Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

...εντομεταξυ θελουμε με τον ντεξτερ να παρουμε μια κολοκυθα απο τον κηπο της μαμας μου να φτιαξουμε αυτες τις φατσες που φωτιζουν (χαζα παιδια ,χαρα γεματα) χα χα χα χα αλλα η μαμα μου δεν μας δινει:cry::cry: σιγα λεει μην χαραμισει τις κολοκυθες της για να παιξουμε:cry::cry::cry:

Καλά για κάντε της το εγγονάκι να σου πω εγώ πώς θα μοιράζει τσι κολοκύθιες δεξιά κι αριστερά (για να χαίρεται το παιδί ντε !!!);););)

ακομη δεν διαβασα τα νεα σας

εγω σημερα μαγειρευω πρωτη φορα κατι που το βρηκα στο τσελεμεντε και ειπα να το δοκιμασω

μοσχαρι (νουα) με ζαμπον και τυρι

.....

για να δουμε τι θα βγει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Για να μας πείς πώς θα μοιάζει το μασχαράκι... ωραίο ακούγεται αλλά από αρκετά έως πολύ μπελαλίδικο !!!! Θέλει ελεύθερο χρόνο !!!

Και αυτά τα νουά βρε παιδί μου, όσες φορές τα έχω προσπαθήσει θέλουν πολλές ώρες ψήσιμο και είναι στεγνά όση σάλτσα και να έχουν !

Βέβαια, η δική σου εκδοχή έχει και φούρνο στο κατόπι !!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ !:rolleyes:

ΕΝΤΙΤ : Μόλις μίλησα με την Αγγελικούλα2 μας !!! Είναι καλά . Μου είπε σας στέλνει φιλάκια ΑΛΛΑ (μας το είχε πει και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΥΥΥΥ) είναι σπίτι με άδεια όοοοοοοοολη την εβδομάδα λόγω προασαρμογής του μικρού στον σταθμό !!!! ΝΑ βρε ! Αυτή είναι μάνα - υπόδειγμα και εργοδότες-υποδειγματικοί επίσης !!!! ΕΥΓΕ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ααα τώρα κατάλαβα!!!! τέλειο!!!! για την ακρίβεια θα κάνω μία προσπάθεια στα υπάρχοντα, να δω πως θα μου βγει!! θα βάλω καμιά μερέντα η μαρμελαδίτσα, θα το τρελάνω το μικράκι, φοβερή ιδέα!

!

με μερεντα και ινδικη καρυδα !μιλαμε να γλυφεις τα δαχτυλα σου!!!!

ααααχ κι εγώ τα τρία :rolleyes: (πλυντήρια)... έχω να σιδερώσω !!! Σήμερα ΠΡΕΠΕΙ δεν παίρνει άλλη αναβολή και Άννια μου γλυκειά ξέρεις πόοοσο σε συμπαθώ, πόσοοοοο σε αγαπάω αλλά, προς Θεού, μην ξαναμιλήσεις για χειμωνιάτικα-καλοκαιρινά.... :cool::cool::cool::cool::cool: με σφάζεις !!!

:evil::evil::evil: 2 φορές τον χρόνο αρρωσταίνω λέμε...

!

τρελενομαι αυτες τις 2 φορες το χρονο!!! ειναι η καλυτερη μου :D:D:D:D

η

Ντιντι μου,

Εύχομαι ειλικρινά στην βάπτιση του μωρού σου να έχεις και το σθένος, και την όρεξη και τον χρόνο εν τέλει να φτιάξεις μόνη σου τα κάπκεηκς ! ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ ?????????

οχι μονο τα γλυκακια θελω να φτιαξω, ηδη εχω σκεφτει και το προσκλητηριο πως θα το κανω, μονο τα δωρακια που δινουν ακομη το επεξεργαζομαι... κατι εχω σκεφτει αλλα πρεπει και να τα βρω αυτα που σκεφτηκα....

τη λιστα με τους καλεσμενους μονο δεν εχω σκεφτει ακομη :D

Κάντυ μου μου αρεσει η συνταγή μακαρονοσαλάτας.Την αποθήκευσα ήδη

Κάτι για μια λεμονόκρεμα διάβασα και μου τρεχουν τα σάλια...Καλλιοπάκι!!!!!

Η λεμονόκρεμα κάνει και για λέμον πάη;Λιποθυμώ...

;

θελω κι εγω συνταγη με λεμον παϊ με την μαρεγκα απο πανω!!!!

επισης ξεχσα χθες να προσθεσω οτι την μακαρονοσαλατα τη φτιαχνω με τονο και σος γιαουρτιου -μαγιονεζας

Τζα σας έλειψα μόλις έκανα μπάνιο την μικρη και τώρα θηλαζει,έφτιαξα και λίγο τραχανα να φάω μιάμ μιάμ...εγω κορίτσια αυτά τα κεκακια μου φαίνονται πολυ δύσκολα..ντιντι στη βάφτιση του γιου μου είχα φτιάξει Μονή μου το γλυκό συγκεκριμένα γλυκο κουταλιού καροτο απο τότε όταν βλέπω καροτα μου σηκωνετε η τρίχα..είχα φτιάξει 20κιλα γλυκο

τι γλυκο:D:D:D:D για το θηλασμο μιλαω:D:D:Dανηπομονω να θηλασω κι εγω και να εχω γαλα(το σημαντικοτερο!) αννια μου μετα απο ποσες μερες κατεβασες γαλα?

