Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλή αρχή καλλιοπάκι!

ντίντι μου καλά της έκανες της ντέρμπι!

κάγκλυ μου, απολαύστε ξεκούραση ανσάμπλ με τον αντρουλιό! τί ωραία που το λες!

Έλεν περαστικά!

κάντυ μου αθεράπευτα ρομαντικόπουλο! πάντα έτσι!

φεφικο παει το κρυωμε εφυγε???

η μικρουλα σου ενταξει δεν κρυωσε τελικα ε?

που λες για την ντερμπι

χθες ξεσκιστηκα στα γλυκα:o

πρωινο: 1 κομματι κεικ που εφτιαξα με επικαληψη μερεντας

μεσημεριανο: μετα το φαι η ντερμπι

απογευματινο: ειχα μαθημα στον ανηψιο και η κουνιαδα μου με κερασε προφιτερολ

βραδυνο :μηλοπιτα με 1κουτ. σαντιγυ( περασαμε απο της μαμας μου που ειχε τραπεζι και η η θεια μου ειχε φτιαξει μηλοπιτα)

αυτα τα ολιγα!!!!

ευτυχως που δεν εχω εξεταση γλυκοζης ακομη!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε ΝΤΙΝΤΙ μας ωραίες σαλατούλες !!!!

Έχεις φτιάξει ποτέ σαλάτα με φακές ?????? το σκεφτόμουν εχθές σαν συνοδευτικό πχ σε κρέας μια χαρά θα ήταν και βρήκα αρκετές παραλλαγές ...

φακες μπλου αχ και μπλιχ

οχι δεν εχω φτιαξει ποτε τις τρωω με το ζορι και αντε το πολυ πολυ να φαω και κανενα φακορυζο

αλλα φτιαχνω σαλατα με τα κοκκινα φασολια τα μεξικανικα και ταιριαζει αυτη η σαλατα με μπριζολες

φασολια κονσερβας μεξικανικα, κρεμμυδι ψιλοκομμενο, μαιντανο, λαδι , ξυδι(κατα προτιμηση λευκο ξυδι) και αλατι φυσικα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όολη μέρα!!

Έβιρυ δεν ξέρω. Κι εγώ σε αυτή την ηλικία μόνη μου πήγαινα σχολείο και αγγλικά που ήταν μακριά. Αλλά άλλα χρόνια τότε. Δεν ξέρω. Δεν ξέρω και πως είναι τα πράγματα εκεί. Αν το παιδί είναι υπεύθυνο όμως, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Καλά κουράγια και να μας τα λες, να μας ανοίγεις τα μάτια..

didi&k ωραίες σαλάτες!

love4four έχει και κάτι κυπριακές και με ρύζι μαζί. Δεν έχω φτιάξει ποτέ όμως. Που κουράγια...

Σχετικά με τις σκηνές γκρίνιας κτλ έχω να πω ότι υποκλίνομαι στην ψυχραιμία σου. ¨Οταν η δικιά μου βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση, δυστυχώς κάποιες φορές παρασύρομαι και τελειώνουμε με φωνές. Αλλά δεν πρέπει. Εάν φωνάζω εγώ, πώς να μη φωνάζει και αυτή την επόμενη φορά?

αααααχ

φωτεινή με το καλό ο γιος!!!

ελένη περαστικά στην πεθερά!

κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές! συνεχίζουμε προσαρμογή, πάμε καλά. Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α, και για να μην ξεχνιομαστε, χυλοπίτες σημερα με χοιρινό.

Α΄λλά πρέπει να μαγειρέψω το απόγευμα, να πάρει το μικράκι μαζί αύριο στον παιδικό.

Επίσης, λέω να φτιάξω καμιά κρεμούλα, καμιά πρόταση κάπως υγιεινή για τα μικρά?

Link to comment
Share on other sites

love4four το κατσικακι το εχω για ευκολο γιατι δεν χρειαζεται προετοιμασια μονο οι πατατες που κοβω παιρνουν χρονο ειμαι ομως νωρις στο σπιτι οποτε εχω το απαιτουμενο 3ωρο για ψησιμο μεχρι να φαμε....

Αυτο με την κριση γκρινιας το ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ πολλες φορες το λεω ΑΜΟΚ οπου ειναι σαν να μην επικοινωνουμε με το παιδι, κλαιει γοερα σε σημειο να κανει σαν να του ρχεται εμετος τα ματια εχουν βγει εξω, παιρνει χρωμα κοκκινο-μπλε και χτυπιεται στην κυριολεξια σε πατωματα, καναπεδες κτλ Δεν εχω βρει λυση αντιμετωπισης σαυτο τον αφηνω να κλαιει ειλικρινα νομιζω οτι δεν υπαρχει λυση. Ειναι της ηλικιας και πιστευω οτι πιο μετα σταματανε μονα τους αυτα τα περιστατικα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

εντιτ : (το έγραψα πριν από λίγα λεπτά σήμερα το πρωί δίπλα)

ααααα καλά ! Φέρ΄τη να κάνει παρέα με την δικιά μου...

