Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα και καλη βδομαδα. Η ομαδα μεγαλωνει βλεπω, καλως ηρθατε κοριτσακια!

Το Σαββατο φαγαμε γαυρο και πατατες τηγανιτες, ευτυχως τον εφαγε! Το βραδυ εφτιαξα πιτσουλες απο πιτα για σουβλακι

Εχτες εκανα πρασσοκιμαδοπιτα την οποια θα φαμε και σημερα, αν κι εγω βλεπω να τρωω κανα λαπα γιατι εχω κατι διαφωνιες με το εντερο μου απο χτες.

Τα λεμε μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

On 19/1/2017 at 6:28 ΜΜ, Karmaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Προσπαθώ να απαντήσω στις αναρτήσεις σας, αλλά κάτι δεν πάει καλά... τέλος πάντων, ελπίζω να θυμηθώ, χωρίς αυτές.

Πολύ κρύο αυτές τις μέρες! Χτες το βράδυ είχε 1 βαθμό! Χειμώνας με τα όλα του φέτος!

Το Σαββατοκύριακο ήταν χαλαρό με φίλους... την Παρασκευή έφτιαξα τσιπούρα και κοκκινόψαρο τυλιγμένα στο χαρτί στο φούρνο, το Σάββατο καρμπονάρα το μεσημέρι και πίτσες με πίτα σουβλάκι, τυροπιτάκια, κροκέτες τυριού και ψιλοκομμένα λαχανικά με ντιπ για τους φίλους που ήρθαν σπίτι και χτες ψητό φαγκρί με γαρίδες και καλαμαράκια στην πεθερά. Για σήμερα αρακά με ρύζι. Χτες πήγαμε μία ωραία βόλτα στη θάλασσα... πόσο χαλαρωτική είναι η θέα της;!

Αγγελική το κλασικό Σ/Κ, με τα ψητά, βλέπω. Τόσο χάλια το δόντι του μικρού; Τουλάχιστον τα πλένει ή κάνει τον δύσκολο;

Ιωάννα δεν μου αρέσει η διαφωνία σου με το έντερο... δεν πιστεύω να σε τριγυρίζει καμία γαστρεντερίτιδα;

Φωτεινή μου το περάσατε και αυτό! Ήταν και ο σύζυγος εδώ και κόλλησε; Το ψωμί γάστρας πρώτη φορά το κάνεις; δεν είναι πολύ εύκολο και απίστευτα εύκολο; Το έχω κάνει 2-3 φορές σε τραπέζια που είχα και δεν το πίστευαν ότι το έφτιαξα εγώ!

karmaki φάει τώρα που έχεις καλή δικαιολογία! Εξάλλου τα διδυμάκια θέλουν διπλές θερμίδες, έτσι δεν είναι; χα χα! Με το καλό!

 Μαριούλα να χαίρεσαι τον Αντώνη σου, έστω και λίγο αργά. Όταν κάνεις το κέικ μπανάνα, φαντάζομαι φτιάχνεις το κλασικό κέικ και βάζεις μέσα μπανάνα. Αφαιρείς ή προσθέτεις κάτι στην κλασική συνταγή; Ρωτάω επειδή όποτε το έχω κάνει, μου βγαίνει λίγο υγρό ή και άψητο μπορώ να σου πω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Επέστρεψα στη δουλεια σήμερα. Για να δουμε πως θα παει κι αυτη η εβδομαδα γιατι έχει φοβηθει το μάτι μου. 

Ιωαννα μου ελπίζω να μην σε τριγυριζει τιποτα. Περαστικά σου!

Μαριουλα αν δεν το εγραφε η Νινα δεν το θυμομουν. Χρόνια Πολλά για τον Αντωνη σου έστω και καθυστερημένα.

Νινα είχε τοσο κρύο; Εδω γυρω στους 5 βαθμους ειχε το πρωι που εφυγα για τη δουλεια. Ο άντρας μου ειχε ερθει το προηγουμενο ΣΚ και μαλλον προλαβε και κολλησε. Το ψωμι πρώτη φορα το εφτιαξα ετσι και να σου πω την αλήθεια μου αρεσε πολύ γιατι ειναι πολύ ευκολο και για να ειμαι ειλικρινης διατηρειται βρε παιδι μου δεν μπαγιατευει αμέσως. Το θεμα ειναι οτι ξετρελλαθηκαν τα παιδια και κυριως η κορη. Ετσι έβαλα να ψησω και σημερα μπας και γλιτωσουμε κανενα συντηρητικο. 

