Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κ καλη εβδομαδα να έχουμε !!! υγεια σε ολους !!

Ιωαννακι μου πραγματικα σου ευχομαι νε τελειωσουν ολα κ να μπει η ζωη σου σε μια σειρα να ηρεμησεις οσο γινεται !! Ειναι πολυ ζορικο κ ψυχοφθορο αυτο που περνας.

Φωτεινη μου περαστικα σας ! Η γαστρεντεριτιδα εχει οργιασει φετος,θεριζει ποσο καιρο τωρα. Το μονο θετικο της υποθεσης ειναι οτι χανεις γρηγορα καποιο βαρος αναλογα κ τις μερες που θα κρατησει κ της μετεπειτα διαιτας! Γρηγορη αναρρωση κοριτσακι μου !!

 

Λιανα σας τσακισε ο χιονιας ε ; υπομονη κ ας ελπισουμε να μηνε χουμε κ αλλο κυμα κακοκαιριας !

Εμεις το Σαββατο φαγαμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες κ μπροκολο σαλατα.Χτες γεμισα με ρυζακι κ εβρασα κ χορτα.Το βραδυ εκανα τυροπιτακια με λιγο γαλοπουλα μεσα αυτα που τα ανακατευεις ολα μαζι κ τα παλθεις μπαλακια κ πηραν κ μαζι σημερα για κολατσιο.Για σημερα εμεινε μονο μια μεριδα γεμιστα που πηρε το παιδι μαζι στο σχολειο κ εμεις θα φαμε την φασολαδα που ειχα στην καταψυξη απο μεσοβδομαδα, παλι καλα.Δεν τα χορταινα τα παιδια χτες,ειχαν καιρο να φανε γεμιστα κ τα τσακισανε,αφου τον μικρο τον φοβηθηκα οτι θα σκασει λες κ ηταν μερες νηστικα κανανε χαχαχα !!

Για αυριο εβγαλα το πρωι λιγο κρεας να το κανω λεμονατο στην γαστρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Φωτεινη περαστικα ευχομαι κι ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο του παιδιου

Το Σαββατο φαγαμε πατατες με λουκανικα, εχτες αρνακι στο φουρνο και το βραδυ εκανα Hot dog. Σημερα εχουμε μπιφτεκια με πουρε και μπροκολο.

Που ειναι οι υπολοιπες?

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην μαγειροπαρέα!

Το Σαββατοκύριακό μας πέρασε με ηρεμία. Το Σάββατο με δουλειές του σπιτιού, και την Κυριακή πήγαν τα παιδιά με τον άντρα μου μέχρι την Πάρνηθα μπας και βρουν λίγο χιόνι. Λίγο βρήκαν κι αυτό παγωμένο αλλά έκαναν βολτούλα με το τελεφερίκ και τους άρεσε πολύ! Εγώ έμεινα πίσω για να σιδερώσω τα άπειρα! Αλλά τα έβαλα σε σειρά τελικά.

Μαγειρικά τώρα... Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε χόρτα και πατάτες τηγανιτές. Έφτιαξαν και ο άντρας με την κόρη μου και μία παστουρμαδόπιτα με λίγο παστουρμά που μας είχε μείνει από τα Χριστούγεννα και την τσακίσαμε! Το βράδυ μαντέψτε.... ψήσαμε σουβλάκια χοιρινά και κοτόπουλο. Τα συνοδέψαμε με πατατούλες τηγανιτές και σως γιαουρτιού. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μπουτάκια κοτόπουλο στο φούρνο με πατατούλες. Είχε φτιάξει και τηγανιά και μία σαλατούλα με λάχανο. Μιά χαρά! Για σήμερα έχω φτιάξει σπανακόρυζο.

Χτες έφτιαξα μαζί με τον γιόκα μου και κουλουράκια πορτοκαλιού. Δεν την είχα ξαναφτιάξει την συγκεκριμένη συνταγή και για να είμαι ειλικρινής δεν με ενθουσίασαν. Άρεσαν όμως στον άντρα και τα παιδιά μου. Ειδικά ο μικρός τα λάτρεψε και έφτασε σε σημείο να φάει καμιά δεκαριά κουλούρια μέσα με 2 ώρες! Αφού στο τέλος του έβαλα τις φωνές ότι θα τον πονέσει η κοιλιά του. Εχω ερώτηση σχετικά με την ζύμη από τα κουλούρια. Επειδή ήταν μεγάλη η ποσότητα, δεν σκέφτηκα να φτιάξω μισή δόση, έφτιαξα 2 ταψιά και την υπόλοιπη την έριξα στην κατάψυξη. Θα διατηρηθεί λέτε? Έχει την ίδια συμπεριφορά με την ζύμη για τα τυροπιτάκια ή το ψωμί που έχω βάλει ήδη στην κατάψυξη παλιότερα?

