Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Καταρχήν ricola να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!! Δικαιολογήσαι απόλυτα να είσαι κουκουβάγια! Όλες και όλοι είμαστε!!!!

Κορίτσια χτες είχαμε πάει σε μία εκδήλωση που έκανε ο σταθμός του μικρού μου για να γνωρίσουμε το νέο τους κτίριο. Καταενθουσιάστηκα!!! Δήλωσα ότι θέλω να πάω κι εγώ παιδικό!!! Αγόρασε ένα νεοκλασικό και το έκανε κούκλα!!! Θέλω να γίνω 3χρονο!!!! Απασχόλησαν τα παιδιά για κανένα δίωρο και οι γονείς γυρίσαμε όλο το κτίριο, καθήσαμε μετά στον κήπο όπου πρόσφεραν καφέ και προς το μεσημεράκι που τελείωσαν οι δραστηριότητες των μικρών μας, πρόσφεραν κρύα σνακ για όλους! Κλήρωσαν και κάποιες δωροεπιταγές που πρόσφεραν κάποιοι χορηγοί και έδωσαν σε όλα τα παιδιά μπαλόνια και σακουλάκια με μπισκοτάκια και καραμέλες! Ήταν τέλεια!

Σήμερα τρώμε φακές.

Θα διαβάσω σε λίγο τα νέα σας και επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μόλις φτάσαμε Θεσσ παιδιά. Ψόφησα :-) 6 ωριτσεσ στον δρομο και ατελειωτη ομίχλη.Ξεκινησαμε μεσανυχτα γιατι παντα προτιμω να οδηγω νυχτα (ειναι τοσο ομορφα τα φωτα της νυχτας, μουσικουλα,χαλαρα μου αρεσει τόσο) Α και πολλά διοδια...πολλά διοδια. Τώρα φτασαμε και νανι γιατι εκλειναν τα ματια μου καπου στα Μαλγαρα. Νανι και μετα θα μπω να σας διαβασω.

ΑΓΓΕΛΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ φακές;;; κάνε κανα σουφλέ ωραίο όπως την άλλη φορά:P:p

ΕΒΙΡΙ μου τωρα με τον παππου και την γιαγια κανουν τα αγγελουδια δεν μιλαν καθολου...τερατακια μικροι υποκριτες...μου λειπουν ηδη...αλλα με λίγη βολτα θα το ξεπερασω σιγουρα χιχιχι:P

καλημέραααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα παιδια!!!

Αγγελικη να ερθω κ εγω στον παιδικο σταθμο μαζι σου?? πολυ ωραια πρεπει να ηταν!!!!

Ρικολα μου να σας ζησει το μωρακι σας! γερο κ καλοτυχο να ειναι!! οποτε μπορεις περιμενουμε νεα σου!!!

Φωτεινη μου ειμαι σιγουρη πως κ απο το τηλεφωνο θα τα οργανωσεις ολα τελεια!!!

Νινα μου πραγματικα κρυωσα με το μπανιο σου!! καθομαι κ διπλα στο παραθυρο ....Χρυσοχερης ο συζυγος ευγε!!! κ η ομελετα με τα σπαραγγια απαιχτη, ο αντρας μου ειδικα τρελαινεται!!!

Εβιρακι μου πολυ ωραια φαγακια εκανε ςολες τις μερες!! επιτελους τελειωσε κ η εργασια ε? Αντε να ησυχασεις λιγο βρε παιδι μου!!!

Εμεις το Σαββατο πηγαμε σε ενα παιδικο αποκριατικο παρτυ κ χτες το μεσημερι παιδικο θεατρο.Το απογευμα ηρθαν κατι φιλοι κ κατσαμε ,πολυ ωραια περασε το ΣΚ αν κ κουραστηκα .....

Στα μαγειρικα μας τωρα το Σαββατο το μεσημερι εψησα ενα μεγαλο ψαρι στην λαδοκολα πλακι μαζι με πατατες,λιγες φετες ντοματας,πιπερια δυοσμο κλπ κ εβρασα κ κουνουπιδι.

Χτες εφτιαξα γεμιστα γ=φαγαμε το μεσημερι κ μειναν κ για σημερα.Εφτιαξα κ μια σπανακοπιτα κ ενα κεικ σοκολατα με μπανανες μεσα τριμμενες γιατι θα χαλαγανε.Πολυ ωραιο εγινε.Εβρασα κ μοσχαρι κ το εβαλα στην καταψυξη να το φτιαξω μεσοβδομαδα.

