Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

σε βοηθαει?ποσο παιρνεις?

ναι με βοηθάει πολύ. Μετά από 1-2 λεπτά ρίχνω ένα μικρό ρεψιματάκι (ουπς, σορρυ!) και σταματάει το κάψιμο.

Τις περισσότερες μέρες παίρνω ένα κουταλάκι πριν κοιμηθώ για να μην είναι χάλια το στομάχι μου τη νύχτα.

Αλλά έχω και το μπουκάλι μαζί μου στην τσάντα μου και αν είναι ανυπόφορη η κατάσταση παίρνω και τότε μια γουλιά. Ανάλογα με τις ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε?Ρε παιδιά η Λιάνα που είναι?Έχει καιρό να γράψει.Και εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και των 2 αυχενικών (Ιπποκράτειο & ιδιώτη) και όλα μια χαρά μου είπαν,αλλά το φύλλο σε καμία δε φάνηκε...δεν μου το είπαν...γιατί?πότε φαίνεται το φύλλο?και εμένα κορίτσια με έχει τσακίσει η μέση μου αλλά σήμερα ήταν ανυπόφορος ο πόνος δεν μπορούσα να περπατήσω και μου έδωσε μαγνήσιο η γιατρός και μου έκοψε το ασβέστιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε?Ρε παιδιά η Λιάνα που είναι?Έχει καιρό να γράψει.Και εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και των 2 αυχενικών (Ιπποκράτειο & ιδιώτη) και όλα μια χαρά μου είπαν,αλλά το φύλλο σε καμία δε φάνηκε...δεν μου το είπαν...γιατί?πότε φαίνεται το φύλλο?και εμένα κορίτσια με έχει τσακίσει η μέση μου αλλά σήμερα ήταν ανυπόφορος ο πόνος δεν μπορούσα να περπατήσω και μου έδωσε μαγνήσιο η γιατρός και μου έκοψε το ασβέστιο...

Όντως η Λιάνα είναι εξαφανισμενη........

Καλά το φύλο δεν φαινεται πάντα στην αυχενική. εσυ οταν ρωτησες τι σου είπε??? ποια εβδομάδα είσαι??? πολύ πιθανόν να το δει ο γιατρός στην επομενη επισκεψή σου.

Εγω ακόμα κορίτσια δεν εχω ξεκινησει τίποτα εκτος απο φιλισιν... και στην προηγούμενη μου εγκυμοσυνη μόνο σίδηρο για 3 μηνες.

πηρα τις εξετασεις μου είναι μια χαρα εκτος απο σιδηρο είναι χαμηλό.

Την Πέμπτη εχω ραντεβου μάλλον θα μου δωσει σιδηρο.

Θα συζητησω και για την αυχενική γιατί είμαι 36 και πολυ πιθανόν να μου πει για αμνιοπαρακεντηση (αχ παναγιτσα μου μακαρι να την αποφυγω...) ειχα κάνει στην πρωτη εγκυμοσύνη δεν είναι τίποτα ουτε ποναει ουτε τιποτα απλά δεν θελω......... αλλαααα

οτι πει ο γιατρος... τι να κάνω...

Απο κιλάκια πως πάτε????

Εγώ ουτε γραμμαριο προς το παρων είμαι 58-59 κιλά και θελω το πολύ 7-8 κιλά να βαλω...

θα παω σε διαιτολογο να μου δωσει διατροφή ετσι έκανα και στην προηγουμενη μόνο που έβαλα 13 κιλά!!!!!

Τωρα θα προσεξω πολύ... δεν θελω να ξεφυγω....


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως η Λιάνα είναι εξαφανισμενη........

Καλά το φύλο δεν φαινεται πάντα στην αυχενική. εσυ οταν ρωτησες τι σου είπε??? ποια εβδομάδα είσαι??? πολύ πιθανόν να το δει ο γιατρός στην επομενη επισκεψή σου.

Εγω ακόμα κορίτσια δεν εχω ξεκινησει τίποτα εκτος απο φιλισιν... και στην προηγούμενη μου εγκυμοσυνη μόνο σίδηρο για 3 μηνες.

