Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

xwrizw kai fovamai


tzoylia

Recommended Posts

kalispera koritsia.eimai 37 etwn kai prin 5 mines egina manoyla.exw mia koroyla.me ton antra moy eimaste mazi 6 xronia.apo tin arxi toy gamoy mas moy edeikse oti einai tromera egwistis kai oti tin sxesi mas tin krataw egw.enw eixe enthoysistei poly mazi moy ayto kratise poly ligo.einai enas anthrwpos o opoios den xalaei to programmata gia kanenan ston kosmo kai to threi eylavika.2 fores tin ebdomada podosfairo kalokairi kolympi kathe mera tis perissoteres fores monos toy.kai ta apogeymata varakia sto spiti meta apo prwteines poy pairnei.an perisseye xronos moy elege na pame kamia volta.eniwtha toso paramelimeni.ithela omws toso ena paidi poy ekleisa ta matia moy se polla.opws kai sto gegonos oti prwteine stin fili na pane diakopes mazi,pragma poy o idios leei oti to ekane gia plaka.mia akomi plaka poy ekane opws leei itan na parei tilefwno se mia fili kommwtria-travesti kai na tis tin peftei.egw to ematha apo tin idia poy moy ekane parapona.to paradextike alla eipe ekane plaka.emeina egkyos apo ekswswmmatiki giati eixe provlima kai pisteya oti tha ginei tryferos tha me agapisei kai tha moy to deixnei.alla ta pragmata ginane xeirotera h' egw den antexa allo kai ton afisa.eimai xalia psixologika kai fovamai...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτη φορά απαντώ σε τέτοια θέματα, ίσως ακουστώ απότομη...

Να μην φοβάσαι καθόλου, έχεις ένα μωρό να σκεφτείς που σε χρειάζεται δυνατή. Είναι τόσο μικρό ακόμα κι έξαρτάται απόλυτα από σένα. Κακώς έκανες υπομονή, ενώ ένιωθες παραμέλημένη. Με φίλη διακοπές κι όχι με τη γυναίκα του;;; Κουλό...

Ο άντρας σου μάλλον ήθελε να καμαρώνει για τα μπράτσα του μόνο, έχτισε κορμί κι όχι βάσεις για οικογένεια.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου θετικά και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα γιατι πλέον δεν είσαι μονη σου,εντάξει το μωρο σου ειναι μικρό τωρα όμως θα μεγαλώσει πολυ γρήγορα και θα ειναι η καλύτερη παρέα,εξάλλου δεν νομίζω οτι θα ηταν καλο να μεγαλώσει σε ένα τέτοιο περιβάλλον,σκέψου οτι το χρωστας και σ'αυτο, αφου το ήθελες τόσο θα θέλεις να του προσφέρεις οτι καλύτερο έτσι;; Ε λοιπόν ο άντρας σου ειναι οτι χειρότερο μπορει να συμβει σε μια οικογένεια!!καλη δύναμη βέβαια γιατι δεν ειναι εύκολη υπόθεση ένας χωρισμός αλλα δεν ειναι και το τελος του κόσμου!!!!


as1cMeX-M3-0010NjM4NTJkYnwyMzUyNmR8dG8gbW9yYWtpIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

sas eyxaristw toso polu..giati me pianoyn typseis poy efyga me toso mikro paidi..alla xronia ton parakalaw na milisoyme na me akoysei kai otan troy elega tha xwrisoyme kai oti tha fygw moy elege fyge ekei einai i porta.pisteya oti me to paidi tha me niwsei ligo perissotero.otan toy eipa tin teleytaia fora tha fygw stin thessaloniki moy eipe ok kai sikwse apla toys wmoys toy.den moy afise kamia epilogi.apla stenaxwreimai poy den katafera na kanw oikogeneia,poy den me agapise,poy den tha kanw allo paidi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Απο όσα περιγράφεις φαίνεται οτι μάλλον εσυ είσαι η εγωίστρια..εκείνος απο την αρχή φάνηκε οτι δεν είναι για οικογένεια..