Την τσικνοπεμπτη τι θα κανετε?Τι θα μαγειρεψετε?

Εμεις θα παμε σε φιλους να ψησουμε , για πειτε καμια ιδεα τι να παω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και κλαη βδομαδα!

ricola να σου ζησει, να ειναι γερο και καλοτυχο!

Στα δικα μας, για σημερα εχουμε φακες, εχτες ειχαμε κοκκινιστο μοσχαρακι με ρυζι αλλα επειδη ειχαν ερθει τα πεθερικα μου και μιλαγαμε για πασχα και σουβλες και μας ετρεχαν τα σαλια πηγαμε κι αγορασαμε και 2 κοκορετσακια για τη λιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

μμμμ Ιωαννα μας εκανες κ εμας να μας τρεξουν τα σαλια!!! ευτυχως ερχεται τσικνοπεμτηηη!!! Ωραιο κ το κοκκινιστο μοσχαρακι καιρο εχω να το φτιαξω μου εβαλες ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμμ Ιωαννα μας εκανες κ εμας να μας τρεξουν τα σαλια!!! ευτυχως ερχεται τσικνοπεμτηηη!!! Ωραιο κ το κοκκινιστο μοσχαρακι καιρο εχω να το φτιαξω μου εβαλες ιδεα!!

τη πεμπτη ο αντρας μου σχολαει στις 11 το βραδυ οποτε δεν θα κανουμε τιποτα αλλα το κοκορετσακι (μια μεριδουλα) θα ξαναμπει στο σπιτι, απο τωρα το λιγουρευομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Ricola μου να σου ζησει το μπεμπακι! Καλωσηρθες στο κουκουβαγιοειδος! Με το καλό να σαραντησεις και μακάρι ολα στη ζωη σας να ειναι ομορφα και καλά!

Νινα σε ζηλευω για το μπανακι! Αν και δεν ανηκω στους χειμερινους κολυμβητες πεθυμησα βολτα χαλαρη στη θαλασσα και αραλικι διπλα της και χτες η μερα το τραβουσε. Μπορει να μετακομιζω σε λιγες μερες στη θαλασσα αλλα ειναι τοσο διαφορετικες οι συνθηκες που δεν θα το απολαμβανω ακομη...Με γεια και το κρεββατι. Σιγουρα θα ειναι πολύ ωραιο αλλα αφου το εφτιαξε και ο συζυγος ακομα καλυτερα. Βλεπω πιανουν τα χερια σας. Μπραβο σας!

Ιωαννα κοκορετσακια; Ευτυχως που πλησιαζει κι η Τσικνοπεμπτη που λεει κι η Τζενη!

Αγγελικη κι εγω θελω να ξαναγινω τριχρονο αλλα για αλλους λογους! Τι ωραια που περνουσαμε τοτε και δεν το ξεραμε!

Νικο καλά να περασετε στη Θεσ/νικη! Ειναι ωραιο που σου λειπουν τα παιδια αλλα απολαυστε και την ελευθερια σας λιγακι δεν ειναι κακό! Μου αρεσουν οι περιγραφες των σκανταλιων των παιδιων σου! Μετα γελας αλλα αν πρεπει να καθαρισεις ολο το σπιτι απο τη σταχτη για πολλοστη φορα βρισκεσαι ενα βημα πριν το εγκεφαλικο για να λεμε και την αληθεια.

Τζενη ευχαριστω για την ψηφο εμποστοσυνης! Κλασσικα δεν εκανες και λιγα! Το ψαρι παιδια μονο πλακι δεν μου αρεσει. Δεν το κανω ποτε. Τωρα για την Τσικνοπεμπτη αν δεν θες να συμμετασχεις στα κρεατα τοτε κατι δροσερο συνοδευτικο (καμια σαλατα τυπου γλωσσοδετη της Εβιρι) ή αλλιως γλυκο αλλα δεν ξερω να υπαρχει χωρος ποτε για γλυκο την Τσικνοπεμπτη χιχι. Φρουτοσαλατα ισως;

Εβιρι last but not least που λενε και στα ελληνικα μπραβο που τελειωσες και την εργασια σου! Όσο για το κυνηγητο της Εβιρινας το τεστ ειναι πληρες ειναι και κοπωσεως! Συμμετεχει κι ο Εβιρος βλεπω! Ωραια τα φαγητακια σου και πεθυμησα κολοκυθακια αυγολεμονο!