Αγγελικη τοσο άσχημη η κατάσταση ε; Ας ελπίσουμε οτι τα μονιμά του δοντια ειναι καλύτερης ποιοτητας απο τα νεογιλά μπας και γλιτωσει ταλαιπωρία. 

Εμεις χτες ειχαμε πανσετες με πατατες στο φουρνο που ζητουσε η μικρη και η οποια εφαγε απλά 2 μπουκιες. Περισσεψαν και για σημερα αφου δεν εχουμε καλοσυνέλθει ολοι (δηλαδή εγω). Το καλό είναι οτι ζυγίστηκα κι εχω χασει γυρω στα 3 κιλά κι απ'οτι μου ειπαν κι οι συνάδελφοι φαινεται. Το κακό ειναι οτι θα τα ξαναπαρω μολις συνέλθω γιατι δεν γινεται να συνεχίσω τετοια διατροφή.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Είχαμε ένα πολύ όμορφο Σαββατοκύριακο με αρκετές δουλίτσες αλλά και παρεούλα. Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε προσφυγάκια τηγανιτά με χόρτα. Το βράδυ είχαν έρθει οι κουμπάροι μας και ψήσαμε σουβλάκια και κεμπάπ. Τα συνοδέψαμε με πιτούλες, πατάτες τηγανιτές, σως γιαουρτιού και σαλάτα λάχανο. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μοσχαράκι γιουβέτσι και πρασόπιτα. Για σήμερα το μενού μας έχει γίγαντες στην γάστρα.

Πήγαμε στον οδοντίατρο με τον μικρό και ετοιμαζόμαστε για εξαγωγή την Παρασκεύη καθώς το δόντι του μικρού ετοιμάζει απόστημα. Ξεκινήσαμε αντιβίωση και θα το βγάλουμε. Το κακό είναι ότι έχει χαλάσει το σμάλτο σε κάποια δόντια επειδή έχει την συνήθεια να δαγκώνει τα μολύβια του και όχι μόνο... Ελπίζω να του γίνει μάθημα η εξαγωγή και να το κόψει.

Θα επανέλθω κι αργότερα γιατί έχω λίγη δουλίτσα....

Ποσο χρονων ειναι? Εξαγωγη ε? Δεν γινεται να το μπαλωσει για λιγο ακομα με σφραγισματακι?

18 minutes ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλησπέρα! 

Επέστρεψα στη δουλεια σήμερα. Για να δουμε πως θα παει κι αυτη η εβδομαδα γιατι έχει φοβηθει το μάτι μου. 

Ιωαννα μου ελπίζω να μην σε τριγυριζει τιποτα. Περαστικά σου!

Μαριουλα αν δεν το εγραφε η Νινα δεν το θυμομουν. Χρόνια Πολλά για τον Αντωνη σου έστω και καθυστερημένα.

Νινα είχε τοσο κρύο; Εδω γυρω στους 5 βαθμους ειχε το πρωι που εφυγα για τη δουλεια. Ο άντρας μου ειχε ερθει το προηγουμενο ΣΚ και μαλλον προλαβε και κολλησε. Το ψωμι πρώτη φορα το εφτιαξα ετσι και να σου πω την αλήθεια μου αρεσε πολύ γιατι ειναι πολύ ευκολο και για να ειμαι ειλικρινης διατηρειται βρε παιδι μου δεν μπαγιατευει αμέσως. Το θεμα ειναι οτι ξετρελλαθηκαν τα παιδια και κυριως η κορη. Ετσι έβαλα να ψησω και σημερα μπας και γλιτωσουμε κανενα συντηρητικο. 

Αγγελικη τοσο άσχημη η κατάσταση ε; Ας ελπίσουμε οτι τα μονιμά του δοντια ειναι καλύτερης ποιοτητας απο τα νεογιλά μπας και γλιτωσει ταλαιπωρία. 

Εμεις χτες ειχαμε πανσετες με πατατες στο φουρνο που ζητουσε η μικρη και η οποια εφαγε απλά 2 μπουκιες. Περισσεψαν και για σημερα αφου δεν εχουμε καλοσυνέλθει ολοι (δηλαδή εγω). Το καλό είναι οτι ζυγίστηκα κι εχω χασει γυρω στα 3 κιλά κι απ'οτι μου ειπαν κι οι συνάδελφοι φαινεται. Το κακό ειναι οτι θα τα ξαναπαρω μολις συνέλθω γιατι δεν γινεται να συνεχίσω τετοια διατροφή.

