Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts

γεια σου και σε σενα zamia ευχομαι να ρθει με το καλο και σε σενα οσο πιο συντομα!!!! εγω τα καταφερα πολυ γρηγορα και το συλλαβαμε αλλα επειδη ειχα το νου μου με την πρωτη μερα καθυστερηση ετρεξα και εννοειται οτι ηταν νωρις γι αυτο μαλλον βγηκε αρνητικο αλλα μεγαλη αγωνια και επιθυμια!!!!

τωρα ειμαι στις μανουλες ιουνιου ειναι το πρωτο μωρακι μας και ειναι κοριτσακι!!! με το καλο και στις δυο σας!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου και σε σενα zamia ευχομαι να ρθει με το καλο και σε σενα οσο πιο συντομα!!!! εγω τα καταφερα πολυ γρηγορα και το συλλαβαμε αλλα επειδη ειχα το νου μου με την πρωτη μερα καθυστερηση ετρεξα και εννοειται οτι ηταν νωρις γι αυτο μαλλον βγηκε αρνητικο αλλα μεγαλη αγωνια και επιθυμια!!!!

τωρα ειμαι στις μανουλες ιουνιου ειναι το πρωτο μωρακι μας και ειναι κοριτσακι!!! με το καλο και στις δυο σας!!!!

μαμα82 ευχομαι με το καλο να κρατησεις την κορουλα σου στην αγκαλιτσα σου!!:)Εγω εχω λιγο καιρο που προσπαθουμε..ειχα ενα μικρο θεματακι με το θυροειδη μυο.το ελυσα και τωρα παλι απο την αρχη..δηλαδη εμεινες σοτν πρωτο μηνα προσπαθειων?ερχοσουν συνεχεια σε επαφη?θυμασαι αν ηρθες στην ημερα ωορρηξιας σου?:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! zamia κι εγω ειχα ενα θεμα με υψηλη προλακτινη, η οποια αν ξερεις λειτουργει σαν αντισυλληψη, ειχα ομως αγωγη με χαπια που την ρυθμιζα, αλλα δεν παυει να ειναι και αυτο ενας εξτρα παραγοντας για αγχος, παρολα αυτα εκανα ολες τις εξετασεις μου πριν ξεκινησω προσπαθειες και γενικως πολυ οργανωση, καναμε τον μαιο τον γαμο μας και ξεκινησαμε τις προσπαθειες αυγουστο, η τελευταια μου περιοδος ηταν 5/9, χωρις να μετραω γονιμες μερες και ωορηξια, και χωρις να πεσω με τα μουτρα στο σ...ξ, καταλαβαινα παντα βεβαια οτι εχω ωορηξια γιατι ειχα υγρα και λιγο πονο στις ωοθηκες και ειδα οτι οταν ειμαι ετσι και υπολογιζω απο τον πρωτο μηνα κιολας αγχωνομαι οποτε σταματησα να το σκεφτομαι και ειπα οποτε ερθει!!!! ευτυχως δεν περιμενα πολυ....

το καλυτερο για μενα ειναι να μην τρελενουμε το μυαλο μας με μετρησεις και αγχη γιατι δεν καταφερνουμε τιποτα παρα μονο να νιωθουμε χαλια και να μην εχουμε αποτελεσμα θετικο, πρεπει να ζουμε την στιγμη με τον αντρα μας κι ολα θα γινουν!!!

ευτυχως που η προσπαθεια ειναι ευχαριστη!!! χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρος μου μου ειπε τωρα πια οτι στην αρχη ημουν τοσο αγχωμενη που δεν ηξερε τι να μου πει για να με ηρεμησει και επισης οτι απορησε με τοσο αγχος που επιασα παιδι!!! φαντασου.......


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

τον μηνα που εμεινα εγκυος δεν ειχα ωορηξια σιγουρα!!! (ξεχασα να στο πω) και δεν μετρησα τιποτα και ηταν το διαστημα με τις πιο λιγες επαφες οποτε ειναι πως θα κατσει, ολα ειναι σχετικα χωρις βεβαια να αμφισβητω οτι οντως υπαρχουν γονιμες μερες κτλ....

ευχαριστω για την ευχη σου και εγω περιμενω πως και πως να την κρατησω στην αγκαλια μου!!!

ευχομαι και εσυ συντομα με το καλο!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mama χωρις ωορρηξια πως εγινε?????????πως ησουν τοοοοσο σιγουρη οτι δεν εκανες?

Εμενα η προλακτινη ρυθμιστικη με το χαπακι του θυροειδη..

Τωρα τελευταια ομως εχω ψυλλιαστει κατι αλλο..μετα την ωορρηξια μου,κατευθειαν πρηζεται το στηθος μου..αρα υποθετω οτι αυξανεται η προλακτινη........θεωρητικα...αρα????δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο...:(

και εγω αγχωνομαι πολυ...και εγω εκανα εξετασεις πριν πουμε το οκ για μωρακι....αλλα.....ακομη δεν εχει ερθει....:(

Link to comment
Share on other sites

zamia τι να σου πω;;; πως εγινε χωρις ωορηξια;;;παντως εκεινη την φορα δεν καταλαβα κατι οπως πριν που ειχα τα συμπτωματα, παντως εχω ακουσει και αλλες κοπελες που συνελαβαν σε ασχετη μερα του κυκλου!!!

