Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσακια μου τθ κάνετε;;;εμείς εδω σχετικά ήσυχα...τα μεγάλα με έχουν ξεκανει ειδικά ο Α ήταν που ήταν έχει ξεφύγει τελείω...απο μικρός ήταν γκρινιαρης αν δεν περνούσε το δικό του χτυπούσαν κάτω είτε με το καλο τον παίρνω είτε με το άγριο αλλα τώρα έχει παράγινε το κακό.κλαίει για να φάει να καυουρησει να πιει νερό να κοιμηθεί..εκτός αυτού ξυπνάει το πρωί 7-7:30 βαριά και το μεσημέρι μόνο αν ουρλιαζω σαν υστερικη κοιμάται δεν εξρω τι να κάνω με έχει δυσκολέψει παρα πολυ...καλα λένε τα αγόρια ότι είναι δύσκολα...

Και για να μην χαμηλά απο το θέμα σήμερα έκανα μακαρόνια καροτο με καρμποναρα


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Σας έχω φρέσκα νέα. Έρχεται η κόρη μου το μεσημέρι και μου λέει, ότι αύριο θα τα πάνε πρώτη μέρα στο κολυμβητήριο για το μάθημα της κολύμβησης. Αυτό θα είναι ξεχωριστό κτίριο σε άλλη περιοχή και θα πρέπει να πάρουν το τραμ. Τους είπε η δασκάλα να είναι πολύ προσεκτικά όλα τα παιδιά με τη διαδρομή να την θυμηθούν καλά, γιατί στο επόμενο μάθημα θα πάνε μόνα τους (τα δύο τμήματα της Ε') χωρίς συνοδό. Δηλαδή, δύο τμήματα της Ε' θα ξεκινήσουν από το σχολείο και θα πάνε με συγκοινωνία στο κτίριο του κολυμβητηρίου χωρίς καμμία δασκάλα μαζί τους.

Κορίτσια εμένα τα μαλλιά μου θα ασπρίσουν και πάνω από τη βαφή.

Εμεις γυρισαμε χτες το απογευμα απο το χωριο οπου περασαμε σχετικα καλα , ησυχα, ειδαμε αγαπημενα προσωπα, φαγαμε το σκασμου κ τωρα ξανα στο ρυθμο μας.

Πολύ ευχάριστο που περάσατε καλά.

εγω παλι θαυμαζω εσενα με τις τοοοοοοσες ιδεες σου!!!!

χαχαχα είναι αμοιβαία τα αισθήματα.

Αυτό που εύχομαι είναι τουλάχιστον με όσα χρήματα κατάφεραν να συγκεντρώσουν να βοηθήσουν παιδιά που το έχουν ανάγκη !!!

Αυτό πραγματικά κι εγώ το εύχομαι για όλες τις οργανώσεις που συγκεντρώνουν χρήματα και υλικά βοήθειας.

Άννια μου, ακόμα χάλια είμαι, παρά την αντιβίωση.

δεν παίρνω ανάσα!

δυστυχώς κ το γιαβράκι μου σήμερα έβηχε κ ακουγόταν η φωνή της αλλαγμένη...Παναγιά μου βοήθα!

Πωρε παιδί μου, σας πήρε πολύ βαριά, γιατί έτσι; Και να πεις ότι κάνει κρύο τώρα σε σας, δεν κάνει, έτσι δεν είναι;

Η Λ. είναι με βήχα αλλά μάλλον είναι αλλεργικός, ο χάμπυ το σκ ήτανε τέζα με γρίπη μάλλον κι εγώ σταθερά με τις δουλειές μου και τα σχετικά!

Περαστικά σας και γρήγορα. Μάλλον σας κόλλησε η Φέφη που φτερνίστηκε μπροστά στην οθόνη.

Αφιερώστε 2-3 λεπτά και διαβάστε το ! Αξίζει...

http://www.madata.gr/epikairotita/social/224965.html

Το διάβαζα κι εγώ μόλις χτες.

Εβιρυ να έχετε μαζί σας κόκκινα ψιλα να δίνετε ρέστα.

Την επόμενη φορά, θα πω του άντρα μου να ψωνίσει πολλά πράγματα από σούπερ και όταν φτάσει στο ταμείο (αν θα είναι και η ίδια κοπέλα) να τους πληρώσει μόνο με κόκκινα κέρματα

Ξεκινήσαμε παιδικό,

Καλή αρχή να έχει το παιδί.

