Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

πρωτα σταδια εγκυμοσυνης-χοριακη


βασω79

Recommended Posts

καλησπερα!

με τελευταια περιοδο στις 24/12 το τσακωσαμε το μπεμπακι!!!

η χοριακη που εκανα χθες ηταν 18.028.

ο γιατρος θα με δει 8/2.πως σας φαινεται η τιμη της?καμια παρομοια περιπτωση?;)


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγχαρητηρια!!!!!

Πολύ καλη η χοριακη σου!!!!!

Μηπως εχετε κληρονομικοτητα σε διδυμα?????Καμια φορα η υψηλη χοριακη δηλωνει και διδυμα!!!!

Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια!!!!!

Πολύ καλη η χοριακη σου!!!!!

Μηπως εχετε κληρονομικοτητα σε διδυμα?????Καμια φορα η υψηλη χοριακη δηλωνει και διδυμα!!!!

Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!

ευχαριστω κοριτσι μου!με το καλο να ρθει και το δικο σου μωρακι!να χαιρεσαι και το παιδακι σου!

κληρονομικοτητα σε διδυμα δεν εχουμε...στο κοντινο περιβαλλον τουλαχιστον!εχω κλεισει ραντεβου στο γιατρο,θα παω να με δει 8/2.

αλλα μου εκανε εντυπωση η τιμη της χοριακης...


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βαση της ημερομηνιας τελευταιας περιοδου ειναι παρα πολυ καλη η χοριακη.....στις 8/2 που θα πας υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να δειτε και καρδουλα!!!!!

Να προσεχεις και παλι με το καλο!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημέρα! Είμαι στο 2 μήνα , και έχω έντονους πόνους στη μέση. Μου έδωσε να πάρω ulrogestan. Τα έχει πάρει καμία??

Εγώ έπαιρνα utrogestan για 4 μήνες! τα έπαιρνα γιατί είχα αιμάτωμα! τώρα όλα καλά! μην ανησυχείς..δεν είναι τίποτα.Άλλωστε οι πόνοι στη μέση είναι συνηθισμένοι!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια εδώ και θέλω λίγη βοήθεια.Αρχίσαμε προσπάθειες για μωράκι ο κύκλος μου έιναι σταθερός εδώ και 1,5 χρόνο στις 31 μέρες. Οι περισσότερες επαφές ήταν στις γόνιμες μέρες. 3 μέρες πριν την πρώτη μέρα περιόδου πήρα ενα early το οποιο βγήκε με αχνή ρόζ γραμμή, τρελαινομαι τι θα πει αυτό? ολιγον έγκυος?! περνω ένα δεύτερο το κανω την επομένη με πρωίνα ουρα και αυτο μια απο τα ίδια λέω κάτι δεν γίνεται καλά κάνω και ενα εχθές ( 2η μέρα καθυστέρησης ) αλλης μάρκας το οποιο βγάινει αρνητικό. το αξιοπεριεργό της υπόθεσης ειναι οτι ολα τα συπτωματα της περιόδου ειναι παρόντα εδώ και 1 εβδομάδα συν οτι εχω τρελαθεί να κοιμάμαι και να κάνω δρομολόγια στην τουαλέτα λογω συχνοουριάς. σημερα αρχισαν κάτι τραβήγματα κατω χαμηλά σαν κράμπες. και ειμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια εδώ και θέλω λίγη βοήθεια.Αρχίσαμε προσπάθειες για μωράκι ο κύκλος μου έιναι σταθερός εδώ και 1,5 χρόνο στις 31 μέρες. Οι περισσότερες επαφές ήταν στις γόνιμες μέρες. 3 μέρες πριν την πρώτη μέρα περιόδου πήρα ενα early το οποιο βγήκε με αχνή ρόζ γραμμή, τρελαινομαι τι θα πει αυτό? ολιγον έγκυος?! περνω ένα δεύτερο το κανω την επομένη με πρωίνα ουρα και αυτο μια απο τα ίδια λέω κάτι δεν γίνεται καλά κάνω και ενα εχθές ( 2η μέρα καθυστέρησης ) αλλης μάρκας το οποιο βγάινει αρνητικό. το αξιοπεριεργό της υπόθεσης ειναι οτι ολα τα συπτωματα της περιόδου ειναι παρόντα εδώ και 1 εβδομάδα συν οτι εχω τρελαθεί να κοιμάμαι και να κάνω δρομολόγια στην τουαλέτα λογω συχνοουριάς. σημερα αρχισαν κάτι τραβήγματα κατω χαμηλά σαν κράμπες. και ειμαι στην 3η μέρα καθυστέρησης.

