Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Αυγούστου 2013


liana87

Recommended Posts

Καλημερα σας! Εμενα οι καθημερινες αναγουλες και οι εντονοι πονοι μου σταματησαν πριν 1 εβδομαδα (οταν εκλεινα την 13η εβδ.) Ειμαι καπως καλυτερα, αλλα εκει που λεω ''επιτελους ειμαι καλα'' τσουπ... τρεχω στην τουαλετα. Και σημερα δεν ξυπνησα καλα. Τωρα ειμαι στη δουλεια και νιωθω οτι θα πεσω κατω. Θα μου περασει ελπιζω οπως και τις προηγουμενες φορες που με εχει πιασει αυτη η ζαλη. Το Σαβ/κο εκανα εφοδο στην ντουλαπα της μαμας μου!!! χαχαχα!! Βρηκα ωραιοτατες ψιλο φαρδιες μπλουζες....μου κρυβουν την κοιλια και δεν με παχαινουν καθολου! Δεν θελω ακομα να το μαθει ολος ο κοσμος, αν και ειναι τετοια η χαρα μου που θα ηθελα να βγω με την ντουντουκα να το φωναξω!!!!

Καλη μερα να εχετε ολες σας!!!!


eNortjKzUjIyNLWwMFOyBlwwFaIC2w,,91.png

eNortjKzUjIyMjI1MVGyBlwwFXIC0A,,79.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

Εμένα οι αναγούλες μου σταμάτησαν στη 12η εβδομάδα αλλά και πιο πριν δεν είχα κανενα ιδιαίτερο πρόβλημα... δεν έκανα εμετό ούτε μια φορά όσο είμαι έγκυος (τυχερή είμαι). Ioannaki28 υπομονή... τί να πω... εύχομαι να περάσει σύντομα!!!

Από κιλά είμαι στα +6, τα 4 πρέπει να τα έβαλα στην εξωσωματική. Γι΄αυτό σας λέω, δεν είμαι καλό μέτρο σύγκρισης εγώ :P Δεν είναι η καλύτερή μου φυσικά, γιατί εννοείται ότι εδώ και καιρό δε μου χωράνε τα ρούχα μου και έχω πάρει παντελόνι εγκυμοσύνης.... πάντως έχω βαρύνει και δυσκολεύομαι να κουνήσω τον ποπο μου, είναι αλήθεια!

Εγώ νομίζω ότι έπαθα ένα black out τις τελευταίες μέρες από το πολύ άγχος και όλο το ΣΚ και χτες έκλαιγα και έλεγα ότι παρατάω το διδακτορικό.... η αλήθεια είναι ότι και ο καθηγητής μου δεν με βοηθάει καθόλου τώρα που είμαι έγκυος, και έχω κι από μόνη μου γίνει πολύ συναισθηματική και ευερέθιστη και αγχωτική και γενικά... σκ@τ@! έχω να κοιμηθώ κανονικά από την Παρασκευή γιατί όλο ονειρευομαι διάφορα για το διδακτορικό. Ευτυχώς ο άντρας μου με υποστηρίζει πολύ γιατί αλλιώς θα είχα καταρρεύσει.

Μαρακι καλό κουράγιο με το διάβασμα. Σε καταλαβαίνω. Καλή επιτυχία!

Γειά σου Μάγδα, εύχομαι μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :P:p

Για αυτούς τους γιατρούς που ανέφερες δυστυχως δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!! σας διαβάζω πολύ καιρό, είμαι μανούλα Οκτωβρίου 2010 αλλά θα ήμουν κανονικά Δεκεμβρίου 2010. Αλλά επέμενε η κόρη μου να βγει νωρίτερα.... τεσπά όλα καλά.

απλά ήθελα να πω στα κορίτσια με τις αναγούλες να δοκιμάσουν τσίχλες ή καραμέλες με γεύση λεμόνι. εγώ μέχρι τον 4ο μήνα είχα αναγούλες, εμετούς και άλλα πολλά. μου το είπαν βέβαια αργά αλλά επειδή οι αναγούλες δεν μου έφυγαν ποτέ τελείως, βοήθησαν πάρα πολύ.