καλησπερα ομορφουλες!ειπα να πεταχθω(μην πειτε σαν τι χοχοχο) χαχαχαχαχαχα

Πού 'ντο μου μωρέ; Γεια σου Αννούλα με το στρουμφομωράκι. Τι κάνει το μικρούλι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χτες εδω ειχε ενα καταπληκτικο φθινοπωρινο απόγευμα! Ήταν τελεια! Μας κάνει ωραιες μερες.

Ευχαριστω και πάλι όλες για τις ευχες σας.

Ο μπαμπας μας εφυγε την Κυριακή το απόγευμα. Ειχε ερθει μονο για ΣΚ. Τωρα θα τα ξαναπουμε μεσα Οκτωβριου που θα ανεβω στην Αθηνα για τη Β' επιπεδου.

Χτες πηγα κι εκανα τον καθιερωμενο υπερηχο. Όλα καλά. Ειδαμε και το φυλο κι ετσι εμαθα οτι περιμενω αγορακι. Έτσι θα τα εχω ζευγαρακι. Βεβαια γερα να ειναι κι οτι να ειναι δεν εχω τετοια προβλήματα.

Φεφη μου περαστικά. Πως ειναι η Ρυπα σημερα;

Ελενη περαστικά και σε εσας.

Για να ειμαι στο θεμα: χθες φαγαμε φακες αλλά η μικρη ουτε που τις άγγιξε. Δε θελει πλεον να τρωει καθολου φαγητο. Σημερα εχω πει να φτιαξουμε κοτοπουλο μπας και το αγγιξει.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Κι επειδή η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται, στις 6.30 χτυπαει το τηλέφωνο..Ωχ λέω...Για καλό δεν είναι... Όντως! Επεσε η πεθερά μου, χτύπησε στο πρόσωπο,άνοιξε η μύτη της και τους είπα να πάνε στο νοσ/μειο. Το ευχάριστο είναι ότι δεν έσπασε τίποτα, είναι μόνο κακώσεις!

Σήμερα τρώμε πιτόγυρο εμείς και γιουβετσάκι το κορίτσι μου!

Ελένη είδαμε αλήθεια χειλάκια. μην με προκαλείς θα βάλω φώτο. Περαστκά στον αντρούλη σου.

Βάλε, βάλε!!! Σε προκαλώ!:tongue::tongue: (να δούμε φραουλίτσα!!!);)

Ευχαριστώ για τα περαστικά!

Όσο για την ανάρτηση... την είδα και σας σκέφτηκα ότι, να, θα ήθελα να το μοιραστώ με τις φίλες μου... αυτό το μάθημα ζωής από ένα νέο άνθρωπο που έφυγε νωρίς από κοντά μας.....

Καλά έκανες! Ετσι για να μην χάνουμε και την ουσία και να εκτιμάμε ότι πιο πολύτιμο έχουμε... Την ΥΓΕΙΑ!

καλα λένε τα αγόρια ότι είναι δύσκολα...

Μάλλον είναι ζήλεια Ιωάννα.... Θέλει να τραβήξει την προσοχή σας!

Και για να μην χαμηλά απο το θέμα σήμερα έκανα μακαρόνια καροτο με καρμποναρα

Συνταγούλα;;;;:rolleyes:

Δηλαδή, δύο τμήματα της Ε' θα ξεκινήσουν από το σχολείο και θα πάνε με συγκοινωνία στο κτίριο του κολυμβητηρίου χωρίς καμμία δασκάλα μαζί τους.

Εεεεε;;;;:shock::shock::shock::shock:

Τελικά οι γερμανοί είναι ή πολύ προχώ ή πολύ στα τέτοια τους(σορυ κιόλας)!!!!

Τωρα θα τα ξαναπουμε μεσα Οκτωβριου που θα ανεβω στην Αθηνα για τη Β' επιπεδου.

Επειδή δεν θυμαμαι αν σου ευχήθηκα, να την χαίρεστε και με το καλό το νινί!!!

Χτες πηγα κι εκανα τον καθιερωμενο υπερηχο. Όλα καλά. Ειδαμε και το φυλο κι ετσι εμαθα οτι περιμενω αγορακι. Έτσι θα τα εχω ζευγαρακι. Βεβαια γερα να ειναι κι οτι να ειναι δεν εχω τετοια προβλήματα.

