Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Surrey!!


ria22

Recommended Posts

Αν και περασμενη η ωρα,......γραφω..τωρα εχω εμπνευση:P:razz:!!

Χαιρετω λοιπον ολη την παρεα..........

Λοιπον εχω μια προταση για δουλεια στο surrey,με διαμονη εξασφαλισμενη,εχω δωσει συνεντευξη και ειμαι οκ,με δεχτηκαν,τωρα μεζευω χαρτια κτλ........

Πριν δυο μερες ημουνα τελειως αναποφασιστη καθως εχω και τον μικρουλι μου και μου ηταν πολυ δυσκολο,μεχρι που βρεθηκε ενας συγγενης εκει οποιος μενει 40μιλια απο το surrey και δεχτηκε να μας βοηθησει δλδ με φιλοξενεια κτλ.....

Σημερα μιλησαμε μαζι του μου ειπε πως εφ οσον εχω διαμονη καλυτερα να μεινω εκει γιατι θα τρωω πολυ ωρα στη μετακινηση(οκ εχει δικιο).....Μετα μας ειπε πως εφ οσον δουλευω τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα,θα με βοηθησει με τα χαρτια κτλ.......

Οποτε παω πρωτη,υπολογιζω για κανα μηνα(ελπιζω να αντεξω,μακρια απο το φως μου:(:()και μετα ερχονται ο αντρας μου και το παιδι......

Ο συγγενης ειπε, για αρχη θα τους φιλοξενησει,θα ψαξει για τον αντρα μου δουλεια,θα βοηθησει δλδ στο ψαξιμο...........

Αφου τελειωσα με την ιστορια να σας πω και τις αποριες μου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε........

1-το παιδι ειναι 2 χρονων,λογικα τον παιρνουν παιδικο ετσι?ποσο κοστιζει περιπου?

2-Στο surrey υπαρχουν δουλειες?δλδ δινει ευκαιριες η περιοχη?(σορυ αλλα δεν γνωριζω τπτ)

3-Μας εδωσε ενα σαιτ ο συγγενης http://www.zoopla.co.uk/to-rent/?include_rented=false&include_shared_accommodation=true

εκει λοιπον εβαλα τκ και μου εβγαλε τα σπιτια πχ αυτο

http://www.zoopla.co.uk/to-rent/details/27800518?search_identifier=86748abe0e080f67dcb39b3123b2b978 ειναι shared rooms η' ολο δικο μας?οχι φυσικα ολοκληρο το σπιτι........-)

Δεν μου ερχετε αλλη ερωτηση τωρα:evil::evil:.........Απλα πλεον αγχωνομαι για την δουλεια του αντρα μου,θα βρει εκει κοντα η' οχι?και για το παιδι ,για τον παιδικο,για την προσαρμογη του εκει.......πω πω εχω τοσα να κανω πραγματικα,δεν περιμενα οτι η μετακομιση θα ειναι τοσο δυσκολη,κυριως ψυχολογικα..........:confused::confused:

Καθε βοηθεια και συμβουλη σας πολυτιμη..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Ρια!

Το παιδακι σου μπορεις να το στειλεις παιδικο, νομιζω οτι νοτια ο παιδικος στοιχιζει £1000 περιπου ο μηνας...

Το σπιτι φαινεται αρκετα ευρυχωρο αλλα εχω 2 πραγματα να επισημανω. Το ενα ειναι οτι δεν ειναι επιπλωμενο. Μηπως σε συμφερει καλυτερα ενα επιπλωμενο διαμερισμα? Να μην τρεχεις ΚΑΙ για επιπλα και για ηλεκτρικες συσκευες! Το δευτερο ειναι οτι το σπιτι εχει ηλετρικη θερμανση την οποια καλυτερα να αποφυγεις κατα τη γνωμη μου. Εχω την εντυπωση οτι θερμανση με ηλεκτρικο στοιχιζει παααρα πολυ...Ας μας πει και οποια εχει electric heating την εμπειρια της ειδικα φετος που εκανε πολυ βαρυ χεμωνα εκει.

Τι δουλεια βρηκες? Σε ρωταω γτ το σπιτι φαινεται αρκετα ακριβο (£1000 ο μηνας!!) αν προσθεσεις και παιδικο πας στα 2 χιλιαρικα πριν ακομα βαλεις λογαριασμους, φαγητο, εξοδα μετακινησεως ....οποτε φανταζομαι ο μιθος πρεπει να ειναι πανω απο £3000 καθαρα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση,

Το σπιτι απλα το εβαλα σαν παραδειγμα,δλδ να μου πειτε εσεις που γνωριζετε αν εννοει ''ολο δικο μας''........