χθες το βράδυ χτύπησα κόκκινα όμως... ως γνωστόν η Δευτέρα είναι από μόνη της "κουραστική" ημέρα... εμείς έτυχε να έχουμε και λογοθεραπεία και μάλιστα αργά... τέλος πάντων φτάνουμε σπίτι κατά τις 9.30 κουρασμένοι και οι τρεις μας...

και ξεκινάει non-stop μουρμούρα "Θέλω νερόοοοοοοοοοοοοο, έχω μύτσεεεεεεεεεεεεεεεεες" και δώσ' του να κλαίει (ο Σεμινόσαυρος)... κάθομαι κάτω της λέω "Ζήτησέ μου το όμορφα. ΧΩΡΙΣ να κλαις και να γκρινιάζεις" ...μμμμ ναι όσο περισσότερο της μίλαγα τόσο περισσότερο έκλαιγε :shock::shock::shock: ρε τί είν' τούτα λέμε ???? έφτασε στο σημείο 1ον)να κατουρηθεί πάνω της από τα νεύρα της 2ον) να κάνει εμετό από τον οδυρμό....

πιτζάμες δεν ήθελε να βάλει... χτυπιότανε... βασικά δεν ήθελε τίποτε... αφού είδα ότι δεν την πάλευα... της δήλωσα ότι μπορεί να κάτσει και να κλαίει όσες ώρες θέλει (δεν φώναξα, τόνο η φωνή δεν ανέβηκε εγώ μίλαγα εκείνη ούρλιαζε)... και πως εγώ πάω έξω στο μπαλκόνι...

ειλικρινά, εκείνη τη στιγμή (ποιά στιγμή θα μου πείτε βέβαια είχε περάσει μισή ώρα με όλο αυτό το σκηνικό) ήθελα να την πετάξω στον τοίχο γι' αυτό αποχώρησα από το σκηνικό....ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ... ευτυχώς ήρθε ο μπαμπάαααααας ... την πήρε αγκαλιά, την ρώταγε "γιατί μάλωσες με την μαμά?" και δεν του έλεγε... εμ χαζή είναι ? τί να του πει ?????? :?

στο τέλος τέλος ηρέμησε ήρθε μου ζήτησε συγγνώμη κάναμε αγκαλίτσα της εξήγησα ότι δεν γίνεται αυτό που θέλει να το ζητάει παντα με γκρίνια και με κλάμα -στην θεωρία συμφώνησε-

ΔΕΝ ΞΕΡΩ βρε κόρες... λες και περνάει από πάνω μου οδοστρωτήρας νιώθω κάτι τέτοιες ώρες... Και λιγα λες1!!!!!!!!

Πείτε μου τί κάνω λάθος οεο ?

Την ιδια ερωτηση κανω κατι τετοιες στιγμες.....

Υπομονη και μονο χρειαζεται....

..

Ελενη την καρμποναρα την έκανα με κρέμα γάλακτος βούτυρο έβαλα μέσα μπεικον ζαμπον κασερι κεφαλοτυρι και λίγο παριζακι...τα μακαρόνια ήταν μελ.σσα καροτο,ωραία ηταν

Γιαμιιιιιιιιιιι

ναι καθε χρονο το εχω αγχος τι χειμωνα θα εχουμε...

μισω το κρυο κι εγω!!!!!!!!!

επειδη κι εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και δεν ηξερα πως θα αντιδρασει ο οργανισμος μου ημουν πολυ αγχωμενη το πρωτο τριμηνο

καθε φορα που πηγαινα για υπερηχο ειχα αγωνια αν η καρδουλα του συνεχιζει να χτυπαει

και ετσι το εχω ψαξει

μετα τη 12η εβδομαδα μειωνονται κατα παρα πολυ οι πιθανοτητες αποβολης

απο την 28η και μετα θεωρειται πλεον βιωσημο οποιο μωρο γεννηθει

κι μετα απλα περιμενεις να γεννησεις στις 36-40 εβδομαδες

ελπιζω να σε επεισα να ξεαγχωθεις:tongue:

Τι ωραια που το σκεφτεσαι.......και η αληθεια ειναι οτι δεν εχεις αδικο!!!!!!

