Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Η ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ!!!!


Hope!

Recommended Posts

taz18 συμφωνω απόλυτα,τα σ'αγαπω μ'αγαπας και μενα με κουραζουν!

Θεωρω και γω πως λιγοι Ελληνες Λογοτεχνες αξιζουν πραγματικα!Λυπαμαι αλλα και γω εχω αφοσιωθει στη ξενη(μεταφρασμενη)λογοτεχνια!!Με εξιταρουν πολυ τα βιβλια των εκδοσεων <<ψυχογιος>>!Εκδιδουν αξιολογα βιβλια,ειδικα ιστοριες μυστηριου,αστυνομικα κτλ(Παιχνιδια του μυαλου,Αμνησια....)....

Ειναι τοσο καλο τελικα το "αρωμα"!Το εχω καιρο στη βιβλιοθηκη μου,αλλα δεν το εχω διαβασει ακομη!Μου το εκαναν δωρο!Εχει καποια σχεση με την ταινια?Γνωριζει καμια κοπελα?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κοριτσια καμια φορα τα χρειαζομαι και τα σ αγαπω μ αγαπας ετσι για κατι λαιτ και χαλαρο και αναλαφρο, απλα πλεον δεν μου περισσευουν χρηματα οποτε δεν τα αγοραζω.

Το αρωμα ειναι ωραιο βιβλιο και οντως και η ταινια πολυ καλη.

Παντα ομως πριν δω μια ταινια εχω διαβασει πρωτα το βιβλιο σπανια το αναποδο και συνηθως απογοητευομαι.

Τωρα βλεπουμε στη νοβα το game of thrones αλλα δεν εχω διαβασει τα βιβλια και ισως τα αγορασω γτ μ αρεσει η σειρα.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο το θεματακι της λογοτεχνιας.Ειμαι κι εγω βιβλιοφαγος,κι ευτυχως η κορη μου μου εμοιασε και διαβαζει παρα πολλα εξωσχολικα βιβλια.

Μιας και δεν εργαζομαι κι εχω αρκετο ελευθερο χρονο,το διαβασμα ειναι στην καθημερινοτητα μου.Επειδη ειδα πολλες κοπελες να λενε πως ειναι λιγο ζορικα τωρα με την κριση να αγοραζουμε βιβλια,σας προτεινω να επισκεφθειτε τις βιβλιοθηκες των δημων σας.Εγω κι η κορη μου ειμαστε χρονια μελη,και ετσι εχω τη δυνατοτητα,αν θελω και μπορω να διαβαζω μεχρι και 4 βιβλια καθε 15 μερες.

Τωρα οσον αφορα τα ειδη,τα τρομακτικα,φαντασιας και τα σχετικα δεν τα μπορω κι εγω,γιατι μετα εχω εφιαλτες........Γενικα θα διαβασω οτι μου κινησει το ενδιαφερον,παντως κι ολα αυτα τα αναλαφρα που κυκλοφορουν μια χαρα μου κανουν,αφου με κανουν να ξεφευγω απο τα προβληματα και το αγχος που κουβαλαμε ολες μας τον τελευταιο καιρο.

Μου αρεσαν πολυ τα βιβλια του Coehlo και του Λεο Μπουσκαλια,που πραγματευεται θεματα της ζωης.

Μολις βρω χρονο θα σας πω λεπτομερειες,μιας και εχω αρχεια με τα βιβλια που παιρνω απο τη βιβλιοθηκη.

Καλη συνεχεια με βιβλια που θα μας κανουν να δουμε τη ζωη με αλλο ματι.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα μ' αρέσουν τα βιβλία.....Πολύ ωραία τριλογία είναι "Οι Μεσημβρινοί της ζωής" ( δεν θυμάμαι το όνομα της συγγραφέως). Υπέροχο, αν και σε κάποια σημεία λίγο βαρετό λόγω επαναλήψεων. Σου κρατάει όμως ζωντανό το ενδιαφέρον.....