Εγω την δουλεια που βρηκα ειναι φροντιδα στο σπιτι,με ηλικιωμενους......ενταξει για αρχη καλα ειναι.......

Απλα αυτο που με προβληματιζει,ειναι εαν ας πουμε θα μπορεσει να βρει δουλεια ο αντρας μου,ο οποιος δεν μιλαει καλα αγγλικα,καταλαβαινει πολλα αλλα εχει καποια κενα......

Σκεφτομαι παρα πολλα και με προβληματιζουν ολα.....

Ο παιδικος τι ωρες εχει??πολυ ακριβα παντως.....:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ρια σου απανταω λίγο στα γρήγορα γιατί πρεπει να φύγω σε λίγο.

Συγχαρητηρια για τη δουλεια!

Λοιπον, για παιδικό εγώ που είμαι Λονδίνο δίνω λίγο πάνω απο 1000 το μήνα. Ισως στο surrey να είναι πιο οικονομικά.

Θα σου έλεγα να βρειτε σπίτι κάπου που να έχει καλες συγκοινωνίες για Λονδίνο για να έχει ο άντρας σου την επιλογή να βρει δουλειά κάπου στο Λονδίνο που έχει πολλές ευκαιρίες. Στο Surrey δεν ξέρω τι ευκαιρίες έχει αλλά αν μπορείτε καλό θα ρίναι να έχετε την επιλογή για δουλειά στο Λονδίνο. Εσύ σε ποια περιοχή βρήκες δουλειά?

Το διαμέρισμα που έβαλες από αυτά που καταλαβαίνω από το advert είναι ολόκληρο δικό σας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σπιτι δεν ειναι sharing ειναι ολο δικο σας οντως...αν ειναι με αλλους θα αναφερει shared accommodation κατι τετοιο...

Για τις ωρες του παιδικου δεν ξερω νομιζω 7 με 5? Τοσο δεν τα κρατανε στον παιδικο?Θα σου πουν τα κοριτσια που στελνουν τα παιδια τους παιδικο...

Φροντιδα στο σπιτι για ηλικιωμενους ειναι δλδ κατι σαν αποκλειστικη? Το ρωταω γτ αγγλια συνηθιζεται να πηγαινουν σε homes οι ηλικιωμενοι..ειδικα οι πιο ανημποροι.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα καλα να σας πανε οτι αποφαση κ να παρετε....

ο καθε παιδικος εχει το δικο του ωραριο αναλογα την περιοχη κ ποιο γκρουπ γονεων κανει target. πριν μας παρει του πανεπιστημιου πχ ο προηγουμενος σταθμος δουλευε 8-6, ενω του πανεπιστημιου 8.15 με 5.45. Υπαρχουν κ αλλοι σταθμοι στην περιοχη μου που δουλευουν απο τις 7 κ υπαρχουν κ σταθμοι που προσφερουν νυχτερινα, πχ μια νοσοκομα single mother που θα αφησει το παιδι ;)

για την δουλεια γνωριζω οτι υπαρχει κ στο σπιτι αποκλειστικη, αναλογα την τσεπη του καθενος. πολλες φορες σου την παρεχει κ το city council, εχω συναδελφο που η γυναικα του πασχει απο Αλτσχαιμερ κ εχουν αποκλειστικη για την ημερα μονο, οσο ειναι στο γραφειο εκεινος, που ειναι μεσω NHS/ City Council

τωρα αναλογα με τις ωρες που θα δουλευεις, το μισθο σου κλπ ισως δικαιουσαι κ καποια επιδοματα (benefits) alla αυτα πρεπει να τα κοιταξεις μονη σου γιατι απο ατομο σε ατομο διαφερουν κ δεν γνωριζω αν πρεπει να μενεις καποια χρονια στηνΑγγλια για ορισμενα απο αυτα. Σιγουρα δικαιουσαι επιδομα παιδιου που θα σου βγαινει γυρω στις 100 λιρες τον μηνα

ο αντρας σου τι δουλεια κανει αυτη τη στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια,πραγματικα......

