Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μπηκα κ εγω μετα απο καιρο κ επεσα πανω στα δυσαρεστα ... Αγγελικη μου τι να πω κουραγιο κ να ζησετε να τν θυμοσαστε.Ετσι ξαφνικα βρε παιδι  μου ;

Χρυσα μου αφου τα θελει ο μπεμπης τα γεμιστα πρπει να τα φαει τελος !!

Φωτεινη μια χαρα με την κορουλα σου τι ξεπερασατε σχεδον το θεμα φαγητου! Μπραβο βρε κοριτσι !!! Ωραια η κρεατοπιτα ,αλλα κ τα μπιφτεκια δεν πανε πισω.

Ιωαννακι λογικο που αγχωνεσαι αλλα αν ειναι σε καλα χερια κ περασει καλα θα περασεις εσυ καλα . Ωραιο το κοντοσουβλι σου !!!

Νινακι πολυ ευχαριστα τα νεα για την προοδο του συζυγου μπραβο !!! Εβαλες κ εσυ το χερι σου με την μαγειρικη συγχαρητηρια κ σε εσενα!

Λιανα μου θ ατο ξεχασει γρηγορα η μικρη το θεμα του εμετου μην ανησυχεις κ μην τηε μεταφερεις αυτη την ανησυχια που εχεις γιατι νομιζω ειναι χειροτερα.Σιγα σιγα θα φαει.

Εγω τωρα τελευταια δεν πολυμαγειρευω μιας κ φευγουμε καθε Παρασκευη κ μετα 2 φαγακια κανω μεσα στην βδομαδα.

Την Δευτερα εφερα ετοιμο μοσχαρι με μακαρονια,Τριτη κ Τεταρτη φαγαμε ρεβυθια, σημερα το μεσημερι σαλατα κ το βραδυ θα φαμε εξω με παρεα κ αυριο κατι προχειρο το μεσημερι κ το βραδυ θα φαμε στο χωριο . Κ ετσι περναει η εβδομαδα μας ! Δεν ηθελε κ ο μικρος αυτη την βδομαδα να του φτιαχνω βραδυνο προτιμουσε μονο γαλα κ μια χαρα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να είσαι καλά Τζενάκι μου! Είχε πάθει ένα έμφραγμα πριν 4 χρόνια αλλά το είχε ξεπεράσει, πήγαινε πολύ καλά, εργαζόταν κανονικά.... τι να πω έπεσε να κοιμηθεί και δεν ξύπνησε. 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..να κερασω γλυκακι κ τουρτα;εχω γιορτη,γενέθλια κ επετειο γαμου (4 χρόνια)...χαχα ολα μαζι...

Κοριτσια μου ευχαριστώ για τις ευχες σας να ειστε καλα...

Χρύσα ο τι ζηταει ο μπέμπης να τρως χα χα

Τζενη αρχιζει κατι τρωει προσπαθώ αλλα με αγχωνει 

Αγγελική τι να πω λυπαμαι..κριμα νέος ανθρωπος

Λοιπον μαγειρικά μοσχαρακι με πατατες κ ψητα κολοκυθια κ μελιτζανες φαγαμε σήμερα στη μαμα μου..χτες φασολακια που θα φαμε κ αυριο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι μου κανετε?

Αγγελικη να χαιρεσαι το παλικαρακι σου γερος να ειναι. Τωρα βεβαια με αυτο το δυσαρεστο τι να πω, νεοτατος ανθρωπος. Σαν την υγεια τιποτα αλλο δεν υπαρχει. Το παιδι δεν παει σε γιαγια για να ειμαι σιγουρη οποτε ενα αγχος το εχω.

Φωτεινη τι κανετε? πως παει η μικρη με το φαγητο?

Νινα ολα καλα με τη δουλεια? Μπραβο για τη διατροφη σας και τ αποτελεσματα

Λιανα τις καλυτερες ευχες σου ευχομαι και τριπλες κιολας

Τζενη επιτελους βγηκες λιγο απο την κουζινα αντε να ξεκουραστεις κι εσυ

Εβιρι εισαι ετοιμη για το μεγαλο γυρισμο?

κοριτσια σιγουρα εχω ξεχασει πολλες να χαιρετησω μην με παρεξηγητε ειμαι στη δουλεια

Εχτες φαγαμε φακες, σημερα μουσακα

Σας φιλω καλα να περνατε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγειροπαρεάκι μπήκα να σας χαιρετίσω, καθώς φεύγω με άδεια. Επιτέλους!!!

Σας στέλνω πολλά φιλιά και θα τα πούμε με όσους έχουν μείνει εδώ σε δύο εβδομάδες.

