Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Καφετζού, χαρτορίχτρα, μέντιουμ κλπ??? έχετε ποτέ πάει??


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalhmera elena.. den kserw apo poia perioxh ths 8essalonikhs eisai... apo kafetzoudes exw na sou proteinw 2-3... h 1)kyria sofia sthn olympou sto kafe8eatro leei kai ton kafe kai ta xartia... alla prwines wres.. olh thn vdomada ektos ths kyriakhs. nomizw. :)

2)xm..meta pali sthn olubou exei 1 magazi etsi sxetika moderno me wraia diakosmhsh kai nargiledes de 8umamai to onoma tou... k ekei lene ton kafe..

3) panw sthn eptapurgiou stis sykies- anw polh (den tis ksexwrizw tis perioxes dystyxws...) alla panw sthn eptapyrgiou kai apenanti apo to eptapurgio- genti.. einai mia kafeteria gwnikah me mia eksodo gia periferiako... nomizw ligo se prosdiorisa ws pros to pou vrisketai h kafeteria afthn.. k ekei lene ton kafe..

pantou o kafes exei 3 evrw kai nomizw an den sou ton poune 1mish den eimai kai sigourh.... pantws h prwth kyria.. apo oti mou pe h filh mou pou doulevei ekei.. me 10 evrw sou ta leei ta xartia... xm.. k an thn petyxeis k se fash na sou pei ton kafe... k ekei sou anoigei kapoia fylla twn xartiwn.. alla ekei den plhrweis extra einai kanonika o kafes sou.. 3 evrw.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...

δεν τα εγκρινω οχι μονο λογω θρησκειας αλλα γιατι ολες ψαχνουν κοροιδα να παρουν λεφτα. αλλα με συγγενικο και φιλικο περιβαλον φυσικα και εχω κανει τετοια... χαρτια πχ,κανε μια ευχη σε ποσο καιρο θα βγει, τι σκεφτεται αυυτος που εισαιερωτευμενη κλπ. ειδικα στη κατασκηνωση μικρη μια κοπελαειχε τραπουλα και μας εμαθε τετοια καιεγω για ενα σχολικο ετος "εβγαζα ευχες'" σολα τα κοριτσια της ταξης ακομα και πολλα αγορια στα διαλειμματα κανανε ευχες για το ποδοσφαιρο κυριως αλλα και τα διαγωνισματα της ταξης.πολυ κουφα πραματα! το φλυτζανι το ελεγε η γιαγια μουαλλα μας ελεγε παντα το θεο να πιστευεται αυτα ειναι παιχνιδια μονο αλλα ετσι καλλιωςι ποτε μα ποτε δεν επιρρεαστηκα. ακομα και οταν τα πρωιναδικα εχουν ζωδια απο φοιτητρια ηδη ελεγα ωωωχ παλι αυτη θα μας τα πριξει πρωι πρωι με τα αστρα της. βεβαια ακουω και μαθαινω δεν ειμαι με παρωπιδες ως ανθρωπος,ουτε μισαλοδοξη ως χαρακτηρας. αλλα πιστευω ειναι θεμα οικογενειας και αρχων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΟΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΤΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ Ή ΦΛΥΤΖΑΝΙ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΠΙΝΑΜΕ ΚΑΦΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΑΛΛΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ, ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ERASMUS ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΟΚ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ. Ε ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΒΡΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ, ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ, ΤΗ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΓΕΛΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΗΞΕΡΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟΤΕ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ. ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟ ΜΟΥ. ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕ ΤΑΛΕΝΤΟ. ΑΚΟΜΗ ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ. :confused: ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΥΤΕ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΙΑ ΦΥΣΙΚΑ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Φυσικα και εχω παει και θελω να ξαναπαω,αλλα δεν βρισκω καμια στην Πατρα.Ιδανικα,θα ηθελα μια που να λεει την deste.Εχω φαει τον κοσμο.Αν καποια κοπελα απο Πατρα γνωριζει καμια καλη,θα ηθελα να μου στειλει πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
κάποτε έλεγα εγώ τα χαρτιά και τον καφέ μεχρι που έγινε κάτι στην ζωή μου και είπα ξανά ποτέ... δυστυχώς ή ευτυχώς ότι έλεγα έβγαινα ακόμα και μπούρδες που έλεγα έτσι για την πλάκα οπότε το έκοψα... τώρα αν πήγα ναι πήγα μια φορά σε μια κυρία στην θεσσαλονίκη μαζί με μια φίλη (πήγα για την φίλη και είπα ε δεν μου το λέει και μένα) να μας πούνε το καφέ... ένα μόνο σας λέω μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο μου είπε γεγονότα απο την ζωή μου που τα ήξερα μόνο εγώ και μου είπε τι θα γίνει μεσα στο χρόνο .. βγήκαν όλα τολμώ να πω... αν με ρωτούσατε αν θα ξαναπήγαινα θα σας έλεγα όχι... προτιμώ να εκπλήσομαι απο την ζωή μου κάθε μέρα πάρα να ξέρω και καλά τι με περιμένει

se pia piges mporeis na mou peis kapio tilefono tis? euxaristw poli...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...