Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας! λοιπόν η εξέταση ήταν συγκλονιστική εμπειρία αλλά μου φάνηκε πολύ σύντομη ήθελα να του πω " Αφήστε το λίγο ακόμα να βλέπω το bebe να το απολαύσω!!!!!" Τα αποτελέσματα του υπερήχου ήταν πολύ καλά με αυχενική μοίρα 1,4 (την 12 εβδομάδα )τώρα όμως περιμένουμε τα αποτελέσματα του pappA για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα. Επίσης να σας πω ότι μάλλον είναι κοριτσάκι!!!!!

ποσο κρατησε η αυχενικη??? Εγω ημουν περιπου 35 λεπτα μεσα

Μπραβο για τα καλα αποτελεσματα!!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Naya μου συγχαρητήρια για τα καλά σου αποτελέσματα!!!!!

Ιωαννάκι το legofer το υγρό το έπινε παλαιότερα και η μαμά μου και τις προκαλούσε ενοχλήσεις και της το άλλαξε ο γιατρός.. εγώ στην 1η εγκυμοσύνη έπινα σίδηρο σε χαπάκι και δεν είχα ενοχλήσεις, μόνο που μου έφερνε δυσκοιλιότητα..

Λιάνα αύριο ραντεβού με το μπεμπέ σου τι καλά!! Η αλήθεια είναι οτι θλελουμε 4 παιδιά με τον σύζυγο.Αλλά δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ δύο και πολλά μας είναι πλέον με την κατάσταση. Ίσως πολύ αργότερα, όπως λες και εσύ!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

ποσο κρατησε η αυχενικη??? Εγω ημουν περιπου 35 λεπτα μεσα

Μπραβο για τα καλα αποτελεσματα!!

Δε ξέρω ακριβώς πάντως σίγουρα όχι πάνω από 20 λεπτά. Μας είπε οτι είχε πολύ καλή θέση το μωρό οπότε μετρούσε αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμάς γύρω στα 30' λεπτά κράτησε αλλά πάντα ο χρόνος περνά τόσο γρήγορα που δεν χορταίνεις να κοιτάς την οθόνη. Η μικρούλα ήταν βολεμένη και δεν κουνιόταν η δόλια. Τι κοπάνημα έφαγε η κοιλιά μου από το μηχάνημα των υπερήχων δε λέγεται. Αφού ήθελα να τους πω μην την ενοχλείτε αφήστε την να αράξει😝

Anat Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα. Εύχομαι μόνο καλά νέα σε όλες!!!

Liana μου και εγώ έχω πονοκέφαλο αυτές τις μέρες. Ετοιμο να σπάσει το κεφάλι μου το νιώθω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες!!

Εμείς χτες ξαναπηγαμε στον γυναικολόγο μου αυτή τη φορά κ μου είπε ολα οκ με την αυχενική -οτι έχω τις καλύτερες τιμές που θα μπορούσα να έχω(γ την ηλικία μου)επομένως δν τίθεται θέμα αμνιοπαρακέντησης.

Κατα τ αλλα έχω κατι περίεργα μουδιάσματα στα χέρια..έχει καμία άλλη?

Για τα κορίτσια που έχουν πονοκέφαλο..επειδή ρώτησα τον γιατρο μου είπε οτι δν είναι ανάγκη να βασανίζομαι κ να πονάω επειδή δν θέλω να πάρω ένα παυσιπονο..Δν τρέχει κ τίποτα..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης και εμένα μου ΄φανηκε λίγος ο χρόνος στην αυχενική..Την προηγούμενη φορα ήμουν αρκετη ωρα,με έβαζε να σηκώνομαι να περπαταω κτλ κτλ Τωρα πολύ λίγο έμεινα μέσα..ούτε μισή ώρα.Μήπως είχε καλυτερα μηχανήματα(?)Δν ξέρω τι να πω..


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Naya μου συγχαρητήρια για τα καλά σου αποτελέσματα!!!!!

Ιωαννάκι το legofer το υγρό το έπινε παλαιότερα και η μαμά μου και τις προκαλούσε ενοχλήσεις και της το άλλαξε ο γιατρός.. εγώ στην 1η εγκυμοσύνη έπινα σίδηρο σε χαπάκι και δεν είχα ενοχλήσεις, μόνο που μου έφερνε δυσκοιλιότητα..

