Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν αυτή η διακόσμηση εκτός του ότι μου αρέσει πολύ και μπορεί να προσαρμοστεί εκτός από το τζάκι και πάνω από το κουρτινόξυλο, μπορεί να αλλάξει χρώματα και το ωραιότερο είναι ότι τις μποτες η κοπέλα τις έφτιαξε μόνη της από τσόχα. Ζωγράφισε το σχέδιο, το έκοψε διπλό και το έραψε εξωτερικά με χρυσή κλωστή. Μετά έκανε με στένσιλ και μπογιά σε σπρέυ τα σχέδια και έτοιμο. Μπορούμε αν το κάνουμε σε ότι χρώμα ταιριάζει στη διακόσμησή μας και να είναι και "χειροποίητο".

DSCI1394.JPG

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα!!!!

Εγω stafroditi μου τα χριστουγεννα συνηθως μαγειρευω χοιρινο,συνηθως παιρνω κομματια για τηγανια,αλλα τα βαζω στο φουρνο με διαφορες πιπεριες,κρεμμυδακι κομμενο σε ροδελες και μειγμα μουσταρδας!Σε πηλινη γαστρα γινονται λουκουμμμμμ!

Την Πρωτοχρονια μαγειρευει η πεθερα,που συνηθως ερχεται Κοζανη(Γιατι τυχαινει ΠΑΝΤΑ τις γιορτες να δουλευεω...δουλευω σε ψυχιατρικη!!)και μας ετοιμαζει γαλοπουλα γεμιστη με καστανα και ρυζι!Να γλυφεις και τα δαχτυλα σου!Θα της ζητησω τη συνταγη και θα την ανεβασω!!!!Εσυ?Εσεις???

images?q=tbn:ANd9GcTRB_kXYZoY9sho_sPSl4zs21YYR0zgDAIGi_BZ824F9hFKRcO3

Να ενας τροπος να στολισουμε τις μπαλες που βαρεθηκαμε τοσα χρονια...απλα καινουριες!!!!

καταπληκτικη ιδεα. παρα πολυ μου αρεσε.

να γραψω και εγω ξανα τις μαγειρικες μου.

κανω γιαπρακια αλλα οχι με αρμια, ριχνω πολυ λεμονι στην κατσαρολα και ετσι εινια σαν ελαφρια αρμια, τηγανια χοιρινη, ρολο κοτοπουλο συνηθως στη γαστρα με πατατες. τα γιαπρακια και η τηγανια δεν εινια το βασικο φαγητο. εξαλλου δεν τα τρωμε ολα την ιδια μερα. ειχα ξαναγραψει τι μαγειρευω αλλα ειχα γραψει μονο το ρολο κατα βαση, τα αλλα εινια τοσο αυτονοητα που τα ξεχασα. μου τα θυμισες. επισης γαι την πρωτοχρονια κανω βασιλοπιτα οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου αρεσε πολυ και το πιατο που εκανες. αυτα που εβαλες μεσα εινια κουκουναρια;

ραβτ ευχαριστω πολυ για το λικερ. λοιπον εγω ετοιμασα το λιμοντσελο, βγηκε ωραιο και εινια απο τις συνταγες της παρεας. βεβια επειδη ειχα πολυ δυνατο τσιπουρο εκανα λιγο περισσοτερο σιροπακι για να το αραιωσω. θα δοκιμασω και το μανταρινι. εινια στην ιδια ακριβως λογικη με το λεμονι;);).

http://www.sintagespareas.gr/sintages/limontselo.html#rr_message_link

Link to comment
Share on other sites

καθε νεα συνταγη απο δω και περα θα την περναω στην λιστα και θα την μεταφερω ξανα στις επομενες σελιδες...

Χριστουγεννιάτικες συνταγές

Κέικ φουντουκιού με γλάσο σοκολάτας

(από το βιβλίο μαγειρικής της Σοφίας Σκούρα ""Η μεγάλη ελληνική κουζίνα")

2 φλυτζάνια αλεύρι

2 1/2 φλυτζάνια φουντούκια τριμμένα

1 1/2 φλυτζάνι βούτυρο(εβαλα όλο το πακετο των 250 γρ.)

