Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Εμείς επειδή κάναμε εξωσωματική κάναμε όλες τις εξετάσεις (και πολλές άλλες που χρειάζονταν λόγω εξωσωματικής) πριν ξεκινήσουμε την προσπάθεια για παιδάκι. Επειδή λοιπόν οι εξετάσεις ήταν παρα πολλές και ακριβές (φαντάσου ότι στο Παπαγεωργίου μαζί με κάτι εξειδικευμένες γενετικές εξετάσεις μας κόστισαν 600-700 ευρώ) έπρεπε οπωσδήποτε να πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο για να μας βγει όσο πιο οικονομικά γινόταν. Έτσι πήγαμε μια μέρα και κάτσαμε και μας τρυπούσαν! Και μια από αυτές τις ακριβές γενετικές εξετάσεις που κόστιζε 200 ευρώ μας την έκαναν λάθος (έκαναν μια άλλη στη θέση της). Αυτό είναι το στόρυ!

Δε θα γεννήσω στο Παπαγεωργίου δυστυχώς, αν και θα το ήθελα πολύ. Παλιότερα έκανα μια επέμβαση στο πόδι εκεί πέρα και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη. Ούτως η άλλως δεν με ενδιαφέρουν οι πολλές πολυτέλειες, μόνο η καθαριότητα και η ασφάλεια, και στο κάτω κάτω 3 μέρες θα μείνω μόνο.

Αλλά η γυναικολόγος μου ξεγεννά στο Γένεσις οπότε δεν έχω επιλογή. Αλλά κι εκεί λέω να ζητήσω τρίκλινο γιατί όπως σου είπα δεν με ενδιαφέρει και τόσο.. θα δούμε μέχρι τότε.

Σε ποιά γυναικολόγο πάς?Εγώ πάω στην Μπίλη η οποία ξεγεννά στην Γενική κλινική αλλά εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο Ιπποκράτειο(είναι απέναντι από το σπίτι μου) και εγώ σαν κ σένα σκέφτομαι ,δεν με ενδιαφέρουν οι πολυτέλειες...νομίζω η Μπίλη είναι και κάτι σαν επίκουρη καθηγήτρια στο Παπαγεωργίου αλλά ούτε καν μου το ανέφερε φυσικά...μου το είπε μία γνωστή μου που γέννησε στο Παπαγεωργίου.Σκέφτομαι να αρχίσω να πάω στο Ρούσσο που είναι διευθυντής στο Ιπποκράτειο μπας και είναι καλύτερα αν έχω και γιατρό μέσα στο νοσοκομείο,και έχω ακούσει και πολλή καλά λόγια για τον συγκεκριμένο...αν και η Μπίλη είναι πολλή καλή σαν γιατρός....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσούδια καλησπέρα κι από μένα!

Να καλωσορίσω την Ιωάννα και την Μαριάννα στην παρέα μας και να ευχηθώ μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Μαράκι, καλή σου επιτυχία κοπέλα μου σε όλα τα μαθήματα και καλά αποτελέσματα!!!

Συγχαρητήρια για τις αυχενικές και καλά αποτελέσματα σε όσες την έχετε μπροστά σας!

Εγώ κορίτσια ακόμα δεν έχω πει στη δουλειά για την εγκυμοσύνη μου και δεν έχω κάνει καθόλου κοιλιά ακόμα οπότε θα περιμένω λίγο. Έτσι και αλλιώς και στον πρώτο μου δούλευα μέχρι την Τετάρτη και την Κυριακή γέννησα και μετά έκατσα ένα μήνα μόνο (κι όταν λέω έκατσα εννοώ πως δούλευα από το σπίτι). Κάπως έτσι φαντάζομαι πως θα γίνει και αυτή τη φορά οπότε λέω να περιμένω λίγο ακόμα μέχρι να το ανακοινώσω. Από κιλά είμαι στο +1 και δεν πρέπει να ξεπεράσω τα +9 σ' αυτή την εγκυμοσύνη. Τα βράδια κοιμάμαι σαν πουλάκι (από τις 10) και αν δεν με ξυπνούσε ο μικρός που έχει λίγο ανήσυχο ύπνο τελευταία, δεν θα ξυπνούσα μέχρι το πρωί...