Πολλά πολλά φιλιά!! 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική, συλλυπητήρια! Να περάσεις τέλεια!!! Κάνε και καμιά βουτιά για μας που είμαστε στους 4 τοίχους :-(:-(:-(

Κορίτσια μου έχει βγει άρνηση στο κρέας και θέλω συνέχεια λαδερά!! Ούτε μακαρόνια, ούτε τίποτα!!! Και χθες γεμιστά έφαγα :-P σήμερα θα φάω μανέστρα με γαρίδες, σα γιουβέτσι... Καλοκαιρινό θα το έλεγα :-P:-P:-P

Καλά η αδυναμία όμως είναι γεμιστά, τουρλού και μπριάμ. Μου λέει η μαμά μου "αμάν πια, μας τάραξες στη νηστεία" :-P:-P:-P τώρα που το σκέφτομαι, έχω καιρό να φάω αρακά.. Το επόμενο που θα ζητήσω θα είναι αυτό!!! :-P:-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε;που χαθηκατε;διακοπες κ θαλασσα;αχ να περασουν οι μερες να παμε κ εμεις

Ευχαριστώ κ για τις ευχες σας...

Λοιπον μαγειρικα το Σάββατο παστιτσιο έφτιαξα κ εναν χαλβα σιμιγδαλενιο την Κυριακή πηγαμε στους δικους μου εψησε ο.μπαμπας στα καρβουνα μπριζολες κ κοτοπουλο ειχαμε κ πατατοσαλατα μελιτζανοσαλατα κτλ σημερα ο τι εμεινε..για αυριο λεω αρνι στη λαδοκολλα με πατατες κολοκυθια μελιτζανες πιπεριες ντοματα..πρωτη φορά θα το κανω ελπιζω να βγει καλο

Αγγελική καλα να.περασετε

Χρυσα ωραια κ τα λαδερα..Εγώ στην εγκυμοσύνη δεν ειχα θεμα δεν σιχαθηκα κανενα φαγητο χαχα απ ολα ετρωγα..να φτιαξεις κ φασολακια κ να τα σωσεις στο φουρνο γινονται τελεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι!

Λιανα μου τριπλές ευχές λοιπόν! Εχεις γενεθλια την ιδια μέρα με τη γιορτη σου; Κι ο αδερφος μου το ιδιο κι οταν ηταν μικρος παραπονιοταν οτι χανει ενα δωρο. Τωρα τον βολευει γιατι πολλοι ξεχνουν τα γενεθλια και την ηλικια του φυσικά... Πότε φευγετε για διακοπες;

Αγγελική μου καλά να περασετε στην εξοχη! Συλληπητήρια για τον κουμπαρο σου. Κριμα νεοτατος άνθρωπος...

Χρυσα εμενα η ορεξη για γλυκα μου ειχε κοπει στην πρωτη εγκυμοσυνη κυριως. Καλό ηταν αυτο. Τα λαδερα ειναι ωραια φαγητα.

Ιωαννα έχεις δικιο αλλά να σκεφτεσαι θετικα για τις διακοπες του μικρου. Εσυ πως πας; Προσπαθησε να ξεκουραστεις κι εσυ οσο μπορεις.

Τζενη μου ξεκουρασου κι εσυ οσο γινεται. Πως παει η μαμα σου;

Νινα, Εβιρακι τι νέα;

Ειχαμε κι εμεις ένα δυσαρεστο πεθανε η θεία μου την προηγουμενη εβδομαδα κι οι δικοι μου επρεπε να ταξιδεψουν. Εγω εμεινα εδω λόγω των παιδιών. Τουλάχιστον αυτή έφυγε σε καλή ηλικία. Απο φαγητα χοιρινο λεμονατο με πατατες, πιτσα, μακαρονια με κιμα, ψαρακια με χορτα. Εφτιαξα και μαρμελάδα βερυκοκο και μου φαινεται πως αυτη τη φορα την εκανα καλύτερα απο τις προηγουμενες φορες.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα παρεάκι!

Λιανα μου τριπλές ευχές λοιπόν! Εχεις γενεθλια την ιδια μέρα με τη γιορτη σου; Κι ο αδερφος μου το ιδιο κι οταν ηταν μικρος παραπονιοταν οτι χανει ενα δωρο. Τωρα τον βολευει γιατι πολλοι ξεχνουν τα γενεθλια και την ηλικια του φυσικά... Πότε φευγετε για διακοπες;

Αγγελική μου καλά να περασετε στην εξοχη! Συλληπητήρια για τον κουμπαρο σου. Κριμα νεοτατος άνθρωπος...

