Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Η ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ!!!!


Hope!

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Παίρνω την πρωτοβουλία να δημιουργήσω το θέμα αυτό με αφορμή τη λατρεία που έχω για τα λογοτεχνικά βιβλία!

Θα με ενδιέφερε να γνωρίσω νέους τίτλους,πιο βιβλίο σας έχει συναρπάσει,πιο ειναι αυτό που λέγατε πως δεν πρόκειτε να τελειώσετε ΠΟΤΕ(:tongue:),πιο διαβάζεται αυτό τον καιρό.....!!!!!

Και αρχιζω λέγοντας πως αυτό το διάστημα διαβαζω <<το παιχνιδι του αγγελου>> του Καρλος Ρουιθ Θαφον!Αστυνομικο μυθιστορημα,πολυ καλο μεχρι στιγμης!

Το αγαπημενο μου <<ουτε το ονομα μου>> της THEA HALO!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερααααααααααα....

Εγω αυτον τον καιρο(οοοοοοοοταν μαφηνει ο ταλιμπαν μου) διαβαζω το Οικογενεια.......και σπιτι του Ιγνατιου Μείμαρη:D

Δεν ειναι μυθιστορημα ειναι...για τις σχεσεις μας ειτε με τον συντροφο ειτε με το παιδι ακομα και για πεθερικα γραφει:tongue: πως θα κανουμε οικονομια πχ...

Μαρεσει παρα πολυ πιανω τον εαυτο μου σε πολλα παραδειγματα του βιβλιου....

Με εχει βοηθησει ως προς τις σχεσεις μου στους υπολοιπους!!

Εχω διαβασει αρκετα ωραια μυθοστορηματα αλλα επειδη δεν συγκρατω με τιποτα τιτλους κτλ...θα σου γραψω αυριο καποια που ξετρελαθηκα;)


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα και καλορίζικο το θεματάκι!

Κι εμένα μου αρέσει να διαβάζω πολύ αλλά ΄περισσότερο το καλοκαίρι που ο ελευθέρος χρόνος μου είναι περισσότερος!

Διαβάζω όμως και στο λεωφορείο και στο τρένο όταν πηγαίνω ή γυρίζω από την δουλειά!

Τελευταία διάβασα το " 50 αποχρώσεις του γκρί ". Ενδιαφέρον βιβλίο, που μου εξιτάρισε την φαντασία και έχω σκοπό να αγοράσω και το επόμενο της τριλογίας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση!!!!

marina-mou Απο Μαντα εχω μονο το "Οσο αντεχει η ψυχη"!Περιττο να πω,πως το τελειωσα οταν γυριζα απο το γαμηλιο ταξιδι,ημουν στο αεροπλανο και ειχα φορεσει γυαλια ηλιου για να μην βλεπεις ο κοσμος οτι εκλαιγα!Πολυ ομορφο!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 μου η αληθεια ειναι πως θελει χρονο για να ασχοληθεις με το διαβασμα!Τελικα ειναι τοσο καλο αυτο το βιβλιο?Βλεπω πως το διαφημιζουν πολυ!!Διστασα λιγο στην αρχη να το αγορασω(εχω την μανια να αγοραζω βιβλια) αλλα μαλλον δε θα μου τη γλυτωσει!

jo89 μου αρεσουν και μενα βιβλια που εχουν ως θεμα σχεσεις ανθρωπων!Πραγματικα ειναι ομορφο να ακους απο καποιον πως εχει βοηθηθει!Εχεις διαβασει ποτε Χορχε Μπουκαϊ?Μιλαει για σχεσεις και συναισθηματα μεσα απο πολυ ομορφες ιστοριες!!!!Εαν εχεις χρονο δες και διαβασε μια απο τις ιστοριες που υπαρχουν στο βιβλιο ''Ιστοριες να σκεφτεις":

¨

Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια_thess το βιβλίο δεν θα το χαρακτήριζα λοχοτεχνικό αριστούργημα, απλά πραγματεύται ένα θέμα που είναι ταμπού. Το βρήκα ενδιαφέρον! Μπορείς να το δανειστείς από κάποιον αν δεν θες να δώσεις χρήματα για κάτι που μπορεί να μην σε ενθουσιάσει. Εμένα για να είναι ειλικρινής μου το δάνεισε μία συνάδελφος και το διάβασα. Θα αγοράσω όμως την συνέχεια...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πριν γεννησω διαβαζα συνεχεια... αμετρητα βιβλια... πλεον δυσκολευομαι

απεχθανομαι βιβλια τυπου "ενας αγαπαει μια, μια αγαπαει εναν, ολοι αγαπαμε ολους και τα παντα ειναι ροδινα" τυπου αρλεκιν δηλαδη

επισης δεν εκτιμω ιδιαιτερα τους περισσοτερους συγχρονους ελληνες συγγραφεις, 2 -3 αποτελουν εξαιρεση, οπως ο χρονης μισσιος, που κατι πηρε το αυτι μου σημερα και ελπιζω να μην καταλαβα καλα... :(

λατρευω στιβεν κινγκ, κλαιβ μπαρκερ και αλλα τετοια σάικο βιβλια.... ο υφαντοκοσμος του μπαρκερ ειναι μακραν απο τα καλυτερα που εχω διαβασει κα ιδεν ηθελα να τελειωσουν ποτε...

το τοπ αγαπημενο βιβλιο μου ειναι "το αρωμα" του πατρικ ζισκιντ...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το θεματάκι!!!!

Το άρωμα είναι θεϊκό βιβλίο!!!Ούτε κ εγώ είμαι του τύπου αγαπούλες και φιλάκια και μου αρέσουν κυρίως αστυνομικά και φαντασίας.Τώρα διαβάζω το Game of Thrones είμαι στο 3ο βιβλίο στον 2ο τόμο!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω φαν των βιβλιων και του θεματος.