Floreta μου, έχω ακούσει πως για δίδυμα προτιμάται το δημόσιο νοσοκομείο από μια κλινική. Τους λόγους δεν τους ξέρω ακριβώς για να στο αναλύσω περισσότερο (νομίζω οτι έχουν καλύτερο εξοπλισμό σε περίπτωση που χρειαστεί να μπουν για λίγο σε θερμοκοιτίδα ή κάτι τέτοιο), αλλά αν θέλεις ψάξτο λίγο και ρώτα και την γιατρό σου φυσικά.

Φιλιά πολλά σε όλες!!


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Floreta μου,εκτός του ότι περίμενα 1 ώρα και ας ήμουν με ραντεβού και δεν είχε κόσμο ήμουν εγώ μόνο στους υπερήχους και 1 ακόμη κοπέλα για ΄β επιπέδου,δεν μπορούσαν να βρουν το γιατρό που κάνει τις αυχενικές δεν ήξεραν καν αν είναι στο νοσοκομείο,τελικά βρήκαν έναν που ψιλοέκανε αυχενικές και άρχισε αυτός να μου κάνει την εξέταση ,μάλλον ειδικευόμενος ήταν,μετά από 4-5 λεπτά πέρασε τυχαία ο Πράπας που από ότι κατάλαβα αυτός κάνει τις αυχενικές και από ότι ξέρω έχει εδώ στη Θεσσαλονίκη ένα ιδιωτικό κέντρο προγενετικού ελέγχου και ανέλαβε αυτός για άλλα 3 λεπτά...σύνολο κ με τους δύο η αυχενική κράτησε 5 λεπτά...αφού φαντάσου ξέχασαν να κοιτάξουν σε ποια εβδομάδα είμαι και αν συμφωνεί το έμβρυο με την εβδομάδα...αφού σηκώθηκα να φύγω και περίμενα να μου δώσει η προισταμένη το χαρτί με τα σχόλια της αυχενικής (για να το δώσω στις 11/2 που θα ξαναπάω στο Ιπποκρατειο για να τους δώσω αυτό το χαρτί και να συγκρίνουν τα αποτελέσματα με το papp-a και τότε θα μου πούνε εμένα τα αποτελέσματα της αυχενικής και του papp-a γιατί άλλοι γιατροί λέει έχουν τα αποτ/τα του papp-a) τότε πρόσεξε η προισταμένη ότι δεν γράφει εβδομάδα κύησης και αν συμφωνεί με το έμβρυο και τους το είπε ο ένας ρωτούσε τον άλλον αν το κοίταξαν κ μετά με ξαναέβαλαν στον υπέρηχο για να το δούνε....ότι να ναι....κ υποτίθεται πως είναι το καλύτερο νοσοκομείο για εγκυμοσύνες...τι να πω...

Η λογική του παραλόγου.... δυστυχώς έτσι είναι τα δημόσια νοσοκομεία!!! Βέβαια ευτυχώς που έκλεισες να κάνεις μια αυχενική της προκοπής...

