Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Μονη κ εγκυος


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοιταξε να δεις δικη μου δουλεια εχω δεν εχω προβλημα ουτε μεγαλοπιαστηκα ισα ισα τη μεζονετα δεν τη θελω γιατι εχει πολυ ακριβο κοστος..και δεν ειναι οτι δεν εχει αντιθετα ΕΧΕΙ αλλα δε θελει να δωσει.τωρα μου λεει να τα βαλω ολα εγω τα εξοδα του παιδιου γιατι δεν εχει μια..τι να πω ειναι αδιανοητα αυτα που μου συμβαινουν.και δυστηχως δεν ειναι αντρας γιατι με κανει να τα περναω ολα αυτα στη κατασταση μου

κριμα βρε κοπελα μου!

του εχεις μιλησει κ τι σου απανταει? περα των οικονομικων για το συναισθηματικο της υποθεσης δεν τον νοιαζει να χασει εσενα κ το μωρο:confused:μονο τα χρηματα?

το παιδι ειναι "κοινο" αρα κ τα εξοδα του! μηπως δεν ηθελε ακομα να κανετε παιδακι γι αυτο αντιδρα ετσι?

αφου ειναι ετσι βαλτε κατω ο καθενας τα εσοδα του κ τα εξοδα σας κ μοιραστε τα αναλογως εισοδηματων σας,μηπως να μεινετε τελικα στο ενοικιο για να παψουν τα δικα σου δικα μου? πες του εγω μπορω να συνεισφερω το χ ποσο κ αν δεν φτανουν θα κοψουμε απο αλλα οπως τοσα ζευγαρια που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν εχουν.

καθολου δεν συμφωνω με τον παραπανω τροπο αλλα υπαρχουν "ζευγαρια" που πορευονται κ ετσι! απο το να κλεισετε ενα σπιτικο ακομα δεν το ανοιξατε κριμα. παλεψτε το λιγο... στην τελικη συμβουλετειτε κ εναν οικονομολογο:rolleyes: αν οχι συμβουλο γαμου!

Link to comment
Share on other sites

re kopela mhpws o anthrwpos pragmatika den exei. to oti kapoios exei megalo akrivo spiti de shmainei pws exei polla lefta. mporei na eixe otan to agorase alla oxi twra. les pws einai dhmosios upallhlos kai ap'oso xerw tous exoun tsekourwsei tous misthous.

to oti exeis dikh sou douleia de shmainei kati apo ti stigmh pou eiste

stamata na vlepeis mono to oikogeneia. mporeite na ta summerizeste ola. otan xekinate omws "xwrio" me to auta exw egw kai auta exeis esu kai xwrizete esoda kai exoda se dika mou kai dika sou douleia de ginete.

oikonomiko kai des auton ton anthrwpo san sunodoiporo sth zwh sou.

anarrwtiemai an exeis katalavei ligo ti sou lene ola ta koritsia 5 meres twra?


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Για την εκδρομή υπάρχουν χρήματα αλλά για να κανετε την εξέταση της κυστικής στο χωραίμειο δεν υπάρχουν; Τι να πω.

Εγω από φιλικά ζευγαρια που ακολουθουν το γερμανικό συστημα ξέρω ότι ο καθένας συνεισφέρει αναλογα των δυνατοτήτων του. Αν όντως το σπίτι έχει μεγαλο κοστος συντήρησης, θα πρεπει να συνεισφέρεις. Δεν μετράει αν είναι δικό του ή δικό σου. Αν πάλι αυτό το κοστος είναι δυσβάσταχτο, αλλάξτε σπίτι.

Οσο για το παιδί, θα πρεπει να υπάρχει ένα κοινο ταμείο για να καλύπτονται τα έξοδά του, αλλά και πάλι αν μπεις στην διαδικασία να μετράς και το ευρώ, μονο προβλήματα θα δημιουργηθούν.

Καλώς ή κακώς αυτό το συστημα δεν είναι οικείο στη χώρα μας και στην πράξη είναι δυσκολο να εφαρμοστεί. ¨ολα ξεκινάμε από το γεγονός ότι παρόλο που αποφασίσατε να γίνεται οικογένεια ο καθένας παίζει μπάλα ακόμα στο δικό του γήπεδο.

Και όταν έρθει το παιδί με το καλό, τα αλυτα προβλήματα σας μαλλον θα διογκωθούν.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη αλλά είναι τώρα σοβαρό θέμα αυτό?Γιατί εγώ κορίτσια δεν βλέπω εδώ καμία δύσκολη στιγμή!Η κοπέλα μιά χαρά έμεινε έγγυος,νιόπαντρη ακόμη,υγιής φαίνεται να είναι,ο πατέρας του παιδιου το ιδιο,άνετοι οικονομικά επίσης,με τις οικογένειες να τους στηρίζουν με τα καλά τους όλα...Τι να πω....Που να έπρεπε να μοιράσετε έξοδα γιατρών,εξωσωματικών....που να έπρεπε να στηρίξετε ο ένας τον άλλον σε αποτυχημένες προσπάθειες για παιδί,σε αρρώστιες,σε απώλειες δουλειάς η χειρότερα αγαπημένων προσώπων.....Δεν ξέρω αν το καταλάβει κοπελιά αλλά ειναι όλα στο πρόγραμμα......