Εχω διαβασει πολυυυυυυυυ......Απο βαρια λογοτεχνια τυπου Εκο (βαρουσα το κεφαλι μου και το τελειωσ πο πεισμα) μεχρι λαιτ τυπου Μαντα.

Και εγω εχω καταληξει σαν την Ταζ οτι οι συγχρονοι ελληνες συγγραφεις δεν....λατρευω ομως αυτους των παιδικων και εφηβικων μου χρονων Ζωρζ Σαρρη, Αλκη Ζεη κλπ.

Πριν τη μπουμπου διαβαζ πολυ. Τωρα με το μωρο και την οικονομικη κριση διαβαζω λιγοτερο και σπανια αγοραζω (δανειζομαι απο φιλους). Πχ το 50 αποχρωσεις του γκρι που θελω να το διαβασω μονο και μονο απο περιεργια θα το δανειστω γιατι ολεες οι νεες εκδοσεις ειναι ακριβες.

Για να καταλαβετε οτι ειμαι οτι να ναι λατρευω Τζεην Ωστην (ολα) Χαρυ Ποτερ και Χαρουκι Μουρακαμι (ολα).....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

τέλειο το θεματάκι.λατρεύω βιβλία παντός είδους...!Δυστυχώς πλέον δεν έχω πολύ χρόνο αλλά προσπαθώ να το εξασκώ το άθλημα.

Το πιο βαρετό βιβλίο που έχω διαβάσει είναι ¨Το νησί του Πάσχα¨ της Τζένιφερ Βαντερμπις(ή κάπως έτσι την λένε)είναι σχετικά μικρό βιβλίο αλλά πολύ μα πολύ βαρετό,έκανα 4-5 μήνες να το διαβάσω κ το τελείωσα για να μην μείνω με την απορία.

Τέλεια βιβλία θεωρώ πολλά.Τα αγαπημένα μου είναι της Τζεην Όστιν και το ¨Η ξυπόλυτη των Αθηνών¨ της Φιλομήλας Λαπατά.

Εννοείται ότι αγαπώ βιβλία τύπου ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ χάρι πότερ,άρχοντας δαχτυλιδιών,twilight και τέτοια.Μ'αρέσουν τέτοια βιβλία,μου εξάπτουν τη φαντασία:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πριν γεννησω διαβαζα συνεχεια... αμετρητα βιβλια... πλεον δυσκολευομαι

απεχθανομαι βιβλια τυπου "ενας αγαπαει μια, μια αγαπαει εναν, ολοι αγαπαμε ολους και τα παντα ειναι ροδινα" τυπου αρλεκιν δηλαδη

επισης δεν εκτιμω ιδιαιτερα τους περισσοτερους συγχρονους ελληνες συγγραφεις, 2 -3 αποτελουν εξαιρεση, οπως ο χρονης μισσιος, που κατι πηρε το αυτι μου σημερα και ελπιζω να μην καταλαβα καλα... :(

λατρευω στιβεν κινγκ, κλαιβ μπαρκερ και αλλα τετοια σάικο βιβλια.... ο υφαντοκοσμος του μπαρκερ ειναι μακραν απο τα καλυτερα που εχω διαβασει κα ιδεν ηθελα να τελειωσουν ποτε...

το τοπ αγαπημενο βιβλιο μου ειναι "το αρωμα" του πατρικ ζισκιντ...

Στιβεν Κινγκ τα χουμε ολα αλλα ο αντρας μου δεν μ αφηνει να διαβαζω γιατι μετα ταραζομαι....:rolleyes:


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εύα έλα να κάνουμε παρέα:tongue:

τον τελευταίο κύριο δεν τον ξέρω,ποια βιβλία έχει γράψει???

λατρεύω κι εγώ Ζωρζ Σαρρή,έχω όλα τα βιβλία της(τα κρατάω και για τη μπουμπού μου)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις βιβλια που χω κρατησει...Διαβαζα πολυ απο μικρη.

Ο Μουρακαμι ειναι Ιαπωνας και οπως ολοι οι Ιαπωνες λιγο λασκαρισμενος...γκουγκλαρε να δεις...φετος πηγαινε και για το νομπελ αλλα δε το πηρε.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ευα... οταν διαβαζα το εκκρεμες του φουκω, εφτασα στο σημειο να πεταξω το βιβλιο απο το μπαλκονι :lol::lol::lol::lol:

τετοιο μαζοχισμο δεν εχω ξαναπερασει.... το τελειωσα ομως

κοιμουν επι μια βδομαδα μες το φως αναμμενο οταν διαβασα "το αυτο" του στιβεν... μιλαμε για πολυ φοβο...

μετα ειδα την ταινια και ξενερωσα τελειως....

παλιους ελληνες λατρευω.... εχω διβασει τα απαντα του καζαντζακη (μεγας), και παρα παρα πολλα αλλα... το πρωτο λογοτεχνικο το διαβασα στην τριτη δημοτικου.... "οι αθλιοι" του ουγκω.... καταλαβαινεις τι παιδι μεγαλωσα... βιολι :tongue::tongue::tongue:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

θα μπω στο google να ενημερωθώ.α κορίτσια εγώ φοβάμαι ελαφρώς και δεν τα μπορώ τα βιβλία του Κινγκ με τίποτα.όχι βδομάδα ούτε μετά από ένα μήνα δεν θα μπορώ να κοιμηθώ...χτες διάβασα τα δύο πρώτα βιβλία της σειράς vampire diaries,καλά είναι,περνάει η ώρα ευχάριστα,τα είχα πρόχειρα και τα ξεκίνησα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...