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου εγώ μετά την πατάτα που έφαγα στο Ιπποκράτειο και πλήρωασα κ 35? έκλεισα σήμερα στον Ασημακόπουλο.Για τον Αθανασιάδη μου είπαν ότι ξεπετάει τις αυχενικές όταν τις κάνει ο ίδιος...τον Ασημακόπουλο και η γιατρός μου εδώ μου τον σύστησε ως κορυφαίο και πολλή προσεκτικό αλλά κ ο γιατρός μου στη Λάρισα που είναι ο πιο καλός επιστήμονας και ο πιο καλός άνθρωπος που έχω γνωρίσει....:P

Δυστυχώς κορίτσια εγω δεν εχω καμία εμπιστοσυνη ουτε στο Ιπποκρατειο ουτε στο Παπαγεωργίου.. εμενα ο γιατρός μου είναι στο Παπαγεωργίου καθηγητης και θα μπορουσα ανετα να πάω εκει αλλά δεν θελω... φοβάμαι το προσωπικό,την συμπεριφορά τους (ξερω κοπελα που γεννησε στο Παπαγεωργίου και δεν ειχαν επισκληριδιο..... ελεος ρε παιδιά!!!).

Όχι οτι το Γεννεσις ή η Γενική ειναι super απλά είναι πιο ανθρωπινα..

Στο πρωτο γεννησα Γεννεσις ήταν αψογα όλα κι εκει θα παω για το δευτερο... ειχα πάρει μονοκλινο τωρα με βλέπω σιγουρα για τρικλινο. οσο για αυχενικη και β επιπεδου εξωτερικα να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!! Μακαρι να μην χρειαστει να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!

Αχ κι εγω σε 4 εβδομάδες θα κάνω αυχενικη... πόσο πολύ θελω να το δω!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς κορίτσια εγω δεν εχω καμία εμπιστοσυνη ουτε στο Ιπποκρατειο ουτε στο Παπαγεωργίου.. εμενα ο γιατρός μου είναι στο Παπαγεωργίου καθηγητης και θα μπορουσα ανετα να πάω εκει αλλά δεν θελω... φοβάμαι το προσωπικό,την συμπεριφορά τους (ξερω κοπελα που γεννησε στο Παπαγεωργίου και δεν ειχαν επισκληριδιο..... ελεος ρε παιδιά!!!).

Όχι οτι το Γεννεσις ή η Γενική ειναι super απλά είναι πιο ανθρωπινα..

Στο πρωτο γεννησα Γεννεσις ήταν αψογα όλα κι εκει θα παω για το δευτερο... ειχα πάρει μονοκλινο τωρα με βλέπω σιγουρα για τρικλινο. οσο για αυχενικη και β επιπεδου εξωτερικα να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!! Μακαρι να μην χρειαστει να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!

Αχ κι εγω σε 4 εβδομάδες θα κάνω αυχενικη... πόσο πολύ θελω να το δω!!!!