οσο για το αλλο γλυκο δεν εχω τολμισει ποτε να φτιαξω γλυκο του κουταλιου , μου φαινεται δυσκολο, ασε που το καροτο μαρεσει να το τρωω οπως ειναι οχι σε γλυκο(ουτε το καροτκεικ τρωω):rolleyes::rolleyes:

αλλα αν ειχες γλυκο συκο θα σου ζητουσα και δευτερο βαζακι:D:D

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγαμε στην παιδίατρο, μας βρήκε 10,100kg και 77cm. Πολύ χάρηκα με την ανάπτυξη του. Πήρε 700γραμμάρια, αλλά και 3 πόντους. Δεν είχαμε εμβόλιο σήμερα.

Γυρίσαμε έφαγε λίγη μπανάνα και αμέσως έπεσε για ύπνο.

Όσο κοιμόταν, σιδέρωσα μερικά ρουχαλάκια ακόμη και μετά έφαγα κι εγώ. Τελικά, ο τραχανάς μια χαρά ήταν (είχες δίκιο fefi).

Γύρισε ο άντρας μου, έφαγε και μετά ξύπνησε και ο μικρός, του έδωσα το μεσημεριανό του (αρχίσαμε να τρώμε λιωμένα και όχι αλεσμένα), ετοιμάστηκα και έφυγα για μάθημα. Μόλις γύρισα ξαναφύγαμε για σουπερ μάρκετ, γυρίσαμε στις 21:00, ήπιε ο μικρός το γάλα του και κοιμήθηκε. Τώρα πάω να πέσω κι εγώ για ύπνο.

Καλήνύχτα!!!

ολα τελεια μπραβο!:D

635859sf42yme6au.gif

Καλημέρα

Σήμερα είμαι πρωινή όπως καταλάβατε.

Εχετε γράψει τόσα πολλά σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι να σχολιάσω πολλά.

.

Ντίντι ευχαριστώ που ήθελες να μου βάλεις τη συνταγή, χτες το είδα τελικά το έκανα κοκκινιστό.

Σήμερα θα φάμε το κοκκινιστο που έμεινε απο την Τρίτη και με τη θα το συνοδεύσω θα σκεφτώ. Το έχετε κάνει με κολοκυθάκια; Καλό; Με μελιτζάνες είναι τέλειο αλλά δεν έχω απο αυτές.

κοριτσακι αυτη τη συνταγη που θα στην εστελνε την φτιαχνω τωρα

εμενα ο συζυγος δεν το τρωει το κοκκινιστο...


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

didi μου τρεχουν τα σαλια τι συνταγη ειναι αυτη παναγια μου!!!!

εμενα παντως με ζαλισε το κρασι που βραζει τωρα με το κρεας!:rolleyes::rolleyes:

ποτε πας για χοριακη ειπαμε? αυριο???

Για να μας πείς πώς θα μοιάζει το μασχαράκι... ωραίο ακούγεται αλλά από αρκετά έως πολύ μπελαλίδικο !!!! Θέλει ελεύθερο χρόνο !!!

Και αυτά τα νουά βρε παιδί μου, όσες φορές τα έχω προσπαθήσει θέλουν πολλές ώρες ψήσιμο και είναι στεγνά όση σάλτσα και να έχουν !

Βέβαια, η δική σου εκδοχή έχει και φούρνο στο κατόπι !!! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ !:rolleyes:

συνιθως καντυ μου το μοσχαρι επαιρνα φιλετο αλλα και τα 30 ευρω το κιλο δεν ειναι πλεον για τις εποχες που ζουμε οποτε καλο και το νουα...

επισης να σας πω και τι αλλο εκανα να .. ε μπορει και να γελασετε...(ειναι λιγο ανεκδοτο αυτο που εκανα:rolleyes::rolleyes:)

η μαμα μου στον κηπο εκτος απο τις κολοκυθες(που τις εχουμε μονο για φαγωμα οπως σας ειπα πριν:cry:) εχουμε και κρεμμυδια

οποτε χθες βραδυ την παιρνω και της λεω"οπως σε παει το πρωι ο μπαμπας στη δουλεια , πες του να περασει να μου φερει κρεμμυδια γιατι μου τελειωσαν, οκ?" οκ!

ελα ντε που ο μπαμπας μεχρι τις 12παρα δεν ηρθε , οποτε τι να κανω? να παω στο μαναβη λεω βαριεμαι, θα το μαγειρεψω χωρις κρεμμυδι

πηγε 12:30 περιπου και μου ηρθε ο μπαμπας με τα κρεμμυδια , πιανω κι εγω ενα τηγανακι τσιγαριζω ενα μεσα σε.. φυτινη!ε λεω αφου δεν τσιγαριστικε με το κρεας ας το τσιγαρισω με το βουτηρο να νοστιμισει το κακομοιρο

και το εριξα μεσα στην κατσαρολα που βραζει το κρεας:cool::cool::cool:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

φωτεινούλα μου πολύ όμορφο το όνομά της!

να πάτε έξω! ωραία ιδέα!

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

Καλα πως δεν ειχα παρει χαμπαρει τοσο καιρο εδω το μαγειροκαφε?Εσεις περνατε πολυ καλα εδω!

Εμεις το μεσημερι θα φαμε πιτσα που εκανα χτες κ εχει περισεψει κ γι ασηεμρα το μεσημερι.Τωρα για αυριο λεω να κανω σνιτσελ χοιρινο με πουρε , θα δουμε τι ορεξη θα εχω το απογευμα που θα γυρισω σπιτι.