Επισης σας ευχαριστω ολες για τις ευχες για τον κανακαρη! Την Τεταρτη γινομαστε επισημως ενος ετους! Μαζι με τον μπομπιρα εχει γενεθλια κι ο μπαμπας μας αλλα τουρτα φτιαξαμε μονο μια - καποιοι δεν θελουν να θυμουνται τα ποσα κλεινουν! Απλα το κερακι του μικρου το εσβησε αυτη τη φορα ο μπαμπας! Λοιπον για τουρτα εφτιαξα αυτην που εχω δει στο παρεντς με τα κιτ κατ και τα παπακια. Αρεσε σε ολους και φανηκε και πρωτοτυπη. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι δυσκολευτηκα λιγο παραπανω γιατι την εκανα με σαβαγιαρ και μου πηρε χρονο να φτιαχνω το σχημα στις στρωσεις ενω με το παντεσπανι θα ηταν πιο ευκολο αλλα ας οψεται ο φουρνος. Για τα πιτοειδη εκανα τη ζυμη κουρου που μας ειχε γραψει η Τζενη και αρεσαν πολύ. Α και τα εψησα ολασπιτι μου γιατι Σαββατο μεσημερι φτιαχτηκε και ο φουρνος μου επιτελους!

Παντως αποφασισα να μην ξανακανω τετοιο πραγμα με αυτες τις συνθηκες. Δηλαδη παντα το αποφασιζει ο αντρας μου τελευταια στιγμη και τρεχω εγω για ολα ενω συνηθως κατι προκυπτει κι εκεινος δεν μπορει να βοηθησει οσο πρεπει. Και στο τελος ειμαι ολιγον κουρασμενη και δεν το ευχαριστιεμαι. Εν τω μεταξυ Σαββατο βραδυ κανονισε ο αντρας μου να εχουμε κι επισκεψεις και φρικαρα στην κυριολεξια. Τ'ακουσε και μαλλον πρεπει να με ακουσαν και οι φιλοι μας γιατι πηραν μετα και το ακυρωσαν... Και το κερασακι στην τουρτα ηταν οτι χτες το βραδυ μετα το "παρτακι" μας ο μικρος ανεβασε πυρετο - οχι πολύ- αλλα εγω κοιμηθηκα -τροπος του λεγειν- διπλα του γιατι εχουμε και το θεμα της αλλεργιας με τα αντιπυρετικα.

Λοιπον κλεινω το σεντονακι μου και θα τα ξαναπουμε

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα θα φαμε λιμνισια ψαρια που μας εχει στειλει η πεθερουλα μου με χορτα (ενεκα λαικης κοντα μου). Μου ειχε πει κι ο ηλεκτρολογος οτι θα ερχοταν για το φουρνο αλλα μου το αλλαξε για αυριο. Λετε αυριο να ξαναεχω φουρνο;

Ήρθε τελικά? Τα λιμνίσια ψάρια τα βρίσκω λίγο άνοστα. Δεν είμαι και του ψαριού ιδιαίτερα οπότε δεν!

Τζενη με το καλο να γενεθλιασετε κι εσεις. Καλε πολύ κοσμος θα ειστε! Χαρα στο κουραγιο σου! Καλά κανεις και οργανωνεσαι - κανονικα κι εγω αυτο θα εκανα αλλά ο αντρας μου αποφασιζει παντα τελευταια στιγμη κι εγω κλασσικα τρεχω. Τελος Μαρτιου γενεθλιαζει η κορη μου αλλά λεω να της κανω μονο στον παιδικο για να χαρει και να το καταλαβει καλύτερα. Και φυσικα θα το οργανωσω κλασσικα τηλεφωνικα.

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις! Στην τελική σίγουρα θα περάσει καλύτερα με τους φίλου της!

Καλησπέρα και εδώ!! Ξεκινάμε καθαρισμα γιατι αυριο ερχονται οι γονεις μου για να κρατησουν τα μικρα και να ανεβουμε Θεσσ για την διπλωματικη της συζυγου. ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΥΠΝΟΟΟΟΟΣΣΣΣ ΧΩΡΙΣ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ για μια βδομαδουλααααα και ψωνια και κινεζικο και ΚΟΣΜΟΣ και φαιιι πολύ :P:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Το πόσο σε καταλάβαινω δεν λέγεται! Απολαύστε το!

