Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

2o τρίμηνο και άγχος


Nefelh1

Recommended Posts

χαπακι οντως ειναι νωρις ακομη μανα μου...φαντασου ουτε κ εγω εχω ξεκα8αρο πλανο γεννας...καταρχην παμε για φυσιολογικο και βλεποντασ και κανοντας... μην αγχωνεστε..ολα παιρνουν τον δρομο τους

οχι δεν αγχωνομαι...ειναι με το μονο θεμα που δεν αγχωνομαι...αυτη τη φορα ομως που θα παω θα του αναφερω για τη μυωπια να δω τι θα μου πει...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mara-76

    1673

  • _mpoumpou_

    1185

  • rosebaby

    1055

  • Nefelh1

    742

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαπακι σου συστηνω να κανεις μια βυθοσκοπηση στον οφθαλμιατρο σου.. δεν παιζει ρολο το ποση μυωπια εχουμε αλλα το ποσες και που αλοιωσεις εχουμε λογω της μυωπιας... πχ κοριτσια με 7 βαθμους εχουν γενησει μια χαρα αφου δεν ειχαν πολλες αλοιώσεις... αλλα κοριτσια με 2 βαθμους εκαναν καισαρικη λογω πολλων αλλοιωσεων στο εσωτερικο του ματιου

γνωμη μου πάντα... να κανεις μια βυθοσκοπηση για να εισαι σιγουρη


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω κανω ενεσουλες,αλλα ο γιατρος δεν μου εχει αναφερει για προκληση ή κατι τετοιο...η αληθεια ειναι βεβαια οτι δεν εχουμε μιλησει και ιδιαιτερα γαι το θεμα της γεννας...μου ειπε οτι μετα που θα μπω στον 7ο θα αρχισουμε να τα συζηταμε αυτα

Και εγω μην φανταστεις απο αυτα που ειχα διαβασει γνωριζα πως οταν κανεις ενεσουλες καιθελεις και επισκληριδιο πας με προκληση,αλλα και εγω τωρα μιλησα με την γιατρο μου για ημερα και τετοια θα σου πει και εσενα αργοτερα!


line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

VqBap3.png

Link to comment
Share on other sites

kalhmeraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

μπου2 ετοιμασε μαλλι... γενναςσ καλο μου.. το πολυ μεχρι την κυριακη εχεις γεννησει....

γκελακο... ολα καλα 8α πανε.. ειναι ετοιμο το μωρο να κανει 8εαματικη εισοδο..εφαγε οσο εφαγε τωρα 8ελει να δει τη φατσα σου και να γελασει :P

με το καλο και οι δυο σας!

Mara μουυυυυυυυυυυυ, ετοιμασα μαλλλλλλλί, πηγα κομμωτηριο - πατησα μια αφρο ανεμελη μπουκλα διοτι το ισιο καρφι θα χαλαγε στο δευτερολεπτο, ετοιμασα σχεδον ολη τη βαλιτσα και τωρα απλα αναμενωωωωω....

Τελικα μαλλον θα κανουμε συναντησεις την Παρασκευη το βλεπωωωωωω:D:D


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

χαπακι σου συστηνω να κανεις μια βυθοσκοπηση στον οφθαλμιατρο σου.. δεν παιζει ρολο το ποση μυωπια εχουμε αλλα το ποσες και που αλοιωσεις εχουμε λογω της μυωπιας... πχ κοριτσια με 7 βαθμους εχουν γενησει μια χαρα αφου δεν ειχαν πολλες αλοιώσεις... αλλα κοριτσια με 2 βαθμους εκαναν καισαρικη λογω πολλων αλλοιωσεων στο εσωτερικο του ματιου

γνωμη μου πάντα... να κανεις μια βυθοσκοπηση για να εισαι σιγουρη

λες ,και εχω να παω και στο ομθαλμιατρο καμποσο καιρο,μην σου πω και χρονια...θα κανονισω ομως...αχ και τα βαριεμαι ολα αυτα...δεν μπορω και τι ακριβως ειναι η βυθοσκοπηση(πως γινεται???)


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γ@@ω τις τρανσαμινασες μου μεσα μπουμπου...ετσι ηταν κι εμενα...κανε ελεγχο μεχρι τελικης πτωσης..

Το καλο ειναι οτι το σε οποιαδηποτε φαση το παιδι θα βγει πολυ καλα..να προσεχεις!!!!!!

Ειμαι στο ξεψαχνισμα κοριτσαρα μου...πιο πολύ για τη μαμα ειναι θεμα αυτο το μωρακι δεν εχει φοβο αλλα ο ντοκ με εχει σε επιφυλακη!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατι εχω νευριασει...οι λεχωνες συνηθως εχουν μελαγχολια εεε???Εγω ειμαι μεσα στα νευρααα ομως,μιλαω και αποτομα στον αντρα μου χωρις να φταιει ο καψερος!!!!Κι ολα αυτα απο την κωλοκατασταση!!!!!!!!!!

