Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Σαουδική Αραβία


Recommended Posts

Γεια σου Z&P&M. Για να δούμε αν θα δραστηριοποιηθώ, γιατί τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα και μάλλον δεν θα κάνω τίποτα.

Φαντάζομαι το σοκ το παθαίνουν οι άραβες όταν έρχονται στην Ελλάδα με αυτά που βλέπουν τα ματάκια τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 33 δημοσιεύσεις

  • geo_yiou

    geo_yiou 17 δημοσιεύσεις

  • joy79

    joy79 13 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 8 δημοσιεύσεις

Μπα όχι δεν παθαίνουν σοκ οι Άραβες...Hummer έχει και δώ απλά σε λίγο δεν θα έχουν λεφτά για βενζίνη αυτοί που τα έχουν!χαχα!καληνύχτα!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βασικά όταν έλεγα ότι οι άραβες παθαίνουν στην Ελλάδα πολιτισμικό σοκ δεν εννοούσα ότι βλέπουν πλούτο και ακριβά αυτοκίνητα, αλλά γυναίκες και άντρες που τα έχουν "πετάξει" όλα έξω λόγω ντυσίματος.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι στο ντύσιμο εννοείται έχεις δίκιο και τώρα που πιάνουν οι ζέστες σιγά σιγά...εδώ παθαίνουν και οι Δυτικοευρωπαίοι σοκ όταν έρχονται!χαχα!Καληνύχτα!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Άκου να δεις τι γίνεται οι γυναίκες σε δημόσια παραλία φοράνε το μαντήλι, εσώρουχα τα οποία διακρίνονται όταν βρέχονται τα ρούχα, ένα μακρύ καφτάνι σαν πουκαμίσα μέχρι το γόνατο περίπου και παντελόνι.

Σε πισίνα ξενοδοχείου το μπάνιο είναι μόνο ανδρικό προνόμιο, για γυναίκες απαγορεύεται.

Σε ιδιωτικές παραλίες ξενοδοχείων όπου υπάρχει ακριβό εισητήριο μπορούν να μπουν όπως θέλουν. Εκεί συνήθως κάνουν οι ευρωπαίοι με μπικίνι.

Είναι πολύ ωραία και ζεστή η Ερυθρά θάλασσα. Έχει περισσότερο αλάτι από τις ελληνικές θάλασσες γι' αυτό και έχει περισσότερη άνωση. Μέσα όποιος κάνει βουτιές βλέπει (λίγο πιο βαθιά από 1μέτρο περίπου) πανέμορφα κοράλια σε φανταστικά χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Eviri εισαι τοσο τυχερη που γνωρισες μια χωρα με διαφορετικη κουλτουρα και εθιμα.Αν και δεν ξερω εγω κατα ποσο θα μπορουσα να ζησω εκει.

οσο για το μπανιο στη θαλλασα,να σου πω τι ετυχε μια φορα σε εμας.οχι με Αραβες αλλα με Ινδους.ΕΙμασταν οι φιλες μου και εγω με τους συζυγους μας σε μια οχι ιδιαιτερα γνωστη παραλια της Κερκυρας για μπανιο,Αυγουστο και διπλα μας 2 ζευγαρια Ινδων.οι κυριες μπανιο με τα ρουχα οπως λες και οι κυριοι με μαγιο-βερμουδα.Μας κοιτουσαν πραγματικα με πολυ ''περιεργια'' να το πω.... φανταστητε εμεις με τα μπικινι να καλυπτουν μονο τα επιμαχα σημεια και αυτες καλυμενες απο το λαιμο ως τα νυχια.


XWF8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου cat29. Έτσι κι εδώ οι άντρες φοράνε κανονικά βερμούδα. Αυτό που δεν έχω δει, επειδή δεν έχω πάει ποτέ σε παραλία αράβων παρά μόνο τους έχω δει από απόσταση, είναι το πώς και πού αλλάζουν οι γυναίκες όταν έχουν τόσα βρεγμένα ρούχα πάνω τους και θα πρέπει να κάνουν μεγάλη φασαρία φορώντας τα στεγνά που θα είναι και εσώρουχα και ρούχα και αμπάγια. Το λέω γιατί δεν έχω δει να υπάρχει κάτι σαν καμπίνα που έχουμε κι εμείς σε αρκετές παραλίες.

Φυσικά δεν μου περνάει καν η σκέψη ότι θα κρατάει πετσέτα η μία στην άλλη σαν παραβάν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σας,

Υπάρχει κάποια κοπέλα εδώ που θα μπορούσε να με βοηθήσει..Ψάχνουμε το τελευταίο διάστημα με τον άντρα μου, μήπως και βρει κάποια άκρη για εργασία στο Dubai ως ηλεκτρολόγος.

Πού μπορεί να απευθυνθεί, εάν υπάρχουν τεχνικές δουλειές αυτην την περίοδο εκεί,εάν υπάρχει κάποια κοινότητα ελλήνων που μπορεί να βοηθήσει...Είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα αυτόν τον καιρό και κοιτάμε εναλλακτικές λύσεις.:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Γκρεγκ.

Δε γνωρίζω πού μπορεί να απευθυνθεί ο άντρας σου στο Ντουμπάι, αλλά ίσως θα βρίσκατε άκρη, αν μαθαίνατε ποιες ελληνικές εταιρείες παίρνουν έργα εκεί, ώστε να ερχόσασταν σε επαφή μαζί τους, είτε μέσω των γραφείων τους στην Ελλάδα, είτε βρίσκοντας τα τηλέφωνά τους στο Ντουμπάι να μιλήσετε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία, και άλλος για ντουμπάι ... κ εμείς ψάχνουμε ντουμπάι κατάρ κ κουβέιτ γενικά τα αραβικά εμιράτα είναι καλύτερα από αιγυπτο ή σαουδική αραβία. Εχω μεγαλώσει στη τζέντα κ εχω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν ενδιαφέρεστε για Ντουμπάι μην ψάχνετε στη Σαουδική Αραβία, είναι εντελώς άλλες χώρες και τελείως διαφορετικές συνθήκες. Κοιτάξτε καλύτερα αυτό το θέμα, που το είχε ξεκινήσει μια κοπέλα που έφευγε για Ντουμπάι. Υπάρχουν αρκετές πληροφορίες. Δυστυχώς έχει καιρό να γράψει στο φόρουμ, αλλά ίσως μπορείτε να της στείλετε ΠΜ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία, και άλλος για ντουμπάι ... κ εμείς ψάχνουμε ντουμπάι κατάρ κ κουβέιτ γενικά τα αραβικά εμιράτα είναι καλύτερα από αιγυπτο ή σαουδική αραβία. Εχω μεγαλώσει στη τζέντα κ εχω μια ιδέα.

Καλαμαράκι, είναι αλήθεια ότι στη Σαουδική Αραβία απαγορεύεται στις γυναίκες να κάνουν αθλητισμό και να οδηγήσουν αυτοκίνητο; Κάτι τέτοιο διάβασα και μου έκανε εντύπωση!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι, είναι αλήθεια ότι στη Σαουδική Αραβία απαγορεύεται στις γυναίκες να κάνουν αθλητισμό και να οδηγήσουν αυτοκίνητο; Κάτι τέτοιο διάβασα και μου έκανε εντύπωση!

Ε για την οδήγηση το ξέρω ισχύει ακόμη, εχουν σοφέρ οσες μπορούν.

Αλλά για τον αθλητισμό θα σε γελάσω εφυγα από εκει οταν ήμουν 7χρονών αλλά πηγαινοερχομασταν συχνά πυκνά λόγω συγγενών. αλλά δεν θυμάμαι κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...