Τζενάκι όπως διάβασα και ο γιόκας σου έτρωγε ασταμάτητα χτες! Το είχε η μέρα λες? 

Φωτεινή περαστικά! Θερίζει η γαστρεντερίτιδα δυστυχώς! Πάντως τα κιλά που χάνεις με αυτόν τον τρόπο δυστυχώς επανέρχονται μόλις ξεκινήσεις να τρέφεσαι κανονικά. Έτσι είχα χάσει κι εγώ κάποια κιλά με την ταλαιπωρία που πέρασα τις προηγούμενες μέρες αλλά μόλις συνήλθα έβαλα κάποια. 

Ιωάννάκι ελπίζω να δοθεί ένα οριστικό τέλος στην ταλαιπωρία που περνάς τους τελευταίους μήνες. Έχεις κάνει απίστευτη υπομονή και θα πρέπει να ξέρεις που πατάς στην τελική. 

Πολλά φιλάκια και στην υπόλοιπη μαγειροπαρέα! 

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη οντως, κατι ειχε η μερα χτες γιατι κ ο μεγαλος ολη μερα ετρωγε ! Απλα εγραψα για τον μικρο που εναι δυσκολος στο φαγητο !! Μαλλον θα δωσιουν μποι τα παιδακια μας !

 

Εγω δεν εχω βαλει ζυμη για κουλουρια στην καταψυξη αλλα ξερω πως κρατανε δεν θα εχεις θεμα.

Εκανα κ εγω το Σαββατο μουστοκουλουρα,μια συνταγη που κανω χρονια κ για πρωτη φορα μου απλωσανε κ κανανε κ κατι περιεργα σαν να ειναι ραγισμενα.Εχετε υποψιν τι να εφταιξε ;λετε να ηθελε λιγο αλευρι ακομα η λιγοτερο μπεικιν; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας περαστικα στα κοριτσια που ειναι αρρωστα...εδω θεσσαλια παλι χιονι σημερα που το γυρναει κ σε  χιονονερο κ αντε παλι...η κατασταση απελπιστικη δεν μπορεις να περπατησεις πουθενα

Απο μαγειρικη το Σαββατο εφτιαξα χοιρινο με πρασα,την κυριακη φαγαμε στην πεθερα μπριζολες με πατατες κ σημερα μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζι κ πατατες...προχτες εφτιαξα κεικ μηλοπιτα εκανα δυο ενα σκετο κ στο αλλο προσθεσα κακαο ετσι για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 Τι κάνετε; Έχω μέρες να μπω... με το κρύωμα, πήγαν πίσω πολλές δουλειές και δεν προλάβαινα... τα δε πλυντήρια, δεν τελειώνουν :mad:!

Από φαγητά έκανα φασολάδα, κοτόπουλο κοκκινιστό με ρύζι, σουβλάκια, γιουβαρλάκια, πολλές σούπες, που τις βαρέθηκα κυριολεκτικά!

Liana ακόμα χιόνι έχετε,ε; καλό είναι, αλλά όταν κρατάει πολύ, αρχίζουν τα προβλήματα!

Τζένη δεν έχω κάνει ποτέ μουστοκούλουρα, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω... ίσως το μπέικιν να έπαιξε ρόλο, όπως υποψιάζεσαι και εσύ.

Αγγελική μεγάλο σουξέ τα κουλούρια, ε::-D Οσο για την Πάρνηθα, φαντάζομαι τι κόσμο θα είχε... αλλά είναι πολύ όμορφα... και άμα πετύχαιναν ελάφια, θα ήταν ακόμα καλύτερα. Τελευταία φορά που πήγαμε, είδαμε αγριοκάτσικα!