1 1/2 φλυτζάνι ζάχαρη

5 αυγά

2 κουταλάκια μπέικιν πάουντερ

2 δόσεις βανίλια

1/2 κουταλιά βούτυρο λιωμένο

1 κουταλιά αλεύρι για το πασπάλισμα

Χτυπάμε το βούτυρο με τη ζάχαρη,προσθετουμε εναν εναν τους κρόκους,τη βανίλια,το αλεύρι,το φουντούκι,εκτός από λίγο που αφήνουμε για το γαρνίρισμα

Τα ασπράδια τα εχουμε χτυπήσει μαρέγκα και τα προσθετουμε στο μειγμα στο τελος

Θελει αρκετό ανακάτεμα,απ'οσο θυμάμαι...

Σε ταψι νούμερο 28(ενα εχω για τα γλυκά ουτε που ξερω τι νουμερο είναι)αλείφουμε το βούτυρο και πασπαλίζουμε με το αλεύρι για να μην κολλησει το γλυκό και ψήνουμε σε προθερμασμενο φούρνο στους 180 για 35-40 λεπτά

Για το γλάσο

250 γρ.κουβερτουρα

1 φλυτζάνι κρεμα γαλακτος

1/2 φλυτζανι γάλα

by peristeraki

xmas_sticker_02.png

Γιορτινή σαλάτα by charoula p

Μια σαλάτα που κάνω πάντα τα Χριστούγεννα (μιας και τρώμε όλοι μαζί σπίτι μου - το έχω έθιμο απο τότε σχεδόν που μείναμε με τον άντρα μου και δεν θέλω να το χαλάσω) είναι:

Ροκα,

πράσινη σγουρή σαλάτα,

κόκκινη σγουρή σαλάτα,

καλαμπόκι, σποράκια απο ρόδι,

πολύχρωμες πιπεριες και βρασμένο κοτόπουλο στήθος (ξεπουπουλιασμένο).

και για την σως βάζω:

ελαιόλαδο, 3κ.σ. μουστάρδα, 3κ.σ. μέλι, και χυμό απο 2 πορτοκάλια.

xmas_sticker_02.png

λικερ ροδι by nadia 77

βράζεις κονιακ,ζαχαρη,ρόδι όλα ενα πρός ενα,δηλαδη 1 κουπα κονιακ-1 ζαχαρη-1 ρόδι,βαζεις όσες κουπες θέλεις (εγω συνηθως βαζω 4) μαζι με ενα ξυλάκι κανέλα και 2 γαρύφαλλα, το αφήνεις 24 ωρες και μετά σουρώνεις. http://www.sintagespareas.gr/sintages/liker-rodi.html

και ακομη http://www.argiro.gr/recipes/%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%81-%CF%81%CF%8C%CE%B4%CE%B9

xmas_sticker_02.png

μπισκοτόσπιτο

http://www.sintagespareas.gr/sintages/xristougenniatika-spitakia-me-ptimper.html

xmas_sticker_02.png

Μελομακάρονα

xmas_sticker_02.png

Μπισκότα by peristeraki

Είναι η πιο απλή συνταγή μπισκότων.Τα έχω φτιάξει άπειρες φορές και πάντα πετυχαίνουν.

1 ποτήρι νερού ζάχαρη

1 πακέτο βούτυρο σούπερ φρεσκο

1 πακέτο αλεύρι που φουσκώνει μονο του και όσο επιπλέον πάρει

4 αυγά

2 βανίλιες

Χτυπάς το βούτυρο με τη ζάχαρη να αφρατέψει,ρίχνεις τα αυγά,τις βανίλιες(εγω και στη μισή δόση που εφτιαξα 2 εβαλα,γιατι μου αρεσει το άρωμα).Προσθετεις το αλεύρι και ζυμώνεις,μεχρι να γίνει ζύμη μαλακή και αφράτη και να μην κολλάει στα χέρια.Το ενα πακέτο αλεύρι το παίρνει σίγουρα και αρκετό από δεύτερο πακέτο.