Φιλια

Ευχαριστω πολυ καλη μου για τις ευχες σου :)


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριούλα ο μικρός μου είναι 6,5. ¨Ομως είναι πολύ προχωρημένη η ζημιά και δεν μπορεί να το σφραγίσει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει και την καλύτερη ποιότητα δοντιών και αυτό είναι θέμα, γιατί πως θα πείσεις ένα 6χρονο να μην τρώει γλυκά και να βουρτσίζει τα δόντια του 3 φορές την ημέρα οεό?

Φωτεινή δεν θέλω να σε απογοητέυσω αλλά κι εγώ τα κιλά που έχασα όταν ήμουν άρρωστη πρέπει να τα ξαναπήρα. Δεν έχω ζυγιστεί αλλά αν κρίνω από τα παντελόνια μου μάλλον επανήλθα στο Π.Α ( πρό ασθένειας )! Αλλά μάλλον είμαι 1 βία 2 κιλά κάτω γιατί μου είναι λίγο πιό άνετα.  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!! Αγγελική να τακτοποιήσετε το δοντακι για να μην ταλαιπωρείται  στο καμάρι σου.

Νina-Tom σε ευχαριστώ!

Κοριτσια τελικά σημερα  ειχα άλλες ορέξεις και χρησιμοποίησα οτι λαχανικο ειχα για να φεύγει..πατατουλες,κολοκυθακια,καροτακια,κρεμμυδακια,ντοματουλες,αρακα,καλαμποκι,κουνουπιδακι σε ενα ταψακι,με λιγο  μαιντανο,ελαιοδαδο,νερακι,αλατι και πιπερακι. Ετριψα μια φρεσκια ζουμερη ντοματα και προσθεσα κομμενο ενα μικρό λουκανικο χωριατικο με πρασο για πιο εντονη γευση.Τα εψησα στο φουρνο μεχρι να σωθει το νερακι, να δεσει η σαλτσουλα και να ροδισουν ομορφα και εγινε λουκούμι. Σαν μπριαμο-σπετσοφάι! 

Καλό υπόλοιπο !! :)

 

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nina-Tom είπε:

Προσπαθώ να απαντήσω στις αναρτήσεις σας, αλλά κάτι δεν πάει καλά... τέλος πάντων, ελπίζω να θυμηθώ, χωρίς αυτές.

Πολύ κρύο αυτές τις μέρες! Χτες το βράδυ είχε 1 βαθμό! Χειμώνας με τα όλα του φέτος!

Το Σαββατοκύριακο ήταν χαλαρό με φίλους... την Παρασκευή έφτιαξα τσιπούρα και κοκκινόψαρο τυλιγμένα στο χαρτί στο φούρνο, το Σάββατο καρμπονάρα το μεσημέρι και πίτσες με πίτα σουβλάκι, τυροπιτάκια, κροκέτες τυριού και ψιλοκομμένα λαχανικά με ντιπ για τους φίλους που ήρθαν σπίτι και χτες ψητό φαγκρί με γαρίδες και καλαμαράκια στην πεθερά. Για σήμερα αρακά με ρύζι. Χτες πήγαμε μία ωραία βόλτα στη θάλασσα... πόσο χαλαρωτική είναι η θέα της;!

Αγγελική το κλασικό Σ/Κ, με τα ψητά, βλέπω. Τόσο χάλια το δόντι του μικρού; Τουλάχιστον τα πλένει ή κάνει τον δύσκολο;

Ιωάννα δεν μου αρέσει η διαφωνία σου με το έντερο... δεν πιστεύω να σε τριγυρίζει καμία γαστρεντερίτιδα;

Φωτεινή μου το περάσατε και αυτό! Ήταν και ο σύζυγος εδώ και κόλλησε; Το ψωμί γάστρας πρώτη φορά το κάνεις; δεν είναι πολύ εύκολο και απίστευτα εύκολο; Το έχω κάνει 2-3 φορές σε τραπέζια που είχα και δεν το πίστευαν ότι το έφτιαξα εγώ!

karmaki φάει τώρα που έχεις καλή δικαιολογία! Εξάλλου τα διδυμάκια θέλουν διπλές θερμίδες, έτσι δεν είναι; χα χα! Με το καλό!

 Μαριούλα να χαίρεσαι τον Αντώνη σου, έστω και λίγο αργά. Όταν κάνεις το κέικ μπανάνα, φαντάζομαι φτιάχνεις το κλασικό κέικ και βάζεις μέσα μπανάνα. Αφαιρείς ή προσθέτεις κάτι στην κλασική συνταγή; Ρωτάω επειδή όποτε το έχω κάνει, μου βγαίνει λίγο υγρό ή και άψητο μπορώ να σου πω.

