Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Μαζευόμαστε σιγά σιγά! Εμείς πάμε για αυχενική τέλος του μήνα. Πιθανόν να δούμε και φύλο μας είπε. Γερό να'ναι κι ότι να'ναι. Κι όλα τα μωράκια του κόσμου.

Για την γέννα μην φοβάστε. Εκείνη την ώρα δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ειδικά αν κάνετε επισκληρίδιο δεν καταλαβαίνετε τίποτα από πόνο. Εγώ ήμουν ενάντια στην επισκληρίδιο αλλά η μαία με έπεισε και ευτυχώς. Είχα μιά υπέροχη και γρήγορη γέννα.

Θα τα πούμε όμως αυτά πιό λεπτομερώς πολύ αργότερα.

Προς το παρόν ελπίζω να ξεπεράσουμε σύντομα τους εμετούς και ναυτίες. Υποτίθεται πως μόλις μπούμε στο 2ο τρίμηνο περνάνε. Εμένα την προηγούμενη φορά μου πέρασαν στους 4 μήνες. Για να δούμε τώρα...

Καλή συνέχεια σε όλες. Εμένα δεν θα με βλέπετε πολύ συχνά γιατί με ένα κοριτσάκι, δουλειά full time και τα χάλια που έχω δεν αντέχω να μπαίνω στον υπολογιστή. Σήμερα πήρα άδεια και βρήκα λίγα λεπτά να σας γράψω.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σάλια...σάλια...σάλια...

αναγούλες...αναγούλες...αναγούλες...

εμετοί...εμετοί..εμετοί...

αυτά τα νέα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πότε θα περάσει όλο αυτό θεέ μου?

στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να με πιάσει όλο αυτό... ξεκίνησα μόλις μπήκα στον 3ο.... τώρα είμαι έτσι απο την7η εβδομάδα, αύριο μπαίνουμε στην 9η....

δεν την παλεύω όμως...και με ένα αγοράκι στο σπίτι 28 μηνών σχεδών....καταλαβαίνετε!!!!!!!!!!!

φιλιά σε όλες σας........


Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον...τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

31/07/2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα!! Είμαι η Ευαγγελία και περιμένω το πρώτο μου μωράκι. ΠΗΤ 27-7-2013. Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας!!

καλος ηρθες κορίτσι μου στην παρέα μας να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! καλε που χαθηκατε ολες????

Εγω Σημερα ειχα υπερηχο!!

ακουσαμε καρδουλα :D

και Ραντεβου σε 15 μερες κοριτσια εσεις τι κανετε????

τα συμπτωματακια σας ταλαιπωρουν??? ελπιζω οχι

Φιλακια σε σας στην κοιλιτσα και στα παιδακια σας!!:D


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Εύχομαι καταρχήν να έχουμε όλες χαρούμενες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!

Σήμερα είμαι ακριβώς 11w και ΠΗΤ έχω στις 9/7/13!! Καλοκαιρινά τα μωράκια μας!!

Εκτός απ' τις πρώτες 2 βδομάδες που είχα δυσπεψία και λίγες αναγούλες που συνεχίστηκαν και μετά, δεν είχα ούτε έχω άλλα συμπτώματα!! Γι' αυτό και έχω βάλει ήδη 4 κιλά.. :cry: Δεν παραπονιέμαι όμως, ας είμαστε καλά!! Την τελευταία βδομάδα άρχισα να προσέχω λίγο...

Το σ/κ είδα ευτυχώς μόνο 2 φορές λίγα καφέ στο σκούπισμα, πήγα στον γιατρό και είναι όλα ΟΚ.

Την Παρασκευή 21/7 το πρωί θα πάμε για αυχενική!!

Χάρηκα που άνοιξε το cafe!! Μπράβο κορίτσια!! Και σίγουρα θα μαζευτούμε πολλές!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε κάνει αυχενική να μου πείτε την εμπειρία σας;;

Στον γιατρό σας ή σε πιστοποιημένο γιατρό; Διαβάζω διάφορα στο νετ. Εγώ στον δικό μου θα κάνω, τον εμπιστεύομαι τρελά!!

Πόση ώρα κρατάει; Μετράει τα πάντα στο εμβρυάκι;

Σας βομβάρδισα στις ερωτήσεις... Σόρρυ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε κάνει αυχενική να μου πείτε την εμπειρία σας;;

Στον γιατρό σας ή σε πιστοποιημένο γιατρό; Διαβάζω διάφορα στο νετ. Εγώ στον δικό μου θα κάνω, τον εμπιστεύομαι τρελά!!

Πόση ώρα κρατάει; Μετράει τα πάντα στο εμβρυάκι;

Σας βομβάρδισα στις ερωτήσεις... Σόρρυ..

Πριν από λίγο διάβαζα και εγώ για αυχενική και πιστοποίηση και η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα, εγώ θα πάω αύριο και θα την κάνω στον γιατρό μου δεν το συζητώ ότι τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

Λεπτομέρειες αύριο με το καλό.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο διάβαζα και εγώ για αυχενική και πιστοποίηση και η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα, εγώ θα πάω αύριο και θα την κάνω στον γιατρό μου δεν το συζητώ ότι τον εμπιστεύομαι απόλυτα.