επισης εχω ακουσει κοπελες που εχουν ηδη ενα μωρο να μην μπορουν να συλλαβουν και χωρις κανενα προβλημα, γι αυτο λεω οτι ολα ειναι σχετικα, ακομα και το αγχος!!!

εγω πριν 6-7 χρονια απο πολυ αγχος ξαφνικα μου κοπηκε η περιοδος το ψαξα εκανα υπερηχο και γυναικολογικη εξεταση και βγηκαν ολα καλα, ετσι με εστειλε για ορμονικες εξετασεις και η προλακτινη ειχε ανεβει στα υψη, με λιγα λογια ο οργανισμος μου λειτουργουσε σαν να ημουν εγκυος και προετοιμαζε το γαλα η θηλαζα, με θεραπεια ρυθμιζοταν αλλα οταν εκοβα τα χαπια παλι τα ιδια, οποτε πριν μεινω εγκυος μιλησα με τον ενδοκρινολογο μου και το παρακολουθουσαμε με συχνες εξετασεις και ρυθμιστηκε, τωρα μου λεει οτι μπορει μετα την εγκυμοσυνη να ρθει στα ισα του, μακαρι....

παντως θυροειδη δεν ειχα, το συζητησες εσυ με τον ενδοκρινολογο σου;;;

παντως αυτο με το στηθος που πρηζεται δεν ξερω αν εχει να κανει με την προλακτινη, πολλες γυναικες πριν αδιαθετησουν πρηζεται, και στην αρχη της εγκυμοσυνης και επειτα αλλα τοτε ειναι λογω των ορμονων αλλα κυριως της κυκλοφοριας του αιματος (διπλη ποσοτητα)

εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε;;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαμα για να συλλαβεις σιγουρα προηλθε ωορηξια! χωρις το αυγουλακι τιποτα δε γινεται!! αλλο αν δεν καταλαβες ποτε εγινε!! η ωορηξια μπορει να ερθει οποτε θελει αυτη! εμενα που τοσα χρονια ο κυκλος μου ηταν 28-30 μερες και σε αυτη την εγκυμοσύνη η συλληψη εγινε 1 βδομαδα μετα που νομιζα οτι ειχα ωορηξια! καθυστερημενη συλληψη την αποκαλεσε η γυναικολογος χαχα!!!

για την προλακτινη που λετε δεν κατεχω, αλλα ξερω περιπτωση που εβγαζε γαλα το στηθος και οταν εκανε εξετασεις αποδειχτηκε οτι ηταν ψηλη η προλακτινη της...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

zamia τι να σου πω;;; πως εγινε χωρις ωορηξια;;;παντως εκεινη την φορα δεν καταλαβα κατι οπως πριν που ειχα τα συμπτωματα, παντως εχω ακουσει και αλλες κοπελες που συνελαβαν σε ασχετη μερα του κυκλου!!!

επισης εχω ακουσει κοπελες που εχουν ηδη ενα μωρο να μην μπορουν να συλλαβουν και χωρις κανενα προβλημα, γι αυτο λεω οτι ολα ειναι σχετικα, ακομα και το αγχος!!!

εγω πριν 6-7 χρονια απο πολυ αγχος ξαφνικα μου κοπηκε η περιοδος το ψαξα εκανα υπερηχο και γυναικολογικη εξεταση και βγηκαν ολα καλα, ετσι με εστειλε για ορμονικες εξετασεις και η προλακτινη ειχε ανεβει στα υψη, με λιγα λογια ο οργανισμος μου λειτουργουσε σαν να ημουν εγκυος και προετοιμαζε το γαλα η θηλαζα, με θεραπεια ρυθμιζοταν αλλα οταν εκοβα τα χαπια παλι τα ιδια, οποτε πριν μεινω εγκυος μιλησα με τον ενδοκρινολογο μου και το παρακολουθουσαμε με συχνες εξετασεις και ρυθμιστηκε, τωρα μου λεει οτι μπορει μετα την εγκυμοσυνη να ρθει στα ισα του, μακαρι....

παντως θυροειδη δεν ειχα, το συζητησες εσυ με τον ενδοκρινολογο σου;;;

παντως αυτο με το στηθος που πρηζεται δεν ξερω αν εχει να κανει με την προλακτινη, πολλες γυναικες πριν αδιαθετησουν πρηζεται, και στην αρχη της εγκυμοσυνης και επειτα αλλα τοτε ειναι λογω των ορμονων αλλα κυριως της κυκλοφοριας του αιματος (διπλη ποσοτητα)

εσεις ποσο καιρο προσπαθειτε;;;;

Τι λες???ποια πολυλογια??σε ευχαριστω που μιλαμε...:)

και εμενα στα υψη ηταν εκανα εξετασεις 2 φορες και ηταν μια χαρουλα.(εφοσον ρυθμισα τον θυροειδη.)η ενδοκρινολος μου ειπε οτι ολα ειναι οκ τωρα για νινι.Επεσε και ηρθε στα καλα της η προλακτινη παντος και τα υπολοιπα.αυτο με το στηθος παντα το ειχα ομως...πρηζοταν πριν την περιοδο..αρα ισως να ειναι και ακυρο οπως το σκεφτομαι..θα το ρωτησω ομως..