".einai enas anthrwpos o opoios den xalaei to programmata gia kanenan ston kosmo kai to threi eylavika.2 fores tin ebdomada podosfairo kalokairi kolympi kathe mera tis perissoteres fores monos toy.kai ta apogeymata varakia sto spiti meta apo prwteines poy pairnei.an perisseye xronos moy elege na pame kamia volta.eniwtha toso paramelimeni.ithela omws toso ena paidi poy ekleisa ta matia moy se polla."

πως περίμενες αλήθεια οτι αν έκανε οικογένεια κάτι θα άλλαζε;ένα παιδί ΠΟΤΕ δεν διορθώνει μια κατάσταση,αντιθετα την επιδεινώνει...στα 37 σου έπρεπε η πείρα της ζωης να σου το είχε διδάξει αυτό...

"otan troy elega tha xwrisoyme kai oti tha fygw moy elege fyge ekei einai i porta"

όταν κάποιος σου απαντάει έτσι,πραγματικά πιστεύεις οτι τον ενδιαφέρεις;ήσουν απλά μια κατάσταση που τον βόλευε για όσο κράτησε.

"pisteya oti me to paidi tha me niwsei ligo perissotero"

γιατί να σε νιώσει;εσυ ήθελες παιδί εκείνος δεν φαίνεται να ήθελε παιδί και να χαλάσει την "ζαχαρένια" του..

Βέβαια το οξύμωρο είναι οτι έκανες εξωσωματική επειδή εκείνος είχε πρόβλημα...αυτό πως το έκανε;δείχνει ανευθυνότητα και απο τους δυο σας..

Δεν σου επιτίθεμαι -ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα!- στα λέω με τόνο φιλικό,να σου τονίσω οτι τα σημάδια τα έβλεπες αλλά εθελοτυφλούσες..

Αλήθεια πόσα χρόνια είστε μαζί;Μήπως αγχώθηκες οτι λόγω ηλικίας δεν θα προλάβεις να κάνεις παιδί;

Καταλαβαίνω τον φόβο σου...έκανες όμως το καλύτερο για το παιδί σου..όταν δεν είσαι καλά με τον σύντροφο το παιδί το αντιλαμβάνεται και είναι χειρότερο.. Καταλαβαίνω οτι το πρώτο διάστημα όλα θα είναι δύσκολα και θα σου φαίνονται βουνο...εργάζεσαι;αν έχεις τη δουλειά σου όλα θα στρώσουν!

Οι δικοί σου σε στηρίζουν;Έχεις βοήθεια;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

se eyxaristw riniw.oxi den thymwnw me ayta poy grafeis giati einai alitheia ola.alla nai fovoymoyn oti den tha ekana paidi kai to ithela poly.exw doyleia .fysika einai makria alla tha prospathisw gia metathesi otan teleiwsei i adeia mitrotitas kai i oikogeneia moy me stirizei poly.exeis dikio se polla.nai mallon eimai kai egw egwistria alla an evlepa ligo elaxisto endiaferon tha kathomoyn xwris na exw to teleio.

Link to comment
Share on other sites

se eyxaristw riniw.oxi den thymwnw me ayta poy grafeis giati einai alitheia ola.alla nai fovoymoyn oti den tha ekana paidi kai to ithela poly.exw doyleia .fysika einai makria alla tha prospathisw gia metathesi otan teleiwsei i adeia mitrotitas kai i oikogeneia moy me stirizei poly.exeis dikio se polla.nai mallon eimai kai egw egwistria alla an evlepa ligo elaxisto endiaferon tha kathomoyn xwris na exw to teleio.

εφ' όσον η οικογένειά σου σε στηρίζει και έχεις και την δουλειά σου να μην φοβάσαι...να κοιτάξεις να διατηρήσεις καλές σχέσεις με τον πατέρα του παιδιού σου-αν κι εκείνος το θέλει (που πιστεύω οτι το θέλει)- και να αντλείς δύναμη ΑΠΟ το παιδί σου ΓΙΑ το παιδί σου.