Καλημέρα κοριτσάκια,Ιωάννα μου έχεις δίκιο για τα δημόσια νοσοκομεία όσον αφορά τη συμπεριφορά του προσωπικού αλλά αν κάτι δεν πάει καλά εκεί καταλήγουμε....επειδή εμένα οι περισσότερες φίλες μου γέννησαν τα τελευταία 4 χρόνια έχω ακούσει για πολλή απάνθρωπες συμπεριφορές ακόμα και στο Γέννεσις και μιλάω βέβαια για εγκυμοσύνες που είχαν επιπλοκές και έπρεπε να μεταφερθούν μαμά κ μωρό στο Ιπποκράτειο,να δεις πως εκμεταλεύονται τους μέλλοντες γονείς πάνω στον πανικό τους για να πάρουν χρήματα που σαν κλινική πρέπει να φέρει ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά σε έναν τοκετό κ όχι να ζητάει τρελά λεφτά για μία μεταφορά από εκεί σε δημόσιο νοσοκομείο κ χωρίς βέβαια να φέρουν και ευθύνη αν κάτι συμβεί κατά τη μεταφορά είτε στη μητέρα είτε στο βρέφος.αυτά θα μπορούσαν να τα λένε από την αρχή στα ζευγάρια και να λένε πως σαν κλινική δεν μπορεί να αντιμετωπίσει μη προγραμματισμένες δύσκολες καταστάσεις....βέβαια δεν πας να γεννήσεις με τέτοιο σκεπτικό αλλά όλα στη ζωή είναι...είναι ο μόνος λόγος που προτιμώ δημόσιο...οκ 3-4 μέρες είναι θα αντέξω...και μακάρι να φανώ λίγο δυνατή και να αντέξω χωρίς επισκληρίδιο,δεν θέλω να μου κάνουν επισκληρίδιο...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,Ιωάννα μου έχεις δίκιο για τα δημόσια νοσοκομεία όσον αφορά τη συμπεριφορά του προσωπικού αλλά αν κάτι δεν πάει καλά εκεί καταλήγουμε....επειδή εμένα οι περισσότερες φίλες μου γέννησαν τα τελευταία 4 χρόνια έχω ακούσει για πολλή απάνθρωπες συμπεριφορές ακόμα και στο Γέννεσις και μιλάω βέβαια για εγκυμοσύνες που είχαν επιπλοκές και έπρεπε να μεταφερθούν μαμά κ μωρό στο Ιπποκράτειο,να δεις πως εκμεταλεύονται τους μέλλοντες γονείς πάνω στον πανικό τους για να πάρουν χρήματα που σαν κλινική πρέπει να φέρει ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά σε έναν τοκετό κ όχι να ζητάει τρελά λεφτά για μία μεταφορά από εκεί σε δημόσιο νοσοκομείο κ χωρίς βέβαια να φέρουν και ευθύνη αν κάτι συμβεί κατά τη μεταφορά είτε στη μητέρα είτε στο βρέφος.αυτά θα μπορούσαν να τα λένε από την αρχή στα ζευγάρια και να λένε πως σαν κλινική δεν μπορεί να αντιμετωπίσει μη προγραμματισμένες δύσκολες καταστάσεις....βέβαια δεν πας να γεννήσεις με τέτοιο σκεπτικό αλλά όλα στη ζωή είναι...είναι ο μόνος λόγος που προτιμώ δημόσιο...οκ 3-4 μέρες είναι θα αντέξω...και μακάρι να φανώ λίγο δυνατή και να αντέξω χωρίς επισκληρίδιο,δεν θέλω να μου κάνουν επισκληρίδιο...;)

ναι σε καταλαβαίνω δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες,εγώ χθες έκανα αυχενική και τώρα ανυπομονώ πάλι να περάσουν οι μέρες να πάω για υπέρηχο να το ξαναδώ.....αφού μετράω αντίστροφα πότε να έρθει ο Αύγουστος να το κρατήσω στην αγκαλιά μου το μωράκι μου.....:oops:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κορίτσια εγω δεν εχω καμία εμπιστοσυνη ουτε στο Ιπποκρατειο ουτε στο Παπαγεωργίου.. εμενα ο γιατρός μου είναι στο Παπαγεωργίου καθηγητης και θα μπορουσα ανετα να πάω εκει αλλά δεν θελω... φοβάμαι το προσωπικό,την συμπεριφορά τους (ξερω κοπελα που γεννησε στο Παπαγεωργίου και δεν ειχαν επισκληριδιο..... ελεος ρε παιδιά!!!).

Όχι οτι το Γεννεσις ή η Γενική ειναι super απλά είναι πιο ανθρωπινα..

Στο πρωτο γεννησα Γεννεσις ήταν αψογα όλα κι εκει θα παω για το δευτερο... ειχα πάρει μονοκλινο τωρα με βλέπω σιγουρα για τρικλινο. οσο για αυχενικη και β επιπεδου εξωτερικα να εχω το κεφαλι μου ησυχο!!! Μακαρι να μην χρειαστει να κάνω αμνιοπαρακέντηση!!

Αχ κι εγω σε 4 εβδομάδες θα κάνω αυχενικη... πόσο πολύ θελω να το δω!!!!