Καπου διαβασα για μοσχαρι με κολοκυθακια,παει πως δεν παει κ ειναι κ πολυ ωραιο μαλιστα.Εγω το κανω συχνα , τρελαινονται μπαμπας κ γιος.

καλώς την τζένη!

συμφωνώ για το μοσχάρι με κολοκυθάκια, όπως κ με φασολάκια έχω να προσθέσω!

καλημέρα μανούλες!!!

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο θέμα σας!

πρόσφατα πήραμε αρτοπαρασκευαστή και πειραματιζόμαστε με διάφορες συνταγές!

έχει κάποια από εσας να μου προτείνει καμιά συνταγή για τσουρέκι ή κέικ;

και σε ποιο πρόγραμμα ψήνετε;

ο αρτοπαρασκευαστής που έχουμε είναι της silvercrest και τον πήραμε από το lidl!

παρεπιπτόντως,μιας και αυτό είναι ο θέμα μας,σήμερα μαγείρεψα κοκκινιστό μοσχαράκι με διάφορα λαχανικά!

καλή μας όρεξη!:P

καλώς ήρθες στην παρέα μας!

με γειά ο αρτοπαρασκευαστής! πόσο τον πήρατε; δεν είχα ποτέ, αλλά θα ήθελα!

μου αρέσει το τσουρέκι κ το τρώμε όλοι στο σπίτι!

καλημερα σας

εγω σημερα μαλλον θα φτιαξω φακες για να εχω και για αυριο

αλλά σε λιγο θα φυγω να παω στην μαμα μου να μου βαψει μαλλι

ενα καλωσορισμα στις καινουργιες

συνταγη για τσουρεκια εχω εγω πολυ καλη και πολυ ευκολη ουτε ζυμωμα τρελλο ουτε τιποτα. αλλά πρεπει να την βρω και θα την βαλω οταν γυρισω, καλα;

φιλια σε ολες

καλό βάψιμο!

θέλουμε συνταγή!

φιλάκια!

Καλημέρα!

Μπαινω στα γρήγορα γιατί ετοιμάζομαι να βγω για δουλειές!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο με λαζάνια.

Είμαι πονεμένη από χθες... Οδοντίατρος όπως καταλάβατε...

περαστικά ψυχή μου!

Φέφη κι εμένα με την διαφήμιση της μερέντας αγαθεύει!!!

Της παστάκια πάει 2η χρονιά παιδικό!

ακριβώς έτσι! γουρλώνει ματάκια!

μπράβο στον τζότζο!

Καλημέρα!!!

Μπαίνω στα γρήγορα, γιατί ξυπνάει ο μικρός και θα φύγουμε για τη λαϊκή.

Σήμερα έκανα ρεβύθια για εμάς και κοτοπουλάκι με λαχανικά για το μικρό. Να' ναι καλά η χύτρα... 10:15 είχα έτοιμα δύο φαγητά.

Θα προσπαθήσω να μπω αργότερα.

Φιλιά σε όλες!!!

εύγε!

Καλημέρα κορίτσια μου την ματιασα την μικρη και όλη νύχτα θηλαζε μάτι δεν εκλεισα αχ νυσταζω...ευτυχώς δεν έχω δουλειές και ούτε μαγείρεμα α φάμε ότι περισεψε χτες..το μοσχάρι με κολοκυθακια είναι τέλειο εγω το τσακιζω οι υπόλοιποι ο τ και τα μικτά δηλαδή ούτε να τι δουν..

ξανά μανά τα σέβη μου!!!!!!

χαχαχαχα, θεά! εμένα με ρωτάει: τι τραγουδάνε αυτοι? γιατιιι?

:)

Δεν θυμάμαι το ύψος της όμως, τι μάνα είμαι εγώ?

ούτε εγώ!:rolleyes:

Καλημέρα σας βασικά.

μπονζούγ!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Θα φτιάξω ψαράκι τηγανητό για σήμερα μάλλον με πατάτες.

κάτι ήθελα να σχολιάσω, αλλά δεν το θυμάμαι...

φιλιά κ καλημέρα!

Περιστέρω μου καλημέρα !

Στα μέρη μας αυτό το φαγητό το λένε "καπαμά" και για την ακρίβεια το κάνουν μοσχάρι κοκκινιστό με μικρά κολοκυθάκια (χαραγμένα) και πατάτες κυδωνάτες, τα οποία έχουν προτηγανίσει !!!! Γίνεται λουκούμι λέμε ! Και κάνει μια σαλτσούλα ονειρική... ήταν ένα από τα αγαπημένα φαγητά του μαπμπάκα μου !!!!

Γενικά ο συνδυασμός του κρέατος με λαχανικά εμένα μου αρέσει πολύ ! Να το κάμεις !

συμφωνώ!

Αααααα όλα κι όλα εχθές ο αντούλης μου μού έκανε το καλύτερο δώρο : πήρε και τα 2 τέκνα μαζί για το μάθημα.... κι εγώ είχα την ευχέρεια να σιδερώσω όλο το βουνό/λοφίο με τα ασιδέρωτα νωρίς και, κυρίως, ήσυχα... ίσα ίσα που πρόλαβα να τα τακτοποιήσω μόλις χτύπησε το κουδούνι !

σωστός ο λαβ!

Άντε Φεφάκο μου τώρα που ξεκίνησες αντιβίωση θα δεις γρήγορη ανάρρωση !

αμήν!

