Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Καφετζού, χαρτορίχτρα, μέντιουμ κλπ??? έχετε ποτέ πάει??


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ξέρεις τι μου είπε ο πνευματικός μου; ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε τόσο τους ψευτοπροφήτες, ψευτομεσσίες κλπ, όσο τις μάντισσες, καφετζούδες, χαρτορίχτρες, αστρολόγους, γιατί σε αυτές πιστεύει ΠΑΡΑ πολύς κόσμος...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αποβλάκωση πλήρης.

πάντως μουείχε πει για μια γάτα, ξανθά βαμμένα μαλλιά, έτοιμη να μου ορμήξει.

λες να έβλεπε την πεθερά;

αστειεύομαι.

τρίχες είναι όλα αυτά!

εγώ πιστεύω στα όνειρα, τα ερμηνεύω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Σεβούλα ούτε! Το ρ'ωτησε και ο Βασ στο Άγιο όρος.... Δεν πρέπει να πιστεύουμε ούτε να τα ερμηνεύουμε... Αν πιστέψεις ότι προφητεύεις τα όνειρα, ακόμα και ένα να βγεί, που αυτό θα πιστέψεις (γιατί μπορεί να δεις εκατό και το ένα να βγεί) είναι αλαζονεία και όπως ξέρεις είναι μεγάλη αμαρτία...Επίσης, δεν πρέπει να τα πιστεύεις γιατί επηρεάζεσαι με αποτέλεσμα να σε αποπροσανατολίζουν και να σε κατευθύνουν εκεί που θέλει ο Εξω-από-δω. Μου έχει μείνει η απορία για το τι να πιστέψεις, αν εμφανιστεί η Παναγία ή ο Χριστός ή κάποιος Άγιος στον ύπνο σου, γι αυτό όταν ξαναπάει θα ρωτήσει.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Σεβούλα ούτε! Το ρ'ωτησε και ο Βασ στο Άγιο όρος.... Δεν πρέπει να πιστεύουμε ούτε να τα ερμηνεύουμε... Αν πιστέψεις ότι προφητεύεις τα όνειρα, ακόμα και ένα να βγεί, που αυτό θα πιστέψεις (γιατί μπορεί να δεις εκατό και το ένα να βγεί) είναι αλαζονεία και όπως ξέρεις είναι μεγάλη αμαρτία...Επίσης, δεν πρέπει να τα πιστεύεις γιατί επηρεάζεσαι με αποτέλεσμα να σε αποπροσανατολίζουν και να σε κατευθύνουν εκεί που θέλει ο Εξω-από-δω. Μου έχει μείνει η απορία για το τι να πιστέψεις, αν εμφανιστεί η Παναγία ή ο Χριστός ή κάποιος Άγιος στον ύπνο σου, γι αυτό όταν ξαναπάει θα ρωτήσει.

για τέτοια όνειρα μιλάω Αρετούλα μου.

στην αρχή ερμήνευα όλα τα όνειρα. κι έβγαιναν.

μετά όμως έβλεπα με την Παναγία, με Εκκλησίες, με εικόνες Αγίων.

φυσικά βγήκαν.

όμως μια φορά την πάτησα.

νόμιζα πως επρόκειτο για ... άσε θα σου τα γράψω σε π.μ.

πάντως μίλησα κι εγώ με τον πνευματικό μου στην Θεσσαλονίκη και μου είπε το ίδιο. ότι δεν μπορείς να τα εμπιστευτείς, γιατί γίνονται εύκολα το εργαλείο του μπλιαχ!

μερικές φορές όμως ... πώς να ξεχάσω που είδα την Παναγία στο όνειρό μου, που μπροστά στην Ωραία Πύλη την παρακαλούσα στην εκκλησία που παντρεύτηκα για να μου δώσει ένα παιδί κι Εκείνη μου έδωσε στα χέρια μου ένα καρβελάκι; είδα τα χέρια της!

είδα και άλλα που με προειδοποήσαν για όσα ερχόντουσαν... τότε δεν τα συνδύασα.

όμως κράτησα αυτό το δώρο, η κόρη μου. κι ενώ το τεστ εγκυμοσύνης έδειχνε ότι δεν είμαι, εγώ πίστευα. είχα αίμα τις μερες της περιόδου, κι όμως πίστευα.

