Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Παλλίνδρομες κυήσεις


Recommended Posts


Διαφημίσεις

γεια σου κορινα αποτι βλεπω εισαι εγκυος σε δυδιμα μπραβο κοριτσι μου

Ευχαριστω πολυ!

Και φαντασου οτι τα καταφεραμε μετα απο παααρα πολυ κοπο.

Γι'αυτο σου λεω... ολα θα πανε καλα.

ααα... και μια ερωτηση: την τιμη της προγεστερονης μετα τη θετικη χοριακη την εχετε δει? σορυ, αλλα εμεις τελικα εκει μαλλον ειχαμε το προβλημα διατηρησης της κυησης.


Xgu4p2.pngSAJdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Corinnaκι καλημέρα!!

κοντεύεις βλέπω!! Άντε με το καλό να αγκαλιάσεις τα ροζ μωράκια σου!!

Είδες adnihor? Να ένα παράδειγμα! Έχουμε και άλλες 2 τσούπρες που από το θέμα "παλίνδρομες κυήσεις", τώρα γράφουν σε κάποιο καφέ για μανούλες "Σεπτεμβρίου", "Οκτωβρίου", δεν θυμάμαι σε ποιο.

Όντως ξεκίνησα προσπάθειες όπως και άλλες εδώ έχουμε ξεκινήσει έναν γκαστρωαγώνα! :lol:

Αλλά ξέρεις εμένα δεν με πολυνοιάζει αν θα αργήσει (παρόλο που είμαι ευκολογκάστρωτη), απλά να έρθει και να μου μείνει!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ηταν χαμηλη την πρωτη φορα κ μου εδωσε την κρινον κολπικα η πρωτη τιμη ηταν 12 η δευτερη 8 κ η τριτη 18


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ααα... και μια ερωτηση: την τιμη της προγεστερονης μετα τη θετικη χοριακη την εχετε δει? σορυ, αλλα εμεις τελικα εκει μαλλον ειχαμε το προβλημα διατηρησης της κυησης.

Δεν την εξέτασα, αλλά στην 2η εγκυμοσύνη μου ούτως ή άλλως έπαιρνα utrogestan επειδή είχα μια μικρή αποκόλληση.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθουσα 2 χρονια κ ηρθε ενα μηνα μετα την δευτερη αποτυχημενη σπερματεγχυση κ το επομενο σε 2 μηνες αυγουστο απεβαλα κ μας ειπε 3 μηνες να μην ξαναμεινω ε!τον δεκεμβρη εμεινα ξανα αλλα εγιναν λιγο περιεργα τα πραγματα δεν καταλαβα οτι ημουν διοτι αδιαθετησα οχι πολυ αιμα κ μετα πονουσα πηγα στον γιατρο κ μου το ειπε το ειδε στον υπερυχο χωριακες πολυ καλες αλλα δεν ηταν τυχερο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Clelia ναι κοντευω, μπηκα στην τελικη ευθεια. Εχω ενα αγορακι κι ενα κορτισακι.

Γι αυτο πηρα το θαρρος να σας γραψω εδω, να δειτε οτι δεν κανει ν'απογοητευομαστε οσο δυσκολο κι αν ειναι, για ολα υπαρχουν λυσεις.

Και στα δικα σας και συντομα!!

adnihor καπως ετσι κι εγω, αλλα επρεπε να ειναι ακομα ψηλοτερα και μου εδωσε ΚΑΙ προλουτον... σαν μπαλονι ειχα γινει, αλλα ευτυχως τελικα πηγαν ολα καλα.


Xgu4p2.pngSAJdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν την εξέτασα, αλλά στην 2η εγκυμοσύνη μου ούτως ή άλλως έπαιρνα utrogestan επειδή είχα μια μικρή αποκόλληση.

Εγω λογω εξωσωματικης επαιρνα 8 ουτροτζεσταν/μερα, 1 κρινον κολπικα/μερα, και 1 προλουτον/3 ημερες.

Μονο με τα ουτρο δεν ανεβαινε με τιποτα! Ουτε που μπορουσε να το φανταστει ο γιατρος. Τυχαια το ανακαλυψαμε.


Xgu4p2.pngSAJdp2.png
Link to comment
Share on other sites

αν δεν παλινδρομουσε θα την εκοβα κ γω σε 10 μερες το μονο που φοβαμαι ειναι μην τυχον ειναι αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο δεν ξερω αν υπαρχει θεραπεια σε αυτο ολα τα αλλα φιαχνονται θες με χειρουργειο θες με χαπια αντιμετωπιζονται αχ κορινα κ γω θελω δυδιμα ωραια φαση


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν πάω να κάνω β-χοριακή (όοοταν) για να επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη και ζητήσω να κάνω μια απλή εξέταση προγεστερόνης θα είμαι καλυμμένη ότι θα δείξει κάτι? Για να το έχω υπόψη μου...

ΥΓ. Πάω να κάνω ένα τσιγάρο και έρχομαι...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κ γω ξαναρχησα το τσιγαρο το ειχα κοψει 3 χρονια στην πρωτη καταφερα να μην το αναψω τωρα δεν αντεξα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...