Ανοιγεις με τον πλάστη φύλλο πάχους 1 εκατοστό περιπου,να μην γίνουν φουσκώνοντας πολύ χοντρά και ψήνεις σε αντικολλητικό χαρτί στη λαμαρίνα του φούρνου(προθερμασμένος στους 180 βαθμούς) μέχρι να ροδίσουν.Επίσης μπορείς να τα αλείψεις με αυγό πριν το ψήσιμο.Αυτη τη φορα εγω δεν εβαλα γιατι ηθελα να κάνω τα σχεδιάκια με το γλάσο,τρομάρα μου!

Βγαίνουν πάρα μα πάρα πολλά μπισκότα!

Ανάλογα και με το μέγεθος βέβαια.Εμενα με τη μισή δόση βγήκαν γυρω στα 100.

Πολύ βασικό!!!Μην το ξεχάσω!

Το βούτυρο θα πρεπει να είναι οπωσδήποτε σούπερ φρεσκο

Εχει τυχει και τα εχω φτιάξει και με άλλες μάρκες και με βούτυρο αγελάδος,αλλά δεν βρηκαν καλά

Ελπίζω να μην ξεχασα κάτι,αμα υπάρχει οποιαδήποτε απορία ρωτάς

Ααααααααααα

Σε αυτη τη ζυμη μπορείς να προσθεσεις διάφορα και να φτιαξεις ποικιλία διαφορετικών γεύσεων,πχ δάκρυα σοκολάτας,αποξηραμενα φρουτ'ακια,ξηρούς καρπούς

Εχω κάνει πολλές φορες παραλλαγες

Αλλά και ετσι εινα υπέροχα

by ravt

http://www.sintagespareas.gr/sintage...e-ksilaki.html

by marilou01

Είναι αυτή εδώ: http://www.bakerella.com/mix-things-up/

Σας τη γράφω στα ελληνικά:

1 1/3 φλυτζανιού αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1 κτγ baking powder

1 κτγ μαγειρική σόδα

1/4 κτγ αλάτι

1 φλυτζάνι κουάκερ (να γράφει cooking - για μαγείρεμα)

3/4 φλυτζανιού m&ms (ένα σακουλάκι βγαίνει - είναι προαιρετικό, για χρώμα)

3/4 φλυτζανιού σταγόνες κουβερτούρας (ένα σακουλάκι επίσης)

1/2 φλυτζάνι καστανή ζάχαρη

1/2 φλυτζάνι άσπρη ζάχαρη

1/3 με 1/2 φλυτζάνι καρύδια κομμένα

Τα παραπάνω υλικά μπορείς να τα βάλεις σε στρώσεις, σε βάζο χωρητικότητας ενός λίτρου για να το κάνεις δώρο.

Εκτέλεση:

Στα παραπάνω υλικά προσθέτουμε:

1 ελαφρά χτυπημένο αυγό

1/2 φλυτζάνι βούτυρο ελαφρά λιωμένο στο φούρνο μικροκυμάτων

1 κτγ εσάνς βανίλια

Ζυμώνουμε με το χέρι - η ζύμη που βγαίνει είναι αρκετά σκληρή και κολλάει - και πλάθουμε μπαλάκια μεγέθους κεφτέ. H Bakerella λέει ότι βγαίνουν 26-28 κομμάτια, εμένα μου βγήκαν λιγότερα γιατί τα έπλασα πιο μεγάλα. Τα τοποθετούμε σε λαδόκολλα και τα ψήνουμε για 10' στους 175 Κελσίου.

xmas_sticker_02.png

κουλουρακια κανελλας by marianna88

1 ποτηρι ζαχαρη

1 ποτηρι λαδι (καποιο σπορελαιο, οχι ελαιολαδο)

