Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Recommended Posts

κορίτσια γειά σας, είμαι καινούρια στο cafe και χρειάζομαι την γνώμη σας. Με τον σύντροφό μου θέλουμε πολύ ενα παιδάκι και στις 3/12 ακριβώς στην μέση του κύκλου μου είχαμε την πρώτη μας ελεύθερη επαφή. Λόγω της αγωνίας μας έκανα εχθές το πρωί το clearblue που λέει πως δείχνει αποτέλεσμα απο την 5η μέρα σύλληψης. Δυστυχώς ήταν αρνητικό :( Στεναχωρέθηκα όμως ο σύντροφος μου με εξέπληξε γιατί στεναχωρέθηκε πολύ περισσότερο. Υπάρχει περίπτωση να ήταν λάθος το αποτέλεσμα??? περίοδο περιμένω στις 18/12 όμως το τεστ έλεγε πως είναι πολύ ευαίσθητο!!! ουφ........

Σας ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια γειά σας, είμαι καινούρια στο cafe και χρειάζομαι την γνώμη σας. Με τον σύντροφό μου θέλουμε πολύ ενα παιδάκι και στις 3/12 ακριβώς στην μέση του κύκλου μου είχαμε την πρώτη μας ελεύθερη επαφή. Λόγω της αγωνίας μας έκανα εχθές το πρωί το clearblue που λέει πως δείχνει αποτέλεσμα απο την 5η μέρα σύλληψης. Δυστυχώς ήταν αρνητικό :( Στεναχωρέθηκα όμως ο σύντροφος μου με εξέπληξε γιατί στεναχωρέθηκε πολύ περισσότερο. Υπάρχει περίπτωση να ήταν λάθος το αποτέλεσμα??? περίοδο περιμένω στις 18/12 όμως το τεστ έλεγε πως είναι πολύ ευαίσθητο!!! ουφ........

Σας ευχαριστώ.....

έκανες πολύ νωρίς το τεστ!!εγω για να είμαι σίγουρη έκανα απευθείας β-χοριακή λίγες μέρες μετά την καθυστέρηση κοστίζει όσο το τεστ και είναι 100% πιο αξιόπιστη!!καλή επιτυχία εύχομαι!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως έκανες πολύ νωρίς το τεστ... Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ κοπέλα μου, κακό στον εαυτό σου κάνεις... Εγώ προσπαθούσα 3 χρόνια να μείνω έγκυος και όταν σταμάτησα να αγχώνομαι και να το σκέφτομαι, ήρθε!

Περίμενε να περάσουν λίγες μέρες με καθυστέρηση και μετά κάνε μια β'-χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας, είμαι καινούρια στο cafe και χρειάζομαι την γνώμη σας. Με τον σύντροφό μου θέλουμε πολύ ενα παιδάκι και στις 3/12 ακριβώς στην μέση του κύκλου μου είχαμε την πρώτη μας ελεύθερη επαφή. Λόγω της αγωνίας μας έκανα εχθές το πρωί το clearblue που λέει πως δείχνει αποτέλεσμα απο την 5η μέρα σύλληψης. Δυστυχώς ήταν αρνητικό :( Στεναχωρέθηκα όμως ο σύντροφος μου με εξέπληξε γιατί στεναχωρέθηκε πολύ περισσότερο. Υπάρχει περίπτωση να ήταν λάθος το αποτέλεσμα??? περίοδο περιμένω στις 18/12 όμως το τεστ έλεγε πως είναι πολύ ευαίσθητο!!! ουφ........

Σας ευχαριστώ.....

και εγώ καινούρια είμαι τζενάκι εδώ. προσπαθώ 5 μήνες (κάθε μήνα έκανα τεστ, είχα τα συμπτώματα κτλ) και είχα απογοητευθεί ώσπου διάβασα εδώ στη καινούρια μας παρέα για άλλες κοπέλες που προσπαθούσαν πολύ περισσότερο και εννοείται τα κατάφεραν:D. γνώμη μου έκανες πολύ νωρίς το τεστ. εύχομαι να είσαι έγκυος. αλλά και να μην είσαι , μην το βάλεις κάτω. θα τα καταφέρουμε. θα το δούμε το θετικό!!!!!!!!!!!!!!;)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγώ καινούρια είμαι τζενάκι εδώ. προσπαθώ 5 μήνες (κάθε μήνα έκανα τεστ, είχα τα συμπτώματα κτλ) και είχα απογοητευθεί ώσπου διάβασα εδώ στη καινούρια μας παρέα για άλλες κοπέλες που προσπαθούσαν πολύ περισσότερο και εννοείται τα κατάφεραν:D. γνώμη μου έκανες πολύ νωρίς το τεστ. εύχομαι να είσαι έγκυος. αλλά και να μην είσαι , μην το βάλεις κάτω. θα τα καταφέρουμε. θα το δούμε το θετικό!!!!!!!!!!!!!!;)

αχ και νά 'ξερες πόσες φορές είχα εγω τα συμπτώματα αλλά τίποτα κι όταν τελικα έμεινα έγκυος δεν κατάλαβα τίποτα;;;μόνο καθυστέρηση!!!κι όσο το σκέφτεσαι τόσο πιο πολύ το άγχος...