Ελενη περαστικά και σε εσας.

Ευχαριστώ!

Τελεια!!! Με το καλό το αγοράκι σου λοιπόν!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μας...Ελενη περαστικά στην Πεθερα σου,ευτυχώς δεν χτύπησε η γυναίκα..όσο για το θέμα με τον μικρό πριν Ακόμα μείνω έγκυος έτσι έκανε απλά όσο μεγαλώνει η γκρίνια του χειροτερεύει και δεν καταλαβαίνει ούτε με το καλο ούτε με το κακό(να τον μαλωσω δηλαδή)..

Σήμερα λέω να κάνω (αν με αφήσει η ξανθουλα)μπριαμ..ελπίζω να μην την πειράξει το κολοκυθακι η το κρεμμύδι.επίσης αξιωθηκαμε μετα απο τόσο καιρό να πάρουμε το πλυντήριο πιάτων γιατί το παλιό μας άφησε χρόνους,μέσα στην εβδομάδα θα το έχω άντε επιτέλους γιατί τόσο πιατομανι δεν αντεχετε.


:-D

Link to comment
Share on other sites

428555swmh28ba89.gif

kalhmera!!!να εχετε ολες μια υπεροχη και μαγικη μερα!

...Η ιδέα με το ψαράκι μου ήρθε μόνη της επειδή ήμουνα 1.000% σίγουρη ότι αν το σερβίριζα απλά σε πιατέλα ψάρι με δίπλα τα λαχανικά ούτε που θα κοίταγαν... ενώ έτσι έβαζες μια κουταλιά στο πιάτο σου και είχε από όλα !

Είναι πολύ βολικό για τραπέζι επίσης

νομιζω αλλιως το λενε...καπως σαν σαρλοτ?

ποια απο εδω βλεπει φιλαρακια??? το εκανε η ανιστον σε ενα χριστουγειατικο τραπεζι και ειχε βαλει κιμα,μπιζελια, σιροπια(ο,τι θες δηλαδη ειχε βελει) και φυσικα ο μονος που το εφαγε ηταν ο τζοι

Ντίντι και Κάγκλυ,

Σας βρίσκω απόλυτα φυσιολογικές και καθόλου δεν σας κοροϊδεύουμε !!!! Να χαϊδεύετε κοιλίτσα και να τους μιλάτε ! Συνέχεια ! μην το ξεχνάτε, είναι πολύ σημαντικό !

δεν του μιλαω πολυ:( μονο οταν κλωτσαει τον ρωταω τι κανει , οταν δεν κλωτσαει του λεω κλωτσα και οταν οδηγω τον ρωταω αν του αρεσει η μουσικη που εβαλα(καλα μεσα στο αυτοκινητο , σε καθε φαναρι που σταματαωω, χαιδευω την κοιλια μου και του μιλαω, οσοι με βλεπουν απο εξω θα λενε αυτη ειναι τρελη μονη της μιλαει:P)

Κι εγώ σαν εσάς... μέχρι και στο dvd των βαπτίσεών τους έχω βάλει στην έναρξη σκηνές από τους υπέρηχους που κάναμε, σκηνές από το Μαιευτήριο, οι πρώτες τους στιγμές... και κάθε μα κάθε φορά που θα τα δω ναααααα το κλάμα !!!! :oops:

τι ρομαντικη μανουλα που εισαι!!! μπραβο σου

Μπορεί και να το καταφέρεις ! Μην το βάζεις κάτω !;)

τελικα χθες μου θυμισε η θεια μου τις βελονες , αφου το κατεχω απο μικρη με τις βελονες, με βελονες θα την κανω, μου εδειξε και μια πολυ ωραια πλεξη για κασκολ. βρηκα και τα χριστουγεννιατικα δωρα μου ετσι!;)(αν εχω τοσο χρονο ...)

σημερα τρωμε γεμιστα και λαχανοντολμαδες της πεθερας :D τα κανει ΤΕΛΕΙΑ!!!(και ντολμαδακια ειπε θα κανει αλλα εγω προτιμω λαχανοντολμαδες!)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ηλιολουστη καλημερα απο μας.

Σημερα εχουμε καλοκαιρινη μερα..πολυ ζεστουλα!