ναι σε καταλαβαίνω δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες,εγώ χθες έκανα αυχενική και τώρα ανυπομονώ πάλι να περάσουν οι μέρες να πάω για υπέρηχο να το ξαναδώ.....αφού μετράω αντίστροφα πότε να έρθει ο Αύγουστος να το κρατήσω στην αγκαλιά μου το μωράκι μου.....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά γυναικολόγο πάς?Εγώ πάω στην Μπίλη η οποία ξεγεννά στην Γενική κλινική αλλά εγώ σκέφτομαι να γεννήσω στο Ιπποκράτειο(είναι απέναντι από το σπίτι μου) και εγώ σαν κ σένα σκέφτομαι ,δεν με ενδιαφέρουν οι πολυτέλειες...νομίζω η Μπίλη είναι και κάτι σαν επίκουρη καθηγήτρια στο Παπαγεωργίου αλλά ούτε καν μου το ανέφερε φυσικά...μου το είπε μία γνωστή μου που γέννησε στο Παπαγεωργίου.Σκέφτομαι να αρχίσω να πάω στο Ρούσσο που είναι διευθυντής στο Ιπποκράτειο μπας και είναι καλύτερα αν έχω και γιατρό μέσα στο νοσοκομείο,και έχω ακούσει και πολλή καλά λόγια για τον συγκεκριμένο...αν και η Μπίλη είναι πολλή καλή σαν γιατρός....

Ksotiko μου σου έστειλα π.μ. γιατι καλό είναι να μη λέμε πολλά ονόματα δημοσίως..

Floreta μου, έχω ακούσει πως για δίδυμα προτιμάται το δημόσιο νοσοκομείο από μια κλινική. Τους λόγους δεν τους ξέρω ακριβώς για να στο αναλύσω περισσότερο (νομίζω οτι έχουν καλύτερο εξοπλισμό σε περίπτωση που χρειαστεί να μπουν για λίγο σε θερμοκοιτίδα ή κάτι τέτοιο), αλλά αν θέλεις ψάξτο λίγο και ρώτα και την γιατρό σου φυσικά

Ναι κι εγώ το έχω ακούσει... αλλά δεν έχω επιλογή γιατί η γυναικολόγος μου ξεγεννά μόνο στο Γένεσις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική σας ενέργεια,όλα πήγαν καλά κ χθες.. Τώρα ξαναδίνω την Τρίτη Καλημέρα και στις Θεσσαλονικές μας τις συμπατριώτισες μου! (έστω και κατα το ήμισυ!!) Τι κάνετε? Ksotiko μου τι ταλαιπωρία ήταν αυτή!!! Κορίτσια μια εβδομάδα περίπου για την αυχενική μου, ανυπομονώ!!!!!!!!!!!! Αλήθεια τα μωράκια σας τα νιώθετε να κινούνται??


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!! Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική σας ενέργεια,όλα πήγαν καλά κ χθες.. Τώρα ξαναδίνω την Τρίτη Καλημέρα και στις Θεσσαλονικές μας τις συμπατριώτισες μου! (έστω και κατα το ήμισυ!!) Τι κάνετε? Ksotiko μου τι ταλαιπωρία ήταν αυτή!!! Κορίτσια μια εβδομάδα περίπου για την αυχενική μου, ανυπομονώ!!!!!!!!!!!! Αλήθεια τα μωράκια σας τα νιώθετε να κινούνται??

Καλημέρα Μαράκι μου,δεν είναι λίγο νωρίς ακόμη?εσύ το νιώθεις?εγώ βέβαια είμαι τελείως άσχετη,όλα είναι καινούρια για μένα μιας και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη...δηλαδή από πότε θα αρχίσω να νιώθω το μωράκι μου?:P

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια!Τι κάνετε?

Εγώ τα ίδια..η κούραση καλά κρατεί και χτές ειχα κ ζαλάδες οπότε μέτρησα την πιεση μου και ειχα 9μιση!Ενω στον γιατρό χτυπάω κατι 13,5!Ο,τι να ναι..

