Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

Έχω μπερδευτεί.. Πότε τελειώνει το 1ο τρίμηνο;; τελευταία περίοδο είχα στις 2/10.. Ο γιατρός μου λέει ότι τελειώνει στις 24/12..

ο πρωτος μηνας ειναι απο 1- 6 εβδομαδα

ο δευτερος απο 7 - 10 εβομαδα

και ο τριτος απο 11- 14 εβδομαδα

ο γιατρος παντα μετραει την εγκυμοσυνη απο την τελευταια περιοδο οποτε κυηση 4 εβδομαδων +2 βδομαδες (πριν την συλληψη) 6 βδομαδες πρωτος μηνας ελπιζω να βοηθησα :tongue:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα συνεγκυούλες! Κι εμένα οι εμετοί καλά κρατούν, ευτυχώς μόνο το βράδυ που γυρνάω απ΄την δουλειά. Ελπίζω γρήγορα να τελειώσει αυτή η ταλαιπωρία για όλες κ να απολαύσουμε την υπόλοιπη εγκυμοσύνη μας. Για αυχενική πάω την άλλη Πέμπτη ή Παρασκευή, όταν θα είμαι 13 εβδομάδων. Λογικά θα δούμε και φύλο. Ανυπομονώ! Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες!

Η δική μου η μικρή ώρες ώρες με ρωτάει αν έχω ακόμα το μωράκι στην κοιλίτσα μου. Φυσικά λέει ότι θα το φροντίζει κ θα το προσέχει αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα έχουμε τρελές ζήλιες. Έχει τρελό κόλλημα μαζί μου κ μόλις με δει να αγκαλιάσω άλλο παιδάκι τρέχει στην αγκαλιά μου. Την προετοιμάζω κ για τον θηλασμό ώστε να μην φάει καμμιά φρίκη. Είναι βέβαια πολύ νωρίς αλλά της μιλάω γενικά για τα μωράκια από πού πίνουν γάλα μέχρι να μεγαλώσουν λιγάκι για να είναι προετοιμασμένη.

Αχ, ας πάνε ολα καλά γιατί αυτή την φορά έχω πολύ άγχος. Παρόλο που το ΄χω ξαναπεράσει και δεν θα ΄πρεπε. Καληνύχτα σε όλες κ αν δεν καταφέρω να ξαναγράψω πριν τα Χριστούγεννα, να περάσετε υπέροχα όλες!!!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια ... καλωσήρθατε. Έχω να μπώ από την ημέρα που ήμασταν μόνο δύο εδώ. Δυστυχώς όταν μπαίνω στο λάπτοπ μου, μου γυρνάνε τα άντερα και δεν κάθομαι πολύ. Το πρωί πάω για Α/Δ. Μένω Χαλκίδα, αλλά ο γιατρός είναι Αθήνα και όλα λίγο πολύ εκεί τα κάνω, είμαι 38 (μικρομάνα δηλαδή χαχχχα...) και ξεκίνησα 92 κιλά !!! Γι'αυτό μην ξανακούσω για κιλά εδώ μέσαααααααααα ... αχαχχααχ Φιλιά σε όλες και καλά αποτελέσματα να έχουμε στις Α/Δ που απ' ό,τι έχω καταλάβει κοντεύουν για όλες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Εύχομαι καταρχήν να έχουμε όλες χαρούμενες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!

Σήμερα είμαι ακριβώς 11w και ΠΗΤ έχω στις 9/7/13!! Καλοκαιρινά τα μωράκια μας!!

Εκτός απ' τις πρώτες 2 βδομάδες που είχα δυσπεψία και λίγες αναγούλες που συνεχίστηκαν και μετά, δεν είχα ούτε έχω άλλα συμπτώματα!! Γι' αυτό και έχω βάλει ήδη 4 κιλά.. :cry: Δεν παραπονιέμαι όμως, ας είμαστε καλά!! Την τελευταία βδομάδα άρχισα να προσέχω λίγο...