Χθες το βραδυ ειχε ερθει ενα φιλικο μας ζευγαρι με το παιδακι του.

Παραγγειλαμε πιτσες..ηπιαμε και τα κρασακια μας και (το κυριοτερο) ο θησαυρος χορτασε παιχνιδι!!!!!:P

Κοιμηθηκε ομως πολυ αργα......στις 1και μιση :shock: για την ακριβεια!!!!!!

Τωρα φυσικα κοιμαται..και μαλλον θα κοιμαται σιγουρα καμμια ωρα ακομα....

Σημερα θα φαμε μακαρονια απο χθες.

Φωτεινη με το καλο ο γιοκας!!!!!!

Ελενη περαστικα στην πεθερα σου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειδικά ο Α ήταν που ήταν έχει ξεφύγει τελείω...απο μικρός ήταν γκρινιαρης αν δεν περνούσε το δικό του χτυπούσαν κάτω είτε με το καλο τον παίρνω είτε με το άγριο αλλα τώρα έχει παράγινε το κακό.κλαίει για να φάει να καυουρησει να πιει νερό να κοιμηθεί..εκτός αυτού ξυπνάει το πρωί 7-7:30 βαριά και το μεσημέρι μόνο αν ουρλιαζω σαν υστερικη κοιμάται δεν εξρω τι να κάνω με έχει δυσκολέψει παρα πολυ...καλα λένε τα αγόρια ότι είναι δύσκολα...

Εγώ πάλι θα σου πω το αντίθετο ότι τα κορίτσια είναι δύσκολα ΑΡΑ είναι στο παιδί τέλοοοος !!!! Τί να σου γράψω βρε Άννια μου ??? ώρες ώρες κοντεύω να πηδηχτώ από το παράθυρο με τα δυο όχι με τα τρία ... ακόμη δεν έχεις σαραντίσει με τις ορμόνες να χοροπηδάνε !!!!! ΚΟΥΡΑΓΙΟ !

Δεν ξέρω πώς παλεύεται αυτή η κατάσταση ...:|

Καλα αυτο το Κινητο ότι θέλει γράφει

μη δίνεις σημασία... κι εγώ από το κντ γράφω άρες-μάρες-κουκουνάρες !!!! :rolleyes::rolleyes::cool::cool::confused:

Σας έχω φρέσκα νέα.....

Κορίτσια εμένα τα μαλλιά μου θα ασπρίσουν και πάνω από τη βαφή.

Καλέ Εβίρι εδώ θα ασπρίσουν και τα δικά μου με αυτά που λες !!! Ντύσου σαν τον αστυνόμο Σαΐνη και πάρ' τα παιδιά από πίσω... σε απόσταση αφαλείας !!! Αχ Παναγία μου... τόσο οπισθοδρομικές είμαστε οι Ελληνίδες μητέρες ? αδυνατώ να καταναοήσω :confused::confused::confused:

Τωρα θα τα ξαναπουμε μεσα Οκτωβριου που θα ανεβω στην Αθηνα για τη Β' επιπεδου. Με το καλό !

Χτες πηγα κι εκανα τον καθιερωμενο υπερηχο. Όλα καλά. Ειδαμε και το φυλο κι ετσι εμαθα οτι περιμενω αγορακι. Έτσι θα τα εχω ζευγαρακι.

...

Δε θελει πλεον να τρωει καθολου φαγητο. Σημερα εχω πει να φτιαξουμε κοτοπουλο μπας και το αγγιξει.

όλα καλά με το μωράκι ! Με το καλό !!!!! Τί ωραία που θα έχετε ένα κι ένα !

Δεν τρώει η μικρή ??????? τί να σου πω: αφού κι εμείς στο φαγητό μας έχουμε πολλές παραξενιές ... :cool::cool::cool:

Καλημέρα... Κι επειδή η καλή μέρα απ'το πρωί φαίνεται, στις 6.30 χτυπαει το τηλέφωνο..Ωχ λέω...Για καλό δεν είναι... Όντως! Επεσε η πεθερά μου, χτύπησε στο πρόσωπο,άνοιξε η μύτη της και τους είπα να πάνε στο νοσ/μειο. Το ευχάριστο είναι ότι δεν έσπασε τίποτα, είναι μόνο κακώσεις!

Περαστικά στη γυναίκα ! Σιδερένια να είναι ... γλίστρησε σε καμιά αυλή φαντάζομαι η έρμη ???