Αυτό το ελάχιστο ενδιαφέρον που λες δεν φτάνει...ή υπάρχει ή δεν υπάρχει..γιατί να συμβιβαστείς;αν το καλοσκεφτείς ελάχιστο ενδιαφέρον σημαίνει μεγάλη τριβή...

Και μη νομίζεις...το τέλειο δεν το έχει καμία μας...και όποια λέει οτι το έχει ψεύδεται..κανείς δεν ξέρει τι συμβαίνει όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού μας..


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

stin egkymosyni eixame arketa provlimata.opws mas eipane gia polles pithanotites down,ekana amnioparakentisi kai polles syspaseis apo ton 5 mina kai ekeinos thymwne poy den ithela na paw sto kaimktsalan enw imoyn 3 minw kai den moy miloyse.otan imoyna lexwna i mama toy moy eipe meta apo erwtisi diki moy, ti tha kanw me to mwro meta apo ena xrono poy tha to afisw kai ekeini moy eipe e tha doyme ama tha eisaste mazi meta apo ena xrono.ti rwtisa ti ennoei kai moy eipe oti o syzygos me varetike koyrastike oti eimai egwistria.ekeinos to arnithike.alla ginotane olo kai xeiroteros giati den ithela tin mitera toy synexeia mazi mas.afoy mia mera me rwtise mipws eisai poly megali kai den mporeis na thylaseis??thylasa 4 mines me symplirwma.ton enoxloysan kai ta kila moy.evala 20 kila alla twra meinane 6 gia na ginw pali 57 kila.nai apo tin arxi evlepa polla alla den pisteyw sto teleio kai evlepa polla zeygaria me provlimata.apla ithela na niwsw oti egina protereotita sti zwi toy.twraden me afinei na parw oyte ta pragmata moy.giati toy xrwstaei kapoia lefta o gampros moy.ama den ta parw leei den pairneis tipota apo to spiti.

Link to comment
Share on other sites

Τζούλια λυπάμαι πολύ για την κατάληξη της σχέση σου... (αν δεν έχεις πρόβλημα, γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες).

twraden me afinei na parw oyte ta pragmata moy.giati toy xrwstaei kapoia lefta o gampros moy.ama den ta parw leei den pairneis tipota apo to spiti.

Δεν έχεις συμβουλευτεί ακόμα δικηγόρο για το διαζύγιο, τα πράγματα που δικαιούσαι από το σπίτι, τη διατροφή ενδεχομένως...?????????

Link to comment
Share on other sites

Συμβουλευτικα δικηγορο και μου ειπε οτι τα παραγματα μονο με δικαστηριο μπορς να τα παρω και αυτο μπορει να παρει καιρο για την διατροφη δεν χρειαζεται πολλα πραγματα αλλα να μην περιμενω πανω απο 300 ευρω.εχει εισοδημα 1800 περπου.αλλα εχω και εγω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στη θέση σου θα κοίταζα να επικοινωνήσω με μια συνάντηση/ένα τηλεφώνημα για να εξομαλύνω το κλίμα. Δηλαδή, δεν ταιριάζουμε βρε αδερφέ, ό,τι έγινε έγινε, ας κοιτάξουμε να είμαστε πολιτισμένοι κυρίως για το παιδί μας. Παράλληλα θα δρομολογούσα και το δικαστήριο. Λένε ότι το "κοινή συναινέσει" βγαίνει πιο εύκολα, εσύ θα το προχωρήσεις βλέποντας και κάνοντας. Είναι σημαντικό να έχεις έναν καλό δικηγόρο που να εμπιστεύεσαι.