Μάκια στην Ρύπα σου ! Ο δικός μου ο Ταζ δεν κάθεται με την καμία λέμε να παρακολουθήσει παραμύθι.... μόνο τραγούδια και χορούς θέλει το τσούργελο !!!:cool:

ναι, αλλά το δικό μου τσούργελο που το παρακαλάω να ζωγραφίσουμε με γράφει στο παπάκι της κατάμουτρα κ ανενδοίαστα!!!!!!:rolleyes:

Και συνεχίζω (ακάθεκτη) .

Για σήμερα ξεπαγώνω κιμά - για να "φτουρήσει" - θα τον πλάσω σε κεφτέδες (με παξιμάδια όμως μουλιασμένα) και θα τα ψήσω στον φούρνο με μια σαλτσούλα με μπόλικο κρεμμυδάκι, ντοματούλα φρέσκια, πιπεριές !

Εγώ θα φάω αυτό+σαλάτα, του Λοβ μπορεί αν με καλοπιάσει να του τηγανίσω και καμία πατάτα !!!!

Το απόγευμα περιμένω την κουμπάρα/αδερφο-φιλενάδα με την βαφτιστήρα !!! ούιιιι ! Χαμός θα γίνει πάλι !!!!

Δεν θυμάμαι τώρα αν ξεχνάω κάτι ... φιλάκια !

να περάσετε τέλεια σήμερις!

καλημερα! λιγο ασχετο το halloween αλλα δεν πειραζει:tongue: μου αρεσε

και γενικα τρελενομαι για χαλλογουιν

κριμα που δεν εχουμε κι εδω...εντομεταξυ θελουμε με τον ντεξτερ να παρουμε μια κολοκυθα απο τον κηπο της μαμας μου να φτιαξουμε αυτες τις φατσες που φωτιζουν (χαζα παιδια ,χαρα γεματα) αλλα η μαμα μου δεν μας δινει:cry::cry: σιγα λεει μην χαραμισει τις κολοκυθες της για να παιξουμε:cry::cry::cry:

ακομη δεν διαβασα τα νεα σας

εγω σημερα μαγειρευω πρωτη φορα κατι που το βρηκα στο τσελεμεντε και ειπα να το δοκιμασω

μοσχαρι (νουα) με ζαμπον και τυρι

αυτη τη στιγμη βρισκεται στην κατσαρολα και σιγοβραζει με δαφνη δεντρολιβανο και λευκο κρασι μετα εχει κι αλλη διαδικασια

κρατας το ζουμι το οποιο το κανεις μετα σαλτσουλα και το μοσχαρι βαζεις μια μια φετουλα με ενδιαμεσα ζαμπον και τυρι στο φουρνο

για να δουμε τι θα βγει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

παω να διαβασω τα νεα σας

τρέχουν τα σάλια μου!

κ εμένα μου αρέσουν οι κολοκύθες κ μικρή έπαιζα με αυτές με τα ξαδέρφια μου. γεμάτος τότε ο κήπος στο πατρικό μου από αυτά! εννοείται τα κάναμε φαναράκια κ τα σπόρια τα μαγειρεύαμε με χώματα-χωματομαγειρέματα!!!!!τί ωραία χρόνια!!!!!!!γινόμασταν αρκούδια βέβαια, αλλά γεμίζαμε εμπειρίες!

άντε τώρα να αφήσω την ρύπα να κάνει το ίδιο...πουτέ!!!!!!!!!:tongue::cool:

ΕΝΤΙΤ : Μόλις μίλησα με την Αγγελικούλα2 μας !!! Είναι καλά . Μου είπε σας στέλνει φιλάκια ΑΛΛΑ (μας το είχε πει και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΥΥΥΥ) είναι σπίτι με άδεια όοοοοοοοολη την εβδομάδα λόγω προασαρμογής του μικρού στον σταθμό !!!! ΝΑ βρε ! Αυτή είναι μάνα - υπόδειγμα και εργοδότες-υποδειγματικοί επίσης !!!! ΕΥΓΕ

υπόδειγμα!

παραδέχομαι!!!!!!!

κάντυ θα πάω να δω την ταινία σχετικά με τα δικαιώματα της γέννας! ελπίζω να τα καταφέρω! κ να μην σωρριαστώ μέχρι τότε!

Link to comment
Share on other sites

ναι didi καλα θυμασαι αυριο θα κανω χοριακη!!!!

Κι εμενα το νουα δεν μου εχει πετυχει ποτε γιατι βγαινει στεγνο!

Σημερα θα κανω ρολο κοτοπουλο γεμιστο με μπεικον και τυρι αλλα θα μου το ετοιμασει ο χασαπης ;)

α και εκεινη τη μακαρονοσαλατα που λεγαμε...


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντιντι μου το γαλα κατεβηκε στις 4-5μερες την θηλασα αμεσως μολις γεννηθηκε για λιγο αλλα μετα την κρατησανε στα νεογνα το πρωτο βραδυ γιατι εγω ειχα πεσει τστον υπνο του δικαιου απο της 10μεχρι της 8οπου πηγα και τη πηρα μονη μου..Τωρα ουτε εγω ξερω αμα εχω γαλα μπορει να ειναι τριτο παιδι αλλα πρωτη φορα θηλαζω αποκλειστικα και δεν τα ξερω..Αυριο εχουμε παιδιατρο το απογευμα και θα δουμε αν εχει παρει βαρος...Εμενα παντως μου φαινεται οτι εχει στογγυλεψει....

Το νουα μοσχαρι καλε τι διαφορα εχει???:confused:

Παω να βαλω να φαμε πριν ξυπνησει η μπουμπου και να κανονισω τι θα μαγειρεψω αυριο,μαλλον κανενα φασολακι


:-D

Link to comment
Share on other sites

ρε ντίντι, καλά έκανες με τα κρεμμύδια! σιγά το πράμα!