Και το σπίτι είναι ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...τα μικρά κανουν κουμαντο γιατι εχουμε πεσει στην δουλεια εδω και ενα διημερο και καταλαβαινεται. Πχ τωρα που γραφω η Αμαντα κρατάει το μπουκαλι της...το χει γυρισει αναποδα...και το κουναει να χυνεται το γάλα στο χαλί...και ειμαι τοσσοοο κουρασμενος (ειμαι ωρεεεεεσσσσ στο γραφειο και εχω πιαστει) που την κοιταζω να το κανει...αυτο θα το μετανιωσω μετα που θα πρεπει να το καθαρισω :P Αντε να ρθει η μαμααααα...η γυναικα περιμενει σαν τρελη να την κανουμε αλλα......εγω...ΘΕΛΩΩΩΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Δεν μπορω να τα αποχοριστω...το παραδεχομαι...ειχα σκοπο να μην το μαρτυρησω και να το παιξω κουλ αλλα εχω φρικαρει...η μεν Χριστινα περιμενει σαν τρελη να φυγουμε λεει "θα κοιμηθουμε επιτελους" αλλα πως θα αφησσσσωω την παχουλή μου και τον πρασινομάτη μου....:confused:

Εγώ πάλι τα αφήνω άνετα! Χρειάζεται μία απότοξίνωση που και που! Όσο για το γάλα στο χαλί πολύ κουλ σε βρίσκω! Εγώ μάλλον θα πάθαινα εγκεφαλικό!!! :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χα χα ευχαριστώ ΒΑΓΙΑ. Αν με έβλεπες σημερα όταν η Αμαντα βρηκε την σακουλα με την σταχτη την σηκωσε και την αδειασε ολη πανω της και στον καναπε θα αλλαζες γνωμη :P:p:p

Ντόινκγ! Τώρα θα το πάθαινα το εγκεφαλικό σίγουρα!

Όχι βεβαια ότι της ειπα κατι σπουδαιο αλλα την μάλωσα...και μετα πηρε το υφος που σουφρωνει τα χειλακια και με ριξε.

Χαχαχα! Χειραγώγηση η μικρή κάργα!

Και μεχρι να τελειωσω με Αμαντα ο Παναγιωτης ειχε παρει ενα μαχαιρι και εξυνε τους τοιχουν γελωντας.

Μαχαίρι???? Τώρα καταλαβαίνω γιατί η γυναίκα σου ανυπομονεί να φύγεται!!!

αχ αχ ετοιμάζομαστε σιγά σιγά. Η Χριστίνα ενθουσιασμένη εγώ....ετσι και ετσι...αν μπορουσα παντως θα το ακυρωνα το ταξιδι...θελω να παω Θεσσ. αλλα ολοι η οικογενεια...τελος παντων ισως ενα διαλεμμα με χαλαρωσει λιγο...και με ξεκολλησει απ τα μωρα...εχω τοσο παθει κολλημα που σκεφτομουν τις προαλλες οτι οταν ο Παναγιωτης παει νηπιο τις πρωτες μερες θα παρκαρω με ντονατς εξω απο το νηπιο μεχρι να τελειωσει για να μαι εκει μηπως χρειαστει κατι...το μωρααακιιι μου...ειμαι τρελος...θελω διαλειμμα μαλλον :?:???::?

Επειγόντως!

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!!

Γειά σου μανούλα!

Λοιπον μπηκα μια στα μπαμ!!!!

Στις 11/02 και ωρα 9:40 ειδα το πιο ομορφο πλασμα του κοσμου!!!!(κουκουβαγια)....

Έλα και πες μου ποιά μανούλα δεν είναι???

Ολα πηγαν μια χαρα και σημερα ηρθαμε και οι 3 μας σπιτι μας!!!!!

ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ αυτο ειναι ερωτας!!!!!κεραυνοβολος!!!!!!!!!!!!!!!

Για την ωρα ολα σουπερ...χεχεχεχε,,,νωρις ειναι!!!!

σας φιλω ολους!!!!!

Καλή και γλυκειά προσαρμογή και στους τρείς σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρες σε όλους!

Γειά σου Νινάκι!