Ναι το εχω ακουσει και απο αλλες οτι εμειναν σε ασχετη ημερομηνια του κυκλου εγκυες...δεν ξερω τι να σου πω...ισως απο το αγχος μου και απο την θεληση να εχω μωρακι και τα χαλαω ολα μεσα μου...

τωρα θα παμε στον 7 μηνα..αλλα απο τοτε που πηρα ρυθμισα τον θυροειδη μου θα ειμαστε στον 2 μηνα..η ενδοκρινολογος μου ειχε πει πως ηταν πιο δυσκολο να γινει η συλληψη με υποθυροειδη.αρα οτι κανουμε απο εδω και περα...Παντος για την προλακτινη τα ιδια ακριβως μου ειχε πει και εμενα η ενδοκρινολογος πως αν δεν πεσει θα ειναι δυσκολο η εγκυμοσυνη γιατι ο οργανισμος με βλεπει σαν εγκυο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kyoya μαλλον εχεις δικιο!!! δεν ξερω, αυτο που λες οτι εβγαζε γαλα απο το στηθος ειναι συμπτωμα της υψηλης προλακτινης, ομως εγω δεν το ειχα, ευτυχως γλιτωσα απο ενα ακομη αγχος!!!!

zamia και εγω χαιρομαι που μιλαμε και με ολα τα υπολοιπα κοριτσια φυσικα, απο που εισαι;;

παντως ο θυροειδης ειναι και αυτος ενα προβλημα για την συλληψη απο οτι ξερω, οποτε μην αγχωνεσαι συνεχισε και θα ρθει και το μπεμπακι!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

και μην σκας δεν ειναι και πολυς ο καιρος που προσπαθειτε και με θυροειδη ενα παραπανω!!!

εμενα μια φιλη μου εκανε την κορη της μετα απο προσπαθεια 6 μηνων και μετα απο δυο χρονια που αποφασισε για δευτερο συνελαβε μετα απο εναμιση χρονο!!! και η εκπληξη ηταν οτι εχει διδυμα!!!! τωρα τον αλλον μηνα γενναει

γι αυτο σου λεω......


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

kyoya μαλλον εχεις δικιο!!! δεν ξερω, αυτο που λες οτι εβγαζε γαλα απο το στηθος ειναι συμπτωμα της υψηλης προλακτινης, ομως εγω δεν το ειχα, ευτυχως γλιτωσα απο ενα ακομη αγχος!!!!

zamia και εγω χαιρομαι που μιλαμε και με ολα τα υπολοιπα κοριτσια φυσικα, απο που εισαι;;

παντως ο θυροειδης ειναι και αυτος ενα προβλημα για την συλληψη απο οτι ξερω, οποτε μην αγχωνεσαι συνεχισε και θα ρθει και το μπεμπακι!!!

Απο Αθηνα.εσυ?\Α!και εγω δεν ειχα γαλα...αυτο ελειπε....να ειχα γαλα και οχι νινι....εκει θα τα ειχα πεξει...

ειναι και αυτο ενα προβλημα γιατι αν οι ορμονες δεν ειναι οκ πως να ερθει το σπορακι..(κουβεντα παλι της ενδοκρινολογου..)το να μην αγχωνομαι ειναι σχετικο......θα δουμε...

Προσπαθω μαμα82 και ευχομαι να μην με κουρασει και αλλο...

Και εγω χαιρομαι με ολη την παρεουλα μας:D

Link to comment
Share on other sites

και μην σκας δεν ειναι και πολυς ο καιρος που προσπαθειτε και με θυροειδη ενα παραπανω!!!

εμενα μια φιλη μου εκανε την κορη της μετα απο προσπαθεια 6 μηνων και μετα απο δυο χρονια που αποφασισε για δευτερο συνελαβε μετα απο εναμιση χρονο!!! και η εκπληξη ηταν οτι εχει διδυμα!!!! τωρα τον αλλον μηνα γενναει

γι αυτο σου λεω......

χι,χι,χι τι ωραια!!!πω,πω,πω διδυμα......διπλη χαρα διπλος κοπος......ζορικι η κατασταση...αλλα εχεις δυο αγγελουδια!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θεσσαλονικη

ναι και αυτη σοκαριστηκε οταν το ειδε στον υπερηχο!!! φανηκε στον υπερηχο οταν ηταν 2,5 μηνων!!! το ενα ηταν πισω απο τ αλλο και οταν εμφανιστηκαν δυο καρδουλες....!!! αλλα τωρα ειναι πολυ χαρουμενη και φυσικα κουρασμενη, ευτυχως ολα πανε καλα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...