ελεος..βλεπω να συμβαινουν παρομοια και στην μπουμπου και νευριαζω ακομη πιο πολυ

Και σου εχω κι ακομη καλυτερο:

ολοι το μακρυ και το κοντο τους...κατηγορουνε την μανα μου,τον αντρα μου και τον γιατρο οτι με βλεπανε και δεν το καταλαβανε...πως ρεεεεεεεεεε??????τι ειναι μεντιουμ????

αει σι@@@@ρ!!!!!

Δεν πανε καλα κοριτσακι μου, κλεισε ματια και αυτια και θωρακισε τον εαυτο σου λεμε!!!!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites

λες ,και εχω να παω και στο ομθαλμιατρο καμποσο καιρο,μην σου πω και χρονια...θα κανονισω ομως...αχ και τα βαριεμαι ολα αυτα...δεν μπορω και τι ακριβως ειναι η βυθοσκοπηση(πως γινεται???)

σου βαζει ενα κολυριο για να ανοιξει η κορη του μαιτου..περιμενεις κανα 15λεπτο και μετα σου χωνει εναν φακο στο ματι και σε κοιταει.. ειναι λιγο αηδια...ενοχλητικο...αλλα τεσπα.. μην πασ μονη σου γιατι μετα παιζει να παραντουρασ λιγο οποτε 8α 8ελεις βοηθεια σε σκαλια, δρομο κλπ κλπ


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μην φανταστεις απο αυτα που ειχα διαβασει γνωριζα πως οταν κανεις ενεσουλες καιθελεις και επισκληριδιο πας με προκληση,αλλα και εγω τωρα μιλησα με την γιατρο μου για ημερα και τετοια θα σου πει και εσενα αργοτερα!

για την επισκληριδιο δεν με νοιαζει ιδιαιτερα,κατα 90% μαλλον δεν θα κανω...ετσι σκεφτομαι τουλαχιστον μεχρι τωρα...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Μπουμπούκα μου αντε ήρθε η ώρα.... Τι καλά που έχεις χρόνο και ν ετοιμαστείς... όλα σουπερ θα είναι!

Γεια σου κοριτσακι!:D:D

Η αληθεια ειναι οτι εχω χρονο πραγματι, αν και πονακια παιζουν αλλα δεν μου φαινονται ρυθμικα οποτε ειμαι ακομη στο χαλαρο μου!!!


497fbd72be.pngtz4jmk1lehww4bsy.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mara μουυυυυυυυυυυυ, ετοιμασα μαλλλλλλλί, πηγα κομμωτηριο - πατησα μια αφρο ανεμελη μπουκλα διοτι το ισιο καρφι θα χαλαγε στο δευτερολεπτο, ετοιμασα σχεδον ολη τη βαλιτσα και τωρα απλα αναμενωωωωω....

Τελικα μαλλον θα κανουμε συναντησεις την Παρασκευη το βλεπωωωωωω:D:D

χοχοχοχοοχ απο τισ 9 το πρωι 8α ειμαι εκει! στειλε σμσ για να ξερω..8α σε δω στο καφε... η στο δωματιο μαζι με το μπεμπε? κακακακακακακακκακακακακακακακκακακακακα


dZJip3.png

Link to comment
Share on other sites

σου βαζει ενα κολυριο για να ανοιξει η κορη του μαιτου..περιμενεις κανα 15λεπτο και μετα σου χωνει εναν φακο στο ματι και σε κοιταει.. ειναι λιγο αηδια...ενοχλητικο...αλλα τεσπα.. μην πασ μονη σου γιατι μετα παιζει να παραντουρασ λιγο οποτε 8α 8ελεις βοηθεια σε σκαλια, δρομο κλπ κλπ

αχ δεν μ'αρεσει η διαδικασια...


76IGp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

α κι εγω 23 ιουλιου γεννησα περσυ, αλλα εσυ βρε χαπακι οντως θα φας ολο το καλοκαιρι. Κι εγω δεν ηξερα οτι λογω αντιπηκτικων παιζει να πας και με προκληση. Τι να πεις, ο καθε γιατρος εχει τις δικες του θεωριες

και μενα το ραντεβου του 7ου μηνα, ηταν το καλυτερο, μου μιλησε για τη γεννα, για τις συσπασεις, για τη μαια για πολλα πραγματα. Εμενα εμαθε οτι εχω μυωπια οταν πηγα να γεννησω γιατι φοραγα τα γυαλια μου και με κοιταει εντρομος και μου λεει, ποση μυωπια εχεις? Οταν του ειπα 3, ηρεμησε. Παντως η αληθεια ειναι οτι τον πρωτο καιρο τα ματια μου ηταν λιγο σαν κουρασμενα (μαλλον απο την πιεση και το σφιξιμο)


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...