1/2 κρασοποτηρο κονιακ (ή καποιο αλλο ποτο-προαιρετικα)

1 κ.σ. κανελλα σκονη

1 κ. γ. γαρυφαλλο σκονη (προαιρετικα)

1 κ.σ. μελι (προαιρετικα)

1 ποτηρι χυμο πορτοκαλιου (φρεσκο ή εμποριου)

1 κ.γ. σοδα

αλευρι για ολες τις χρησεις (οσο παρει)

βαζουμε σε λεκανιτσα τα υλικα εκτος απο τον χυμο τη σοδα και το αλευρι. ριχνουμε στο χυμο τη σοδα ανακατευοντας για να αφρισει και στο τελος προσθετουμε αλευρι σταδιακα ζυμωνοντας μεχρι να γινει μια ωραια μαλακη ζυμη που να πλαθεται ευκολα χωρις να κολλαει. κατοπιν φτιαχνουμε τα σχεδια της αρεσκειας μας και ψηνουμε σε προθερμασμενο φουρνο στους 200 με αντιστασεις για 10 λεπτα περιπου.

σας εγραψα ολοκληρη τη συνταγη, (η οποια ειναι απο τη γιαγια του αντρουλη μου) αλλα αυτα που ειναι προαιρετικα οταν δεν τα εχω ηδη δεν τα βαζω και το αποτελεσμα ειναι εξισου ικανοποιητικο - βεβαια με ολα τα υλικα το σπιτι μοσχοβολαει!!!!!!!!

καλη επιτυχια!

xmas_sticker_02.png

Καριόκες by ravt

http://www.sintagespareas.gr/sintage...-pti-mper.html

αλλά αντι για κονιάκ, βάζω λικέρ μανταρίνι, που επίσης φτιάχνω εγώ και τις απογειώνει!

xmas_sticker_02.png

Κουραμπιέδες

http://www.sintagespareas.gr/sintage...-traganoi.html

http://www.sintagespareas.gr/sintage...es-oneiro.html

xmas_sticker_02.png

Τρουφάκια μανταρίνι by ravt

http://www.sintagespareas.gr/sintage...mantarini.html

xmas_sticker_02.png

Βασιλόπιτα

by ravt

http://www.sintagespareas.gr/sintage...silopitta.html

by azia

Βασιλοπιτα απο την Τηνο

Συστατικά συνταγης

- 250 γρ. φρεσκο βουτυρο

- 2 φλιτζάνια τσαγιού ζαχαρη

- 6 αβγά

- 1 φλιτζάνι τσαγιού γάλα

- 1⁄2 κιλό αλευρι

- 1 ποτήρι κρασιου κονιακ

- ξυσμα ενος πορτοκαλιου

- λίγη κανέλα, λίγη βανίλια

- 1 κουταλάκι γλυκού μπεικιν παουντερ

Οδηγίες παρασκευής συνταγης

Χτυπαμε το βουτυρο με τη ζαχαρη μεχρι το μειγμα να γινει λειο. Στη συνεχεια προσθετουμε ενα ενα τα υπολοιπα υλικα και ανακατευουμε μεχρι το μειγμα να γινει ομοιομορφο. Βουτυρωνουμε ενα ταψι, ριχνουμε τη βασιλοπιτα, προσθετουμε το νομισμα και ψηνουμε σε μετριο φουρνο μια ωρα περιπου.

xmas_sticker_02.png

Χοιρινό με Μήλα, Κάστανα, Δαμάσκηνα και σάλτσα Μαυροδάφνης by charoula p

Υλικά:

6 φιλέτα ψαρονέφρι κομμένα σε ροδέλες (2 ½ κιλά περίπου)

1 ½ κιλό κάστανα κομμένα στα 2 (τα βράζετε και ξεφλουδίζετε)

3 κρεμμύδια (ψιλοκομμένα)