Τις νύχτες δεν μπορώ να κοιμηθώ γιατί με πονάει η πλατη-μεση μου και κρυωνω και ζεσταίνομαι ταυτόχρονα!!Αυτα τα ωραία απο εμένα!:oops:


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ νιώθω τίποτα βρε κορίτσια...:tongue:

Νομίζω μετά την 16 εβδομάδα αρχίζει...

Εγώ την πρώτη φορά το κατάλαβα στον 6ο μηνα κ αυτό γτ μου το είπε ο γιατρός εκείνη τη στιγμή!!Διαφορετικά θεωρούσα οτι είναι κινήσεις του εντέρου...λολ


i8prp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια,Ιωάννα μου έχεις δίκιο για τα δημόσια νοσοκομεία όσον αφορά τη συμπεριφορά του προσωπικού αλλά αν κάτι δεν πάει καλά εκεί καταλήγουμε....επειδή εμένα οι περισσότερες φίλες μου γέννησαν τα τελευταία 4 χρόνια έχω ακούσει για πολλή απάνθρωπες συμπεριφορές ακόμα και στο Γέννεσις και μιλάω βέβαια για εγκυμοσύνες που είχαν επιπλοκές και έπρεπε να μεταφερθούν μαμά κ μωρό στο Ιπποκράτειο,να δεις πως εκμεταλεύονται τους μέλλοντες γονείς πάνω στον πανικό τους για να πάρουν χρήματα που σαν κλινική πρέπει να φέρει ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά σε έναν τοκετό κ όχι να ζητάει τρελά λεφτά για μία μεταφορά από εκεί σε δημόσιο νοσοκομείο κ χωρίς βέβαια να φέρουν και ευθύνη αν κάτι συμβεί κατά τη μεταφορά είτε στη μητέρα είτε στο βρέφος.αυτά θα μπορούσαν να τα λένε από την αρχή στα ζευγάρια και να λένε πως σαν κλινική δεν μπορεί να αντιμετωπίσει μη προγραμματισμένες δύσκολες καταστάσεις....βέβαια δεν πας να γεννήσεις με τέτοιο σκεπτικό αλλά όλα στη ζωή είναι...είναι ο μόνος λόγος που προτιμώ δημόσιο...οκ 3-4 μέρες είναι θα αντέξω...και μακάρι να φανώ λίγο δυνατή και να αντέξω χωρίς επισκληρίδιο,δεν θέλω να μου κάνουν επισκληρίδιο...;)

Στην αναγκη τους μην πέσεις!!!!

Εννοειται οτι και στις ιδιωτικές γίνονται απιστευτα πράγματα... αλλά σκεφτομαι θετικά!!!

Καλά εγω χωρις επισκληρίδιο δεν παίζει ουτε για αστείο..

Στο γιο μου πήγα με πρόκληση και μου λεει η μαια αφου μου εσπασε τα νερα

"αν κάνεις υπομονη μιση ωριτσα και δεν βάλεις επισκληριδιο γρηγορα θα γεννησεις σε μια ωρα το πολύ...."

οκ της λεω κανενα πρόβλημα αντεχω........

δεν περασαν 5 λεπτα κουδουνάκι σαν τρελλή και τις λέω βάλτη τωρα δεν αντεχω με τιποτα....

εκανα να γεννήσω περίπου 6 ωρες αλλά όχι δεν το αντεχω με τιποτα!!!

Μπράβο σε όσες τα καταφερετε χωρις επισκληρίδιο!!!!

Σημερα πάντως απο τις χειρότερες μερες μου εχω πολύ αναγουλα. ναυτια και δυστυχως συνεχίζω να εχω καφέ-ροζ- εως και λιγο κόκκινο αιματάκι!!!!

Υπομονή!!!!

Όσο για τις κινησεις του μωρού μετα την 18η-19η νιωθεις τα πρωτα ¨"φτερουγισματα"!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...