Το "Αρωμα" το διάβασα κι εγώ και όντως ήταν συγκλονιστικό. Η ταινία ήταν καλή.....

Αυριο θα πάω να γραφτώ στη δημοτική βιβλιοθήκη, γιατί χρήματα δεν περισσεύουν για να μπορώ να αγοράζω όπως παλιά!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μαρτζι μου πολυ καλα θα κανεις να πας στη βιβλιοθηκη.Γιατι να ξερεις οτι εκτος απο το δανεισμο βιβλιων,υπαρχουν παντα πολλες δραστηριοτητες που μπορεις να παρακολουθησεις.Σεμιναρια με ποικιλα θεματα,προβολη ταινιων που ειναι και βιβλια και μετα συζητηση πανω στο θεμα,και χιλια δυο αλλα πραγματα.Για να μη μιλησω και ενα σωρο δραστηριοτητες που εχει και για τα παιδακια μας.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ωραίο θέμα Μαρια!!

μου αρέσει πολύ το διάβασμα αλλά μετά την μπουμπού μου το εχω περιορίσει (αφού μου κλείνει το βιβλίο)!

διαβάζω αρκετή αγγλική λογοτεχνία κυρίως ανάλαφρη γιατί μου φτάνει η πίεση της καθημερινότητας! αν θέλω κάτι πιο βαρυ διαβάζω κατί στα ελληνικα. το τελευταιο που διαβασα και ξετρελαθηκα ήταν η τριλογια της τζένιφερ ντόνελι με το τριανταφυλλάκι!! μου έφεραν τον πρωτο τομο δωρο και οταν το ξεκινησα το διαβαζα με δυσκολια, με κουραζε αλλα μετα τις πρωτες εκατο σελιδες εφαγα τέτοιο κόλλημα που τελείωσα τους 3 τόμους χωρις να το καταλαβω!


aIEhp3.png

LmBNp3.png

Link to comment
Share on other sites

xanp ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ...Δεν ηξερα πως υπηρχε αντιστοιχο θεμα!!!!

manoutita καλα κανεις!Και γω δανειζομαι οταν δεν εχω την δυνατοτητα να αγορασω!Καλα που υπαρχουν και οι δανειστικες βιβλιοθηκες!Παρολο που μια συγγραφεας την οποια θεωρουσα και αξιολογη,τρομαρα της,εμμεσα κατηγορησε τις δανειστικες βιβλιοθηκες!Τελος παντων!!!

taz18 δεν τον ειχα ακουσει ξανα τον συγκεκριμενο συγγραφεα,σιγουρα ομως θα παρω καποιο βιβλιο του(εχεις να μου προτινεις καποιο?)!Καλο Παραδεισο να εχει!Μολις διαβασα το βιογραφικο του!Χριστε μου,τη ζωη ειχε αυτος ο ανθρωπος?Ποσο δυσκολα περασε!Και παρολο που δεν τελειωσε ουτα καν το δημοτικο,ειχε αγαπη για τη λογοτεχνια και τη γραφη!Τι να πω!Υποκλινομαι!

Ευα3 Πραγματικα υπαρχουν στιγμες που θελεις και κατι αναλαφρο!Εγω να φανταστεις,επειδη λογω εγκυμοσυνης ειχαν αρχισει οι ορμονες μου να κανουν τρελο και χαζο παρτυ και κοντεψα να παθω καταθλιψη,αρχισα να αγοραζω τη σειρα "το ημερολογιο ενος σπασικλα"!!!!

Εχω ριξει το γελιο της αρκουδας!!!!

Κοριτσια ενα απο τα βιβλια που ειναι στα 10 αγαπημενα μου,ειναι και "Η λιστα του Σιντλερ"!!!Θελει βεβαια αριστη ψυχολογια(καπου σε θλιβει) και ελευθερο χρονο!Να το διαβασετε ομως!Πραγματικα αξιζει!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια.