 

 

Καλησπερα νινα οχι δεν κανω το κλασικο κεικ...μισο να σου στειλω την συνταγη που κανω για κεικ μπανανα

Κεικ μπανανα...

Υλικα:

3 μπανανες (ωριμες)

Μιση κουπα ζαχαρη

2 αυγα

125 γρ. Λουρπακ

2 κουταλιες της σουπας μελι

1 κουταλακι του γλυκου σοδα

1 βανιλια

Μιαμιση κουπα αλευρι.... 

Εκτελεση: χτυπω βουτυρο και ζαχαρη,ριχνω αυγα,προσθετω μελι+βανιλια+σοδα ανακατευω καλα κ τελος βαζω τη φαρινα κ τις μπανανες... Προθερμανση στους 140 και ψησιμο ατους 170 για 50'

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Πως τα πάτε; Εδω βρεχει φυσικά...

Καρμακι ενδιαφερον το φαγητακι σου!

Μαριουλα ευχαριστουμε για τη συνταγη!

Αγγελικη μου το ξερω για τα κιλά αλλά έχω σκοπο να το ευχαριστηθω οσο κρατησει (χιχι)

Εμεις ειμαστε καλύτερα. Για σημερα σουπιτσα από τραγιο κρεας. Εφτιαξα και ψωμι ξανα γιατι το ζητουσαν τα παιδια!!!

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο κοκκινιστό με.... ότι αποφασίσει ο λαός! 

Καρμάκι ενδιαφέρων ο αυτοσχεδιασμός σου!

Μαριούλα κράτησα την συνταγούλα να την φτιάξω κι εγώ κάποια στιγμή.

Φωτεινή βρέχει στα μέρη σας???? Τι πρωτότυπο!!!!

 Σήμερα, εκτός απροόπτου θα πάω κομμωτήριο για να βάψω μαλλί. Η άσπρη ρίζα έχει κάνει αισθητή την παρουσία της. Ίσως και να κουρευτώ.... ανάλογα πως θα μου την δώσει εκείνη την ώρα!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη περιμενουμε να μας πεις τι εκανες με το μαλλι! 

Για πειτε βρεχει στα μερη σας? Στο νησι μου σημερα ριχνει καρεκλοποδαρα! Απο που ειστε? (Αν επιτρεπεται) 

Εγω σημερα εκανα φασολαδα και διπλα τηγανιτο καλαμαρακι...

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανετε κοριτσια...εμεις Κυριακη Δευτέρα φαγαμε μακαρονια με κιμα κ σημερα κοτόπουλο στο φούρνο με πατατες και σως μουσταρδας

3 hours ago, marioula1234 είπε:

Αγγελικη περιμενουμε να μας πεις τι εκανες με το μαλλι! 

Για πειτε βρεχει στα μερη σας? Στο νησι μου σημερα ριχνει καρεκλοποδαρα! Απο που ειστε? (Αν επιτρεπεται) 

Εγω σημερα εκανα φασολαδα και διπλα τηγανιτο καλαμαρακι...

Απο ποιο νησί είσαι;εγω απο Θεσσαλία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροπαρεούλα!  Πολλες βροχες κ κρυο εχετε ε; Εμεις εδω προς το παρον μονο κρυο, οποτε ειμαστε κλεισμενοι μεσα με τα καλοριφερ. Κατι τετοιες στιγμες καρτερώ το καλοκαιρι..κ απο την αλλη οταν ερχεται θελω να φυγει γιατι εμεις εδω ειμαστε σαχάρα.Τρέχα γύρευε!!

Σήμερα εκανα μαυρομάτικα.  (Λουβί οπως το λεμε εδώ ) κατι χαλουμοπιτακια και λίγες ελιωτές. 

Θα σας γραψω καμια μερα καμια κυπριακη συνταγη !


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες κορίτσια!:-D

Ξεπάγιασα σήμερα το πρωί... βγήκα να μαζέψω φύλλα από τα μπροκολάκια, που ευτυχώς σωθήκανε από το χιονιά και πάγωσαν τα χέρια μου! Ανυπομονώ να έρθει η άνοιξη, να ζεσταθούμε λίγο, να βάλω καινούργια λαχανικά στον κήπο και να κλείσουμε τη ξυλόσομπα:mad:... έχω βαρεθεί να την καθαρίζω κάθε μέρα... ωραία η ζεστασιά της και ακόμα πιο ωραία η θέα της φωτιάς στο σπίτι, αλλά αυτό το καθημερινό με την στάχτη, δεν το μπορώ!

