Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Baptisi????


Katanomi

Recommended Posts

απλως να διευκρινησω (επειδη πριν τα ειπα λιγο ανακατωμενα) οτι αν δε σ'ενδιαφερει να δηλωσεις το παιδι στην Ελλαδα τοτε θα επρεπε να μπορεις να κανεις τη βαφτιση μονο με μεταφραση του πιστ. γεννησης. Και οτι δε χρειαζεται να δηλωσεις τη βαφτιση πουθενα, ειναι θεμα επιλογης.

Υπέροχα. Έτσι θα το κανω.


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

α οκ travellingmum μαλλον εγω σας μπερδεψα χεχε...νομιζω πως το αλλοδαπων κ το ειδικο ληξιαρχειο ειναι το ιδιο, αλλος μας το ελεγε ετσι κ αλλος αλλιως....οποτε την ιδια διαδικασια λεμε τελικα :) σορρυ για το μπερδεμα

Link to comment
Share on other sites

α οκ travellingmum μαλλον εγω σας μπερδεψα χεχε...νομιζω πως το αλλοδαπων κ το ειδικο ληξιαρχειο ειναι το ιδιο, αλλος μας το ελεγε ετσι κ αλλος αλλιως....οποτε την ιδια διαδικασια λεμε τελικα :) σορρυ για το μπερδεμα

φανταζομαι χρειαστηκε να πατε οι ιδιοι επειδη εχασαν τα χαρτια σας;;;

Μια φιλη μου που δεν πηγε να δηλωσει το παιδι εδω στο προξενειο και το εκανε απο την Ελλαδα (μετεφρασε πιστοποιητικο κλπ) ειχε μεν πολλα εξοδα και τρεχαματα μεχρι να γραφτει το παιδι στο ειδικο, αλλα δε χρειαστηκε να παει αυτοπροσωπως στην Αθηνα, τη βοηθησαν στο ΚΕΠ.

Βεβαια ειναι και σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις, χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι χρειαστηκε να πατε οι ιδιοι επειδη εχασαν τα χαρτια σας;;;

Μια φιλη μου που δεν πηγε να δηλωσει το παιδι εδω στο προξενειο και το εκανε απο την Ελλαδα (μετεφρασε πιστοποιητικο κλπ) ειχε μεν πολλα εξοδα και τρεχαματα μεχρι να γραφτει το παιδι στο ειδικο, αλλα δε χρειαστηκε να παει αυτοπροσωπως στην Αθηνα, τη βοηθησαν στο ΚΕΠ.

Βεβαια ειναι και σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις, χαχαχα

ναι ακριβως....επειδη τα χαρτια δεν φτασανε Ελλαδα επρεπε να παμε εμεις στην Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως....επειδη τα χαρτια δεν φτασανε Ελλαδα επρεπε να παμε εμεις στην Αθηνα

ευχομαι αυτη τη φορα να φτασουν... αμαν αυτα τα χαρτια, μεγαλυτερο αγχος και απο τη γεννα πια. Οποτε σκεφτομαι για τριτο παιδι θυμαμαι τη χαρτουρα και μου φευγει η ορεξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι αυτη τη φορα να φτασουν... αμαν αυτα τα χαρτια, μεγαλυτερο αγχος και απο τη γεννα πια. Οποτε σκεφτομαι για τριτο παιδι θυμαμαι τη χαρτουρα και μου φευγει η ορεξη

η αληθεια ειναι πως πλεον δεν αχωνομαι γιατι θα βγαλω κ στα δυο βρετανικο διαβατηριο χεχε....την πρωτη φορα αχωθηκαμε επειδη πεταγαμε για Αγγλια παλι κ δεν ειχε διαβατηριο το παιδι!!! καταφεραμε κ το πηραμε 20 ωρες πριν την πτηση :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

οποτε τωρα χαλαρα κ θα φτασουν καποια στιγμη χεχε...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως πλεον δεν αχωνομαι γιατι θα βγαλω κ στα δυο βρετανικο διαβατηριο χεχε....την πρωτη φορα αχωθηκαμε επειδη πεταγαμε για Αγγλια παλι κ δεν ειχε διαβατηριο το παιδι!!! καταφεραμε κ το πηραμε 20 ωρες πριν την πτηση :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

οποτε τωρα χαλαρα κ θα φτασουν καποια στιγμη χεχε...