Λεπτομέρειες αύριο με το καλό.

Καλα αποτελέσματα!! Θα περιμενουμε αυριο να μας πεις λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα εγω κοριτσια μου εκανα αυχενική την πέμπτη. απο οσο ξέρω την αυχενική την κάνεις στον γιατρό σ γτ δεν βγάζει εκείνος ετσι κι αλλιώς τα αποτελέσματα.λοιπόν κράτησε όσο ενας απλός υπέρηχος, μετράει το κόκαλο της μύτης και τον αυχένα. μετα μου πήρε λίγο αίμα και μου είπε οτι όλα μαζί θα τα στείλει στην Αθήνα. Προφανώς σε κάποιο διαγνωστικό κέντρο ... δεν ρώτησα λεπτομέρειες, την παρασκευή θα έχουμε κ τα αποτελέσματα. φιλάκια πολλά σε όλες,καλό βράδυ κ να έχουμε όλες υπέροχα αποτελέσματα :D


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! καλε που χαθηκατε ολες????

Εγω Σημερα ειχα υπερηχο!!

ακουσαμε καρδουλα :D

και Ραντεβου σε 15 μερες κοριτσια εσεις τι κανετε????

τα συμπτωματακια σας ταλαιπωρουν??? ελπιζω οχι

Φιλακια σε σας στην κοιλιτσα και στα παιδακια σας!!:D

μπράβο crochetmania δεν είναι σαν να καλπάζει άλογο??? εγώ έκανα σαν χαζή όταν την άκουσα... εγώ ραντεβού ξανά 14 ιανουαριου (παρα πολύ μακριά μου φαίνεται :cry: ) Απο συμπτώματα μόνο αναγούλες.... αλλα όλη την ημέρα... ευτυχώς περιορίζομαι στις αναγούλες. περίμενα οτι μπαίνοντας στον τέταρτο θα σταματούσαν .... αλλα δεν το βλέπω... βέβαια μου έκαναν και καλό Κατάφερα και κατέβασα το σάκχαρο απο 104-89 κ ετσι έφυγε και αυτό το άγχος ...

Δεν μου λές το παιδάκι σου πώς πήρε την εγκυμοσύνη έχεις ζήλιες???


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Έχω μπερδευτεί.. Πότε τελειώνει το 1ο τρίμηνο;; τελευταία περίοδο είχα στις 2/10.. Ο γιατρός μου λέει ότι τελειώνει στις 24/12..

Καλημέρα!Μήνα αλλάζεις κάθε ΠΗΤ!Δηλαδή αν έχεις ΠΗΤ 09/07

σύμφωνα με την τελευταία σου περίοδο μήνα αλλάζεις κάθε

09 του κάθε μήνα! ;)

Το πρώτο τρίμηνο τελειώνει στις 14 εβδομάδες όχι στις 12!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο crochetmania δεν είναι σαν να καλπάζει άλογο??? εγώ έκανα σαν χαζή όταν την άκουσα... εγώ ραντεβού ξανά 14 ιανουαριου (παρα πολύ μακριά μου φαίνεται :cry: ) Απο συμπτώματα μόνο αναγούλες.... αλλα όλη την ημέρα... ευτυχώς περιορίζομαι στις αναγούλες. περίμενα οτι μπαίνοντας στον τέταρτο θα σταματούσαν .... αλλα δεν το βλέπω... βέβαια μου έκαναν και καλό Κατάφερα και κατέβασα το σάκχαρο απο 104-89 κ ετσι έφυγε και αυτό το άγχος ...

Δεν μου λές το παιδάκι σου πώς πήρε την εγκυμοσύνη έχεις ζήλιες???

Ακριβως ετσι σαν να καλπαζει αλογο :D αχ τι ομορφος ηχος εγω ραντεβου εχω παλι 2 ιανουαριου και μετα 21 για αυχενικη

Εγω εχω μονο ταση για εμετο ουτε καν ανεγουλες και καθε μεσημερι 12-3 με πιανει ιλιγγος :cry:

το σαχαρο μου συστυχως ειναι σε ψηλα επιπεδα 114-120 πρωι νηστικη μαλλον ξεκιναω ινσουλινη παλι :evil:

ο Μικρος δεν ξερω αν εχει καταλαβει τι συμβαινει ακομα,ενω στην αρχη του το ειπα και χαιδευε την κοιλια μου και με ρωτουσε,τωρα οταν του λεω οτι η μαμα εχει μωρακι στην κοιλιτσα μου λεει "ναι Σιγα..." μια φορα τον εκανα μπανιο τουρλωσε την κοιλια και μου λεει "μαμα νομιζω οτι και εγω εχω μωρακι στην κοιλιτσα" :D:D

Δεν νομιζω οτι ακομα το εχει καταλαβει αλλα του το λεω συνεχεια και μιλαμε γιαυτο μηπως και αποφυγω την ζηλεια.....δυσκολο βεβαια το βρισκω ειναι πολυ κολλημενος πανω μου και πραγματικα ανχωνομαι πολυ......


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...