Χρυσα εμενα η ορεξη για γλυκα μου ειχε κοπει στην πρωτη εγκυμοσυνη κυριως. Καλό ηταν αυτο. Τα λαδερα ειναι ωραια φαγητα.

Ιωαννα έχεις δικιο αλλά να σκεφτεσαι θετικα για τις διακοπες του μικρου. Εσυ πως πας; Προσπαθησε να ξεκουραστεις κι εσυ οσο μπορεις.

Τζενη μου ξεκουρασου κι εσυ οσο γινεται. Πως παει η μαμα σου;

Νινα, Εβιρακι τι νέα;

Ειχαμε κι εμεις ένα δυσαρεστο πεθανε η θεία μου την προηγουμενη εβδομαδα κι οι δικοι μου επρεπε να ταξιδεψουν. Εγω εμεινα εδω λόγω των παιδιών. Τουλάχιστον αυτή έφυγε σε καλή ηλικία. Απο φαγητα χοιρινο λεμονατο με πατατες, πιτσα, μακαρονια με κιμα, ψαρακια με χορτα. Εφτιαξα και μαρμελάδα βερυκοκο και μου φαινεται πως αυτη τη φορα την εκανα καλύτερα απο τις προηγουμενες φορες.

Φιλια

Σ ευχαριστω Φωτεινη μου να σαι καλά..ναι επειδή γεννηθηκα εκεινη την μερα γι αυτο κ πήρα κ το όνομα..χαχα κ εγω μικρή δεν ηθελα γιατι έπαιρνα ενα δωρο..Τώρα βεβαια γιορταζω τριπλα γιατι εχω κ επέτειο γαμου..μ ενα δωρο τη βγάζει ο αντρας μου αχ......Διακοπές μετα τον 15 Αύγουστο..εσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

 

Σήμερα έφτιαξα μαυρομάτικα φασόλια με ρύζι.

Τα νέα μου από 'δω είναι πολύ κούραση. Με όλα όσα ετοίμασα το χέρι μου δεν έχει περάσει. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον ορθοπεδικό.

Ο καιρός τις τελευταίες μέρες ήταν χειμωνιάτικος είχαμε 15 βαθμούς (η ανώτερη) και πολλές βροχές. Νομίζω ότι σήμερα ή αύριο θα βελτιωθεί.

Έρχομαι την Παρασκευή στις 04/08. Πέρασαν πολύ γρήγορα οι μέρες κι από τη μία αδημονώ να έρθω ενώ από την άλλη όσο περνάνε αγχώνομαι επειδή δεν είμαι σίγουρη ότι έχω τακτοποιήσει όλα όσα θέλω.

Την Τετάρτη τα παιδιά πήραν βαθμούς στο σχολείο. Η κόρη μου βγήκε με 2,2 και πήρε Αριστείο Είμαστε πολύ περήφανοι που κατάφερε τόσα πράγματα με τόσο αντίξοες συνθήκες. Για να γελάσετε όταν ήρθε στο σπίτι μου λέει; "κοίτα μου έδωσαν "Ευχαριστήριο".  Μετά πάλι δεν το θυμόταν καλά και το έλεγε Αρίστειο. Έχει πολλά ακόμη να μάθει.  Εδώ και λίγες μέρες η γιαγιά της της σύστησε ένα ωραίο παιχνίδι στο κινητό που λέγεται "7 λέξεις". Ίσως το ξέρετε κι εσείς. Την έβαλα να το παίζει για να μάθει πολλές λέξεις που στα ελληνικά δεν έχει ιδέα πώς τις λέμε. Περιττό να σας πω ότι σχεδόν για κάθε απάντηση με ρωτάει τη λύση. Μια άλλη φορά στο μάθημα της ιστορίας ρωτούσε τον μπαμπά της τι είχε γίνει με τον "κρύο πόλεμο" (ψυχρό πόλεμο που λέμε εμείς) γιατί έκανε αυτόματη μετάφραση στο μυαλό της από τα γερμανικά.