αχ να δεις τα δικα μου που για ευκολια, μια και ημασταν ελλαδα και για να μην τρεχουμε στο βρετανικο προξενειο τους βγαλαμε ελληνικα. Και μεταφραση στη μεταφραση εχουν αλλο επιθετο τα παιδια και απο μενα και απο τον αντρα μου.... Τραγωδια καθε φορα στο αεροδρομιο μεχρι να μας αφησουν να περασουμε...

Μολις ληξουν θα βγαλω βρετανικα να τελειωνει η υποθεση

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερατε αυτο???? εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι εγω εχω διαφορετικο επιθετο κ κλασσικα βγαζω το πιστοποιητικο να αποδειξω οτι ειμαι μαμα του χεχε

Link to comment
Share on other sites

μετεφρασαν οι βλακες το επιθετο τους απο τα αγγλικα στα ελληνικα αντικαθιστωντας τους χαρακτηρες αναλογως. Μετα, για να το γραψουν στα Λατινικα, αντι να το παρουν οπως ηταν αντικετεστησαν παλι τους ελληνικους χαρακτηρες με λατινικους και βγαινει αλλο επιθετο.

Αν πχ το επιθετο ηταν dackor το εκαναν στα ελληνικα Ντακορ και μετα στα λατινικα Ntakor. Οποτε ειναι μια μανα με ασχετο επιθετο και ελληνικο διαβατηριο, ενας μπαμπας με βρετανικο διαβατηριο που τον λενε Dackor και δυο παιδια με ελληνικα διαβατηρια που τα λενε Ntakor. Τρεχα γυρευε... (κι ας προσπαθουσα μια ωρα να εξηγησω στην αστυνομια το προβλημα οταν μου ειπαν οτι θα τα βαλουν ετσι τα επιθετα, αν εχει ο αλλος κολημμενο εγκεφαλο...)

Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερατε αυτο???? εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι εγω εχω διαφορετικο επιθετο κ κλασσικα βγαζω το πιστοποιητικο να αποδειξω οτι ειμαι μαμα του χεχε

Τι πιστοποιητικό είναι αυτό και που σου χρειάστηκε; Και εγώ έχω διαφορετικό επώνυμο από τα παιδιά of course ;)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι πιστοποιητικό είναι αυτό και που σου χρειάστηκε; Και εγώ έχω διαφορετικό επώνυμο από τα παιδιά of course ;)

το αγγλικο πιστοποιητικο της γεννησης οχι καποιο ιδιαιτερο...κ καθε φορα που μπαινω Αγγλια στον ελεχγο διαβατηριων μου το ζητανε!!!!! με βλεπουν κατσιβελο, βλεπουν τον μικρο ξανθο, σου λεει το εκλεψε το παιδι αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χαχα κατάλαβα. Όταν ταξιδεψα μόνη με τα παιδιά είχε γράψει απλά μια επιστολή ο άντρας μου στα αγγλικά και στα ελληνικά με τον αριθμό διαβατηρίου του και το δικο μου, στην οποία έλεγε ότι μου επιτρέπει να ταξιδεψω μαζί τους. Ωστόσο δεν μου ζητήθηκε. Βέβαια τα δικά μου είναι μελανουρια :D


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω η δολια η μανα που δεν πηρε απο εμενα!! αφου εχω περιεργεια να δω το δευτερο τι θα βγει!!!!! στην οικογενεια μου βλεπεις μονο εγω ειμαι το κατσιβελο...ο αντρας μου καστανος ειναι, αλλα οχι τοσο σκουρος στο δερμα οσο εγω

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ, τι μου θυμησατε τωρα. Εμεις ειμαστε ολοι ξανθοι, και τα παιδια πηραν απο μενα, ο μικρος καταξανθος, η μεγαλη καστανοξανθη. Ο αντρας μου, αγγλος απο παππο προς παππο, ειναι λιγο μελαχρινος, αρκετα πιο σκουρος απο μενα. Και ολοι στην Ελλαδα, οταν εβελπαν τον μικρο μου καταξανθο ελεγαν "α, φαινεται, αγγλακι αγγλακι, τοσο ξανθο"... και σκεφτομουν "καλα, δε μας βλεπουν; Ειπαμε να χαμογελαμε συγκαταβατικα σε καποια αθωα στερεοτυπα χαριν κοινωνικης αρμονιας, αλλα ειναι και τυφλοι;" χαχαχα. Πολυ γελουσα καθε φορα που το ακουγα!!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω γελαω με ολα αυτα τα κλισε...εμας μας λενε οτι λογω του κλιματος βγηκε ξανθο!!!! το DNA k επιστημες!!!!! καθομαι καθε φορα κ αναλυω οτι οοοολη μου η οικογενεια ειναι ξανθουλικη :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...