Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

      • Μου αρέσει 1

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!Έχω μία πρόταση για δουλειά Αγγλία και θέλω να μαζέψω πληροφορίες σχετικά -την Δευτέρα είναι η τηλεφωνική συνέντευξη- για να αποφασίσω τι είναι καλύτερο να κάνω. Η εταιρία έχει γραφεία στα osterley & st.albans που θα ήτανε καλύτερο να επιλέξω? Επίσης πόσο κόστος ενοικίου θα ήτανε καλό? Και από μισθό τι θα μπορούσα να ζητήσω ώστε να είμαστε εντάξει μιας και αρχικά θα εργάζομαι μόνο εγώ ?Ο μπαμπάς μας θα μένει σπίτι για να μεγαλώνει τον μικρό..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalhspera kai me to kalo h sunenteuxh.

Loipon oi oikonomikes perioxes sto Londino einai einai sto east london kai to south east london. kai oi duo perioxes pou les ap'oso eida einai ektws kentrou. den tis xerw an kai exw akouzei kala logia gia to st. albans.

an thes na deis ti se sumferei apo times rixe mia matia se rightmove kai zoopla gia na deis times spitiwn.

genika to londino exei ekplhktikes sugkoinwnies. polles grammes trenou kai metro pou mporeis eukola na sundiaseis.

twra gia amoivh ti na sou pw den xerw. xereis poso peripou dinoun sth thesh h genika ston tomea sou? poso pithano einai na vrei o andras sou douleia. dwse ligo parapanw details gia na sou pw.

genika nomizw an eisai se ena klado pou exei kapia zhthsh duskola meneis xwris douleia sto londino. h arxh einai to pan. akoma dld kai an sthn arxh ta vgazeis tsima tsima thewrw pws uparxoun eukairies edw. ola vevaia exartwnte kai apo to ti thes kai poios einai o klados sou.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Από όσο είδα σε ένα σάιτ για το sector average στο λονδίνο είναι ένας μέσος όρος 45-50,000 λίρες..αλλά σιγά μην μου δώσουν τόσα.. Στο zoopla είδα σπίτια και μου άρεσαν κάποια,ξεκινάνε από 900-1200 λίρες από όσο είδα με 2-3 δωμάτια.. Η ειδικότητα μου είναι στατιστικός & ουσιαστικά η δουλειά είναι πάνω σε analytics & marketing reseasrch


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έγραφε.Με ρώτησαν στο τηλ -μίλησα μαζί τους αρκετές φορές γιατί βρήκα την αγγελία μέσω linkedin την είχαν δημοσιέυσει από μία εταιρία από αυτές που μαζεύουν βιογραφικά για λογαριασμό της εταιρίας που ψάχνει να προσλάβει- και με ρώτησαν αλλά δεν απάντησα γιατί δεν ήξερα ότι θα μου τηλεφωνίσει κάποιος και με έπιασαν απροετοιμαστη γενικά..Την Δευτέρα η συνέντευξη όμως θα είναι με τον μάνατζερ του τμήματος που θα κάνει την πρόσληψη..Λογικά θα μου πούνε,διαφορετικά θα ρωτήσω..Επομένως με πάνω από 35 λες θα είμαστε εντάξει? Εδώ δούλεύουμε και οι 2,ο άνδρας μου είναι δημ υπάλληλος και αν φύγουμε τελικά δεν νομίζω ότι θα βρει κάτι να κάνει εκεί..θα μείνει με τον μικρό μας σπίτι..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι δεν έγραφε.Με ρώτησαν στο τηλ -μίλησα μαζί τους αρκετές φορές γιατί βρήκα την αγγελία μέσω linkedin την είχαν δημοσιέυσει από μία εταιρία από αυτές που μαζεύουν βιογραφικά για λογαριασμό της εταιρίας που ψάχνει να προσλάβει- και με ρώτησαν αλλά δεν απάντησα γιατί δεν ήξερα ότι θα μου τηλεφωνίσει κάποιος και με έπιασαν απροετοιμαστη γενικά..Την Δευτέρα η συνέντευξη όμως θα είναι με τον μάνατζερ του τμήματος που θα κάνει την πρόσληψη..Λογικά θα μου πούνε,διαφορετικά θα ρωτήσω..Επομένως με πάνω από 35 λες θα είμαστε εντάξει? Εδώ δούλεύουμε και οι 2,ο άνδρας μου είναι δημ υπάλληλος και αν φύγουμε τελικά δεν νομίζω ότι θα βρει κάτι να κάνει εκεί..θα μείνει με τον μικρό μας σπίτι..

