Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Καφετζού, χαρτορίχτρα, μέντιουμ κλπ??? έχετε ποτέ πάει??


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καμιά φορά παλιά, πολύ παλιά, στο χωριό τα καλοκαίρια, πίναμε καφέ ελληνικό και λέγαμε μεταξύ μας το φλυντζάνι, έτσι για πλάκα.

Καμιά δεν ήξερε να το λέει αλλά δεν ξέρω πως είχε ξεκινήσει όλο αυτό και ήταν κανά δυο που λέγανε ότι το ξέρανε και το διαβάζανε.

Είχε πολύ πλάκα!

Εγώ τότε ήμουν δεν ήμουν 15 χρονών και το διασκέδαζα αφάνταστα.

Από τότε δεν έχω ξανασχοληθεί με τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα λεει η μανα μου το φλυτζανι αν και λεει οτι δεν το ξερει και καθε φορα την παρακαλαμε να μασ το πει και λεει ελα μωρε αφου δεν βγαινουνε αλλα οτι και να πει παντα βγαινει οπωσ το οτι με βλεπει με 2 κοιλιεσ και να μου δεινει καποιοσ αλλοσ το μωρο που τελικα καταληξαμε να παμε για εξωσωματικη βεβαια δεν ξερω αν ειναι διδυμμα αλλα το ενα απο τα δυο το βρηκε σιγουρα...


qEIzp3.png

url=http://lilypie.com]W7Hzp3.png[/url

Link to comment
Share on other sites

και εγω λεω το φλυτσανι αλλα δεν ξερω να το λεω τωρα γτ βγαινουν αυτα που λεω συνηθως δεν ξερω!!!!!αν και ειναι καλα για να περναει η ωρα κυριος οταν δουλευω χαχαχα!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και η θεια μου λεει το φλυτζανι...

περυσι μου ειπε πως ως το τελος του 2009 θα μεινω εγγυος (κολοκυθια)

η μανα μου λεει ποτε ποτε τα χαρτια...αληθεια-ψεματα θα σας γελασω...τους τσακωμους στο σπιτι μιας φιλης λογω τριτου προσωπου (αντρα) τους ειδε πριν 4 μηνες (και συνεχιζονται ως και τωρα), μακαρι να ληξουν συντομα μη χαλασουν το σπιτικο τους τα παιδια.

παντως απο τοτε ουτε θελω να ακουσω για τετοια (ειναι εκ του πονηρου) ξου ξου γρουσουζια (στα ορη στα αγρια βουνα)


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρόσφατα πήγα σε μια που έλεγε τον καφέ. Η αλήθεια είναι ότι με επηρέασε πολύ .Ακόμη δεν ξέρω αν θα βγούν αυτά που είπε (μακάρι να μη βγούν), θα περιμένω να δώ μέχρι το καλοκαίρι. Πάντως μου είπε και πολλά άσχετα όπως π.χ. ότι είχα αποβολή το Μάϊο κάτι που δεν ισχύει γιατί δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος. Δε βρήκε και πολύ σημαντικά πράγματα που μου έχουν συμβεί. Πάντως δεν ξέρω αν θα ξαναπήγαινα ,μάλλον στο πολύ........ μακρινό μέλλον.


lqAhp2.png

Pwcfp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα αποφεύγω γιατί με επηρεάζουν η αλήθεια είναι ότι μου είπαν μια φορά τα χαρτιά και βγήκαν όλα, εγώ όμως δεν είχα δώσει σημασία τότε! ήταν φίλη μου η κοπέλα και γενικά δεν ήθελε να τα λέει, μου τα είπε σαν δώρο γιατί θα παντρευόμουν και το μόνο που ήθελα να μάθω ήταν αν θα έκανα γρήγορα μωράκι, τα υπόλοιπα που μου είπε βγήκαν πολύ αργότερα! την ρώτησα τότε αν έχει μάθει από κάπου να ερμηνεέυει τα χαρτίά. η απάντησή της με έστειλε. μου είπε ότι όταν ρίχνει τα χαρτιά βλέπει πάνω σε αυτά να κινούνται φιγούρες σαν ταινία.τρόμαξα και δεν της είπα ποτέ να μου τα ξαναπεί!