με το καλό όλες, υπομονή και κουράγιο.... ένα θαύμα έρχετε και θα τα ξεχάσετε όλα!!!!!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα ξέχασα να σας πω! Νομίζω ότι χτες το βράδυ ένιωσα το ένα μωράκι!

Ξύπνησα στις 5 το πρωί γιατί πεινούσα πάλι, και όταν γύρισα στο κρεββάτι και ξάπλωσα στο πλάι ένιωσα στο σημείο που είναι το πάνω το μωρό (έχω ένα πάνω και ένα κάτω) ένα μικρό... σα γουργουρητό να το πω; κράτησε μόνο ένα δευτερόλεπτο, αλλά είμαι σίγουρη ότι ηταν αυτό!!! Ενθουσιάστηκα και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσακια και με το καλο τα μπεμπακια σας

ειχα εμφανιστει στην αρχη οταν το ειχα πρωτομαθει και μετα εξαφανιστηκα γιατι η αληθεια ειναι οτι μου πηρε καποιο καιρο να το χωνεψω..........

Ειναι βλεπετε μια εγκυμοσυνη που προεκυψε αναπαντεχα και επ[ειδη εχουμε ηδη 2 παιδια μας γεμισε φοβο και ανασφαλεια...........πως θα τα φερω βολτα με 3 παιδια σωματικα ψυχολογικα οικονομικα κ.ο.κ

Anyway αποφασισαμε πως παιδακι μας ειναι και αυτο και ευχομαι ολα να πανε καλα.....

Αυχενικη καναμε την προηγουμενη εβδομαδα, ολα καλα, αλλα φυλο δεν καταφεραμε να δουμε παρολο που ο γιατρος το προσπαθουσε κανενα μισαωρο!Γερο να ειναι και οτι να ναι!Η αληθεια βεβαια ειναι οτι θα ηθελα ενα κοριτσακι εφοσον εχω ηδη 2 αγορακια αλλα θα δειξει.....

Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας και να κρατησουμε τον Αυγουστο στην αγκαλαια μας γερα μωρακια.........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου καλώς όρισες και με το καλό το μωράκι σου. Οι αναγούλες σταμάτησαν αλλά η πικρίλα δεν φεύγει με τίποτα. Με τον πονοκέφαλο δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Έχω και εγώ την εντύπωση ότι το ένιωσα το μωράκι αλλά περιμένω να μου το επιβεβαιώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα!!

Με χασατε παλι ε?Δεν το κανω επιτηδες κοριτσια!

Αρρωστησε ο μικρος μου και τρεχουμε με αντιβιωσεις και απιστευτη γκρινια!

Εχει αλλαξει πολυ σαν παιδακι!!Εχει γινει πολυ πιο δυσκολος και με θελει και συνεχως διπλα του!Τα χω παιξει!!

Ξοτικο απο λαρισα κι εσυ?Παντρευτηκες θεσσαλονικη και εφυγες?

Αμα ξαναρθεις να τα πουμε κι απο κοντα!

Μαρακι εγω εχω αυχενικη τη δευτερα!Θυμαμαι και καποια αλλη εχει δευτερα!Μηπως εισαι εσυ?

Συγχαρητηρια για τα μαθηματα και καλη συνεχεια στα επομενα!

Κιλα εγω δεν ξερω ποσο ειμαι συν(η ζυγαρια μου τα χει παιξει) αλλα η κοιλιτσα εκανε κανονικοτατη στρογυλαδα!

Και στον Αντωνη μου εδειξα αμεσως!!

Συγχαρητηρια σε ολα τα κοριτσια για τις αυχενικες σας!