για τη βάφτιση...είσαι δικαιωματικά στο κλαμπ του μαγειροκαφέ! είσαι ρομαντικό παιδί!!!!

εμένα θα μου άρεσε κ η ιδέα να δίνουν παραμυθάκια στα παιδιά! με 1.50 ευρώ βρίσκεις εκδόσεις παπαδόσπουλος παραμύθια του αισώπου! προσωπικά τα λατρεύω!!!!!!

όσο για το θηλασμό, όλες έχουν γάλα! ένα ποσοστό 0,00κάτι% μη σε απασχολεί. υπάρχουν άλλες παθογένειες. βγάλτο από το μυαλό σου!

θα δώσεις μόνο το στήθος σου κ θα έχεις μαζί σου στην κλινική το μωρό, δεν θα το αφήσεις από την αγκαλιά σου παρά μόνο για άλλαγμα! αν θες!

κ μην ψαρρώσεις με τραμπουκισμούς γιατρών κ "πολιτική μαιευτηρίου"!

για να σιτίσουν το μωρό με φόρμουλα να απαιτήσεις γραπτή γνωμάτευση νεογνολόγου-παιδιάτρου, γιατί υπάρχει εγκύκλιος του υπουργείου υγείας, άλλο που δεν το λένε!!!!!!

μην αφήσεις κανενα να αμφισβητήσει το ένστικτό σου για να προσφέρεις την αγάπη σου στο παιδί θηλάζοντάς το, αγκαλιάζοντάς το, φροντίζοντάς το. εσύ ξέρεις καλύτερα!!!!!!! τα πήρα....

χαπάκι...επαναφόρτιση! ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

ναι didi καλα θυμασαι αυριο θα κανω χοριακη!!!!

καλά αποτελεσματα!

Σημερα θα κανω ρολο κοτοπουλο γεμιστο με μπεικον και τυρι αλλα θα μου το ετοιμασει ο χασαπης ;)

α και εκεινη τη μακαρονοσαλατα που λεγαμε...

να πεταχτώ να με τραπεζώσεις; μια λιγούρα την έχω...

Ντιντι μου το γαλα κατεβηκε στις 4-5μερες την θηλασα αμεσως μολις γεννηθηκε για λιγο αλλα μετα την κρατησανε στα νεογνα το πρωτο βραδυ γιατι εγω ειχα πεσει τστον υπνο του δικαιου απο της 10μεχρι της 8οπου πηγα και τη πηρα μονη μου..Τωρα ουτε εγω ξερω αμα εχω γαλα μπορει να ειναι τριτο παιδι αλλα πρωτη φορα θηλαζω αποκλειστικα και δεν τα ξερω..Αυριο εχουμε παιδιατρο το απογευμα και θα δουμε αν εχει παρει βαρος...Εμενα παντως μου φαινεται οτι εχει στογγυλεψει....

Παω να βαλω να φαμε πριν ξυπνησει η μπουμπου και να κανονισω τι θα μαγειρεψω αυριο,μαλλον κανενα φασολακι

φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

ναι didi καλα θυμασαι αυριο θα κανω χοριακη!!!!

Κι εμενα το νουα δεν μου εχει πετυχει ποτε γιατι βγαινει στεγνο!

Σημερα θα κανω ρολο κοτοπουλο γεμιστο με μπεικον και τυρι αλλα θα μου το ετοιμασει ο χασαπης ;)

α και εκεινη τη μακαρονοσαλατα που λεγαμε...

μιαμ μιαμ μιαμ μου τρεχουν τα σαλια


:-D

Link to comment
Share on other sites

fefi, annia ελατε κι εσεις να φαμε! Θα εχω στο σπιτι τσουπρες σημερα (τη βαφτιστηρα μου και 2 αλλα κοριτσακια) συν τη δικια μου. Ο χαρης θα εχει χαρεμι σημερα!

annia πως και δεν θηλασες και τα αλλα 2? Εμενα πια τοστηθος απο τοσο γαλα που χει δωσει (18 μηνες + 13 μηνες) εχει πεσει ενα νουμερο! Να το βαζεις το μωρο οποτε θελει και ακομα κι αν νιωθεις οτι δε βγαζεις πρεπει να το αφηνεις να κανει τη θηλαστικη κινηση για να ενεργοποιηθει το συστημα θηλασμου. Οσο θα αυξανεται η ζητηση θα αυξανεται και η παραγωγη!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ντίντι μου, δεν τα λέμε έτσι αυτά στις πεθερές! τα λέμε, οπωσδήποτε, αλλά τα λέμε με τρόπο κ πάντα γελώντας!!!!!

αναρρωτική δεν δικαιούνται όσοι έχουν εργοδότες επιχειρηματίες μεγάααααααλου μεγέθους1 πώς λέμε μαλέφας; αυτό!!!!!

χθες σιδέρωσα, έστειλα κ στην πεθερούλα μερικά.

σήμερα πήγαμε την ρύπα στο σχολείο!

το απόγευμα αργά έχω έξοδο!!!!!!

χθες η ρύπα ενθουσιάστηκε με το παραμύθι του τριβιζά για την πουπού την αλεπού κ την κότα την καρλότα! από το ίντερνετ που είχε κ αφήγηση!!!!!το είδε πολλές φορές!!!!!

αυτά! φιλούρες!