Λοιπον της Ντονελι η τριλογια ειναι πολυ καλη (εκτος το 3ο που ηταν μετριο) τα αλλα που εχει γραψει ειναι και αυτα συμπαθητικα.

Το ημερολογιο ενος σπασικλα χει βγει και σε ταινιες ο αντρας μου εχει δει τις 2 οταν δεν ειχε τι να κανει κατι κουλες ωρες που ταιζε το μωρο....:D

Εγω κοριτσια παλευω τωρα το Σωμα της Μαγιερ. Ενταξει δεν ηταν καμια βαρια λογοτεχνια το twilight κλπ αλλα διαβαζοταν ευχαριστα. Αυτο ΔΕΝ παλευεται...Θα δωωσω μια ευκαιρια στις πρωτες 150 σελ. αν δεν γινει κατι θα το παρατησω (ειναι τεραστιο...)


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααααααα....

Εγω αυτον τον καιρο(οοοοοοοοταν μαφηνει ο ταλιμπαν μου) διαβαζω το Οικογενεια.......και σπιτι του Ιγνατιου Μείμαρη:D

Δεν ειναι μυθιστορημα ειναι...για τις σχεσεις μας ειτε με τον συντροφο ειτε με το παιδι ακομα και για πεθερικα γραφει:tongue: πως θα κανουμε οικονομια πχ...

Μαρεσει παρα πολυ πιανω τον εαυτο μου σε πολλα παραδειγματα του βιβλιου....

Με εχει βοηθησει ως προς τις σχεσεις μου στους υπολοιπους!!

Εχω διαβασει αρκετα ωραια μυθοστορηματα αλλα επειδη δεν συγκρατω με τιποτα τιτλους κτλ...θα σου γραψω αυριο καποια που ξετρελαθηκα;)

καλά μαρή Τζο...ξέρεις τι τραβάω με την πεθερά..!και δεν μου είπες να αγοράσω αυτό το βιβλίο?????


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

το αρωμα ειναι εκπληκτικο. και η ταινια πιστευω οτι ειναι η καλυτερη μεταφορα βιβλιου στην οθονη που εχει γινει ποτε

υπέροχο, με μια σύντομη αναδρομή στο παρελθόν, όπου και ήμουν βιβλιοφάγος, το πρώτο βιβλίο που θυμάμαι ήταν αυτό.

Μάλιστα θυμάμαι μια σκηνή του τόσο ζωντανά (όπως την είχα φτιάξει στο μυαλό μου) που είναι σα να το διάβασα χθες. Δεν το έχω όμως, μάλλον μου το είχαν δανείσει.

Και θα ήθελα τόσο να το ξαναδιαβάσω!

Εχω σταματήσει εδώ και χρόνια να ασχολούμαι τόσο με το διάβασμα, παλιά τα διάβαζα 5-5 και τώρα έχω 5 άγγιχτα...πόσα χρόνια!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δανείστηκα το "Η πεταλούδα των Μπολσόι" .... Διάβασα 30 σελίδες. Καλό φαίνεται. Αν το έχει διαβάσει κάποια από εσάς, ας μου πει εντυπώσεις!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δανείστηκα το "Η πεταλούδα των Μπολσόι" .... Διάβασα 30 σελίδες. Καλό φαίνεται. Αν το έχει διαβάσει κάποια από εσάς, ας μου πει εντυπώσεις!!!

Διαβαζοντας παντως την περιληψη,μου φαινεται ενδιαφερον!Μου θυμιζει λιγο ''ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΙΚΟΠ'',οπου και κει οι πρωταγωνιστες αναγκαστηκαν να φυγουν απο την τοτε απο τη Ρωσια!Καλη αναγνωση margi

Παντως και γω το βιβλιο που διαβαζω τωρα,ειναι πολυ καλο ''ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ''!!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...