Οσο για αναγουλες, νιωθω πολυ τυχερη που δεν εχω καθολου! Πολυ σπανια και στην αρχη λιγο!Τα επιδοματα ισχυουν ολα, απλα το βοηθημα τοκετου δεν δινεται στο χερι αν πας σε συμβεβλημενη κλινικη με εοπυυ! Εγω αν αω καισαρικη θα κανω επισκληριδιο, αλλα α παω για φτ δεν ξερω αν θα μου κανει ο γιατρος γιατι μπορει να θελει να βλεπει ακριβως τους πονους μου λογο προηγηθησας κτ


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μάγδα μου καλώς όρισες και με το καλό το μωράκι σου. Οι αναγούλες σταμάτησαν αλλά η πικρίλα δεν φεύγει με τίποτα. Με τον πονοκέφαλο δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Έχω και εγώ την εντύπωση ότι το ένιωσα το μωράκι αλλά περιμένω να μου το επιβεβαιώσει!!!

Γωγώ κι εγώ έχω πονοκέφαλο συνέχεια την τελευταία εβδομάδα... δεν είναι πολύ έντονος αλλά είναι συνεχόμενος. Τις περισσότερες ώρες δεν το σκέφτομαι αλλά καμιά φορά μου έρχεται να τσιρίξω... έχω πάρει και 2 φορές panadol αλλά μόλις περάσει η επήρεια ξαναγυρνά! εσένα πως είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γωγώ κι εγώ έχω πονοκέφαλο συνέχεια την τελευταία εβδομάδα... δεν είναι πολύ έντονος αλλά είναι συνεχόμενος. Τις περισσότερες ώρες δεν το σκέφτομαι αλλά καμιά φορά μου έρχεται να τσιρίξω... έχω πάρει και 2 φορές panadol αλλά μόλις περάσει η επήρεια ξαναγυρνά! εσένα πως είναι;

Συνεχόμενος και έντονος όπως πριν την περίοδο. Δεν έχω πάρει τίποτα αλλά ώρες ώρες θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Πως πάνε τα κέφια? Εγω κομ σι κομ σα, δεν τα πήγα καλά χθες και στενοχωρήθηκα. Ήταν και μάθημα που είχα ασχοληθεί. (φανταστείτε και να μην είχα) Τελοσπάντων προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί έχω δρόμο ακομα!! Σήμερα θα πάρω τηλ και τον γιατρο να κλείσουμε ραντεβού! Ανυπομονώ!!! Μαγδα καλώς μας ήρθες! Βρε κορίτσια η μέση μου με έχει τσακίσει δε βολεύομαι καθόλου, ούτε στην καρέκλα ούτε στο κρεβάτι, ούτε στον καναπέ, μόνο ορθια κάπως κ από κιλά είμαι τα ίδια γιατί τώρα έχασα που ήμουν άρρωστη αυτά τα γραμμάρια που χα πάρει..


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα με θελετε στην παρεα σας?? Εχω ΠΗΤ 3 Σεπ αλλα ο υπερηχος βγαζει ΠΗΤ 31 Αυγ!!! Εχθες πηγα ειδα το μωρακι και ελεγε πως ειμαι 11 εβδ. και 3 ημερων ειδαμε χερακια και ποδαρακια να κουνιουνται και τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!

Σας διαβαζα αλλα δεν εγγραφα γιατι στο παρελθον ειχα 2 παλλιδρομες και ημουν τρομοκρατημενη!!!!

Μου ειπε ο γιατρος να κλεισω αυχενικη στην Θεσ/νικη στην Ψαρα η στην Κολιτση στο Γενεσης και δεν ξερω πια να διαλεξω:):)

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσακι!

Link to comment
Share on other sites

αααα ξέχασα να σας πω! Νομίζω ότι χτες το βράδυ ένιωσα το ένα μωράκι!

Ξύπνησα στις 5 το πρωί γιατί πεινούσα πάλι, και όταν γύρισα στο κρεββάτι και ξάπλωσα στο πλάι ένιωσα στο σημείο που είναι το πάνω το μωρό (έχω ένα πάνω και ένα κάτω) ένα μικρό... σα γουργουρητό να το πω; κράτησε μόνο ένα δευτερόλεπτο, αλλά είμαι σίγουρη ότι ηταν αυτό!!! Ενθουσιάστηκα και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ!

bravo Floreta μου.... το περιμένω πως και πως!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...