μα κι εγω χαριτολογωντας το ειπα στην πεθερα μου και με το σεις και με το σας οπως ειπε και η καντυ:D

κανει+λεει πολλα κουφα η πεθερα μο αλλα ειναι καλη:D:D

Σας ευχαριστω παρα πολύ για τις ιδεες σας! Ειμαι μεταξυ αρνιου στο φουρνο και μουσακα. Αν κι επεσε στο τραπεζι η ιδεα να φαμε εξω για να ειναι ηρεμη κι η μαμά μου (γιατι φυσικά θα αρνηθουν να μαγειρεψω εγω). Θα σας ενημερωσω τη Δευτερα τι κάναμε. Για γλυκο θα φτιαξω μιλφέιγ γιατι υπάρχει περιπτωση να φαει κι ο άντρας μου μισο κομμάτι καθως απεχθανεται τα γλυκά!!! Ο,τιδηποτε άλλο δεν...

Τη ζουζουνελα μου τη λενε Πολυξενη γιαυτο γιορταζει την Κυριακή.

Φιλιά

φωτεινη μου να την χαιρεσαι και καλα να περασετε!!!

οι πολυξενες γιορταζουν και .. Ιανουαριο ή Φεβρουαριο

Γεια σας κοριτσια, τι κανετε?

Καλα πως δεν ειχα παρει χαμπαρει τοσο καιρο εδω το μαγειροκαφε?Εσεις περνατε πολυ καλα εδω!

Εμεις το μεσημερι θα φαμε πιτσα που εκανα χτες κ εχει περισεψει κ γι ασηεμρα το μεσημερι.Τωρα για αυριο λεω να κανω σνιτσελ χοιρινο με πουρε , θα δουμε τι ορεξη θα εχω το απογευμα που θα γυρισω σπιτι.

Με το καλο οι εγγυουλες τα μωρακια τους!!

Καπου διαβασα για μοσχαρι με κολοκυθακια,παει πως δεν παει κ ειναι κ πολυ ωραιο μαλιστα.Εγω το κανω συχνα , τρελαινονται μπαμπας κ γιος.

γεια σου τζεννη !

ωραιο φαγακι θα φατε κι εσεις:D:D:D

καλημέρα μανούλες!!!

είναι η πρώτη φορά που γράφω στο θέμα σας!

πρόσφατα πήραμε αρτοπαρασκευαστή και πειραματιζόμαστε με διάφορες συνταγές!

έχει κάποια από εσας να μου προτείνει καμιά συνταγή για τσουρέκι ή κέικ;

και σε ποιο πρόγραμμα ψήνετε;

ο αρτοπαρασκευαστής που έχουμε είναι της silvercrest και τον πήραμε από το lidl!

παρεπιπτόντως,μιας και αυτό είναι ο θέμα μας,σήμερα μαγείρεψα κοκκινιστό μοσχαράκι με διάφορα λαχανικά!

καλή μας όρεξη!:P

σημερα το μοσχαρι δινει και παιρνει βλεπω!

τον ειδα κι εγω αυτον τον αρτοπαρασκευαστη αλλα ο μπαμπας μου φτιαχνει ωραιοτατο ψωμι του τοστ οποτε δεν εκανα καν τον κοπο να τον παρω

αλλα σημερα θα παω γιατι εχει φορμακια για μωρακια και θελω να παρω ολα τα σχεδια για τον πριγκιπα μου, διοτι θα χεζ*με και θα λερωνουμε πολλα και εφοσον τα νεογεννητα μεγαλωνουν γρηγορα και μετα απο 3 μηνες δεν τους κανουν , θεωρω οτι ειναι πεταμενα λεφτα να παρω κατι που κοστιζει 4πλασια τιμη

καλημερα σας

συνταγη για τσουρεκια εχω εγω πολυ καλη και πολυ ευκολη ουτε ζυμωμα τρελλο ουτε τιποτα. αλλά πρεπει να την βρω και θα την βαλω οταν γυρισω, καλα;

φιλια σε ολες

θελω!!!!!!!!

Καλημέρα!

Μπαινω στα γρήγορα γιατί ετοιμάζομαι να βγω για δουλειές!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο με λαζάνια.

Είμαι πονεμένη από χθες... Οδοντίατρος όπως καταλάβατε...

!

περαστικα !!!

σιχαινομαι τους οδοντιατρους...


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

τρέχουν τα σάλια μου!

κ εμένα μου αρέσουν οι κολοκύθες κ μικρή έπαιζα με αυτές με τα ξαδέρφια μου. γεμάτος τότε ο κήπος στο πατρικό μου από αυτά! εννοείται τα κάναμε φαναράκια κ τα σπόρια τα μαγειρεύαμε με χώματα-χωματομαγειρέματα!!!!!τί ωραία χρόνια!!!!!!!γινόμασταν αρκούδια βέβαια, αλλά γεμίζαμε εμπειρίες!

άντε τώρα να αφήσω την ρύπα να κάνει το ίδιο...πουτέ!!!!!!!!!:tongue::cool:

!

κι εμεις με τις ξαδερφες μου παιζαμε και μαγειρευαμε με το χωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καναμε κι αλλα πολλα, πιαναμε και τζιτζικια !!!!!

χαχαχαχαχαχ τι παιδια ημασταν! τους βαζαμε κλωστη γυρω απο το λαιμο και περιμεναμε να πεταξουν

τα κακομοιρα με την ταλαιπωρια ψωφουσαν:cry:

ναι didi καλα θυμασαι αυριο θα κανω χοριακη!!!!

..

σου ευχομαι μια τετραψηφια χοριακη!!!!!!