Ενταξει ο παιδικος εχει καλες ωρες.........αλλα πως θα συνηθισει το ζουζουνι μου?:(:(

Χαιρομαι που το σπιτι δεν ειναι shared γιατι με ενα παιδι δεν νομιζω πως γινετε......... πιστευω πως θα βρουμε πιο μικρο και πιο φθηνο,απλα αυτα ετσι τα κοιτουσα για να ξερω πανω κατω τι γινετε, και οπως εγραψε η φιλη μου οντως πρεπει να κοιταξω και για επιπλωμενο......αλλιως δεν γινετε...........

Ο αντρας μου ειναι ηλεκτρολογος εγκαταστασεων αλλα ασχολειτε με επιγραφες,για αρχη ομως νομιζω οτι οτι πρεπει να ζοριστουμε και αν του τυχει κατι αλλο θα το κανει,αργοτερα και εγω θα ψαξω κτ στο επαγγελμα μου.......

Μα ποσο ακριβοι να ειναι αυτοι οι παιδικοι ελεος..........ειχα διαβασει και κατι για γυναικες που κρατανε στο δικο τους σπιτι τα παιδια και αυτο κοστιζει λιγοτερο,αν δεν κανω λαθος...........

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κατι σχετικα με την δουλεια....δεν ειμαι νοσοκομα,καμια σχεση μια ταπεινη interior designer ειμαι........

Απο τα συμβολαια που μου εχουν στειλει δεν εχει κατι το δυσκολο,δλδ μπορει να χρειαστει να τους παω σουπερ μαρκετ,στο νοσοκομειο,να συμμαζεψω το σπιτι κατι τετοια τελως παντων........

Και μιας και το ανεφερα,εσεις που ειστε ειδη εκει γνωριζετε αν το πεγγελμα μου εχει περαση εκει.....??:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να κυνηγησεις το interior design εχει πολυ περαση εδω!!!!!

την childminder εννοεις αλλα δεν ειναι κ υπερβολικα πιο φτηνα...πρεπει να το κοιταξεις αυτο....ριξε μια ματια στο μια νεα αρχη στην Αγγλια εχουμε αναλυσει διαφορα επι ολων αυτων των θεματων :)

οσο για τον αντρα σου, για τετοια δουλεια θα πρεπει να μιλαει Αγγλικα φανταζομαι αλλιως πως θα συννοειται με τους πελατες...μπορει για αρχη να δει αν υπαρχουν θεσεις σε οργανωμενα συνεργεια κ να μην δουλευει μονος του

οσο για τον παιδικο πιστεψε με θα συνηθισει πιο γρηγορα απο εσενα κ θα του αρεσει :)

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα να κυνηγησεις το interior design εχει πολυ περαση εδω!!!!!

την childminder εννοεις αλλα δεν ειναι κ υπερβολικα πιο φτηνα...πρεπει να το κοιταξεις αυτο....ριξε μια ματια στο μια νεα αρχη στην Αγγλια εχουμε αναλυσει διαφορα επι ολων αυτων των θεματων :)

οσο για τον αντρα σου, για τετοια δουλεια θα πρεπει να μιλαει Αγγλικα φανταζομαι αλλιως πως θα συννοειται με τους πελατες...μπορει για αρχη να δει αν υπαρχουν θεσεις σε οργανωμενα συνεργεια κ να μην δουλευει μονος του

οσο για τον παιδικο πιστεψε με θα συνηθισει πιο γρηγορα απο εσενα κ θα του αρεσει :)

Aληθεια εχει περασει η δουλεια μου??πω πω χαιρομαι......

Ο αντρας μου πρεπει να στρωθει να διαβασει οπωσδηποτε,λιγο να λυθει η γλωσσα του......

Μακαρι να συνηθησει γρηγορα το μικρο μου ,πιο πολυ για αυτον ανησυχω.......

Πρεπει να βρω καποιο σαιτ ευρεσης εργασιας για εκει για να αρχισει και ο αντρας μου να στελνει cv.........

ουφ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπορει να ξεκινησει απο το reed.co.uk για την ειδικοτητα του :)

εμενα αποψη μου παντως για οικογενεια που μετακομιζει με παιδια, ειναι καλυτερα μακρια απο το Λονδινο...το κοστος διαβιωσης ειναι πολυ μικροτερο, η πολη μικροτερη οποτε θα την μαθεις πιο ευκολα κ δεν θα υπαρχει ο πανικος μεγαλουπολης :)

ποσο ειναι το μικρο σου?