Λιάνα αύριο ραντεβού με το μπεμπέ σου τι καλά!! Η αλήθεια είναι οτι θλελουμε 4 παιδιά με τον σύζυγο.Αλλά δεν το βλέπω να γίνεται ποτέ δύο και πολλά μας είναι πλέον με την κατάσταση. Ίσως πολύ αργότερα, όπως λες και εσύ!

Καλημερα!!!!!δεν μου χει φερει δυσκοιλιοτητα απλα οταν το πιω μετα απο καμια ωρα εχω αναγουλες εντονες για κανα διωρο.επειδη εχω χαμηλο σιδηρο παλια μου χε δωσει ο γιατρος χαπια αλλα απ την πρωτη μερα ειχα φοβερη δυσκοιλιοτητα κ τα σταματησα.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :-(

crochetmania σε ποα πολη εισαι?μπορεις να κανεις vbac οποτε θελεις!

αθηνα και θεσσαλονικη υπαρχουν πολλοι γιατροι που αναλαμβανουν!εδω λαρισα δυσκολευτηκα να βρω και πραγματικα ευχομαι να μου βγει καλος και ανταξιος των προσδοκιων μου...αν φτασουμε μεχρι τελους...

Αχ ποσο στενοχωριεμαι..ολο να κλαιω θελω...


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλήμερα!!!

Η αυχενική μας βγήκε τέλεια και για τα δυο μωράκια μας... και είναι και κοριτσάκια!!! χαχαχα!! επειδή τόσο καιρό φαντασιωνόμασταν ότι είναι ένα κοριτσάκι και ένα αγοράκι λίγο μας έκατσε κάπως, αλλά η χαρά που είναι καλά τα παιδάκια μας μας έκανε να τα ξεχάσουμε όλα! Η κοπέλα που μας έκανε την εξέταση πασπάτευε τα μωράκια σχεδόν 1 ώρα! Τα είδαμε σε όλες τις στάσεις :P:p Πολύ ωραία εμπειρία, κρίμα που στο κέντρο που πήγαμε δεν δίνουν βίντεο :rolleyes: Μετά περάσαμε και από τη γυναικολόγο μου μια βόλτα, η οποία μας απαγόρευσε το κοκο γιατί λέει ο ένας πλακούντας είναι πιασμένος χαμηλά και δεν πρέπει να τον ταλαιπωρήσουμε :( τι τραβάμε κι εμείς οι μητέρες...

ευτυχώς λύθηκε και το θέμα με τη συνταγή, πήγα σε ενα άλλο μικροβιολογικό στο κέντρο που με έστειλαν από εκεί που έκανα την αυχενική και εκτέλεσαν το παραπεμπτικό του ΕΟΠΠΥΥ κανονικότατα, με τις λάθος εξετάσεις γραμμένες, μόνο που στην πραγματικότητα μου έκαναν τις σωστές :tongue:. Τυχερή ήμουν, γιατί από σήμερα σταματούν να εκτελούν παραπεμπτικά του ΕΟΠΠΥΥ στα μικροβιολογικά :tongue:

Χαίρομαι πάρα πολύ που επιτέλους μπορώ να το πω σε όλους ότι είμαι έγκυος :P Επειδή είναι δίδυμα η κοιλια μου είναι ήδη σαν 5ο μήνα και φαίνεται, οπότε είναι πολύ ανακουφιστικό!!!

Λιάνα μου δυστυχώς η γυναικολόγος δεν μου άφησε περιθώρια για φυσιολογικό τοκετό. Μακάρι να είχα επιλογή, αλλά αφού πιστεύει ότι πρέπει να γίνει έτσι, έτσι θα γίνει :P

Πολλά φιλάκια σε όλες τις νυν και μέλλουσες μανούλες!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :-(

crochetmania σε ποα πολη εισαι?μπορεις να κανεις vbac οποτε θελεις!

αθηνα και θεσσαλονικη υπαρχουν πολλοι γιατροι που αναλαμβανουν!εδω λαρισα δυσκολευτηκα να βρω και πραγματικα ευχομαι να μου βγει καλος και ανταξιος των προσδοκιων μου...αν φτασουμε μεχρι τελους...

