Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

τελικα αδιαθετησα σημερα!ενταξει στεναχωρεθηκα λιγο αλλα δεν το βαζω κατω,αλλωστε ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθησαμε και δεν ειναι ευκολο να γινει αμεσως!ας ελπισουμε οτι αυτο το μηνα θα ειναι καλυτερα!

Καλησπέρα σε όλες μου τις φίλες.και εγώ αδιαθετησα.απογοητευση.απογοητευση τρελη!σημερα!:(τελοσπαντων,δεν πειράζει ποκουλινι μου.που θα παει.καλη χρόνια σε όλους.με Υγεια και ότι

Επιθυμείτε.αντε το 2013 να έρθουν και τα μπεμπε.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη χρονια σε ολους!αναστασια μου μην απογοητευεσαι ολα θα πανε καλα!που θα παει θα ερθει!θετικη ενεργεια!δεν σου κρυβω οτι και εγωψιλοαπογοητευτηκα αλλα μετα ειπα παμε για αλλα και θα ερθει και για μασ το μωρακι μας!προσπαθειτε καιρο?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους!αναστασια μου μην απογοητευεσαι ολα θα πανε καλα!που θα παει θα ερθει!θετικη ενεργεια!δεν σου κρυβω οτι και εγωψιλοαπογοητευτηκα αλλα μετα ειπα παμε για αλλα και θα ερθει και για μασ το μωρακι μας!προσπαθειτε καιρο?

Καλή χρόνια ποκουλινι μου.σου εύχομαι το 2013 να σου φέρει ότι επιθυμείς.Υγεια πάνω απο όλα και σύντομα με το σποράκι στη κοιλιτσα.6 μήνες προσπαθούμε.Καθε μήνα έχω συμπτώματα κτλ.ΔΕΝ μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου δυστυχώς.ολο λέω θετική ενέργεια κτλ αλλά....

Ασε που τους έχω όλους (γονεισ,πεθερικα,συγγενεις,γνωστους)να μου εύχονται σύντομα με μωρό κτλ και καταλαβαίνεις.αυτη τη χρόνια όμως θα πραγματοποιηθεί κάθε μας όνειρο. ε;δυναμικα.μην απογοητεύεσαι και προσπάθησε να μην το έχεις στο μυαλό σου.ευτυχως που έχω και εσάς εδώ.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειται θα τα καταφερουμε!καλα μετουσς συγγενεις δε βγαζεις ακρη!!!!:evil: δεν εχεις παντρευτει αααα ποτε με το καλο?παντρευεσαι μετα αντε ποτε και ενα παιδακι?καθυστερεις αααααααααα σιγουρα θα εχουν καποιο προβλημα!!!κανεις παιδι μετα ααααααα ποτε θα κανετε το δευτερο ετσι θα μεινετε με ενα παιδι μονο?και παει λεγοντας και δεν τελειωνει ποτε!!!!ΜΑ ΠΟΤΕ!!!οποτε να μην δινεισ σημασια!να μην απογοητευεσαι και ολα θα γινουν!εμεις τοπερασμενο μηνα πιραμε την αποφαση και δεν εγινε κατι!παμε και συνεχιζουμε.....εδω θα τα λεμε........εγω εδω θα ειμαι!και θα δινουμε θετικη ενεργεια ι μια στην αλλη!!!και θα γινει!!!!!!!!!πιστεψε το!

Link to comment
Share on other sites

εννοειται θα τα καταφερουμε!καλα μετουσς συγγενεις δε βγαζεις ακρη!!!!:evil: δεν εχεις παντρευτει αααα ποτε με το καλο?παντρευεσαι μετα αντε ποτε και ενα παιδακι?καθυστερεις αααααααααα σιγουρα θα εχουν καποιο προβλημα!!!κανεις παιδι μετα ααααααα ποτε θα κανετε το δευτερο ετσι θα μεινετε με ενα παιδι μονο?και παει λεγοντας και δεν τελειωνει ποτε!!!!ΜΑ ΠΟΤΕ!!!οποτε να μην δινεισ σημασια!να μην απογοητευεσαι και ολα θα γινουν!εμεις τοπερασμενο μηνα πιραμε την αποφαση και δεν εγινε κατι!παμε και συνεχιζουμε.....εδω θα τα λεμε........εγω εδω θα ειμαι!και θα δινουμε θετικη ενεργεια ι μια στην αλλη!!!και θα γινει!!!!!!!!!πιστεψε το!

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!

Όπως ακριβως τα λες είναι με τους συγγενείς!!!!Πάντα κάτι βρίσκουν να πουν!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή χρόνια ποκουλινι μου.σου εύχομαι το 2013 να σου φέρει ότι επιθυμείς.Υγεια πάνω απο όλα και σύντομα με το σποράκι στη κοιλιτσα.6 μήνες προσπαθούμε.Καθε μήνα έχω συμπτώματα κτλ.ΔΕΝ μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου δυστυχώς.ολο λέω θετική ενέργεια κτλ αλλά....

Ασε που τους έχω όλους (γονεισ,πεθερικα,συγγενεις,γνωστους)να μου εύχονται σύντομα με μωρό κτλ και καταλαβαίνεις.αυτη τη χρόνια όμως θα πραγματοποιηθεί κάθε μας όνειρο. ε;δυναμικα.μην απογοητεύεσαι και προσπάθησε να μην το έχεις στο μυαλό σου.ευτυχως που έχω και εσάς εδώ.