στο θεμα μου τωρα σαλατες:

υλικα:

καταρχην εγω αγοραζω το μαρουλι που λεγεται σαλατα ειναι πιο στρογγυλοποιημενο μαρουλι με πιο πλατια και πιο λεια φυλλα και βρισκεται και σε πολλα σουπερ μαρκετ

επειδη ειναι το πιο νοστιμο φευγει και πιο γρηγορα οποτε αν δεν βρω αυτο παιρνω το λολα αυτο ειναι σγουρο μαρουλι

ιδεες:

1. ξερα φρουτα (δαμασκηνα, βερικοκα)

2.ξερο συκο με ροκφορ και καρυδια

3. κοτοπουλο ψιχα, καλαμποκι, παρμεζανα

4. τσιγαρισμενο μπεικον, λιαστη ντοματα, παρμεζανα

5. ροδι ,κουκουναρι παρμεζανα

σαλτσες-σος

1. βαλσαμικο, ελαιολαδο,καστανη ζαχαρη ή μελι

2.βαλσαμικο , ελαιολαδο, ζαχαρη και μουσταρδα

3.ελαιολαδο, μουσταρδα, μαγιονεζα

Ξανα μανα γιαμιιιιιιιιιιιιιιιι

Καλημερούδια στην όμορφη μαγειροπαρέα μας!

Καλως την να την περδικα!!!!!!!

. Μου λείψατε όλες κι ελπίζω να διαβάσω τα νεά σας σιγά - σιγά σήμερα!

Κι εμας μας ελειψες!!!!!
Πλάκα κάνεις!!!! Αντεξε μέχρι εκείνη την ώρα το θηρίο;;;;:shock::tongue:
Μωρε αυτος αντεχε κι αλλο,εμεις κουτουλουσαμε!!!!!!!!!

Εβιρη,

καλα οι δασκαλοι.....αλλα οι γονεις πως επιτρεπουν τετοια χαζα;Μα ειναι δυνατον μικρα παιδια μονα τους στα τραμ μεσα στην πολη;

Μου επεσαν τα μαλλια λεμε και μονο στην σκεψη!!!!!!

Και ο θησαυρος ακομα κοιμαται...........


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, λέω να φτιάξω καμιά κρεμούλα, καμιά πρόταση κάπως υγιεινή για τα μικρά?

Χθες ή προχθές έβαλε η Φέφη συνταγη για κρεμούλα. Εγώ την εκτύπωσα αλλά την έχω στο σπίτι. Για ψάξε λίγο στις χθεσινές και προχθεσινές δημοσιεύσεις και θα το βρεις!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμάς μάς έλειψες Αγγελικούλα !!!!!!!!!!!!!!!!! welcome back !

Έχεις να διαβάσεις ουουουουουου ένα σωρό !!!!!!!!!!!!!!

12 σελίδες!!!!!!:shock::shock::shock:

Έχω διαβάσει ήδη 3! Έχω δρόμο ακόμη.....

Μέχρι στιγμής πέρα από κάτι ψιλικρυολογηματάκια δεν πήρε το μάτι μου κάτι άλλο! Χαίρομαι!!!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κόκκινη σαλτσούλα.

Συνεχίζω την μελέτη....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα με συγχωρήσετε που δεν σχολιάζω όλα σας τα μηνύματα ε?????

Φωτεινούλα είμαστε συνομήλικες! Κι εγώ 40 είμαι!

Φεφίκο τούρκικα δεν βλέπω. Με εκνευρίζουν!

Μεταξάκι κι εγώ παρακολουθώ όλα τα CSI και το THE GOOD WIFE. Έπίσης μου αρέσει πολύ και ο HOUSE!

Αφροδιτούλα πολύ χάρηκα για την Νεφέλη σας! Να δεις πόσο καλό θα κάνει στο παιδί η επάφή του μαζί της!

Συνεχίζω......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως!!!!!!!

Αλλιως θα εχουμε θεμα.(ειναι και τρομερα κακοφαγο παιδι.....)Ζητησε τραχανα κοκκινο...("ποπινο" για την ακριβεια....:lol:)εφαγε 2 κουταλες τραχανα και εφαγε με τα χερια,αρκετα μακαρονια με τυρι.....με εξεπληξε σημερα ο γιοκας μου!!!!!!!!!!

Καντυ

ελιωσα!!!!!!!

σημερα τι παραγγελια εδωσε ο θησαυρος?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έβιρι έχω διαβάσει πολλές φορές το πόσο πολύ μακρινές αποστάσεις πρέπει να διανύετε και κουράζομαι μόνο που τα διαβάζω! Δεν ξέρω αν θα άντεχα τέτοιους ρυθμούς!!!

mariapap82 καλώς ήρθες και από μένα!

Και η μελέτη συνεχίζετε αργά αλλά σταθερά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...