Ιωάννα τι γίνεται στην δουλειά; Αλήθεια, τις φωτογραφίες τις έστειλες στην Εβίρι; Θα μας στείλεις και εμάς;:-D

Φωτεινή πώς είναι το παιδί σήμερα; Εσύ δεν έχεις συνέλθει ακόμα; Και εγώ, παρόλο που έχουν περάσει 10 μέρες, ο βήχας υπάρχει ακόμα και μάλλον η βρογχίτιδα επίσης.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα τρωμε γιουβετσι και τωρα επιασε και μια βροχη!!

Νινα δεν εστειλα πουθενα τιποτα, δεν ασχολουμαι βασικα με τιποτα γιατι νιωθω με ολα αυτα που γινονται καθε μερα οτι πεφτω σε καταθλιψη, μονο να κοιμαμαι θελω. Το πρωι οδηγουσα κι ετρεχαν τα ματια μου δκαρυα χωρις να θελω να κλαψω. Σηκωθηκα με ζαλαδες, θα παω και στο γιατρο σημερα γενικα δεν την παλευω. Το εχω ριξει στο φαγητο και στα γλυκα

Ευχομαι ν αναρρωσετε ολοι πληρως. Θα τα πουμε κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια

 

Ιωαννακι, κρατα γερα οσο μπορεις, να σκεφτεσαι οτι εχεις ενα παιδακι που σε χρειαζεται ..καλα θα κανεις κ θα πας στον γιατρο 

Τι πραγμα κ αυτο με τις ιωσεις βρε κοριτσια, πολλες μερες κρατανε κ ο βηχας δεν φευγει με τιποτα !! 

Νινακι αχ αυτα τα πλυντηρια !!!! που ειναι το καλοκαιρακι που απλωνεις κ μεχρι να τελειωσει το επομενο πλυντηριο ειναι ηδη στεγνα !

Εμεις σημερα χοιρινο στο φουρνο με πατατες,εβαλα κ ξερα δαμασκηνα κ βερυκοκα κ εστιψα κ ενα πορτοκαλι κ εγινε πολυ ωραιο. 

Για αυριο λεω να κανω αρακα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Πάει πέρασαν κι οι γιορτές, η μεγάλη Εβιρίνα βρίσκεται πλέον στην Ελλάδα κι εμείς συνεχίζουμε στην παγωμένη Γερμανία. Παρεμπιπτόντως σήμερα είχαμε από -9 έως -3. Το χιόνια υπάρχει έξω αλλά όχι όσο ήταν πριν 3 μέρες. Αρχίζει να λιώνει σιγά σιγά.

Για σήμερα δε μαγείρεψα καθώς περίσσεψε λίγη ψαρόσουπα και λίγη φάβα από τις προηγούμενες μέρες και βολευτήκαμε.

Τις τελευταίες μέρες συλλέγω πληροφορίες για την ελιά προκειμένου να γράψω ένα άρθρο για το περιοδικό της Εκκλησίας και ρίχνω τρελλό διάβασμα.

On 9/1/2017 at 9:13 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Ηρθα σημερα στην ετιαρια και μας εχουν κλειδωσει απ εξω απο την αποθηκη, μονο το γραφειο ειναι ανοιχτο για να μην κρυωνουμε

Δεν ξερω τι να γραψω τι να πω μονο ο Θεος να βαλει το χερι του

Τι να γράψεις βρε Ιωάννα μου!!! Τα σημαντικότερα τα έγραψες ήδη.

Αχχχ, εμείς είμαστε που δεν ξέρουμε τι να πούμε. Αυτό που πραγματικά θέλω να σου πω είναι να μη χάνεις την πίστη σου. Σίγουρα είσαι σε άσχημη θέση αλλά όχι σε δεινή. Υπάρχουν άλλοι που βιώνουν ακόμη χειρότερες καταστάσεις. Τουλάχιστον έχεις πολλά καλά πράγματα που πρέπει να σε κάνουν να μη χάνεις τις ελπίδες σου και το κουράγιο σου. Έχεις ένα πανέμορφο πλάσμα προέκταση του εαυτού σου, έχεις την υγεία σου, έχεις το σπίτι σου (άλλοι είναι άστεγοι και είναι πολλοί), έχεις τους γονείς σου, έχεις αδέρφια (συγνώμη δε θυμάμαι αν είναι αδερφή ή αδερφός).

 

 

On 9/1/2017 at 10:27 ΠΜ, ggeny είπε:

Εβιρακι μου περασε ο καιρος κ φευγει η κορακλα ε; 

Πως τα πατε απο χιονια κ κρυο; εδω δεν χιονισε αλλα εχει πολυ κρυο.