πηρα τις εξετασεις μου είναι μια χαρα εκτος απο σιδηρο είναι χαμηλό.

Την Πέμπτη εχω ραντεβου μάλλον θα μου δωσει σιδηρο.

Θα συζητησω και για την αυχενική γιατί είμαι 36 και πολυ πιθανόν να μου πει για αμνιοπαρακεντηση (αχ παναγιτσα μου μακαρι να την αποφυγω...) ειχα κάνει στην πρωτη εγκυμοσύνη δεν είναι τίποτα ουτε ποναει ουτε τιποτα απλά δεν θελω......... αλλαααα

οτι πει ο γιατρος... τι να κάνω...

Απο κιλάκια πως πάτε????

Εγώ ουτε γραμμαριο προς το παρων είμαι 58-59 κιλά και θελω το πολύ 7-8 κιλά να βαλω...

θα παω σε διαιτολογο να μου δωσει διατροφή ετσι έκανα και στην προηγουμενη μόνο που έβαλα 13 κιλά!!!!!

Τωρα θα προσεξω πολύ... δεν θελω να ξεφυγω....

Όταν τον ρώτησα για το φύλλο μου είπε ότι δε φαίνεται...αύριο μπαίνω στην 14η εβδομάδα...τέλος του μήνα που θα πάω γιατρό μάλλον θα φαίνεται ε????????όσο για τα κιλά έχω πάρει ήδη 4...θα γίνω σαν ελέφαντας αν συνεχίσω έτσι αλλά όταν έχω αναγούλες νομίζω ότι μόνο το φαί θα με σώσει και τρώω λαίμαργα και πολλή....:(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τα επιδόματα του ΙΚΑ τι γίνεται? ξέρει καμία?εγώ είμαι σε ταμείο ανεργίας αλλά νομίζω ότι τα δικαιούμαι κανονικά όλα...πρέπει να ρωτήσω στον ΟΑΕΔ ή στο ΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!Τι κάνετε? Εγώ θα καταρεύσω πάνω από τις σημειώσεις μου φαίνεται:(Ksotiko μου συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Το φύλο θα φανεί όπου να ναι αρκεί να σας κάνει τη χάρη το μωράκι να είναι σε σωστή θέση να το δει ο υπέρηχος. Τα κορίτσια που έχουν αναγούλες.. μόνο υπομονή! Σας εύχομαι γρήγορα να περάσουν! Αχ αυτή τη βδομάδα θα κάνω αυχενική!!!!! Επιτέλους!!! Κορίτσια τη Λιάνα την βλέπω στο φεις που κ που κ έτσι επιβεβαιώνομαι οτι είναι καλά (ακούς Λιάνα μας λείπεις μπες να μας πεις τα νέα σου!!!)


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τα επιδόματα του ΙΚΑ τι γίνεται? ξέρει καμία?εγώ είμαι σε ταμείο ανεργίας αλλά νομίζω ότι τα δικαιούμαι κανονικά όλα...πρέπει να ρωτήσω στον ΟΑΕΔ ή στο ΙΚΑ?

ναι τα δικαιουσαι!!! στο ικα θα πας και θα σε ενημερωσουν!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Τι κάνετε συνεγκυούλες? Εγώ ευτυχώς είμαι πλέον καλά! Το βράδυ δίνω και κορίτσια όλη νυχτα λεβλεπα στον ύπνο μου ln.. Πφφφ να τελειώσει η εξεταστική να χαρώ την εγκυμοσύνη μου εφτασα σχεδόν 14η εβδομάδα και ούτε που το χω καταλάβει.. Ποιες πάμε αυτή τη βδομάδα για αυχενική??? Σας φιλώ, θα ξαναμπώ το βραδυ να μάθω νέα σας!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα με θελετε στην παρεα σας?? Εχω ΠΗΤ 3 Σεπ αλλα ο υπερηχος βγαζει ΠΗΤ 31 Αυγ!!! Εχθες πηγα ειδα το μωρακι και ελεγε πως ειμαι 11 εβδ. και 3 ημερων ειδαμε χερακια και ποδαρακια να κουνιουνται και τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!