βέβαια δεν σταμάτησα να εκκλησιάζομαι ούτε να προσεύχομαι γονατιστή.

αλλά δεν ξεχνώ ότι είδα τα χέρια Της στα χέρια μου.

ήμουν έγκυος! το έμαθα 8 εβδομάδων στη γιατρό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Για καφέ....και χαρτιά δεν ξέρω όμως η αστρολογία με ημερομηνία γεννήσεως και ώρα σωστή έχει βάση και όντως δίνει πληροφορίες για το άτομο, το χαρακτήρα, την πορεία, τις σχέσεις του.. Απλά σε κάποια θέματα είναι όντως οι απαντήσεις διφορούμενες πρέπει απλά να της έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου και όχι να βασίσεις την ζωή σου σε αυτά. Επίσης ποτέ δεν είμαστε μόνο το ζώδιο μας αφού τόσα άλλα υπάρχουν στον χάρτη μας, για αυτό και το ίδιο ζώδιο δείχνει τόσο διαφορετικό πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει μια φορά σε μια καφετζού, βλακείες, τίποτα δεν βρήκε. Είχε πάει μια φορά η μάνα μου σε αστρολόγο να ρωτήσει για μένα και αυτά που της είπε βγήκαν (ότι θα συζούσα με τον άντρα μου και θα παντρευόμουν). Χρόνια αργότερα τη ρώτησα ποιος ήταν αυτός ο αστρολόγος γιατί ήθελα να ξαναπάω, και δεν θυμόταν. Πιστεύω ότι θυμόταν και δεν μου είπε. Πλέον τώρα δεν μπορώ να την ξαναρωτήσω γιατί την έχω χάσει. Πάντως αν ξέρει καμία κανέναν καλό αστρολόγο ή ό,τι άλλο, ας το πει!

Πάντως τα όνειρα τα πιστεύω κι εγώ, αλλά όχι όλα. Κυρίως αυτά που βλέπω τη μαμά μου και συζητάμε με λογική και ειρμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σιγά μην πάω σε χαρτού και αστρολόγο!!!!:P

Αλλωστε λατρευω την αστρολογία, έμαθα να βγάζω μόνη μου τους χάρτες μου, και τώρα διαβάζω για να εκπαιδευτω σε προγνωστικά μαθηματικά συστήματα!

Ειδικά στα πρωινάδικα, τις μεγαλύτερες παπάτζες έχω ακούσει!:confused:

Ούτε το 1/1,000,000 της γνωσης τους δεν λένε οι τηλε-αστρολόγοι και τα καλύτερα τα κρατούν για τον εαυτό τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εμένα μου είχε πει το φλιυζάνι ένας κουμπάρος και οτι είπε βγήκε,που δεν θα μπορουσε να το ξέρει σε καμμία περίπτωση,αλλά να πληρώσω δεν υπάρχει περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

Αχ, τι μου θυμήσατε :lol:, μια φορά στο λύκειο είχα πολλά κέφια και είπα σε μια κοπέλα ότι ξέρω να διαβάζω την παλάμη!!!

Της είπα εκεί ότι μου κατέβηκε στο μυαλό .......και στο επόμενο διάλειμμα ήρθαν μέχρι κοπέλες που ούτε καν τις ήξερα :lol: :lol: :lol:

Δηλ. το είχε μάθει όλο το σχολείο :oops: :oops: :oops: και το είχαν πιστέψει κιόλας

Χα χα χα..τουλαχιστον βγηκε τιποτα απο οτι τους ελεγες???

Ξέρεις τι μου είπε ο πνευματικός μου; ότι δεν πρέπει να φοβόμαστε τόσο τους ψευτοπροφήτες, ψευτομεσσίες κλπ, όσο τις μάντισσες, καφετζούδες, χαρτορίχτρες, αστρολόγους, γιατί σε αυτές πιστεύει ΠΑΡΑ πολύς κόσμος...

Δυστηχως.....!

