Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλοστέριωτο το νέο θεματάκι! (Υπόσχομαι, θα το βουλώνω εδώ :-P)

Λατρεύω να βρίσκομαι στην κουζίνα. Η πρώτη μου αγάπη (και παντοτινή) είναι η μαγειρική. Τα τελευταία χρόνια την απατάω με τη ζαχαροπλαστική.

Όπως το καλαμαράκι, έτσι κι εγώ προτιμώ να δοκιμάζω νέες συνταγές παρά να "κάθομαι" σε δοκιμασμένες. Σε κάθε μου τραπέζι, έχω νέα πιάτα τα οποία φυσικά βρίσκω μέσα από ψάξιμο.

Chatzico ευχαριστούμε για τη συνταγή και κυρίως για το λινκ. Μου άνοιξες ακόμα μια πόρτα!

:rolleyes::mrgreen: Καλύτερα χε χε χε

καλορίζικο!

Σήμερα λοιπόν κατά τις 12:30 ...θυμηθηκα οτι πρέπει κάτι να φάμε..

Ανοιξα το ψυγείο και το ντουλάπι τροφίμων και έφτιαξα λοιπόν μια μακαρονάδα φούρνου, γρήγορη(σε 3/4 ηταν έτοιμη!), εύκολη και τόσο νόστιμη, που δεν έμεινε να σας την φωτογραφίσω...:D

Ναι ναι κ φώτο κ συνταγούλα ;)

Καλορίζικο το θεματάκι!! Κι εμένα μου αρέσει πολύ η μαγειρική αλλά και η ζαχαροπλαστική!! Θα ανταλλάσσουμε ιδέες λοιπόν!!
Ηρθα κι εγω γνωστη ακαμαρτα.Λοιπον αγαπητο καλαμαρακι ελπιζω να εχεις την υπομονη να με κανεις μια αλλη Αργυρω χαχαχαχ
Καλά μαγειρέματα!!!!!!

Κι εγώ καλούτσικη είμαι στην κουζίνα ΑΑΑΑΑΑΝ έχω όρεξη :tongue:. Κατά τα άλλα θα έρχομαι και θα σας προσέχω για ορθογραφικά λάθη ;)

Καλώς ήρθατε κορίτσια :D

Μαι κέλυ......:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω στο νέο στράτευμα!

Μπορεί να μην πολυ-γράφω, λόγω χρόνο, αλλά θα διαβάζω ΠΑΝΤΑ και τα ΠΑΝΤΑ και θα ξερογλύφομαι... ΠΑΝΤΑ!!! :tongue:

Καλή αρχή καλαμαρίδιο, αγαπημένο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω στο νέο στράτευμα!

Μπορεί να μην πολυ-γράφω, λόγω χρόνο, αλλά θα διαβάζω ΠΑΝΤΑ και τα ΠΑΝΤΑ και θα ξερογλύφομαι... ΠΑΝΤΑ!!! :tongue:

Καλή αρχή καλαμαρίδιο, αγαπημένο!

Δεν την γλυτώνεις τόοοοοοοσο έυκολα!

Να μας βάλεις συνταγή λαχανοντολμάδων που δεν έχω φτιάξει ποτέ κ τους φοβάμαι :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααααααα, :shock::shock: δε φτάνει που μας έχεις γονατίσει στις λιγούρες με τις φωτό κατά καιρούς, τώρα το έκανες και ξεχωριστό θέμαααααααα;;;; :shock::o

Θεέ μου, αυτή η δίαιτα δε θα αρχίσει ποτέ!!! :tongue::rolleyes:

Καλορίζικο το θεματάκι! Άντε, εσύ θα μας μπριζώνεις στη μαγειρο-ζαχαροπλαστική!!! :D


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλαμάρι, είναι θέματα αυτά που ανοίγεις παιδί μου? θα μας καταστρέψεις εσύ.. τουλάχιστον σκέφτομαι πως σας διάβαζα και έγινα εξπερ στις ιντερνετικές ... μπορεί να γίνω εξπέρ και στην μαγειρική μαζί σας.. καλοστέριωτο το θεματάκι και πρίν τις φωτό να προειδοποιείς έτσι? μου επεσαν τα σάλια με τα cupcakes..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και εμενα πολυ μου αρεσει το θεματακι:D

δεν θυμαμαι πια κοπελα ρωτησε για τις πιπεριες αλλα θα μπορουσες λεω εγω τωρα να συνδιασεις την φετα με λιαστη ντοματα η κατι σε ζαμπον;


tRX1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αα και επειδη ειναι φρεσκο το πραγμα και για να μην το ξεχασω εχθες εκανα αυτην την συνταγη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-sokolatas.html

πραγματικα ειναι οσα λεει στα σχολια του δλδ υπεροχο αν και εγω εκανα καποια λαθακια:rolleyes:εως πολλα:tongue: οταν πηγα να το φτιαξω δεν ειχα κακαο και ετσι ετριψα σοκολατα και εβαλα στην θεση του οπως και πιστευω οτι εριξα περισσοτερο αλατι απο οσο επρεπε γιατι λιγο το καταλαβαινα και ενω ηθελε μικροτερο ταψι εγω το εβαλα σε ενα μεγαλο και δεν φουσκωσε αρκετα εφτιαξα ομως στο τελος ενα γλασσο και εριξα απο πανω οσο το κεικ ηταν ακομα ζεστο που ξεχασα τα υπολοιπα.....αυτα:tongue:


tRX1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η μακαρονάδα φούρνου.

Συνταγή:

Βράζεις ένα πακέτο μακαρόνια, τα στρώνεις στο ταψί.

Τσιγαρίζεις λίγο λουκάνικο (εγώ έβαλα χωριάτικο), λίγο ζαμπόν,

πιπεριά πράσινη κομμένα όλα σε κύβους

και στο τέλος προσθέτω 2 ποτήρια κέτσαπ αραιωμένο με νερό (οχι πολυ).

Τα ρίχνεις πάνω από τα μακαρόνια και σκεπάζεις με τυρί του τοστ.

Ψήνεις στο φούρνο για κάνα μισάωρο το πολυ.

Ευκολο, γρήγορο και νόστιμο. Το τσακίσαμε... :)

dsc0360kx.jpg


"Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.

Και ως προς το σύμπαν, διατηρώ κάποιες αμφιβολίες..." Αλβέρτος Αινστάιν.

DmXup2.png

Link to comment
Share on other sites

καλε rkt δεν εχει και like να σου κανω!!!!!!!

Σε μερσώ κορίτσι.

Αύριο έχω μοσχαράκι κρασάτο με πατατούλες... :-)


"Μόνο 2 πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία.

Και ως προς το σύμπαν, διατηρώ κάποιες αμφιβολίες..." Αλβέρτος Αινστάιν.

DmXup2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ και εγω μοσχαρι αλλα στον φουρνο ροσμπηφ....δεν το εχω ξανακανει μου την εδωσε την συνταγη μια φιλη:) οταν το δοκιμασα ηταν πολυ νοστιμο ελπιζω να μου πετυχει και εμενα


tRX1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...