ti douleia kanei o andras sou? giati les den tha vrei douleia edw? tha erthete gia ena mikro diasthma h thelete na meinete kairo? fantazomai den mporei ep'aoriston na kathete spiti. kai efoson doulevetai kai oi duo twra fantazomai tha theleis na erthete gia kati kalutero. prospathw na se vohthsw na skefteis ti theleis.

dld na sou dwsw merika senaria kai na deis poio einai pio konta se sena

1. thelw na erthw giati thelw OPOSDHPOTE na fugw apo ellada (gia opoiondhpote logo) opote nai eimai ok na xekinhsw me 35 giati akoma kai an duskoleutw auto tha einai h arxh kai meta tha erthoun kaluteres meres (h statistikh exei pswmi edw ap'oso xerw)

2. erxomai gia ligo gia na parw empeiria exwterikou kai me skopo na vgalw polla kai grhgora lefta. den kaigomai opote lew 45 kai an katsei ekatse an den katsei den exw na xasw tpt. etsi ki alliws edw vgazw kala lefta. den ta parataw ola gia ligotera.

3. xerw ti axizw kai thelw na kanw mia kinhsh gia exw alla den thelw na riskarw toso. prospathw gia 40 me 42 alla dexomai kai me 38.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρα στο πρώτο..Εγώ σκέφτομαι να έρθουμε για λίγο τουλάχιστον μέχρι να φτιάξουν κάπως τα πράγματα εδώ αλλά δεν ξέρω..ουδέν μονιμότερο του προσωρινού δεν λένε?Είναι στρατιωτικός,δεν νομίζω ότι μπορεί να βρει να κάνει κάτι εκεί..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

epishs na sou pw pws den xerw se ti etaireia einai h douleia alla kapies etaireies den to polushzhtane to thema twn xrhmatwn se interview. sou kanoun to interiew kai an eeinai ikanopoihmenoi sou kanoun protash kai sou lene posa lefta dinoun. vevaia ekei sunhthws rwtane posa pairneis twra.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρα στο πρώτο..Εγώ σκέφτομαι να έρθουμε για λίγο τουλάχιστον μέχρι να φτιάξουν κάπως τα πράγματα εδώ αλλά δεν ξέρω..ουδέν μονιμότερο του προσωρινού δεν λένε?Είναι στρατιωτικός,δεν νομίζω ότι μπορεί να βρει να κάνει κάτι εκεί..

:? nai to stratiwtikos einai ligo desmeftiko alla an telika erthete pistevw pws kati prepei na kanei diaforetika tha frikarei olh mera spiti. kala auto tha to dei pio meta kai analoga pws exelissontai ta pragmata.

nomizw sthn periptwsh sou tha akolouthousa to 3o scenario. dld tha zhtaga konta sta 40-42 kai isws dexomoun me panw apo 37.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ονειρακι!

Διαβασα το ποστ σου αλλα μου δημιουργηθηκαν αποριες..βασικα εγψ δε ξερω καμμια θεση στην οποια η αγγελια να μην εγραφε μισθο εστω και "απο τοσο μεχρι τοσο". Μηπως ειναι agency? Αν ναι πρεπει να προσεξεις πολυ τι θα υπογραψεις ωστε να σου εγγυηθουν μονιμη δουλεια με μινιμουμ ωρες την εβδομαδα...Θα μπορουσα να σου πω περισσοτερα αν ειχα δει την αγγελια!

Το οτι ο αντρας σου ειναι στρατιωτικος δεν εχει σχεση..δε σημαινει οτι δε μπορει να κανει κατι αλλο! Εχει σπουδασει κατι?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη την αγγελία την έβγαλε πρακτορείο ναι..Με ρώτησαν μόνο πόσο θα ήθελα αλλά δεν απάντησα γιατί δεν το είχα σκεφτεί και δεν είχα ψάξει τίπτοα σχετικά..Την Δευτέρα έχω συνέντευξη με την εταιρία..Πρέπει να ρωτήσω λοιπόν για τις ώρες εργασίας?

Νατάσα αν ζητήσω 45 και μου τα δώσουν θα πετάξω & αυριο!!!:D:D:D


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

you never know! pantws akoma k ligotera na zhthseis an dinoun parapanw de nomizw na mhn sou ta dwsoun giati molis pas kai deis ti amoives paizoun tha fovounte mh se xasoun. nomizw an se rwthsoun kalo einai na mhn dwseis mia polu sugkekrimenh apanthsh dld na peis kati tou tupou to suzhtaw apo tosa kai panw.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...