Είχαμε κι εμείς χιόνια αλλά όχι τόσα πολλά όσα η Ελλάδα. Έκανε χαμηλές θερμοκρασίες της τάξεως των -12 στις πιο χαμηλές. Έτσι κάπως πάει κι αυτή η εβδομάδα με -09, -11, -07 και η υψηλή δεν ανεβαίνει πολύ παρά μόνο μέχρι -3 ή +2, +4 κλπ. Εμένα δε με νοιάζει γιατί δεν κυκλοφορώ ιδιαίτερα παρά μόνο στο σούπερ μάρκετ κι όχι συχνά. Η Εβιρίνα με τον Έβιρο όμως πάνε στο σχολείο και δουλειά στις 07:15 που έχει πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και πάγο έξω.

 

 

 

On 16/1/2017 at 8:49 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εγω ψιλοσυνηλθα. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι εντελώς καλά αλλά ήρθα στη δουλεια τουλάχιστον. Ο μικρος είναι χαλια με γαστρεντεριτιδα μαλλον αν και με φοβισε για σκωληκοειδίτιδα να πω την αλήθεια. Η γιατρος μας ειπε οτι μαλλον δεν ειναι αλλά να τον παρακολουθούμε. 

Περαστικά και στους δυο σας Φωτεινή μου. Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να είστε άρρωστοι ταυτόχρονα μαμά και παιδί, ποιος να φροντίσει ποιον.

 

 

On 16/1/2017 at 0:21 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

 Εχω ερώτηση σχετικά με την ζύμη από τα κουλούρια. Επειδή ήταν μεγάλη η ποσότητα, δεν σκέφτηκα να φτιάξω μισή δόση, έφτιαξα 2 ταψιά και την υπόλοιπη την έριξα στην κατάψυξη. Θα διατηρηθεί λέτε? Έχει την ίδια συμπεριφορά με την ζύμη για τα τυροπιτάκια ή το ψωμί που έχω βάλει ήδη στην κατάψυξη παλιότερα?

Αγγελική μου δε μου έχει τύχει με ζύμη για κουλουράκια και δεν ξέρω να σου πω..

 

On 16/1/2017 at 1:46 ΜΜ, ggeny είπε:

Εκανα κ εγω το Σαββατο μουστοκουλουρα,μια συνταγη που κανω χρονια κ για πρωτη φορα μου απλωσανε κ κανανε κ κατι περιεργα σαν να ειναι ραγισμενα.Εχετε υποψιν τι να εφταιξε ;λετε να ηθελε λιγο αλευρι ακομα η λιγοτερο μπεικιν; 

Εγώ θεωρώ ότι ήθελαν λίγο αλεύρι ακόμη.

 

On 16/1/2017 at 3:03 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Γεια σας περαστικα στα κοριτσια που ειναι αρρωστα...εδω θεσσαλια παλι χιονι σημερα που το γυρναει κ σε  χιονονερο κ αντε παλι...η κατασταση απελπιστικη δεν μπορεις να περπατησεις πουθενα

Φαντάζομαι πόσο δύσκολα περνάτε!!!

 

10 hours ago, Nina-Tom είπε:

Ιωάννα τι γίνεται στην δουλειά; Αλήθεια, τις φωτογραφίες τις έστειλες στην Εβίρι; Θα μας στείλεις και εμάς;:-D

Τι φωτογραφίες παιδιά μου;

Φωτεινή πώς είναι το παιδί σήμερα; Εσύ δεν έχεις συνέλθει ακόμα; Και εγώ, παρόλο που έχουν περάσει 10 μέρες, ο βήχας υπάρχει ακόμα και μάλλον η βρογχίτιδα επίσης.

Βάλε ζεστές κομπρέσσες στο στήθος Νίνα. Εγώ με αυτές σώθηκα και φέτος.