Να σας πω άλλη μια εμπειρία που ζήσαμε/είδαμε χτες. Βρισκόμασταν σε ένα κατάστημα με ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ρούχα και παπούτσια. Πίσω από το ταμείο έχουν 2 δοκιμαστήρια και τι βλέπω.....ένας άντρας περίπου 60 - 65 ετών, ψηλός, αδύνατος με άσπρα μαλλιά και μουστάκι φορούσε γυναικείο μπεζ καλσόν κι ένα μικροσκοπικό κατακόκκινο της παπαρούνας μίνι φουστάκι που ίσα που του κάλυπτες το βρακί, δεν είχε όμως ξυρίσει τις τρίχες στα πόδια ούτε έδειχνε στο πρόσωπο τραβεστί. Η ιδιοκτήτρια του καταστήματος που είναι μαντηλωμένη Τουρκάλα μαζί με τη φίλη της που καθόταν δίπλα στο ταμείο τον σχολίαζαν και γελούσαν. Άλλο ένα τραβέλι το είδαμε ως πωλητή/τρια σε κατάστημα καλλυντικών βαμμένος κανονικά με μίνι φούστα και μαύρο καλσόν. Δηλαδή να πας να ρωτάς άντρα για κραγιόν και μάσκαρα. Ας το καλό πια τους σιχάθηκε η ψυχή μου.

 

On 8/7/2017 at 6:55 ΜΜ, Οντετ είπε:

Παστιτσαδα γιατί είμαι και μερακλου :)

Μερακλού βεβαίως, βεβαίως.!!! Κι έχεις ψευδώνυμο ενός αγαπημένου μου έργου της λίμνης των κύκνων.

 

On 10/7/2017 at 7:18 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Οπως παρατηρήσατε κι εσεις με τη μικρη ειμαστε σε πολύ καλό δρομο στο θέμα του φαγητου. Καταλαβα τελικά μετα από ολα οσα έγιναν οτι η μικρη αντιδρουσε (και αντιδρα ακομα για να ειμαστε ειλικρινείς) στη γιαγια. Απ'οταν αποφασισε να ψιλοσυνεργαστει κι η γιαγια μαζι μας κι ειμαστε κι εμεις πιο καθετοι έχουν βελτιωθεί πολύ τα πραγματα.

Άντε επιτέλους να μπει το νερό στο αυλάκι.

Ειχαμε κι εμεις ένα δυσαρεστο πεθανε η θεία μου την προηγουμενη εβδομαδα κι οι δικοι μου επρεπε να ταξιδεψουν.

Συλλυπητήρια Φωτεινή μου, καλό Παράδεισο να έχει.

 

On 10/7/2017 at 11:25 ΠΜ, Liana1984 είπε:

Εβιρι καλως να ερθεις στην πατρίδα

Ευχαριστώ πολύ Λιάνα μου.

Γεια σας κοριτσια..να κερασω γλυκακι κ τουρτα;εχω γιορτη,γενέθλια κ επετειο γαμου (4 χρόνια)...χαχα ολα μαζι...

Λιάνα μου τι να πρωτοευχηθώ, χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα για τη γιορτή και τα γενέθλια. Να ζήσετε ευτυχισμένοι κι αγαπηένοι για πάντα με το σύζυγο για την επέτειο.

Σ ευχαριστω Φωτεινη μου να σαι καλά..ναι επειδή γεννηθηκα εκεινη την μερα γι αυτο κ πήρα κ το όνομα..χαχα κ εγω μικρή δεν ηθελα γιατι έπαιρνα ενα δωρο..Τώρα βεβαια γιορταζω τριπλα γιατι εχω κ επέτειο γαμου..μ ενα δωρο τη βγάζει ο αντρας μου αχ......Διακοπές μετα τον 15 Αύγουστο..εσεις;

Εγώ δεν έχω ιδέα ακόμη τι θα κάνω καθώς θα είμαι χωρίς το σύζυγο ο οποίος θα έρθει στην Ελλάδα 01/09.

 

 

On 20/7/2017 at 1:46 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Έχει και τα γενέθλιά του σήμερα αλλά θα τα γιορτάσουμε όλοι μαζί το επόμενο Σάββατο που θα πάμε και για τις διακοπές μας. Παραγγείλαμε και τούρτα με τον Μπόμπ. 

Να τα εκατοστήσει και να τον καμαρώνετε πάντα Αγγελική μου.

Βρε κορίτσια είμαι πολύ στενοχωρημένη.... πέθανε ο κουμπάρος μας στην Εύβοια 48 χρονών παλικάρι.... δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.

Ωχ, τι λες βρε παιδί μου....τραγικό. ο Θεός να τον συγχωρέσει και να έχει καλό Παράδεισο. Την ίδια ηλικία με μένα έχει. Τουλάχιστον όπως διάβασα παρακάτω εφυγε ήσυχα κι ανώδυνα.

Μαγειροπαρεάκι μπήκα να σας χαιρετίσω, καθώς φεύγω με άδεια. Επιτέλους!!!