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ και νά 'ξερες πόσες φορές είχα εγω τα συμπτώματα αλλά τίποτα κι όταν τελικα έμεινα έγκυος δεν κατάλαβα τίποτα;;;μόνο καθυστέρηση!!!κι όσο το σκέφτεσαι τόσο πιο πολύ το άγχος...

καλημέρα riniw.Προσπαθώ και εγώ να μην δίνω βάση , να περιμένω τη πολυαναμενόμενη καθυστέρηση.Αλλά......Πάντως προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κτλ. είναι μια καλή αρχή δεν είναι?;)

Καλημέρα , να έχετε μια υπέροχη μέρα


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας, είμαι καινούρια στο cafe και χρειάζομαι την γνώμη σας. Με τον σύντροφό μου θέλουμε πολύ ενα παιδάκι και στις 3/12 ακριβώς στην μέση του κύκλου μου είχαμε την πρώτη μας ελεύθερη επαφή. Λόγω της αγωνίας μας έκανα εχθές το πρωί το clearblue που λέει πως δείχνει αποτέλεσμα απο την 5η μέρα σύλληψης. Δυστυχώς ήταν αρνητικό :( Στεναχωρέθηκα όμως ο σύντροφος μου με εξέπληξε γιατί στεναχωρέθηκε πολύ περισσότερο. Υπάρχει περίπτωση να ήταν λάθος το αποτέλεσμα??? περίοδο περιμένω στις 18/12 όμως το τεστ έλεγε πως είναι πολύ ευαίσθητο!!! ουφ........

Σας ευχαριστώ.....

Καλημέρα κοριτσάκι μου:)!Μην το σκέφτεσαι και πολύ και μην ξεκινάς και με το σκεπτικό πως με την πρώτη φορά θα μείνεις έγκυος.Απόλαυσε την περίοδο αυτή και θα έρθει και το μωράκι σας!Ολα καλά θα πάνε μόνο μην το σκέφτεσαι πολύ ;)!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα riniw.Προσπαθώ και εγώ να μην δίνω βάση , να περιμένω τη πολυαναμενόμενη καθυστέρηση.Αλλά......Πάντως προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κτλ. είναι μια καλή αρχή δεν είναι?;)

Καλημέρα , να έχετε μια υπέροχη μέρα

Δηλαδή έχεις ήδη μια μέρα καθυστέρηση; ;) Αυτό είναι πολύ καλό. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, άσε να περάσουν κάποιες μέρες και πήγαινε σε ένα μικροβιολόγο για β χοριακή. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις ήδη μια μέρα καθυστέρηση; ;) Αυτό είναι πολύ καλό. Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι, άσε να περάσουν κάποιες μέρες και πήγαινε σε ένα μικροβιολόγο για β χοριακή. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι.

καλημέρα giovanna μου. όχι δυστηχώς :cry:. δεν το διατύπωσα εγώ καλά,συγνώμη. μακάρι να είχα.εννοούσα ότι κάθε μήνα έχω τα συμπτώματα (αναγούλες κτλ) έπαιρνα τεστ και ότι πλέον αποφάσισα να μη δώσω βάση μέχρι να έχω έστω και μία μέρα καθυστέρηση . 5/1 περιμένω να αδιαθετήσω (αλλά σκέφτομαι θετικά, δεν θα έρθει!!!!!!!!!!!);)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα anastasia μου! Πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα αυτό το μηνα να μείνεις έγκυος!!! μη δίνεις κ τόση σημασία στα συμπτώματα γιατί μπορεί να είναι ψυχοσωματικα (όπως αναφέρεις τις αναγουλες τους προηγούμενους μηνες). Εγω προσωπικά μετά που είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα το τεστ κ βγήκε θετικό! Και να φανταστείς ότι δεν περίμενα πως θα ήταν θετικό γιατί εκείνο το διάστημα δεν είχαμε τόσες επαφές με τον άντρα μου... Ασε που λόγω ενός ατυχήματος που ειχε τοτε ο άντρας μου είχα κουραστεί τόσο πολύ που δεν είχα δώσει σημασία στις ζαλαδες που είχα... Κ να που έγινε το θαύμα κ περιμένω το μπεμπακι μου!!!:D