Ντιντι μου το γαλα κατεβηκε στις 4-5μερες την θηλασα αμεσως μολις γεννηθηκε για λιγο αλλα μετα την κρατησανε στα νεογνα το πρωτο βραδυ γιατι εγω ειχα πεσει τστον υπνο του δικαιου απο της 10μεχρι της 8οπου πηγα και τη πηρα μονη μου..Τωρα ουτε εγω ξερω αμα εχω γαλα μπορει να ειναι τριτο παιδι αλλα πρωτη φορα θηλαζω αποκλειστικα και δεν τα ξερω..Αυριο εχουμε παιδιατρο το απογευμα και θα δουμε αν εχει παρει βαρος...Εμενα παντως μου φαινεται οτι εχει στογγυλεψει....

Το νουα μοσχαρι καλε τι διαφορα εχει???:confused:

ποσο καιρο θηλαζεις περιπου 10 μερες ε? συμπληρωμα δεν δινεις απο οτι καταλαβα

αν δεν εβγαζες γαλα θα το καταλαβαινες θα εκλαιγε συνεχεια(ετσι λεω ...)

το νουα... κατσε να δω στον τσελεμεντε αν εχει την αγελαδα να σου πω...

λοιπον λεγεται και στρογγυλο και βρισκεται στο μπουτι του πισω ποδιου απο την μπροστινη μερια του μπουτιου(πισω ειναι λεει η ουρα)

ενω το φιλετο (που κανει 30ευρω το κιλο βρισκεται στην ραχη ενδιαμεσα απο τις μπριζολες και το κιλοτο)

ρε ντίντι, καλά έκανες με τα κρεμμύδια! σιγά το πράμα!

για τη βάφτιση...είσαι δικαιωματικά στο κλαμπ του μαγειροκαφέ! είσαι ρομαντικό παιδί!!!!

εμένα θα μου άρεσε κ η ιδέα να δίνουν παραμυθάκια στα παιδιά! με 1.50 ευρώ βρίσκεις εκδόσεις παπαδόσπουλος παραμύθια του αισώπου! προσωπικά τα λατρεύω!!!!!!

όσο για το θηλασμό, όλες έχουν γάλα! ένα ποσοστό 0,00κάτι% μη σε απασχολεί. υπάρχουν άλλες παθογένειες. βγάλτο από το μυαλό σου!

θα δώσεις μόνο το στήθος σου κ θα έχεις μαζί σου στην κλινική το μωρό, δεν θα το αφήσεις από την αγκαλιά σου παρά μόνο για άλλαγμα! αν θες!

κ μην ψαρρώσεις με τραμπουκισμούς γιατρών κ "πολιτική μαιευτηρίου"!

για να σιτίσουν το μωρό με φόρμουλα να απαιτήσεις γραπτή γνωμάτευση νεογνολόγου-παιδιάτρου, γιατί υπάρχει εγκύκλιος του υπουργείου υγείας, άλλο που δεν το λένε!!!!!!

μην αφήσεις κανενα να αμφισβητήσει το ένστικτό σου για να προσφέρεις την αγάπη σου στο παιδί θηλάζοντάς το, αγκαλιάζοντάς το, φροντίζοντάς το. εσύ ξέρεις καλύτερα!!!!!!! τα πήρα....

χαπάκι...επαναφόρτιση! ο.κ.

αχου τελεια η ιδεα με τα παραμυθια! κατοχυρωθηκε!!!ευχαριστω!!!!

οσο για το θηλασμο ολα αυτα που μου εγραψες ομολογω οτι συγκινηθηκα και δακρυσα (απο χαρα και ανηπομονησια!!!)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

fefi, annia ελατε κι εσεις να φαμε! Θα εχω στο σπιτι τσουπρες σημερα (τη βαφτιστηρα μου και 2 αλλα κοριτσακια) συν τη δικια μου. Ο χαρης θα εχει χαρεμι σημερα!

annia πως και δεν θηλασες και τα αλλα 2? Εμενα πια τοστηθος απο τοσο γαλα που χει δωσει (18 μηνες + 13 μηνες) εχει πεσει ενα νουμερο! Να το βαζεις το μωρο οποτε θελει και ακομα κι αν νιωθεις οτι δε βγαζεις πρεπει να το αφηνεις να κανει τη θηλαστικη κινηση για να ενεργοποιηθει το συστημα θηλασμου. Οσο θα αυξανεται η ζητηση θα αυξανεται και η παραγωγη!!!

μαράκι μου, θα κάναμε χαρούλες να παίζαμε όλες οι τσούπρες!

ο χαρούλης θα είχε χαρέμι; ......... ο φέφος θα τον συμπαθούσε τον χαρούλη!!!!:rolleyes: πλάκα κάνω!

μπράβο σου που τα θήλασες κ τα δύο.

συνήθως στο πρώτο την πατάμε!

μα κι εγω χαριτολογωντας το ειπα στην πεθερα μου και με το σεις και με το σας οπως ειπε και η καντυ:D

κανει+λεει πολλα κουφα η πεθερα μο αλλα ειναι καλη:D:D

κ η δική μου καλή ήταν μέχρι που γέννησα, μετά περάσαμε φάση αφασίας κ τώρα διάγουμε βίο εντιμότατο!!!!:tongue: το νου σου να πηγαίνεις με τα νερά της μετά τη γέννα! κ κυρίως να έχεις από κοντά τον αντρούλη σου!