εμείς προσπαθούσαμε 1,5 χρόνο...όσο το σκεφτόμουν τόσο δεν ερχόταν...πέρυσι τέτοιο καιρό μόλις είχαμε μάθει οτι και ο πατέρας μου και ο πεθερός μου δεν έχουν ζωή...

5/2 περίμενα περίοδο-δεν ήρθε...περιμένω μια εβδομάδα τίποτα!στις 15/2 κάνω Β-χοριακή κάπου στις 3500 μονάδες!!22/2 πεθαίνει ο πατέρας μου και 28/3 ο πεθερός μου...

η εγκυμοσύνη μου εξελίχθηκε άψογα,δεν είχα κανένα σύμπτωμα κλασσικό και γέννησα στις 11/10 το κοριτσάκι μου...

μόλις το έβγαλα απο το μυαλό μου ήρθε!!προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο...βγάλ'το τελείως απο τη σκέψη σου,πως να στο πω;;;Σου εύχομαι το '13 να είναι η χρονιά σου!!!Και σε σένα και στα υπόλοιπα κορίτσια!!!


io6Qp3.png

TyPTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και μια πολύ καλή χρονιά σε όλες μας!!! Πάνω απ'ολα να είμαστε καλά και υγιείς ώστε να είμαστε έτοιμες να γίνουμε μανούλες! Πραγματικά με έχετε βοηθήσει πολύ με τα λόγια σας κι μπορώ να πω ότι έχω χαλαρώσει αρκετα (όχι οτι δεν το σκέφτομαι). Τα μωράκια θα επιλέξουν εκείνα πότε θα μας έρθουν οπότε εμείς απλά να είμαστε ήρεμες για να χαρούμε την στιγμη! Εύχομαι λοιπόν σε όσες είναι ήδη εγκυούλες με το καλό το μπεμπάκι τους και σε μας που περιμένουμε να έχουμε την χαρμόσυνη είδηση μες 2013!

Link to comment
Share on other sites

:D να σαι καλα ρε τζενακι ολα θα πανε καλα! που θα παει θα το ζησουμε και εμεις το θαυμα!ειμαι σιγουρη για αυτο!!!ευχομαισε ολες σας το καλυτερο!θα τα λεμε εμεισ απο εδω!!:P
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή χρονιά να έχουμε! Εύχομαι αυτή η χρόνια να είναι κ η τυχερή σας!!! Να μείνετε όλες εγκυουλες!!! :D

Και μην ακούτε τι λένε συνέχεια οι συγγενείς... Πάντα κατι λένε λες κ είναι βαλτοί για να χαλάνε τη διάθεση... Οταν όμως έρθει η ώρα που θα πρέπει να σας βοηθήσουν θα λένε: εσείς θα γίνετε γονείς οπότε κάντε ότι θέλετε εμάς μη μας ανακατεύεται σε τίποτα... :mad:

Κατα τ'αλλα πως περάσετε τις γιορτές;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή χρονιά να έχουμε! Εύχομαι αυτή η χρόνια να είναι κ η τυχερή σας!!! Να μείνετε όλες εγκυουλες!!! :D

Και μην ακούτε τι λένε συνέχεια οι συγγενείς... Πάντα κατι λένε λες κ είναι βαλτοί για να χαλάνε τη διάθεση... Οταν όμως έρθει η ώρα που θα πρέπει να σας βοηθήσουν θα λένε: εσείς θα γίνετε γονείς οπότε κάντε ότι θέλετε εμάς μη μας ανακατεύεται σε τίποτα... :mad:

Κατα τ'αλλα πως περάσετε τις γιορτές;

καλημέρα καλή χρονιά και καλή εβδομάδα Λίτσα μου. έτσι όπως τα λες (όλο κάτι λένε). τέλοσπαντων, θα προσπαθήσουμε να τους αγνοήσουμε. ευχαριστούμε και για την υπέροχη ευχή ``Να μείνετε όλες εγκυουλες!!! :D ``εγώ οικογενειακά σπίτι. Πολύ φαγητό και τηλεόραση. εσύ πως πέρασες? χρόνια πολλά και σε όλους και όλες που σήμερα γιορτάζουν. Με υγεία και ότι επιθυμείτε.


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμείς οικογενειακά!!! Μια χαρα ήταν αλλα μπορώ να πω κ αρκετά κουραστικά... Πανε σε γονείς, πεθερικά, παππούδες, γιαγιάδες... Ασε που εχω βαρυνει κ ολα ειναι πιο δύσκολα... Οσο για το φαγητό... αν κ δεν έπρεπε να φάω πολύ, μπορω να πω πως εσκασα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο μενα!!!!καλη χρονια σε ολες!λιτσα ευχαριστουμε για τις ευχες σου!με το καλο να ερθει το μωρακι σου και με ενα πονο ευχομαι σε ολες τισ εγκυουλες μεσα απο την καρδια μου!!!!!!και εμεις καλα περασαμε ηρεμα βασικα με λιγους φιλους και οικογενεια!!εμεις παμε στο 2ο μηνα προσπαθειων και βλεπουμε.....ο Θεος βοηθος....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...