 

8 hours ago, ioanna81 είπε:

Νινα δεν εστειλα πουθενα τιποτα, δεν ασχολουμαι βασικα με τιποτα γιατι νιωθω με ολα αυτα που γινονται καθε μερα οτι πεφτω σε καταθλιψη, μονο να κοιμαμαι θελω. Το πρωι οδηγουσα κι ετρεχαν τα ματια μου δκαρυα χωρις να θελω να κλαψω. Σηκωθηκα με ζαλαδες, θα παω και στο γιατρο σημερα γενικα δεν την παλευω. Το εχω ριξει στο φαγητο και στα γλυκα

Ιωάννα μου μην αφήνεσαι. Μην ξεχνάς ότι ο καθένας αυτόν που μπορεί να βοηθήσει πρώτα απ' όλους είναι ο εαυτός του. Αν εσύ εγκαταλείψεις το δικό σου τότε ποιον ξένο περιμένεις να σε βοηθήσει; Πρώτα πρέπει να βασίζεσαι σ' εσένα την ίδια και μετά σε οποιονδήποτε άλλον. Αν αφεθείς εσύ, θα συμπαρασύρεις και το μικρό, όπως το καγκουρώ που έχει στην τσέπη/κοιλιά του το μωρό του.. Αν πέσει θα πάρει μαζί του και το μωρό καγκουράκι.

Την υγεία σου και τα μάτια σου. Χωρίς αυτή ούτε παιδί μπορείς να αναθρέψεις, ούτε καινούργια δουλειά να βρεις.!!!

Μακάρι τα προβλήματα να λύνονταν με τον ύπνο και τα γλυκά, θα ήμουν η πρώτη που θα τα είχα λύσει όλα.  Τα προβλήματα θέλουν αγώνα, επαγρύπνιση και μεθοδικότητα. Τη δύναμή σου θα τη δείξεις τώρα στα δύσκολα κι εσύ είσαι αγωνίστρια και μάλιστα από τις καλές.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεακι. Πως ειστε;

Ιωαννα κρατα γερα. Και για εσενα αλλα και για τον μικρο. Καλα θα κανεις και θα πας στο γιατρο. 

Τζενη δεν εχω φτιαξει ποτε μουστοκουλουρα και δεν μπορω να σε βοηθησω.

Αγγελικη ασε να ελπιζω στην απωλεια κιλων αφου δεν κανω τιποτα γιαυτο.

Εμεις ειμαστε χαλια. Τη Δευτερα κολλησε η μικρη και το βραδυ ηταν ησειρα μου. Πηγα στο κεντρο υγειας και μου εβαλαν ορο, μου εκαναν και κατι ενεσεις για να αρχισω να συνερχομαι. Ηταν κι ο αντρας μου χαλια στην Αθηνα. Δεν με παει το 2017... 

Μαγειρικα φαγητα νοσοκομειου. Σημερα φιδε.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού για εμένα τον άντρα και την κόρη  μου έχει σπανακόρυζο. Ο μικρός θα φάει σουπίτσα με κουσκούς γιατί το πρωί ισχυρίστηκε ότι τον πονάει η κοιλιά του. Στην πορεία αυτό αποδείχτηκε ψέμα αλλά επειδή δεν πήγε σχολείο είπα στην πεθερά μου να του δώσει μόνο σόυπα και ψωμί. Εξαφανίσαμε τα υπόλοιπα σνακ από τα ντουλάπια για να καταλάβει ότι όταν λέμε ότι είμαστε άρρωστοι δεν μπορούμε να τρώμε ότι θέλουμε. Και το απόγευμα που θα πάω σπίτι θα του ανακοινώσω και την επίπτωση που θα έχει το ψέμα που είπε το πρωί. Τον είχα προειδοποιήσει πριν φύγω για την δουλειά πως αν λέει ψέματα θα στερηθεί το λαπτοπ για ένα μήνα. Οπότε τώρα πρέπει να υποστεί τις συνέπειες. Θα πάω και από το σχολείο μία βόλτα για να μιλήσω με την δασκάλα γιατί μετά τις Χριστουγεννιατικές διακοπές προσπαθεί να αποφεύγει το σχολείο. Είδωμεν...

Τζενάκι δεν έχω φτιάξει ποτέ μουστοκούλουρα οπότε δεν ξέρω τι έφταιξε και σου απλώσανε. Αλλά ήταν νόστιμα? Τα φάγατε? Αυτό νομίζω έχει περισσότερη σημασία τώρα!

Λιάνα είναι όντως πρόβλημα για τις μετακινήσεις με τα πόδια το συνεχόμενο χιόνι το οποίο παγώνει στην πορεία. Υπομονή και προσοχή!

Νινάκι περαστικά! Στην Πάρνηθα δεν είχε κόσμο, ασυνήθιστο βέβαια! Είδαν ελάφια αλλά κι ένα μικρό λυκόπουλο και αυτό τα ενθουσίασε!