1 ποτήρι (νερού) μαυροδάφνη

1 φλιτζάνι ελαιόλαδο

1 κουταλιά μαύρη ζάχαρη

2 φύλλα δάφνης

½ κουταλάκι κανέλα

1 κουτί ντοματάκια ψιλοκομμένα

20 δαμάσκηνα χωρίς κουκούτσι

2 μήλα (κομμένα σε μικρά κομμάτια)

½ κουταλάκι κορν φλάουρ (προαιρετικά)

1 κουταλιά φρέσκο βούτυρο

Εκτέλεση:

Μουλιάζετε για 20 λεπτά περίπου τα μήλα, τα δαμάσκηνα και τα κάστανα (τα κάστανα μόνο 5 λεπτά) σε αρωματικό τσάι.

Τσιγαρίζετε το 1 κρεμμύδι, προσθέτετε το χοιρινό και αφήνετε να ροδίσει, αλατοπιπερώνετε.

Σβήνετε με το 1/3 μαυροδάφνης προσθέτετε τα φύλλα δάφνης, την ντομάτα και αφήνετε να σιγοβράσει.

Λίγο πριν σβήσετε την φωτιά, ρίχνετε την κανέλλα, την ζάχαρη και λίγο ακόμα φρεσκοτριμμένο πιπέρι.

Τσιγαρίζετε τα αλλά δυο κρεμμύδια στο φρέσκο βούτυρο, προσθέτετε τα δαμάσκηνα, τα μήλα και τα κάστανα και μετά από 5 λεπτά σβήνετε με την υπόλοιπη μαυροδάφνη και με δυο κουταλιές από το τσάι στο οποίο μούλιασαν τα δαμάσκηνα, τα μήλα και τα κάστανα.

Χαμηλώνετε την φωτιά και αφήνετε να δέσει η σάλτσα (προσθέτετε το κορν φλαουρ σε περίπτωση που θέλετε να δέσει πιο σύντομα).

Αφού δέσουν τα υλικά μεταξύ τους, τα αδειάζετε στην κατσαρόλα με το χοιρινό, και αφήνετε να πάρουν μια δυο βράσεις προκειμένου να δέσουν οι γεύσεις μεταξύ τους.

Συνοδεύετε με ζεστό πουρέ που από πάνω θα τον έχετε πασπαλίσει με λίγη μοτσαρέλα, βασιλικό και λίγη από την σάλτσα που φτιάξατε.

xmas_sticker_02.png

Πατάτες Φούρνου με Μπέικον και Μουστάρδα by charoula p

Υλικά

3 κιλά πατάτες (καθαρισμένες και κομμένες για φούρνο)

1 κούπα ελαιόλαδο

3 κρεμμύδια ψιλοκομμένα

1 κιλό μπέικον σε κυβάκια (τσιγαρίστε το λίγο)

Χυμός και ξύσμα από 3 lime (γλυκολέμονα) ή λεμονιά

1 κούπα μουστάρδα καυτερή

Λίγο μαϊντανό

Εκτέλεση

Αλατίζετε τις πατάτες και τις απλώνετε σε ένα ταψί ανακατεύοντας με το μπέικον και το κρεμμύδι.

Χτυπάτε με ένα σύρμα το ελαιόλαδο, το χυμό και τη μουστάρδα και τις περιχύνετε.

Πασπαλίζετε με μαϊντανό και το ξύσμα και ψήνετε σε πρόθερμασμένο φούρνο στους 200 βαθμούς για 20-30 λεπτά.

xmas_sticker_02.png

Λικερ

Μανταρίνι by ravt

Λοιπόν, δεν έχω ακριβή δοσολογία αλλά ΜΑΛΛΟΝ "πάτησα" σε αυτή την συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintage...mantarini.html

Αν δεις τις φωτογραφίες, θα καταλάβεις ότι έκανα πολύ μικρή ποσότητα 1ον επειδή ήθελα να κάνω δοκιμή και 2ον επειδή έτσι κι αλλιώς βγήκε 1 λίτρο.