Σημερα λεω να κανω κατσικακι μπουτι με πατατες στο φουρνο!

τί ωραία φαγητά και καθημερινή κιόλας... για εμάς που δουλεύουμε τέτοια φαί δεν παίζει με την καμία !!! Μιαμ μιαμ !

..όσο για το θέμα με τον μικρό πριν Ακόμα μείνω έγκυος έτσι έκανε απλά όσο μεγαλώνει η γκρίνια του χειροτερεύει και δεν καταλαβαίνει ούτε με το καλο ούτε με το κακό(να τον μαλωσω δηλαδή).

Με το καλό το πλυντήριο ! Επιτέλους ! όσο για την γκρίνια θα αντιγράψω σε λίγο ένα κομμάτι από δίπλα να δεις και να παρηγορηθείς... δεν είσαι (η) μόνη ...

εντιτ : (το έγραψα πριν από λίγα λεπτά σήμερα το πρωί δίπλα)

ααααα καλά ! Φέρ΄τη να κάνει παρέα με την δικιά μου...

χθες το βράδυ χτύπησα κόκκινα όμως... ως γνωστόν η Δευτέρα είναι από μόνη της "κουραστική" ημέρα... εμείς έτυχε να έχουμε και λογοθεραπεία και μάλιστα αργά... τέλος πάντων φτάνουμε σπίτι κατά τις 9.30 κουρασμένοι και οι τρεις μας...

και ξεκινάει non-stop μουρμούρα "Θέλω νερόοοοοοοοοοοοοο, έχω μύτσεεεεεεεεεεεεεεεεες" και δώσ' του να κλαίει (ο Σεμινόσαυρος)... κάθομαι κάτω της λέω "Ζήτησέ μου το όμορφα. ΧΩΡΙΣ να κλαις και να γκρινιάζεις" ...μμμμ ναι όσο περισσότερο της μίλαγα τόσο περισσότερο έκλαιγε :shock::shock::shock: ρε τί είν' τούτα λέμε ???? έφτασε στο σημείο 1ον)να κατουρηθεί πάνω της από τα νεύρα της 2ον) να κάνει εμετό από τον οδυρμό....

πιτζάμες δεν ήθελε να βάλει... χτυπιότανε... βασικά δεν ήθελε τίποτε... αφού είδα ότι δεν την πάλευα... της δήλωσα ότι μπορεί να κάτσει και να κλαίει όσες ώρες θέλει (δεν φώναξα, τόνο η φωνή δεν ανέβηκε εγώ μίλαγα εκείνη ούρλιαζε)... και πως εγώ πάω έξω στο μπαλκόνι...

ειλικρινά, εκείνη τη στιγμή (ποιά στιγμή θα μου πείτε βέβαια είχε περάσει μισή ώρα με όλο αυτό το σκηνικό) ήθελα να την πετάξω στον τοίχο γι' αυτό αποχώρησα από το σκηνικό....ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ... ευτυχώς ήρθε ο μπαμπάαααααας ... την πήρε αγκαλιά, την ρώταγε "γιατί μάλωσες με την μαμά?" και δεν του έλεγε... εμ χαζή είναι ? τί να του πει ?????? :?

στο τέλος τέλος ηρέμησε ήρθε μου ζήτησε συγγνώμη κάναμε αγκαλίτσα της εξήγησα ότι δεν γίνεται αυτό που θέλει να το ζητάει παντα με γκρίνια και με κλάμα -στην θεωρία συμφώνησε-

ΔΕΝ ΞΕΡΩ βρε κόρες... λες και περνάει από πάνω μου οδοστρωτήρας νιώθω κάτι τέτοιες ώρες...

Πείτε μου τί κάνω λάθος οεο ?

σημερα τρωμε γεμιστα και λαχανοντολμαδες της πεθερας :D τα κανει ΤΕΛΕΙΑ!!!(και ντολμαδακια ειπε θα κανει αλλα εγω προτιμω λαχανοντολμαδες!)

Εμ τί ???? χαζή είσαι να μην φας λαχανοντολμάδες ??? μπράβο στην πεθερούλα !! και μου άρεσε πολύ η ιδέα σου να φτιάξεις κασκόλ για Χριστουγεννιάτικα δωράκια και χειροποίητο και την ώρα σου θα περάσεις όμορφα !!!