Αχ ποσο στενοχωριεμαι..ολο να κλαιω θελω...

Λιάνα μου προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι, κάτσε ήσυχη και μη κουράζεσαι, και στο γιατρό θα λυθούν όλα σήμερα!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Μπες να μας πεις τι έγινε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τα κορίτσια που έχουν πονοκέφαλο..επειδή ρώτησα τον γιατρο μου είπε οτι δν είναι ανάγκη να βασανίζομαι κ να πονάω επειδή δν θέλω να πάρω ένα παυσιπονο..Δν τρέχει κ τίποτα..

Κι εγώ έχω πάρει δυο φορές που είχα πονοκέφαλο panadol και κάποιες φορές duphalac για τη δυσκοιλιότητα!

και παίρνω και πολύ συχνά gaviscon για τις καούρες...

απ όσο ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εκεί που ίσως υπάρχει πρόβλημα είναι με την αντιβίωση. Έχω μια φίλη παιδοδοντίατρο και μου λέει ότι αν η έγκυος πάρει αντιβίωση μπορεί να βλάψει τα δόντια του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!δεν μου χει φερει δυσκοιλιοτητα απλα οταν το πιω μετα απο καμια ωρα εχω αναγουλες εντονες για κανα διωρο.επειδη εχω χαμηλο σιδηρο παλια μου χε δωσει ο γιατρος χαπια αλλα απ την πρωτη μερα ειχα φοβερη δυσκοιλιοτητα κ τα σταματησα.

Eγώ πίνω ενα που λέγεται dextrifer fol κ είναι αναβραζοντα δισκια..κ δν με εχει ενοχλησει καθολου.Μήπως πρεπει να μιλησεις με τον γιατρό να στον αλλάξει?


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωαννάκι γιατί δε ζητάς να σου το αλλάξει; Οι επιλογές είναι πάρα πολλές!

Εγω από σίδηρο παίρνω fysiofol, που είναι σε μορφή διαλύματος. Κάθε απόγευμα το κατεβάζω με ένα ποτήρι πορτοκαλάδα. Γενικά κι εγώ έχω πολύ σοβαρα προβλήματα δυσκοιλιότητας (είχα και πριν μείνω έγκυος) αλλά ευτυχώς το fysiofol δεν με πείραξε...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

χθες βραδυ ειδα λιγο αιμα!!δεν περαει η ωρα να παω στο γιατρο!το τι κλαμα εριξα..και τωρα ετοιμη ειμαι!τις 3-4 τελευταιες φορες που πηγα τουαλετα να ενεργηθω ειχα αιμα αλλα ειπα λογο δυσκοιλιοτητας!

χθες βραδυ ομως ξυπνησα απο συχνοουρια και ειδα παλι σταγονες χωρις να παω για αλλο λογο τουαλετα!!αχ θα σκασω! :-(

crochetmania σε ποα πολη εισαι?μπορεις να κανεις vbac οποτε θελεις!

αθηνα και θεσσαλονικη υπαρχουν πολλοι γιατροι που αναλαμβανουν!εδω λαρισα δυσκολευτηκα να βρω και πραγματικα ευχομαι να μου βγει καλος και ανταξιος των προσδοκιων μου...αν φτασουμε μεχρι τελους...

Αχ ποσο στενοχωριεμαι..ολο να κλαιω θελω...

Λιανα μου μην πεφτεις ψυχολογικα,σκεψου το μωρακι σου,το αιμα ειναι φυσιολογικο εχω ακουσει μπορει να κουραστηκες,μπορει ν αλλαζεις εβδομαδα μη στεναχωριεσαι.θα πας στο γιατρο κ ολα θα ναι μια χαρα θα δεις,να μπεις να μας πεις.


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πίνω ενα που λέγεται dextrifer fol κ είναι αναβραζοντα δισκια..κ δν με εχει ενοχλησει καθολου.Μήπως πρεπει να μιλησεις με τον γιατρό να στον αλλάξει?

με ρωτησε αν θελω αναβραζον,χαπια η υγρο κ προτιμησα το υγρο,θα τον παρω ενα τηλ να τον ενημερωσω


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...