Από εκεί και πέρα η στήριξη των γονιών και των στενών σου φίλων και η οικονομική σου ανεξαρτησία είναι ό,τι χρειάζεσαι. Και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα, μην είσαι ηττοπαθής γιατί ο άλλος θα το εισπράξει και θα σε πατήσει κάτω, έχεις κάθε λόγο να πιστεύεις στον εαυτό σου! Είσαι νεότατη, εδώ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο, πώς ξέρεις εσύ ότι δεν θα ξαναφτιάξεις τη ζωή σου κι ότι δεν θα κάνεις άλλο παιδί? Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, να είναι γερό, κι ό,τι είναι για καλό σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

stin egkymosyni eixame arketa provlimata.opws mas eipane gia polles pithanotites down,ekana amnioparakentisi kai polles syspaseis apo ton 5 mina kai ekeinos thymwne poy den ithela na paw sto kaimktsalan enw imoyn 3 minw kai den moy miloyse.otan imoyna lexwna i mama toy moy eipe meta apo erwtisi diki moy, ti tha kanw me to mwro meta apo ena xrono poy tha to afisw kai ekeini moy eipe e tha doyme ama tha eisaste mazi meta apo ena xrono.ti rwtisa ti ennoei kai moy eipe oti o syzygos me varetike koyrastike oti eimai egwistria.ekeinos to arnithike.alla ginotane olo kai xeiroteros giati den ithela tin mitera toy synexeia mazi mas.afoy mia mera me rwtise mipws eisai poly megali kai den mporeis na thylaseis??thylasa 4 mines me symplirwma.ton enoxloysan kai ta kila moy.evala 20 kila alla twra meinane 6 gia na ginw pali 57 kila.nai apo tin arxi evlepa polla alla den pisteyw sto teleio kai evlepa polla zeygaria me provlimata.apla ithela na niwsw oti egina protereotita sti zwi toy.twraden me afinei na parw oyte ta pragmata moy.giati toy xrwstaei kapoia lefta o gampros moy.ama den ta parw leei den pairneis tipota apo to spiti.

βρε tzoylia απορώ και πως δεν έφυγες νωρίτερα!!!

άσε που έμπλεξες απο οτι φαίνεται...ελπίζω να μη του χρωστάει πολλά ο γαμπρός σου..

όταν εννοείς πράγματα εννοείς ρούχα ή ας πούμε στέρεο π.χ.;


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

tzoylia μου καλημερα!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,απο δω και περα η ζωη σου να ειναι στρωμενη με ροδοπεταλα κοριτσι μου!Ο Θεος να σας εχει μανα και κορη καλα!

Να σου ζησει το κοριτσι σου!

Σου στελνω με απεριοριστη αγαπη την συμπαρασταση μου!

Ενας χωρισμος ΠΟΤΕ δεν ειναι ευχαριστη διαδικασια!Στην πλειονοτητα τους τα διαζυγια εχουν εμποδια!Ευχομαι να εχετε οσο λιγοτερα γινεται!

Να σταθεις βραχος κοπελα μου,μη λυγισεις!Για το παιδι σου και για τη ζωη που σου ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ!

Να θυμασαι ΠΑΝΤΑ πως μετα τη νεροποντη βγαινει ενα ομορφο ηλιοβασιλεμα!

Και οταν βλεπεις πως οι δυναμεις σου σε εγκαταλειπουν,να κοιτας τα ματακια της κορουλας σου!

Ακομη και η συζητηση με ενα πνευματικο ισως να σε βοηθησει στο σταδιο που περνας!

Για δικαστικες ενεργειες δε θα μιλησω,γιατι δε γνωριζω,ευχομαι μονο να εχεις επιλεξει εναν καλο δικηγορο!

Να χαμογελας!:D


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

η αδερφη μου μου αγορασε καποια επιπλα πριν απο 5 μηνες για να ειναι ομρφο το σπιτι με τον ερχομο της μπεμπας..και δεν τα δινει..τα ρουχα μου μου ειπε ελα να τα παρεις.οσο για την συναντιση την επιδιωξα αλλα δεν θελει να ασχοληθει γιατι θελει την ιρεμια του.το διαζυγιο το ανεθεσε στην θεια του που ειναι δικηγορος και ειναι πολυ μαγκας η θεια του.τα σπρωχνει τα πραγματα στην αντιδικια.οταν του το ειπα μου ειπε δεν τον νοιαζει.το αφισε εν λευκω για να μην τον ζαλιζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...