Ιωάννα προσπάθησε να μη σε παίρνει από κάτω. Πήγαινε στον γιατρό όπως και να έχει. Ίσως να σε βοηθούσε και μία κουβεντούλα με έναν ψυχολόγο στην παρούσα φάση. Η πίεση που δέχεσαι είναι μεγάλη κι ενδεχομένως να χρειάζεσαι βοήθεια για να την διαχειριστείς. Όπως και να έχει ελπίζω τα πράγματα να βελτιωθούν γρήγορα.

Εβιράκι τραβάτε κι εσείς ζόρια στην χώρα του σκότους αλλά σκέψου ότι σε 5 μήνες περίπου επιστρέφεις μόνιμα στην χώρα του ήλιου!

Φωτεινή περαστικά και σε σας! Αμάν ο φετεινός χειμώνας μας τσάκισε όλους!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!

 

Αχ βρε Φωτεινη μου, περαστικα !!!! Διαιτα θελει αυτη η παλιοιωση κ υπομονη ! Ευχομαι να μην κολλησουν κ οι παππουδες κ εχεις κ αλλα !

Αγγελικη ετσι οπως σε διαβαζω εχω την αισθηση οτι τα εχεις παρει εμ τον μικρο ε; λογικο κ εγω στην θεση σου το ιδιο θα ημουν αλλα καλα θα κανεις κ θα τηρησεις αυτα που του ειπες για να καταλαβει τις συνεπειες των πραξεων του.Μιλησε κ με την δασκαλα μηπως κατι στο σχολειο τον εχει πειραξει.

Τα κουλουρακια μια χαρα τα τρωνε οι αντρες απλα τα "ντρεπομαι" που ειναι ετσι κ τα παιρνει το παιδι μαζι αλλα δεν βαριεσαι,αλλοι δεν εχουν να φανε κ εμεις θα κοιταξουμε την εμφανιση.

Εμεις σημερα τρωμε αρακα με πατατες κ καροτα με σαλτσουλα.Χτες το βραδυ εκανα κ μια τυροπιτα χωρις φυλλο κ φαγαμε μαζι με σαλατα κ εμεινε κ για σημερα για σνακ.

Link to comment
Share on other sites

Τζένη είναι η 2η φορά που το κάνει. Την πρώτη μας πήραν τηλέφωνο να πάμε να τον πάρουμε από το ολοήμερο γιατί πονούσε η κοιλιά του. Όμως όταν γύρισα σπίτι του ζήτησα να μου πει την αλήθεια, λέγοντάς του πως δεν θα τον μάλωνα αρκεί να μην μου έλεγε ψέματα. Και παραδέχτηκε ότι ήθελε να φύγει γιατί δεν έιχε μείνει κανένας φίλος του στο ολοήμερο. Ήταν η περίοδος μετά τις Χριστουγεννιάτικες διακοπές που το μισό σχολείο ήταν άρρωστο. Του είπα πως δεν θα τον τιμωρούσα επειδή είπε την αλήθεια αλλά τον προειδοποίησα ότι δεν θέλω να επαναληφθεί, διαφορετικά θα υπάρξουν συνέπειες. Οπότε σήμερα συμφωνήσαμε τον άντρα μου ότι δεν θα έχει πρόσβαση στο λάπτοπ για ένα μήνα σαν τιμωρία. 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia emeis simera eixame karponaritsa avrio ti mageirevoume oeo??

3 hours ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημερα παρεακι. Πως ειστε;

Ιωαννα κρατα γερα. Και για εσενα αλλα και για τον μικρο. Καλα θα κανεις και θα πας στο γιατρο. 

Τζενη δεν εχω φτιαξει ποτε μουστοκουλουρα και δεν μπορω να σε βοηθησω.

Αγγελικη ασε να ελπιζω στην απωλεια κιλων αφου δεν κανω τιποτα γιαυτο.

Εμεις ειμαστε χαλια. Τη Δευτερα κολλησε η μικρη και το βραδυ ηταν ησειρα μου. Πηγα στο κεντρο υγειας και μου εβαλαν ορο, μου εκαναν και κατι ενεσεις για να αρχισω να συνερχομαι. Ηταν κι ο αντρας μου χαλια στην Αθηνα. Δεν με παει το 2017... 