Μαζεύτηκα επιτέλους και είπα να σας γράψω τα νέα μου... σήμερα πήγα θάλασσα! δεν κρατιόμουν τέτοια μέρα μέσα:D.. είχε υπέροχο ήλιο, το νερό ήταν λίγο... παγωμένο:D,

Θέλεις να πεις ότι πήγες με σκοπό να κάνεις μπάνιο???

αλλά η ηλιοθεραπεία με ωραίο βιβλίο, καφέ και χαλαρότητα ήταν τέλεια!...

Με ρούχα φαντάζομαι!

είμαι όμως και πολύ χαρούμενη γιατί χτες φτιάξαμε επιτέλους το κρεβάτι που θέλαμε... με τεράστιο αποθηκευτικό χώρο, ταιριαστό με τα έπιπλα του δωματίου μας και ψηλό, ώστε να μην χαλάσουμε και τα γονατάκια μου με τον καιρό! και όταν είναι εντελώς χειροποίητο, για την ακρίβεια δια χειρός συζύγου, είναι ακόμα καλύτερα:P...

Η ηθική ικανοποίηση ότι είναι δικιά σας κατασκευή και αποκλειστικά του γούστου σας είναι ανεκτίμητη!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Σήμερα έφτιαξα μοσχάρι γιουβέτσι στη γάστρα, χτες ψαρόσουπα και προχτές κολοκυθάκια γεμιστά με ρύζι αυγόλεμονο.

Ένα από τα αγαπημένα φαγητά του άντρα μου!

Μόλις φτάσαμε Θεσσ παιδιά. Ψόφησα :-) 6 ωριτσεσ στον δρομο και ατελειωτη ομίχλη.Ξεκινησαμε μεσανυχτα γιατι παντα προτιμω να οδηγω νυχτα (ειναι τοσο ομορφα τα φωτα της νυχτας, μουσικουλα,χαλαρα μου αρεσει τόσο)

Έτσι ταξιδεύουμε κι εμείς!

Α και πολλά διοδια...πολλά διοδια. Τώρα φτασαμε και νανι γιατι εκλειναν τα ματια μου καπου στα Μαλγαρα. Νανι και μετα θα μπω να σας διαβασω.

ΑΓΓΕΛΙΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ φακές;;; κάνε κανα σουφλέ ωραίο όπως την άλλη φορά:P:p

Δευτέρα σήμερα Νίκο μου! Να φάμε και τίποτα υγιεινό!!!! :tongue:

ΕΒΙΡΙ μου τωρα με τον παππου και την γιαγια κανουν τα αγγελουδια δεν μιλαν καθολου...τερατακια μικροι υποκριτες...μου λειπουν ηδη...αλλα με λίγη βολτα θα το ξεπερασω σιγουρα χιχιχι:P

Δεν έχω καμία αμφιβολία!

καλημέραααα

καλημερα κ καλη εβδομαδα παιδια!!!

Επίσης Τζενάκι!

Αγγελικη να ερθω κ εγω στον παιδικο σταθμο μαζι σου?? πολυ ωραια πρεπει να ηταν!!!!

Αμέ!!! Έχει πολύ χώρο για παιχνίδι!!!!

Την τσικνοπεμπτη τι θα κανετε?Τι θα μαγειρεψετε?

Μάλλον σουβλάκια ντελίβερι γιατί θα λείπει ο άντρας μου που είναι μετρ στο ψήσιμο!

Εμεις θα παμε σε φιλους να ψησουμε , για πειτε καμια ιδεα τι να παω?

Μία τυροπιτούλα?

Καλημερα και κλαη βδομαδα!

Γειά σου Ιωάννα!

ricola να σου ζησει, να ειναι γερο και καλοτυχο!

Στα δικα μας, για σημερα εχουμε φακες,

Νίκοοοοοο, και η Ιωάννα έχει φακε΄ς σήμερα!

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Γειά σου κι εσένα Φωτεινούλα!

Αγγελικη κι εγω θελω να ξαναγινω τριχρονο αλλα για αλλους λογους! Τι ωραια που περνουσαμε τοτε και δεν το ξεραμε!

Ακριβώς αυτό!

Επισης σας ευχαριστω ολες για τις ευχες για τον κανακαρη! Την Τεταρτη γινομαστε επισημως ενος ετους! Μαζι με τον μπομπιρα εχει γενεθλια κι ο μπαμπας μας αλλα τουρτα φτιαξαμε μονο μια - καποιοι δεν θελουν να θυμουνται τα ποσα κλεινουν!