Συνήθως θετικό τεστ σημαίνει εγκυμοσύνη. Θα σου πρότεινα να αφήσεις να περάσει εβδομάδα καθυστέρησης και μετά να κάνεις μία εξέταση χοριακής, που θα σου επιβεβαιώσει σίγουρα αν είσαι έγκυος ή όχι. Μην αγχώνεσαι, τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου είναι παρόμοια, οπότε χαλάρωσε και άσε τις μέρες να περάσουν. Έτσι και αλλιώς, και έγκυος να είσαι αν δεν κλείσεις 5-6 εβδομάδα, ο γιατρός δεν θα μπορέσει να δει κάτι στον υπέρηχο. Μπορείς όμως να πάρεις felicine (φυλλικό οξύ) το οποίο θα σου κάνει καλό, ιδιαίτερα αν είσαι όντως έγκυος.

Σου εύχομαι τα καλύτερα!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΓΙΑ CHECK UP ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΜΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Ή ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΓΙΑ CHECK UP ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΜΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Ή ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ

Σου εύχομαι το καλύτερο! Να μπεις το απόγευμα να μας πεις :)


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗΣ 237,5 ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!! ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΑΡΧΙΣΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΟ FELICINE ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ Β ΧΟΡΙΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!! ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗΣ 237,5 ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!! ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΑΧΝΗ ΡΟΖ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ 2 ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΑΡΧΙΣΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΟ FELICINE ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ Β ΧΟΡΙΑΚΗΣ

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Τώρα ηρεμία και υπομονή. Να ξεκουράζεσαι και να ακούς το σώμα σου. Απότομες αλλαγές στη διάθεσή σου προς το άσχημο (αίσθημα απελπισίας, άγχους, στενοχώριας) να ξέρεις ότι οφείλονται στην αλλαγή ορμονών που βιώνει το σώμα σου. Να τρως σωστά και ποιοτικά και στο πίσω μέρος του μυαλού σου να σκέφτεσαι ότι είσαι έγκυος, όχι άρρωστη. Βρες (αν δεν έχεις) ένα γιατρό που να εμπιστεύεσαι και να ακούς αυτόν και όχι το τι λέει η καθεμιά μας σε ένα φόρουμ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ο γιατρός σου, που θα ξέρει και το ιστορικό σου, γνωρίζει τι είναι το καλύτερο για σένα.

Να έχεις μία εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :D


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Τώρα ηρεμία και υπομονή. Να ξεκουράζεσαι και να ακούς το σώμα σου. Απότομες αλλαγές στη διάθεσή σου προς το άσχημο (αίσθημα απελπισίας, άγχους, στενοχώριας) να ξέρεις ότι οφείλονται στην αλλαγή ορμονών που βιώνει το σώμα σου. Να τρως σωστά και ποιοτικά και στο πίσω μέρος του μυαλού σου να σκέφτεσαι ότι είσαι έγκυος, όχι άρρωστη. Βρες (αν δεν έχεις) ένα γιατρό που να εμπιστεύεσαι και να ακούς αυτόν και όχι το τι λέει η καθεμιά μας σε ένα φόρουμ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και ο γιατρός σου, που θα ξέρει και το ιστορικό σου, γνωρίζει τι είναι το καλύτερο για σένα.

Να έχεις μία εύκολη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ΗΔΗ ΚΙΟΛΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΤΥΠΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΑΝ ΘΑ ΠΕΡΙΠΟΙΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΘΑ ΒΑΦΩ ΜΑΛΛΙΑ ΝΥΧΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΚΙΛΑ ΚΛΠ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΔΗ ΜΗΤΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΚΙΛΩΝ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΓΝΟΟΥΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ 9-12 ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΣΤΑ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΣΤΑ ΑΝΘΡΑΚΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 25. ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΝΟΥΘΕΣΙΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...