Ξέρω πως είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι αλλα πίστεψε με σου έρχεται όταν δεν το περιμένεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα anastasia μου! Πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα αυτό το μηνα να μείνεις έγκυος!!! μη δίνεις κ τόση σημασία στα συμπτώματα γιατί μπορεί να είναι ψυχοσωματικα (όπως αναφέρεις τις αναγουλες τους προηγούμενους μηνες). Εγω προσωπικά μετά που είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα έκανα το τεστ κ βγήκε θετικό! Και να φανταστείς ότι δεν περίμενα πως θα ήταν θετικό γιατί εκείνο το διάστημα δεν είχαμε τόσες επαφές με τον άντρα μου... Ασε που λόγω ενός ατυχήματος που ειχε τοτε ο άντρας μου είχα κουραστεί τόσο πολύ που δεν είχα δώσει σημασία στις ζαλαδες που είχα... Κ να που έγινε το θαύμα κ περιμένω το μπεμπακι μου!!!:D

Ξέρω πως είναι δύσκολο να μην το σκέφτεσαι αλλα πίστεψε με σου έρχεται όταν δεν το περιμένεις!!!

Λίτσα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ:D.Καταρχήν συγχαρητήρια και ότι καλύτερο κοπέλα μου μέσα απο τη καρδιά μου:D:D:D. είναι όντως δύσκολο να μην το σκέφτομαι. αλλά προσπαθώ. ίσως είμαι λίγο ανυπόμονη, τι να πώ. Αισιοδοξία πάντως και θετική σκέψη;)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!:D Επειδή νομίζω πως πιο ανυπομονος άνθρωπος από εμένα δεν υπάρχει θα σου πω τι έκανα εγω για να σταματήσει να τριγυρναει στο μυαλό μου! Με τον άντρα μου είμαστε παντρεμένοι 5 χρόνια τώρα, τα τελευταία 3 προσπαθουσαμε για παιδάκι (και είχαμε κ μια ατυχία). Πριν μείνω έγκυος είχα κουραστει τόσο πολύ από τις προσπάθειες που είπα ηρθε η ωρα να ξαναζησουμε κ να ξανανιωσουμε οπωσ στην αρχη τησ σχέσης μας (γιατί είχε αρχίσει να με φθείρει όλο αυτό)... Ο γιατρός μου μου έλεγε πως δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, έπρεπε να χαλαρωσω... Για όλα έφταιγε το άγχος μου... Ετσι το θέμα βγήκε από το μυαλό μου αλλα κ από το υποσυνηδειτο μου, κ μέσα σε εκείνο το μηνα έμεινα έγκυος!!!

Συμπέρασμα απολαυστε τη κάθε στιγμή με το σύντροφο σας κ όλα θα έρθουν στην ώρα τους!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα απολαυστε τη κάθε στιγμή με το σύντροφο σας κ όλα θα έρθουν στην ώρα τους!!!;)

θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τη συμβουλή σου.;) ο καλός μου είναι πιο χαλαρός αν και ξέρω ότι το θέλει πολύ(του λέω τι θες να σου φέρει ο άγιος βασίλης και μου απαντάει ένα παιδάκι:cool:) κόλλησα (ενώ φαίνεται πολύ χαλαρός δεν αγχώνεται καθόλου). εγώ είμαι η ανυπόμονη.

σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ απο μένα!είμαστε κ εμείς στην προσπάθεια ξανά μετα απο μια ατυχία!λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω κάτι!μετα απο επαφη πάντα όταν σηκωνομαστε τρέχουν τα....... !!γιατί αυτή τη φορα όταν σηκωθηκα απο το κρεβάτι την επόμενη πια μέρα,δεν έτρεξε τίποτα κ φοβάμαι μήπως τελικά την ώρα που βγήκε ο άντρας μου έπεσαν όλα εξω!!τι γράφω η γυναίκα;;;;σορυ βρε κορίτσια για την περιγραφή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, δυστυχώς εχθές το βράδυ αδιαθέτησα :( Κρίμα....... ελπίζω την επόμενη φορά....... Πάντως είναι περίεργο γιατί ένιωθα διαφορετικά και για μια στιγμή πίστεψα πως μπορεί και να ήμουν έγκυος, μάλλον όμως το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια! Ευτυχώς με τα λόγια σας πήρα θάρρος, δεν χάθηκε ο κόσμος αν δεν μας συνέβει με την πρώτη φορά, κι απο δω και πέρα θα προσπάθήσω (δεν το υπόσχομαι...) οτι δεν θα το σκέφτομαι! Μακάρι αυτή η χρονιά να φέρει σε όλες όσες το περιμένουμε με λαχτάρα ένα μωράκι!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...