χαχαχαχα! Γι΄αυτό έχει εσένα να του το θυμίζεις!!!!

Παντως αποφασισα να μην ξανακανω τετοιο πραγμα με αυτες τις συνθηκες. Δηλαδη παντα το αποφασιζει ο αντρας μου τελευταια στιγμη και τρεχω εγω για ολα ενω συνηθως κατι προκυπτει κι εκεινος δεν μπορει να βοηθησει οσο πρεπει. Και στο τελος ειμαι ολιγον κουρασμενη και δεν το ευχαριστιεμαι.

Πολύ σωστή απόφαση! Από την στιγμή που εσύ τραβάς όλο το λούκι της προετοιμασίας εσύ πρέπει να αποφασίζεις το πότε και πως!

Εν τω μεταξυ Σαββατο βραδυ κανονισε ο αντρας μου να εχουμε κι επισκεψεις και φρικαρα στην κυριολεξια. Τ'ακουσε και μαλλον πρεπει να με ακουσαν και οι φιλοι μας γιατι πηραν μετα και το ακυρωσαν...

:confused::confused::confused::confused::confused:

Και το κερασακι στην τουρτα ηταν οτι χτες το βραδυ μετα το "παρτακι" μας ο μικρος ανεβασε πυρετο - οχι πολύ- αλλα εγω κοιμηθηκα -τροπος του λεγειν- διπλα του γιατι εχουμε και το θεμα της αλλεργιας με τα αντιπυρετικα.

Είναι καλύτερα τώρα?

Λοιπον κλεινω το σεντονακι μου και θα τα ξαναπουμε

Φιλια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΤΕΙΝΗ και ΑΓΓΕΛΙΚΗ κορίτσια είχατε δίκιο...όντως νιωθω ξεκουραστος πλεον και όχι μόνο αυτό τα μικρά δεν λυπηθηκαν που φυγαμε αλλα ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΠΕΖΑΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ με τα ξαδελφακια και γελουσαν...χάρηκα αλήθεια, αλλα...ούτε μια φορά δεν ζητάμε τον μπαμπά; τέλος πάντων τουλαχιστον λίγο ανακουφιστηκα τώρα και μπορω λιγο να απελευθερωθω

Link to comment
Share on other sites

ΦΩΤΕΙΝΗ και ΑΓΓΕΛΙΚΗ κορίτσια είχατε δίκιο...όντως νιωθω ξεκουραστος πλεον και όχι μόνο αυτό τα μικρά δεν λυπηθηκαν που φυγαμε αλλα ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΕΠΕΖΑΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ με τα ξαδελφακια και γελουσαν...χάρηκα αλήθεια, αλλα...ούτε μια φορά δεν ζητάμε τον μπαμπά; τέλος πάντων τουλαχιστον λίγο ανακουφιστηκα τώρα και μπορω λιγο να απελευθερωθω

Χαίρομαι! Αλήθεια τα είχατε προετοιμάσει ότι θα φύγετε? Είναι πολύ σημαντικό να το γνωρίζουν από πριν.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι! Αλήθεια τα είχατε προετοιμάσει ότι θα φύγετε? Είναι πολύ σημαντικό να το γνωρίζουν από πριν.

Δεν τους ειπαμε κάτι αλλά ο Παναγιώτης νομίζω κατάλαβε. Το βράδυ ξάπλωε με τη γιαγιά του και όταν πηγαμε στο κρεβάτι του μας αγκάλιασε και τους δύο. Φαινόταν, το ξέρε. Η Αμάντα είναι μωρό ακόμα...δεν είμαι σιγουρος αν κατάλαβε πάντως εχεις δίκιο. Ναι τους το χαμε πει αλλά από πριν αλλά τότε δεν έδωσαν σημασία. Εν το μεταξυ κορίτσια η Χριστινα πήγε στο μπανιο λεει 5 λεπτα να ετοιμαστεί και αφού περασε 35 λεπτα την άκουσα να λέει "ΜΠΟΡΡΡΡΩΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΙΚ ΑΠ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙ" χαχα. ΑΓΓΕΛΙΚΗ στα δικα μας τωρα περι φαγητου οταν βγει η Χριστινα παω για ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ παχυντικη και νοστιμη να βγουν τα αποθημενα:P:p:p:p τα παχυντικα των μπαμπαδω που λες :P και μετα γλυκάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...