Το σ/κ είδα ευτυχώς μόνο 2 φορές λίγα καφέ στο σκούπισμα, πήγα στον γιατρό και είναι όλα ΟΚ.

Την Παρασκευή 21/7 το πρωί θα πάμε για αυχενική!!

Χάρηκα που άνοιξε το cafe!! Μπράβο κορίτσια!! Και σίγουρα θα μαζευτούμε πολλές!!

Harmony ... πώς πήγε η Α/Δ σου? Σήμερα δεν ήταν να την κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Harmony ... πώς πήγε η Α/Δ σου? Σήμερα δεν ήταν να την κάνεις?

Ναι πήγα σήμερα.. Βγήκε 0,9 και μου είπε ότι είναι φυσιολογική τιμή. Βέβαια πιο σίγουροι θα είμαστε όταν βγουν και τα αποτελέσματα αίματος (papp-a) περίπου στις 3-1-13. Τότε θα βγάλει τα ποσοστά. Μου έφυγε βέβαια το πολύ άγχος.. Είδαμε και ρινικό οστό που είναι απαραίτητο..

Ο επόμενος υπέρηχος θα είναι μετά τις 20-1-13..

Κουνιότανε το ζουζουνάκι μου, τρελαθήκαμε.. Για το φύλο είπε με επιφύλαξη ότι είναι αγοράκι αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη..

Όσο για την ηλικία δεν είσαι η μοναδική 'μικρομάνα'!! Κι εγώ 36 είμαι!! :)

Κι εσύ σήμερα δε θα πήγαινες;; Τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήγα σήμερα.. Βγήκε 0,9 και μου είπε ότι είναι φυσιολογική τιμή. Βέβαια πιο σίγουροι θα είμαστε όταν βγουν και τα αποτελέσματα αίματος (papp-a) περίπου στις 3-1-13. Τότε θα βγάλει τα ποσοστά. Μου έφυγε βέβαια το πολύ άγχος.. Είδαμε και ρινικό οστό που είναι απαραίτητο..

Ο επόμενος υπέρηχος θα είναι μετά τις 20-1-13..

Κουνιότανε το ζουζουνάκι μου, τρελαθήκαμε.. Για το φύλο είπε με επιφύλαξη ότι είναι αγοράκι αλλά πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμη..

Όσο για την ηλικία δεν είσαι η μοναδική 'μικρομάνα'!! Κι εγώ 36 είμαι!! :)

Κι εσύ σήμερα δε θα πήγαινες;; Τι σου είπε;

Όλα καλά κι εμείς. Απαντήσεις ίσως δευτέρα ή γενικώς μέσα στην εβδομάδα και ραντεβού με γιατρό έχουμε 7/1. Εμείς κατά πάσα πιθανότητα έχουμε κοριτσάκι, που βασικά αυτό περιμέναμε. Εγώ πες από προαίσθημα, και η οικογένεια του μπαμπά λόγω πολλών αγοριών, θέλουν την αλλαγή. Για να δούμε τώρα ... θα την γλιτώσουμε την αμνιοπαρακέντηση? Θεωρώ ότι όπως άκουσα τα πράγματα δεν θα χρειαστεί, αλλά αν ο γιατρός επιμένει λόγω ηλικίας ... τι να κάνω? Θα του το κάνω το χατίρι.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!! Και να απολαύσουμε όσο περισσότερο μπορούμε την περίοδο της εγκυμοσύνης!!

Εγώ όπως σας είπα ήδη, θα κάνω οπωσδήποτε αμνιοπαρακέντηση άσχετα με τα αποτελέσματα της αυχενικής..

Έχω χαζέψει.. κοιτάζω συνέχεια τις φωτογραφίες του υπέρηχου και το βιντεάκι με ένα χαμόγελο στα χείλη.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια, εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά!! Και να απολαύσουμε όσο περισσότερο μπορούμε την περίοδο της εγκυμοσύνης!!