Παναγιώτης 5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω είχα πάει μια φορά πριν 10 περίπου χρόνια σε μια καφετζού-χαρτορίχτρα, χωρίς να με απασχολεί κάτι ιδιαίτερο, πιο πολύ για πλάκα...Είχαν παέι κάποιες φίλες μου πιο παλιά και ισχυρίζονταν ότι τους τα είχε βρει όλα. Εμένα πάλι ιδρωνε ξε-ίδρωνε ένα πράγμα σωστό δε μου βρήκε!!!! Τζάμπα τα λεφτά αλλα τουλάχιστον επιβεβαιώθηκα στα μάτια των υπολοίπων που προσπαθούσα να τις πείσω να μην τα πιστεύουν όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εμενα μου το ειπε η θεια μου το φλυτζανι οτι με περιμενει η Αγία που εχω κανει ενα ταμα να παω και οτι θα μπω σε μια μεγαλη πορτα με σταυρο και θα βγω με επιτυχια. Εγω πηγα τον Ιανουαριο στο νοσοσκομειο(μεγαλη πορτα με σταυρο) αλλα επιτυχια δεν ειδα, αλλα στο μοναστηρι της Αγίας που εχω κανει το ταμα θα παω σιγουρα, αληθεια 'η ψεμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αχ, τι μου θυμήσατε :lol:, μια φορά στο λύκειο είχα πολλά κέφια και είπα σε μια κοπέλα ότι ξέρω να διαβάζω την παλάμη!!!

Της είπα εκεί ότι μου κατέβηκε στο μυαλό .......και στο επόμενο διάλειμμα ήρθαν μέχρι κοπέλες που ούτε καν τις ήξερα :lol: :lol: :lol:

Δηλ. το είχε μάθει όλο το σχολείο :oops: :oops: :oops: και το είχαν πιστέψει κιόλας


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

εμενα κοριτσια πριν χρονια η κουμπαρα της μαμας μου μου το ειχε πει το φλυτζανι.Ημουν γυρω στα 19 τοτε....μου μιλησε για πραγματα στο πολυ μελλον και μαλιστα μου ζωγραφισε και το σπιτι μου ( οτι θα ειναι σε επικλινες οικοπεδο και θα βλεπει θαλασσα και θα με περιτρυγιριζει η θαλασσα) και το αυτοκινητο μας οτι θα ειναι sedan και οτι θα εχουμε και μηχανη!μου μιλησε και για πολλα παιδια...και οτι θα ειμαι πολυ ευτιχισμενη.

Οντως το σπιτι μου βλεπει θαλασσα και οντως μετακομισα απο Αθηνα στην Κρητη και βλεπουμε θαλασσα και οντως το αμαξι μας ειναι ετσι και επισης εχουμε μηχανη!!!

δεν θα μπορουσε να τα ξερει αυτα βεβαια εδω δεν ηξερα εγω!

αλλα και ο πεθερος μου το λεει το φλυτζανι (σπανιως 3-4 φορες τα 10 χρονια που ειμαι με τον αντρα μου) αλλα για πραγματα που θα συμβουν σε συντομο χρονικο διαστημα συνηθως βγαινουν αλλα ειναι και πραγματα που δεν χρειαζεται και πολυ μυαλο για να τα πεις.....

λεφτα δεν θα εδινα ομως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

όταν ήμουν φοιτήτρια για πλάκα έλεγα το φλυτζάνι μεταξύ μας, να περνάει η ώρα.

όμως επειδή έβγαιναν, πλάκωσε κόσμος. οπότε το έκοψα το σπορ. επιπλέον χέστηκα από το φόβο μου.

μια φορά πήγα με φίλη μου για καφέ και μας είπε το φλυτζάνι μια ρουμάνα, αλβανίδα, δεν θυμάμαι. πάλι φοιτήτρια. όλο λαλακίες έκανα στα φοιτητικά μου χρόνια.

και μου είχε πει ότι θα περάσω μια μεγάλη πόρτα, σαν μετά το σκολείο. ήταν το μεταπτυχιακό μου. (αλλοδαπή η γυναίκα, σκολείο το έλεγε).

θα παντρευτώ έναν άσσο (; τί σημαίνει αυτό της είπα), άσσος σε όλα. κρατάει τσάντα επαγγελματική. παντρεύτηκα δικηγόρο και αστερι σε όλα του. μόνο για τη μάνα του δεν με προειδοποίησε.

επίσης μου βρήκε ότι έχω χάρισμα να βλέπω πράγματα. πιο καλά από εκείνη. δεν μας πήρε λεφτά για αυτό το λόγο.κατι σαν ρησπέκτ.

έπεσε πολύ γέλιο τότε.

συμπέρασμα: μακριά από χαζομάρες, φλυτζάνια, χαρτιά, κι εγώ δεν ξέρω τί. αποβλακώνουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...