Σεβούλα ούτε! Το ρ'ωτησε και ο Βασ στο Άγιο όρος.... Δεν πρέπει να πιστεύουμε ούτε να τα ερμηνεύουμε... Αν πιστέψεις ότι προφητεύεις τα όνειρα, ακόμα και ένα να βγεί, που αυτό θα πιστέψεις (γιατί μπορεί να δεις εκατό και το ένα να βγεί) είναι αλαζονεία και όπως ξέρεις είναι μεγάλη αμαρτία...Επίσης, δεν πρέπει να τα πιστεύεις γιατί επηρεάζεσαι με αποτέλεσμα να σε αποπροσανατολίζουν και να σε κατευθύνουν εκεί που θέλει ο Εξω-από-δω. Μου έχει μείνει η απορία για το τι να πιστέψεις, αν εμφανιστεί η Παναγία ή ο Χριστός ή κάποιος Άγιος στον ύπνο σου, γι αυτό όταν ξαναπάει θα ρωτήσει.

Καποια ονειρα κανουν καραμπαμ ομως!!Αλλα καλο ειναι γενικα να μην δινουμε σημασια!!

για τέτοια όνειρα μιλάω Αρετούλα μου.

στην αρχή ερμήνευα όλα τα όνειρα. κι έβγαιναν.

μετά όμως έβλεπα με την Παναγία, με Εκκλησίες, με εικόνες Αγίων.

φυσικά βγήκαν.

όμως μια φορά την πάτησα.

νόμιζα πως επρόκειτο για ... άσε θα σου τα γράψω σε π.μ.

πάντως μίλησα κι εγώ με τον πνευματικό μου στην Θεσσαλονίκη και μου είπε το ίδιο. ότι δεν μπορείς να τα εμπιστευτείς, γιατί γίνονται εύκολα το εργαλείο του μπλιαχ!

μερικές φορές όμως ... πώς να ξεχάσω που είδα την Παναγία στο όνειρό μου, που μπροστά στην Ωραία Πύλη την παρακαλούσα στην εκκλησία που παντρεύτηκα για να μου δώσει ένα παιδί κι Εκείνη μου έδωσε στα χέρια μου ένα καρβελάκι; είδα τα χέρια της!

είδα και άλλα που με προειδοποήσαν για όσα ερχόντουσαν... τότε δεν τα συνδύασα.

όμως κράτησα αυτό το δώρο, η κόρη μου. κι ενώ το τεστ εγκυμοσύνης έδειχνε ότι δεν είμαι, εγώ πίστευα. είχα αίμα τις μερες της περιόδου, κι όμως πίστευα.

βέβαια δεν σταμάτησα να εκκλησιάζομαι ούτε να προσεύχομαι γονατιστή.

αλλά δεν ξεχνώ ότι είδα τα χέρια Της στα χέρια μου.

ήμουν έγκυος! το έμαθα 8 εβδομάδων στη γιατρό μου.

Αχ,κοπελα μου θυμαμαι την ιστορια σου,την ειχα διαβασει στο παρεντς και την ελεγα στον αντρα μου και γελουσαμε:)Να σας ζησει το καρβελακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

κάποτε έλεγα εγώ τα χαρτιά και τον καφέ μεχρι που έγινε κάτι στην ζωή μου και είπα ξανά ποτέ... δυστυχώς ή ευτυχώς ότι έλεγα έβγαινα ακόμα και μπούρδες που έλεγα έτσι για την πλάκα οπότε το έκοψα... τώρα αν πήγα ναι πήγα μια φορά σε μια κυρία στην θεσσαλονίκη μαζί με μια φίλη (πήγα για την φίλη και είπα ε δεν μου το λέει και μένα) να μας πούνε το καφέ... ένα μόνο σας λέω μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο μου είπε γεγονότα απο την ζωή μου που τα ήξερα μόνο εγώ και μου είπε τι θα γίνει μεσα στο χρόνο .. βγήκαν όλα τολμώ να πω... αν με ρωτούσατε αν θα ξαναπήγαινα θα σας έλεγα όχι... προτιμώ να εκπλήσομαι απο την ζωή μου κάθε μέρα πάρα να ξέρω και καλά τι με περιμένει

Link to comment
Share on other sites

για τέτοια όνειρα μιλάω Αρετούλα μου.