Εγώ όπως σας είπα ήδη, θα κάνω οπωσδήποτε αμνιοπαρακέντηση άσχετα με τα αποτελέσματα της αυχενικής..

Έχω χαζέψει.. κοιτάζω συνέχεια τις φωτογραφίες του υπέρηχου και το βιντεάκι με ένα χαμόγελο στα χείλη.. :)

χιχιχιχι πως σε καταλαβαινω η αυχενικη μαζι με την β επιπεδου ειναι η ποιο ωραιοι υπερηχοι!!:D και εγω ετσι τα χαζευα και ελεγα "δεν μπορει αυτο το πλασμα ειναι μεσα μου??" και μετα οι κλωτσιες υπεροχα συναισθηματα κοριτσια, απολαυστε τα ;);)


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα την Τετάρτη οι μετρήσεις ήταν καλές, χθες πήρα και τα αποτελέσματα του αίματος δεν τρελάθηκα να πω την αλήθεια 1:238 και είμαι να σκάσω για αμνιοπαρακέντηση ο γιατρός μου είπε μετά τα 36 εγώ σε λίγους μήνες θα κλείσω τα 35.

Επίσης ο θυροειδής μου είναι λίγο ανεβασμένος και όλα μαζί μου χαλάσαν την διάθεση δεν είχα ποτέ θέμα και τώρα είμαι μέρα παρά μέρα στους γιατρούς και της εξετάσεις.

Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά και να περάσει ο καιρός να γεννήσω ένα γερό μωράκι μόνο τότε θα ηρεμήσω....... θα μου πεις όλες αυτό θέλουμε απλά στης άλλες εγκυμοσύνες όλα κυλούσαν καλά και δεν βιαζόμουν να έρθει η ώρα να γεννήσω μου άρεσε η περίοδος της εγκυμοσύνης και της απόλαυσα.

Αυτά τα νέα μου εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Βλέπω όλες έχουμε αγωνία για την αυχενική!! Συγχαρητήρια σε όσες έχουν ήδη πάρει θετικά αποτελέσματα. Και εύχομαι όλες να πάρουμε θετικά αποτελέσματα!! Από συμπτώματα πως πάτε; Προσωπικά τα νεύρα μου είναι λίγο τσιτωμένα (φταίει και το ότι έκοψα το τσιγάρο μάλλον)και με έχουν πιάσει οι ευαισθησίες μου !! icon_biggrin.png

Καλά Χριστούγεννα!!!

2013.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα έχω να μπώ αρκετες μέρες αλλα αυτές οι μέρες είναι σκέτο τρέξιμο.... εγώ πήρα τα αποτελέσματα τησ διαφάνειας προχθές και είναι όλα πολύ καλά ειπε η γιατρός. εγω δεν καταλαβαίνω απο τιμές κ ποσοστά οπότε απλά την πιστεύω. λοιπόν κορίτσια μου φιλάκια σε όλες κ καλές γιορτές. θα αργήσω λίγο να μπώ μάλλον γιατι τρέχω κ δεν προλαβαίνω. να περάσετε όλες υπέροχα. φιλάκια πολλά στις κοιλίτσες σας.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι Καλά Χριστούγεννα σε όλες!! Όλα να πάνε καλά και σε λίγους μήνες να έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! Καλά να περάσετε και ξεκούραστα!!

Natasa2002 να εμπιστεύεσαι την γιατρό σου.. Για τα ποσοστά δεν ξέρω, αλλά αφού η γιατρός σου δεν σου προτείνει αμνιοπαρακέντηση κάτι ξέρει.. Ηρέμησε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και τις γιορτές όσο μπορείς περισσότερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εύχομαι για σας και της οικογένειές σας τα καλύτερα να περάσετε καλά!

harmony να είσαι καλά η αλήθεια είναι ότι το πείρα κάπως αλλά τώρα είμαι μια χαρά ας είναι καλά ο αντρούλης μου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...