Επίσης εγώ άφησα τα μανταρινάκια στο ποτό 6 μέρες και την 7η έκανα το σιροπάκι, τα ένωσα και το φύλαξα για ακόμα 6 μέρες πριν το σουρώσω και το αποθηκεύσω σε μπουκάλι.

λιμοντσελο By kourkoumpini

http://www.sintagespareas.gr/sintages/limontselo.html#rr_message_link

xmas_sticker_02.png

ΓΛΥΚΟ ΠΥΡΑΜΙΔΑ Ή ΤΟΥΡΤΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ by μαρια_thess

Για το παντεσπανι:

5 αυγα

13κσ ζαχαρη

9κσ αλευρι

1 βανιλια

1κσ κακαο

χρονος ψησιματος....στους 180 βαθμους για 1 ωρα στην αντισταση

Για το σιροπι:

1κσ νες καφε

2κσ ζαχαρη

1 ποτηρι νερο

Για τη σαντιγυ:

1 μορφατ

1 ζαχαρουχο

Κοβω το παντεσπανι στη μεση,σουρουπιαζω() και τα 2 μερη και επειτα κρεμαααα!Πασπαλιζω με τρουφα ή οτι αλλο τραβαει η ορεξη!!!!

Καλη επιτυχια!!!

xmas_sticker_02.png

συνεχίζεται.....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ενα τραγουδακι που μου ελεγε η γιαγιακα μου οταν ημουν μικρουλα....

Πανε 3 χρονια που την εχασα,λιγες μερες πριν τα χριστουγεννα....:(

:D Ξερω ομως πως ειναι καλα....

"ΑΓΙΕ ΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗ"

Άγιε μας Βασίλη τραγουδούν τα χείλη να καλωσορίσεις τα καλά παιδιά που σε περιμένουν με ανοιχτή καρδιά, με ανοιχτή καρδιά.

Τα άσπρα σου τα γένια μοιάζουν ασημένια,φόρεσε τη κάπα κι' είναι παγωνιά και έλα με τα δώρα με καλή καρδιά, με καλή καρδιά.

Μέσα στη σακούλα,θα τα φέρεις ούλα σύκα και καρύδια πίτες πιο γλυκές, κούκλες, παιχνιδάκια και πολλές ευχές,και πολλές ευχές!!

santac1.gif

Αχ βρε με συγκίνησες πρωί πρωί.... Πολύ γλυκό αυτό που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω τελειώσει με την γενική του σπιτιού εσωτερικά, σήμερα θα στολίσω. Το έχω ήδη δηλώσει και στις μικρές και περιμένουν πως και πως.... Φέτος θα σας βάλω φωτογραφίες, ελπίζω να προλάβω μόνο!

Είπα σε μία γυναίκα να έρθει για λίγες ώρες το πρωί να με βοηθήσει με την κουζίνα και τις εσωτερικές πόρτες που δεν πρόλαβα μόνη μου και μετά..... μέχρι το βράδυ ΣΤΟΛΙΖΟΥΜΕ!

Η μεγάλη είναι σούπερ ενθουσιασμένη. Με άκουσε το πρωί που έλεγα σιγά στον άντρα μου δεν έχω προλάβει όλο το σπίτι μέσα, μήπως το άλλο Σ/Κ το δέντρο και κατέβασε μούτρα...

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

σιγα αφροδιτη, δεν εκανα τιποτα.... εξ αλλου θα τις μαζεψω καποια στιγμη να τις περασω και στην σελιδα μου ;)

με το καλο να στολισετε... κοιτα μην τα κατεβασω κι εγω αυριο και τα στολισω....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού είναι το σπίτι μου... τα πράγματα μου... :oops:

Ναι αυτό λέω, δεν το είπα με κακό, είπα απλά για τη μπισκοτιέρα γιατί ξέρω ότι σου αρέσει πολύ. Σε στενοχώρησα;;; :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...