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι αποκλειστικη/νοσοκομα/παραιατρικα επαγγελματα, φυλαξη ηλικιωμενων εχει πολυ μεγαλυτερη δουλεια απο Interior Design. Καταρχην οι περισσοτεροι αγγλοι κανουν decoration kai DIY μονοι τους...εγω προσωπικα δεν ξερω και πολλους να πληρωνουν για Interior Design. Μονο τα μεσιτικα συνεργαζονται με καποιους και αυτο σε πολυ βασικα πραγματα δλδ χρωμα για βαψιμο σπιτιου, ταπετσαρια...αλλα πολυ σποραδικα γτ ειδικα με την κριση τα σπιτια τα "αλλαζουν" πολυ σπανια...εμεις θελαμε decorator απλα και μονο γτ ειχε φυγει η ταπετσαρια και τους κυνηγουσαμε μηνες και τελικα δεν εστειλαν κανενα παρα ηρθε ενας απο το γραφειο το μεσιτικο και ειδε απο μονος του τι χρειαζοταν, μας εδωσε λεφτα το γραφειο και βαλαμε μονοι μας ταπετσαρια.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

interior design οπως το καταλαβα εγω δεν εννοει η κοπελα οτι απλα βαφει τοιχους. το interior design εχει να κανει κ με σχεδιαση επιπλων κλπ. η σχολη που εχουμε πχ εδω στο πανεπιστημιο βγαζει αποφοιτους που αμεσως εχουν βρει δουλεια!!!! επισης το furniture restoration εχει πολυ περαση εδω...αν εννοουμε το ιδιο με το interior design απο οσα εχω δει μεσω πανεπιστημιου μιλαμε για κατι ανωτερο απο το να βαφεις τον τοιχο σου η να αλλαξεις ταπετσαρια....

Link to comment
Share on other sites

interior design οπως το καταλαβα εγω δεν εννοει η κοπελα οτι απλα βαφει τοιχους. το interior design εχει να κανει κ με σχεδιαση επιπλων κλπ. η σχολη που εχουμε πχ εδω στο πανεπιστημιο βγαζει αποφοιτους που αμεσως εχουν βρει δουλεια!!!! επισης το furniture restoration εχει πολυ περαση εδω...αν εννοουμε το ιδιο με το interior design απο οσα εχω δει μεσω πανεπιστημιου μιλαμε για κατι ανωτερο απο το να βαφεις τον τοιχο σου η να αλλαξεις ταπετσαρια....

Ευχαριστω για το λινκ...........θα αρχισω τωρα να ψαχνω....

Ναι ως interior designer κανω παραπανω πραγματα ,εχεις δικιο.......

Μπορω και σε αρχιτεκτονικο γραφειο να δουλεψω πχ,θελω να πω εχω αρκετες γνωσεις ακομα και να χτισω που λεει ο λογος.......τεσπα θα με πεταξουν,γιατι θα νομιζουν οτι διαφημιζομαι:P:p;)!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι αποκλειστικη/νοσοκομα/παραιατρικα επαγγελματα, φυλαξη ηλικιωμενων εχει πολυ μεγαλυτερη δουλεια απο Interior Design. Καταρχην οι περισσοτεροι αγγλοι κανουν decoration kai DIY μονοι τους...εγω προσωπικα δεν ξερω και πολλους να πληρωνουν για Interior Design. Μονο τα μεσιτικα συνεργαζονται με καποιους και αυτο σε πολυ βασικα πραγματα δλδ χρωμα για βαψιμο σπιτιου, ταπετσαρια...αλλα πολυ σποραδικα γτ ειδικα με την κριση τα σπιτια τα "αλλαζουν" πολυ σπανια...εμεις θελαμε decorator απλα και μονο γτ ειχε φυγει η ταπετσαρια και τους κυνηγουσαμε μηνες και τελικα δεν εστειλαν κανενα παρα ηρθε ενας απο το γραφειο το μεσιτικο και ειδε απο μονος του τι χρειαζοταν, μας εδωσε λεφτα το γραφειο και βαλαμε μονοι μας ταπετσαρια.

Προς το παρον θα κατσω σε αυτην την δουλεια,λογω αναγκης απλα δεν εχω καμια σχεση με την δουλεια.......

Μπορει οντως να εχει μεγαλυτερη περαση,δεν διαφωνω.......

Απλα ρωτησα για την ειδικοτητα μου γιατι κοια στιγμη θελω να ασχοληθω και με αυτο.........:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...