στην αρχή ερμήνευα όλα τα όνειρα. κι έβγαιναν.

μετά όμως έβλεπα με την Παναγία, με Εκκλησίες, με εικόνες Αγίων.

φυσικά βγήκαν.

όμως μια φορά την πάτησα.

νόμιζα πως επρόκειτο για ... άσε θα σου τα γράψω σε π.μ.

πάντως μίλησα κι εγώ με τον πνευματικό μου στην Θεσσαλονίκη και μου είπε το ίδιο. ότι δεν μπορείς να τα εμπιστευτείς, γιατί γίνονται εύκολα το εργαλείο του μπλιαχ!

μερικές φορές όμως ... πώς να ξεχάσω που είδα την Παναγία στο όνειρό μου, που μπροστά στην Ωραία Πύλη την παρακαλούσα στην εκκλησία που παντρεύτηκα για να μου δώσει ένα παιδί κι Εκείνη μου έδωσε στα χέρια μου ένα καρβελάκι; είδα τα χέρια της!

είδα και άλλα που με προειδοποήσαν για όσα ερχόντουσαν... τότε δεν τα συνδύασα.

όμως κράτησα αυτό το δώρο, η κόρη μου. κι ενώ το τεστ εγκυμοσύνης έδειχνε ότι δεν είμαι, εγώ πίστευα. είχα αίμα τις μερες της περιόδου, κι όμως πίστευα.

βέβαια δεν σταμάτησα να εκκλησιάζομαι ούτε να προσεύχομαι γονατιστή.

αλλά δεν ξεχνώ ότι είδα τα χέρια Της στα χέρια μου.

ήμουν έγκυος! το έμαθα 8 εβδομάδων στη γιατρό μου.

μπα σε καλό σου ανατρίχιασα και ακόμα είναι έξω νύχτα.. πάντως και οδικός μου πνευματικός τα ίδια μου λέει

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν να σας πω να γελάσετε τι έπαθε οικογενειακός μας φίλος

έχει πάει να βάψει ένα δωμάτιο σε ένα σπίτι,η κυρία του σπιτιού είχε επίσκεψη απο 2 ξαδέρφες της και έκανε καφέ,ο φίλος μας καθώς έβαφε τους λέει για πλάκα - αντε να σας πω το φλιτζάνι,η μια άρχισε να λέει ναι πες το και εκείνος πήρε το πολύπειρο δήθεν ύφος και άρχισε να τη κοροιδεύει λέγοντας της οτι του κατέβαινε στο κεφάλι,η γυναίκα είχε περάσει τα 55 ανύπαντρη και έμενε σε ενα διαμέρισμα,της λέει -θα σε ζητήσει σε γάμο κάποιος που μένει σε νησί και θα μενεις σε μια μονοκατοικία στην εξοχή

Σε δέκα μέρες της γνώρισαν ένα Κρητικό,παντρεύτηκε και πηγε μονιμα στα Χανιά σε μονοκατοικία!Απίστευτο?

Αντε να πιστεψει αυτή οτι τη κορόιδευε

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D

λοιπόν να σας πω να γελάσετε τι έπαθε οικογενειακός μας φίλος

έχει πάει να βάψει ένα δωμάτιο σε ένα σπίτι,η κυρία του σπιτιού είχε επίσκεψη απο 2 ξαδέρφες της και έκανε καφέ,ο φίλος μας καθώς έβαφε τους λέει για πλάκα - αντε να σας πω το φλιτζάνι,η μια άρχισε να λέει ναι πες το και εκείνος πήρε το πολύπειρο δήθεν ύφος και άρχισε να τη κοροιδεύει λέγοντας της οτι του κατέβαινε στο κεφάλι,η γυναίκα είχε περάσει τα 55 ανύπαντρη και έμενε σε ενα διαμέρισμα,της λέει -θα σε ζητήσει σε γάμο κάποιος που μένει σε νησί και θα μενεις σε μια μονοκατοικία στην εξοχή

Σε δέκα μέρες της γνώρισαν ένα Κρητικό,παντρεύτηκε και πηγε μονιμα στα Χανιά σε μονοκατοικία!Απίστευτο?

Αντε να πιστεψει αυτή οτι τη κορόιδευε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...