Καλές διακοπές να έχετε και να γυρίσετε ανανεωμένοι και ξεκούραστοι.

 

On 21/7/2017 at 11:02 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Εβιρι εισαι ετοιμη για το μεγαλο γυρισμο?

Ναι Ιωάννα είμαι πανέτοιμη κι αποφασισμένη. Σας έρχομαιιιιιιιιιι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την κόρη σου!!! 

Για πιο εύκολο, υπάρχει και το παιχνίδι τρεις λέξεις :-P

Επειδή προφανώς υπάρχει άλλο σύστημα βαθμολόγισης εδώ, εκεί το άριστα ποιο είναι; γιατί για εδώ το 2,2 είναι πάρα πολύ χαμηλό :-P εδώ στο δημοτικό και στο πανεπιστήμιο έχουμε άριστα το 10, ενώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο το άριστα είναι το 20.

Με το καλό ο ερχομός σας :-):-):-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Συγχαρητήρια για την κόρη σου!!! 

Για πιο εύκολο, υπάρχει και το παιχνίδι τρεις λέξεις :-P

Επειδή προφανώς υπάρχει άλλο σύστημα βαθμολόγισης εδώ, εκεί το άριστα ποιο είναι; γιατί για εδώ το 2,2 είναι πάρα πολύ χαμηλό :-P εδώ στο δημοτικό και στο πανεπιστήμιο έχουμε άριστα το 10, ενώ στο γυμνάσιο και στο λύκειο το άριστα είναι το 20.

Με το καλό ο ερχομός σας :-):-):-)

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου για όλες τις ευχές σου να είσαι καλά.

Θα της το πω για το παιχνίδι 3 λέξεις.

Καλέ ναι, το ξέρω το ελληνικό σύστημα βαθμολόγησης. Λείπω μόνο 9 χρόνια σε μεγάλη ηλικία. Το άριστα στο γερμανικό σχολείο είναι το 1 που είναι μάλλον άπιαστο όπως σε μας είναι το 20 για να το πιάσει κάποιο γυμνασιόπαιδο ως γενικό βαθμό. Ο κατώτερος βαθμός είναι το 6 κι επειδή η κλίμακα αξιολόγησης είναι πολύ μικρή δεν ξέρω να την αντιστοιχίσω με τους ελληνικούς βαθμούς Στην Ελλάδα ξεκινάμε τα αριστεία από το 18,5 και πάνω (αν δεν έχει αλλάξει κάτι στο σήμερα). Γι' αυτό θεωρώ ότι ίσως να έχει ένα τέτοιο βαθμό με το ελληνικό σύστημα.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ. Καλό Σ/Κ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Eviri είπε:

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου για όλες τις ευχές σου να είσαι καλά.

Θα της το πω για το παιχνίδι 3 λέξεις.

Καλέ ναι, το ξέρω το ελληνικό σύστημα βαθμολόγησης. Λείπω μόνο 9 χρόνια σε μεγάλη ηλικία. Το άριστα στο γερμανικό σχολείο είναι το 1 που είναι μάλλον άπιαστο όπως σε μας είναι το 20 για να το πιάσει κάποιο γυμνασιόπαιδο ως γενικό βαθμό. Ο κατώτερος βαθμός είναι το 6 κι επειδή η κλίμακα αξιολόγησης είναι πολύ μικρή δεν ξέρω να την αντιστοιχίσω με τους ελληνικούς βαθμούς Στην Ελλάδα ξεκινάμε τα αριστεία από το 18,5 και πάνω (αν δεν έχει αλλάξει κάτι στο σήμερα). Γι' αυτό θεωρώ ότι ίσως να έχει ένα τέτοιο βαθμό με το ελληνικό σύστημα.

Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ. Καλό Σ/Κ.

Ααα είναι λίγο ανάποδο κάπως. Εεε τότε, με άριστα το ένα, το 2,2 είναι πολύ καλό!! Κάτι σαν 18-19 θα το χαρακτήριζα. Συγχαρητήρια!!! :-):-):-):-):-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Οι περισσότερες μαλλον λείπετε. Το παιδι γυρισε απο διακοπες καιβπερασε πολυ ομορφα. Αχ εκανα μια αγορά που ηθελα χρονια, πηρα στρωμα που το βρηκα 50% κατω λογω προσφορας, ευχαριστιεμαι υπνο. Φετος δεν θα ξεκουραστουμε αφου δεν εχω άδεια.

Εβιρι κανονισε μεσα στο 15αυγουστο να πιούμε καφε. Καλη επιστροφη να έχετε

Να περνατε ολες καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...