Από φαγητό χτες έκανα κοτόπουλο ψητό στο φούρνο, αφού το είχα μαρινάρει και έγινε λουκούμι (γλύψαμε και το ταψί!) με μακαρονοσαλάτα, με κοφτό μακαρονάκι και ότι λαχανικό είχα στο ψυγείο, με σάλτσα από μπαλσάμικο, ελαιόλαδο, μέλι και μουστάρδα. Για σήμερα μακαρόνια με κιμά.

karmaki Κύπρο είσαι; Πόσο μου αρέσουν τα χαλουμοπιτάκια!! Οι ελιωτές τι είναι; Περιμένουμε συνταγές. Παρακολουθώ συχνά το κυπριακό κανάλι RIK και μου αρέσουν πολύ αυτά που κάνουν!:-D Το δε φαγάκι σου, ακούγεται μούρλια... νομίζω ότι τα αυθόρμητα φαγητά, χωρίς να ακολουθείς κατά γράμμα συνταγή δηλαδή, βγαίνουν πάντα νόστιμα.

Μαριούλα ευχαριστώ πολύ για την συνταγή! Την σημείωσα!

Φωτεινή τρελή ζήτηση το ψωμί βλέπω:-D! Και εδώ βρέχει συνέχεια τις τελευταίες μέρες...αυτό το σπαστικό ψιλοβρόχι:? Όσο για τα κιλά, εγώ έχασα κανα 2 με τη γρίπη και παρέμεινα εκεί... όλοι μου φωνάζουν ότι έχω αδυνατίσει πολύ και γιατί δεν τρώω... αφού δεν παίρνω κιλά, τι να κάνω;;

Φιλιά σε όλους! Πού είστε οι υπόλοιπες; Εβιράκι, Τζένη, Ιωάννα!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

 

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο κοκκινιστό και λίγους γίγαντες που έχουν μείνει από την Δευτέρα.

 

Μαριούλα ωραίο βγήκε το μαλλί. Το έβαψα μόνο χτες και σε ένα μήνα περίπου που θα ξαναπάω θα αποφασίσω αν θα το αφήσω κοντό καρέ που είναι τώρα ή αν θα το κόψω κοντό.

Αλήθεια από ποιό νησί είσαι?

 

Λιάνα από ποιό μέρος της Θεσαλλίας είσαι? 

 

Καρμάκι κυπριοπούλα υποθέτω ότι είσαι! Είχα έρθει Κύπρο με το σχολείο για 6 μέρες πριν 27 χρόνια! Μου άρεσε το νησί σας πολύ και τα φαγητά σας επίσης.

 

Νινάκι έχετε ξυλόσομπα? Έχουμε κι εμείς στο χωριό και είναι το καλύτερό  μου! Όταν λες ότι την καθαρίζεις από την στάχτη τι ακριβώς κάνεις? Εγώ στο χωριό πέρα από το ότι αδειάζω το συρταράκι με την στάχτη όταν κοντεύει να γεμίσει δεν κάνω κάτι άλλο σε καθημερινή βάση. Μέρα παρά μέρα την αφήνω να σβήσει και με ένα σκουπάκι χόρτινο σκουπίζω και γύρω από το χώρο που κάθεται το συρτάρι και είναι κομπλέ. 

Έχεις δίκιο να περιμένεις την άνοιξη για τον κήπο σου. Η ποικιλία των λαχανικών είναι μεγαλύτερη.

 

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

 

 

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μπαμπας απο αθηνα μαμα απο κυπρο Κοριτσια μου.Μεγαλωσα στην Αθηνα και στα 20 μου χρονια ηρθαμε κυπρο,αρχιζε και η κριση και φυγαμε οσο ηταν νωρις. Ερχομαστε βεβαια πολυ συχνα. Καλά ειναι και τα φαγάκια εδώ ναι, ειδικα καποια παραδοσιακά.

Νινα εχεις το δικο σου περιβολάκι; Ποσο σε ζηλευω !!!Μπραβο σου!!  Ελιωτές ειναι χωριάτικα πιτακια πασπαλισμενα με σουσαμακι γεμιστά με ελιά, κρεμμυδακι,δυοσμο (καμια φορα εγω βαζω και ελαχιστη φετουλα μεσα γιατι την αγαπω).Σε σχήμα σαν κρουασανακια :) Χαλούμια κανουμε και σπιτικά ,η κουμπάρα μου δηλαδή!Ευχαριστως να σας στείλω! 

Αγγελικούλα Χαιρομαι που σου αρεσε, αν και μετα απο τοσα χρονια λογικα εχουν γινει τοοοοσες αλλαγες που αν ερθεις δεν θα την αναγνωριζεις !χιχιχι 

 

 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...