Σας διαβαζα αλλα δεν εγγραφα γιατι στο παρελθον ειχα 2 παλλιδρομες και ημουν τρομοκρατημενη!!!!

Μου ειπε ο γιατρος να κλεισω αυχενικη στην Θεσ/νικη στην Ψαρα η στην Κολιτση στο Γενεσης και δεν ξερω πια να διαλεξω:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Τι κάνετε συνεγκυούλες? Εγώ ευτυχώς είμαι πλέον καλά! Το βράδυ δίνω και κορίτσια όλη νυχτα λεβλεπα στον ύπνο μου ln.. Πφφφ να τελειώσει η εξεταστική να χαρώ την εγκυμοσύνη μου εφτασα σχεδόν 14η εβδομάδα και ούτε που το χω καταλάβει.. Ποιες πάμε αυτή τη βδομάδα για αυχενική??? Σας φιλώ, θα ξαναμπώ το βραδυ να μάθω νέα σας!!!

Καλημερα καλη επιτυχια κοπελα μου!εχεις πολλα μαθηματα ακομα?αντε τυχερη θα το δεις το μπεμπε,νομιζω εσυ κ η Λιαννα θα κενετε αυτην την εβδομαδα εγω τελευταια κ καταιδρωμενη


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα με θελετε στην παρεα σας?? Εχω ΠΗΤ 3 Σεπ αλλα ο υπερηχος βγαζει ΠΗΤ 31 Αυγ!!! Εχθες πηγα ειδα το μωρακι και ελεγε πως ειμαι 11 εβδ. και 3 ημερων ειδαμε χερακια και ποδαρακια να κουνιουνται και τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!

Σας διαβαζα αλλα δεν εγγραφα γιατι στο παρελθον ειχα 2 παλλιδρομες και ημουν τρομοκρατημενη!!!!

Μου ειπε ο γιατρος να κλεισω αυχενικη στην Θεσ/νικη στην Ψαρα η στην Κολιτση στο Γενεσης και δεν ξερω πια να διαλεξω:):)

Καλωσορισες στην παρεα μας!!!!!!!!!με το καλο το μωρακι σου,πες μας για σενα,το πρωτο σου ειναι?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πηρα χτες το gaviscon αλλα δεν με βοηθησε καθολου παλι 5.30 ξυπνησα κ μετα απο καμια ωρα εκανα παλι εμετο,θα κανω υπομονη να περασουν τα συμπτωματα απο μονα τους για να χαρω την εγκυμοσυνη μου.εσας σε ποια εβδομαδα σταματησαν τα συμπτωματα τα εντονα?


pXU3p2.png?EiDCGUBk

empty.gifIA2Ep2.png?qFHIC4kY

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, εμένα σταμάτησαν οι πολλές οι αναγούλες στην 14η εβδομάδα αλλά ακόμα και τώρα δεν μπορώ να πω πως δεν έχω καθόλου απλά περιορίζονται στις πρωινές ώρες και δεν είναι τόσο έντονες. Βέβαια κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...εύχομαι να απαλλαχτείς σύντομα και εσύ και οι υπόλοιπες που ταλαιπωρούνται.


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

magda, καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου!!! Εγώ την β' επιπέδου την έκανα στην Ψαρρά και σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Αν μπορέσεις μονάχα προσπάθησε να σε εξετάσει η ίδια η Ψαρρά.


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν τον ρώτησα για το φύλλο μου είπε ότι δε φαίνεται...αύριο μπαίνω στην 14η εβδομάδα...τέλος του μήνα που θα πάω γιατρό μάλλον θα φαίνεται ε????????

ksotiko, συνήθως στην αυχενική είναι νωρίς για να δεις το φύλο εκτός και αν έχει πολύ καλή θέση το μωρό...


FQzVp3.png

92nJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...