Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Σαουδική Αραβία


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 33 δημοσιεύσεις

  • geo_yiou

    geo_yiou 17 δημοσιεύσεις

  • joy79

    joy79 13 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 8 δημοσιεύσεις

Και το σχολειο που έστελνες τον μικρό? Αγγλόφωνο? Δεν είχες θέμα ? Η έγινε δίγλωσσο?

σε αγγλοφωνο παιδικο σταθμο πηγαινε...

μην φανταστεις 2 μηνες πηγε αλλα ουσιαστικα 1 παρακολουθησε λογω των

γνωστων ιωσεων...μετα εμεινα εγκυος οποτε και τον σταματησα...

διγλωσσος θα γινει δεν γινεται αλλιως...ελληνικος παιδικος σταθμος δεν υπαρχει...

κατι αλλο που θελω να σου πω ειναι οτι η Τζέντα ειναι μεγαλη πηγη ιωσεων....

Ειναι το γεγονος οτι ειναι διπλα στην Μεκκα, οποτε ερχονται ολοι (πως να το πω κομψα -άπλυτοι-) απο τα βαθη της Ασιας να προσκυνησουν ειδικα στο ραμαζανι και στο χατζ, και φερνουν μαζι τους ενα σκασμο αρρωστειες...μετα απο 1-2 μηνες απο αυτες τις γιορτες γινεται χαμος..φταιει και το κλιμα της Τζεντας ζεστη και υγρασια οποτε ευνοειται η αναπτυξη ιωσεων, μικροβιων κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

σε αγγλοφωνο παιδικο σταθμο πηγαινε...

μην φανταστεις 2 μηνες πηγε αλλα ουσιαστικα 1 παρακολουθησε λογω των

γνωστων ιωσεων...μετα εμεινα εγκυος οποτε και τον σταματησα...

διγλωσσος θα γινει δεν γινεται αλλιως...ελληνικος παιδικος σταθμος δεν υπαρχει...

κατι αλλο που θελω να σου πω ειναι οτι η Τζέντα ειναι μεγαλη πηγη ιωσεων....

Ειναι το γεγονος οτι ειναι διπλα στην Μεκκα, οποτε ερχονται ολοι (πως να το πω κομψα -άπλυτοι-) απο τα βαθη της Ασιας να προσκυνησουν ειδικα στο ραμαζανι και στο χατζ, και φερνουν μαζι τους ενα σκασμο αρρωστειες...μετα απο 1-2 μηνες απο αυτες τις γιορτες γινεται χαμος..φταιει και το κλιμα της Τζεντας ζεστη και υγρασια οποτε ευνοειται η αναπτυξη ιωσεων, μικροβιων κτλ κτλ.

ΩΧ! Άλλο και αυτό σωστά. Με τέτοιο κλίμα...Εχετε κάνει εμβόλια για φυματιωση και ελονοσία??

Εσύ με τα παιδιά δεν αγχώνεσαι?? Υπάρχει γιατρός που είναι κοντα γενικότερα ή πας ότι χρειαστείς στο νοσοκομείο?

Link to comment
Share on other sites

Με διατροφή?? Πως τα πατε? Φρέσκο γάλα παραδειγμα να υποθέσω δεν υπάρχει??? Σου κάνω όμως κάτι ερωτήσεις!!! Δεν μπορείς να πεις.

Πάντως σε βρίσκω πολύ χαλαρή. Θα κατέβεις πάλι με 2 παιδιά και το ένα βρέφος. Βοηθεια έχεις??

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ! Άλλο και αυτό σωστά. Με τέτοιο κλίμα...Εχετε κάνει εμβόλια για φυματιωση και ελονοσία??

Εσύ με τα παιδιά δεν αγχώνεσαι?? Υπάρχει γιατρός που είναι κοντα γενικότερα ή πας ότι χρειαστείς στο νοσοκομείο?

Τα εμβολια ειναι ακριβως τα ιδια με εδω...

Απλα καναμε το εμβολιο της γριπης το οποιο δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κανουμε στην Ελλαδα...Περιέχει περισσοτερα στελεχη και κοστιζει ακριβοτερα

Παιδιατρο εχω βρει στο νοσοκομειο που σου ειπα...και αν χρειαστω κατι την παιρνω τηλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με διατροφή?? Πως τα πατε? Φρέσκο γάλα παραδειγμα να υποθέσω δεν υπάρχει??? Σου κάνω όμως κάτι ερωτήσεις!!! Δεν μπορείς να πεις.

Πάντως σε βρίσκω πολύ χαλαρή. Θα κατέβεις πάλι με 2 παιδιά και το ένα βρέφος. Βοηθεια έχεις??

Γαλα εχει φρεσκο...Εγω δεν πινω γενικα γαλα αλλα ο αντρας μου που το πινει μου λεει οτι πίνεται αλλα δεν συγκρινεται με το ελληνικο

Επισης υπάρχει και το καμηλογαλο :-P το οποιο το πουλανε και στον δρομο

αλλα δεν θα σου ελεγα να το δοκιμασεις...

Κοιτα απτη στιγμη που οι συνθηκες ειναι καλες δεν βλεπω τον λογο για τον οποιο να κατσω στην Ελλαδα...Ισα ισα εκει τα παιδια θα μεγαλωνουν μαζι με τους 2 γονεις και για τον αντρα επισης θα εχει αλλη ψυχολογια ξερωντας οτι εχει εσας μαζι. Βοήθεια δεν έχω αλλα και εδω να εμενα δεν θα ειχα..

Το ξερω οτι θα ειναι δυσκολα αλλα τι να κανουμε πρεπει να προσπαθησουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Βασικά όπως θα έχεις καταλάβει περισσότερο με αγχώνει η διατροφή και η ιατροφαρμακευτική περίθαλψη παρά όλα τα άλλα!!

Αν τελικά είναι να πάμε ειλικρινά δεν ξέρω αν θα θέλω να πάω!

Ασε που σκέφτομαι και τα παιδιά που θα βλέπουν τις μαυροφορούσες και θα λένε Φάντασμα!!!

Αν δεν βαριέσαι περιέγραψε μου την καθημερινότητα σας. Πέρναγε ευχάριστα? Είχες επαφές με ντόπιους? η μόνο με την "συνοικία"? Αλλοι με μικρά παιδιά υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...