Μαγειρικα φαγητα νοσοκομειου. Σημερα φιδε.

Φιλια

Perastika fwtinoula!/simera eisai kalitera?

Koritsia kalispera kai kali xronia prwti fora grafw sto thema sas k tha prospathisw na simetexw :) eimai 26 etwn kai exw enan mikrouli 4 etwn!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2017 at 0:31 ΜΜ, ioanna81 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα τρωμε γιουβετσι και τωρα επιασε και μια βροχη!!

Νινα δεν εστειλα πουθενα τιποτα, δεν ασχολουμαι βασικα με τιποτα γιατι νιωθω με ολα αυτα που γινονται καθε μερα οτι πεφτω σε καταθλιψη, μονο να κοιμαμαι θελω. Το πρωι οδηγουσα κι ετρεχαν τα ματια μου δκαρυα χωρις να θελω να κλαψω. Σηκωθηκα με ζαλαδες, θα παω και στο γιατρο σημερα γενικα δεν την παλευω. Το εχω ριξει στο φαγητο και στα γλυκα

Ευχομαι ν αναρρωσετε ολοι πληρως. Θα τα πουμε κοριτσια

Καλησπέρα κορίτσια.

Χτες έκανα μπριαμ με χειμωνιάτικα λαχανικά στου φούρνο, με μπεσαμέλ από πάνω. Είδα στην τηλεόραση πατατοκεφτέδες και τους λιμπίστικα, οπότε τους έκανα και εγώ, γεμιστούς με τυράκι... έβαλα και κολοκύθα μέσα. Σήμερα φακές και έφτιαξα την σοκολατόπιτα της Εβίρι... με έχει πιάσει μία λιγούρα για σοκολάτα τις τελευταίες μέρες και οι απλές σοκολάτες δεν μου ικανοποιούν τον ουρανίσκο... οπότε προχώρησα σε πιο δραστικά μέτρα και δεν το μετάνιωσα... έγινε καταπληκτική!

Ιωάννα μου πρέπει να το παλέψεις... είσαι δυνατή και έχεις ένα επιπλέον σοβαρό λό,γο να στέκεσαι έτσι: τον μικρό σου, που σε θέλει δίπλα του, όσο πιο καλά μπορείς! Δεν πειράζει για τις φωτογραφίες... είναι το λιγότερο... όταν μπορέσεις, θα τις στείλεις. κοίτα εσύ να είσαι καλά!

21 hours ago, marioula1234 είπε:

Kalispera koritsia emeis simera eixame karponaritsa avrio ti mageirevoume oeo??

Perastika fwtinoula!/simera eisai kalitera?

Koritsia kalispera kai kali xronia prwti fora grafw sto thema sas k tha prospathisw na simetexw :) eimai 26 etwn kai exw enan mikrouli 4 etwn!

Καλώς ήρθες στην παρέα! Πώς τα πας με το μαγείρεμα; σου αρέσει ή αναγκαστικά το κάνεις;

On 18/1/2017 at 1:03 ΜΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημερα παρεακι. Πως ειστε;

Ιωαννα κρατα γερα. Και για εσενα αλλα και για τον μικρο. Καλα θα κανεις και θα πας στο γιατρο. 

Τζενη δεν εχω φτιαξει ποτε μουστοκουλουρα και δεν μπορω να σε βοηθησω.

Αγγελικη ασε να ελπιζω στην απωλεια κιλων αφου δεν κανω τιποτα γιαυτο.

Εμεις ειμαστε χαλια. Τη Δευτερα κολλησε η μικρη και το βραδυ ηταν ησειρα μου. Πηγα στο κεντρο υγειας και μου εβαλαν ορο, μου εκαναν και κατι ενεσεις για να αρχισω να συνερχομαι. Ηταν κι ο αντρας μου χαλια στην Αθηνα. Δεν με παει το 2017... 

Μαγειρικα φαγητα νοσοκομειου. Σημερα φιδε.

Φιλια

Βρε Φωτεινή μου, δε σε πάει καθόλου... αλλά πάλι, και ποιος δεν έχει αρρωστήσει φέτος; πώς είσαστε σήμερα;

 

Φιλιά στις υπόλοιπες! Και χρόνια πολλά σε όσους είχαν εορτάζοντες αυτές τις μέρες... εμένα γιόρταζε ο μπαμπάς και ο ανιψιός χτες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...