Σήμερα ΤΡΩΜΕ ΦΑΚΕΣ από χθες ....σιγά τα ωά δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Ελενη την καρμποναρα την έκανα με κρέμα γάλακτος βούτυρο έβαλα μέσα μπεικον ζαμπον κασερι κεφαλοτυρι και λίγο παριζακι...τα μακαρόνια ήταν μελ.σσα καροτο,ωραία ηταν


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου

ΣΥνεχίζονται οι ωραίες μέρες. Τι καλά!!! Ενα άγχος για το χειμώνα το έχω. Να μην είναι πολύ βαρύς.

Ντίντι έχω ένα αγχος γιατί είχα μια παλλίνδρομη πριν 15 μήνες.

Ασχετο αλλά δεν έχω φάει ποτέ σαλάτα απο αυτες που περιγράφεις. Μόνο κλασσικές σαλάτες. Βάλε καμιά συνταγή. Να δοκιμάσω τουλάχιστον.

ναι καθε χρονο το εχω αγχος τι χειμωνα θα εχουμε...

μισω το κρυο

και τη βροχη για 2 λογους

1. πρεπει να παω μαθημα και βρεχει και γινομαι παπι

2. δεν στεγνωνουν τα ρουχα με τπτ!

να μην αγχωνεσαι κοριτσακι

λογικα θα παλλινδρομησε το πρωτο τριμηνο ε?

επειδη κι εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν ηξερα πως θα αντιδρασει ο οργανισμος μου ημουν πολυ αγχωμενη το πρωτο τριμηνο

καθε φορα που πηγαινα για υπερηχο ειχα αγωνια αν η καρδουλα του συνεχιζει να χτυπαει

και ετσι το εχω ψαξει

μετα τη 12η εβδομαδα μειωνονται κατα παρα πολυ οι πιθανοτητες αποβολης

απο την 28η και μετα θεωρειται πλεον βιωσημο οποιο μωρο γεννηθει

κι μετα απλα περιμενεις να γεννησεις στις 36-40 εβδομαδες

ελπιζω να σε επεισα να ξεαγχωθεις:tongue:

στο θεμα μου τωρα σαλατες:

υλικα:

καταρχην εγω αγοραζω το μαρουλι που λεγεται σαλατα ειναι πιο στρογγυλοποιημενο μαρουλι με πιο πλατια και πιο λεια φυλλα και βρισκεται και σε πολλα σουπερ μαρκετ

επειδη ειναι το πιο νοστιμο φευγει και πιο γρηγορα οποτε αν δεν βρω αυτο παιρνω το λολα αυτο ειναι σγουρο μαρουλι

ιδεες:

1. ξερα φρουτα (δαμασκηνα, βερικοκα)

2.ξερο συκο με ροκφορ και καρυδια

3. κοτοπουλο ψιχα, καλαμποκι, παρμεζανα

4. τσιγαρισμενο μπεικον, λιαστη ντοματα, παρμεζανα

5. ροδι ,κουκουναρι παρμεζανα

σαλτσες-σος

1. βαλσαμικο, ελαιολαδο,καστανη ζαχαρη ή μελι

2.βαλσαμικο , ελαιολαδο, ζαχαρη και μουσταρδα

3.ελαιολαδο, μουσταρδα, μαγιονεζα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε ΝΤΙΝΤΙ μας ωραίες σαλατούλες !!!!

Έχεις φτιάξει ποτέ σαλάτα με φακές ?????? το σκεφτόμουν εχθές σαν συνοδευτικό πχ σε κρέας μια χαρά θα ήταν και βρήκα αρκετές παραλλαγές ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στην όμορφη μαγειροπαρέα μας!

Επέστρεψα μετά από μία εβδομάδα προσαρμόγης του μικρούλη μου στον σταθμό! Ο μικρός το παλεύει σε γενικές γραμμές καλά! Οι αντιστάσεις του όσο περνούν οι μέρες είναι και πιό ήπιες κι ευελπιστώ μέχρι το τέλος της εβδομάδας να πηγαίνει χωρίς γκρινίτσα! Μακάρι!!!!

Χτες στην δουλειά έπηξα και δεν μπόρεσα να μπω. Μου λείψατε όλες κι ελπίζω να διαβάσω τα νεά σας σιγά - σιγά σήμερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...