέρω πως στην κατάστασή σου είναι ψυχολογικά επώδυνο όλο αυτό και ίσως σε επιβαρύνει ένας δυνατός καβγάς, αλλά πίστεψέ με οτι αυτό που κάνει σε επιβαρύνει περισσότερο κι ας μην το καταλαβαίνεις. Ούτε θέλω να φανταστώ τι θα κάνει όταν γεννηθεί το παιδί και βρει τα ζόρια.... :? Κάνε κάτι όσο είναι ακόμη καιρός, αν θες φυσικά τη γνώμη μου και πάρε δραστικά μέτρα! Επίσης όπως πολύ σωστά είπε μια φίλη εδώ, μίλα με δικούς σου ανθρώπους, γονείς φίλες και μη σηκώνεις αυτό το σταυρό μόνη σου...


tt10204303fltt.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τί εννοείς σου είχε δώσει δικαίωμα τον πρώτο χρόνο? (γκομενικό ή απλά έβγαινε πολύ?)

Γενικά στο σπίτι πως συμπεριφέρεται? Κάνει όσα έκανε?

Δεν σε ρωτάω πως συνεισφέρει, αυτό είναι θέμα δικών σας ισορροπιών. Αλλά κάνει όσα έκανε ή λιγότερα? Λες μπαίνει και βγαίνει, άρα δεν κάνει τίποτε?

Πρίν βοηθούσε?

Είναι εκεί για σένα εκτός από το βράδυ που βγαίνει και ξενυχτάει?

Οταν λες σου μιλάει άσχημα εννοείς απότομος ή κάτι άλλο?


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...