κάτι παθαίνουν μόλις γεννάμε! τις πιάνει το παράπονο...τί να πω!!!:rolleyes:

τον ειδα κι εγω αυτον τον αρτοπαρασκευαστη αλλα ο μπαμπας μου φτιαχνει ωραιοτατο ψωμι του τοστ οποτε δεν εκανα καν τον κοπο να τον παρω

αλλα σημερα θα παω γιατι εχει φορμακια για μωρακια και θελω να παρω ολα τα σχεδια για τον πριγκιπα μου, διοτι θα χεζ*με και θα λερωνουμε πολλα και εφοσον τα νεογεννητα μεγαλωνουν γρηγορα και μετα απο 3 μηνες δεν τους κανουν , θεωρω οτι ειναι πεταμενα λεφτα να παρω κατι που κοστιζει 4πλασια τιμη

καλά ψώνια!

...

κι εμεις με τις ξαδερφες μου παιζαμε και μαγειρευαμε με το χωμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μα ό,τι βρίσκαμε το μετατρέπαμε σε πιάτο, ταψάκι, κατσαρόλα κλπ! κ κάναμε κρα για παλιά φλυτζάνια!!!!!

αν βρίσκαμε κ ασβεστόχωμα ήταν η άχνη μας για γλυκά!!!!;)

καναμε κι αλλα πολλα, πιαναμε και τζιτζικια !!!!!

χαχαχαχαχαχ τι παιδια ημασταν! τους βαζαμε κλωστη γυρω απο το λαιμο και περιμεναμε να πεταξουν

τα κακομοιρα με την ταλαιπωρια ψωφουσαν:cry:

κακούργα! εμένα με έβαζαν κ έπιανα πεταλούδες, γιατί είχα υπομονή κ τις έπιανα, αλλά μετά σιχαινόμουν που ψόφαγαν στα χέρια μου!

έπιανα ακρίδες κ σκουλήκια βρωμερά κ με αυτά φοβέριζα τα αγόρια που φοβέριζαν τα κορίτσια κ έτσι ήμουν η προστάτιδα των κοριτσιών!!!!!!!

βρωμερή σούπεργούμαν!!!!!!:cool::oops:

πάντως μια χαρά τις προστάτευα!:)

ποσο καιρο θηλαζεις περιπου 10 μερες ε? συμπληρωμα δεν δινεις απο οτι καταλαβα

αν δεν εβγαζες γαλα θα το καταλαβαινες θα εκλαιγε συνεχεια(ετσι λεω ...)

καλέ, μην ψαρρώνεις από τώρα για το πόσο γάλα βγάζεις! δεν μετριέται. το μωρό όταν κλαίει, αφού το αλλάξεις το βάζεις στο στήθος.-! αν κλαίει, θέλει γάλα μαμούλας, αγκαλιά μαμούλας, το στήθος της για πιπίλα, για να σε μυρίσει, να κοιμηθεί-νανουριστεί, να παρηγορηθεί από τα πάντα που το τρομάζουν!!!!χωρίς ρολόι θηλασμός. από την πρώτη μέρα, από την πρώτη ώρα που θα το γεννήσεις!!!!κάθε που κλαίει στήθος. για όση ώρα θέλει. κ ας είναι κουραστικό στην αρχή, μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία!

αχου τελεια η ιδεα με τα παραμυθια! κατοχυρωθηκε!!!ευχαριστω!!!!

οσο για το θηλασμο ολα αυτα που μου εγραψες ομολογω οτι συγκινηθηκα και δακρυσα (απο χαρα και ανηπομονησια!!!)

ωραία χαζομαμά θα γίνεις κ εσύ!

καλέ σε λέω καλώς ήρθες στο κλαμπ! είμαστε πανομοιότυπες!!!!!!:):cool:

Link to comment
Share on other sites

Αμάν βρε Ελένη μου με αυτόν τον οδοντίατρο ήμαρτον ! Αυτός φταίει τελικά που σου ανεβαίνει η πίεση !!!! Κόψ' τον να δεις άσπρη ημέρα ! :tongue:

Νομίζω ότι έχεις δίκιο!!!!:tongue:

Ασε ρε... Χθες με πόνεσε τόσο που όταν τελείωσε του λέω "Σε μισώ"!!!!:tongue::tongue:

Και που'σαι!!! Του λοβ να του κάνεις και πατατούλες γιατί ξεροσφύρι μπορεί να θέλει και ποτάκι!!!!;);)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονεις ντιντι ε? κατσε κοντοσ ψαλμος αλληλουια κ σε λιγο καιρο βεντουζακι θα ειναι!! Ειδικα τον πρωτο καιρο θα γινει το απολυτο αξεσουαρ σου!!!

Ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!!

Εγω τον μεγαλο τον θηλασα 27 μηνες κ τωρα τον μικρο ειναι 14,5 μηνων κ θηλαζει ακομα.

Να σας ρωτησω κατι βρε μαγειροκοριτσα.

εχω λιγο φακορυζο στην καταψυξη. Για να το φαω αυριο στο γραφειο τι πρπ να κανω? τι εννοω.Γενικα δεν βαζω φαγητο μαγειρεμενο στην καταψυξη γιατι δεν το τρωει μετα ο συζυξ, αλλα μια φορα που ειχα ξαναβαλει φακες μετα τις εβγαλα ξεπαγωσανε κ τις ζεστανα ξανα σε κατσαρολακι να φυγουν τα ζουμια απο τον παγο.Τωρα που θα τις παρω στο γραφειο μπορω απο σημερα να κανω την ιδια διαδικασια - με το κατσαρολακι-κ αυριο απλα να τις ζεστανω στα μικροκυμματα η δεν γινετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...