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν αντρας και η γυναικα μου ηταν εγκυος δε θα της φορτωνομουνα οτι δεν εχω και δεν εχω.θα κοβα μη πω ττι και θα βρισκα.και θα προσπαθουσα για το καλυτερο για το παιδι μου και τη γυναικα μου.προερχται απο οικογενεια επιφανη με οχι απλα καλη θεση στο δημοσιο αλλα θεσαρα κ ο μισθος ανερχεται σε 1000 και και μπορω να πω οτι επαγγελματικα εχει prestige....τι μου λετε τωρα???με μεζονετα στα β.προαστια,αμαξαρα και καθεται μου λεει οτι φτανει σε κατ;ασταση αποριας???και δεν μπορει να πληρωσει τιποτα?και πρεπει εγω να ριξω νερο στο κρασι μου,σοβαρα???γιατι δε μου τα λεγε αυτα πριν το γαμο να ξερω τι μου γινεται?γιατι την δουλεια μου την εχει αναλαβει ο πατερας μου και καθομαι απ αυτον και ζηταω..εχω καταλαβει πολυ καλα τι μου γινεται μαλλον μερικοι δεν εχουν πιασει το νοημα.. δε διαβαζετε καν τι γραφω!!!Μια κοπελα μου εγραφε οτι δεν της φαινονται και πολυ αληθινα αυτα που γραφω ..Ξερεις δεν εχω τι να κανω και λεω ας σκαρφιτω καμια ιστορια.με δουλευετε αυτα ισως να τα κανατε εγω παντως οχι..και ειμαι πολυ σαφης στο τι περναω .εγραψα εδω γιατι ηθελα καποια συμπαρασταση που προφανως δεν υπαρχει οπως και το τοπικ εχει καταληξει θεμα διαμαχης και δεν επιθυμω να συνεχιστει.ο καθενας λεει και κανει μεχρι αυτα που μπορει.Δεν εχω αναγκη απο δικαστες.Το θεμα ληγει εδω!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν ημουν αντρας και η γυναικα μου ηταν εγκυος δε θα της φορτωνομουνα οτι δεν εχω και δεν εχω.θα κοβα μη πω ττι και θα βρισκα.και θα προσπαθουσα για το καλυτερο για το παιδι μου και τη γυναικα μου.προερχται απο οικογενεια επιφανη με οχι απλα καλη θεση στο δημοσιο αλλα θεσαρα κ ο μισθος ανερχεται σε 1000 και και μπορω να πω οτι επαγγελματικα εχει prestige....τι μου λετε τωρα???με μεζονετα στα β.προαστια,αμαξαρα και καθεται μου λεει οτι φτανει σε κατ;ασταση αποριας???και δεν μπορει να πληρωσει τιποτα?και πρεπει εγω να ριξω νερο στο κρασι μου,σοβαρα???γιατι δε μου τα λεγε αυτα πριν το γαμο να ξερω τι μου γινεται?γιατι την δουλεια μου την εχει αναλαβει ο πατερας μου και καθομαι απ αυτον και ζηταω..εχω καταλαβει πολυ καλα τι μου γινεται μαλλον μερικοι δεν εχουν πιασει το νοημα.. δε διαβαζετε καν τι γραφω!!!Μια κοπελα μου εγραφε οτι δεν της φαινονται και πολυ αληθινα αυτα που γραφω ..Ξερεις δεν εχω τι να κανω και λεω ας σκαρφιτω καμια ιστορια.με δουλευετε αυτα ισως να τα κανατε εγω παντως οχι..και ειμαι πολυ σαφης στο τι περναω .εγραψα εδω γιατι ηθελα καποια συμπαρασταση που προφανως δεν υπαρχει οπως και το τοπικ εχει καταληξει θεμα διαμαχης και δεν επιθυμω να συνεχιστει.ο καθενας λεει και κανει μεχρι αυτα που μπορει.Δεν εχω αναγκη απο δικαστες.Το θεμα ληγει εδω!!!!!!!!!

:confused::confused: καλυτερη συμπαρασταση θα εβρικες σε φορουμ λογιστων νομιζω,μπαινεις σε ενα φορουμ που αποτελειται απο γυναικες κ πολλες μαμαδες κ η συμπαρασταση που χρειαζεσαι ειναι πια ακριβως??:confused: να συμφωνησουμε μαζι σου στο οτι ειναι τσιγγουνης ο αντρας σου κ ειναι υπερβολικο το ποσον των 300ε που σου ζηταει σε σχεση με τα εισοδηματα σου-του?? δεν ειδα να ανυσηχεις για τον γαμο σου ουτε για την εξελιξη της εγκυμοσυνης σου ουτε για το αποτελεσμα της εξετασης παρα μονο ποιος θα την πληρωσει κ δεν σταματας να αναφερεις την οικονομικη του επιφανεια.

ο μισθος των 1000ε ξερεις δεν σε κανει κ ζαμπλουτο:rolleyes: σιγουρα ειναι πιο πανω απο τον βασικο αλλα θελει προγραματισμο κ σιγουρα προτεραιοτητα δεν ειναι τα ρουχα κ οι εκδρομες αλλα η υγεια!

ισως να εχεις δικιο κ μην σε εχουμε καταλαβει καλα γιατι κ τα γραφωμενα σου δεν ειναι τοσο σαφης οσο νομιζεις .... κανε εναν κοπο να ξαναδεις τι κ πως το γραφεις, εμεις καναμε τον κοπο(συγνωμη κιολας!) κ σε διαβασαμε.

κ τελος αν θελεις να ληξει το θεμα σου γιατι σε ενα δημοσιο φορουμ θα πει ο καθενας το κοντο του κ το μακρυ του κ ας μην σε βολευει.... στειλε μυνημα στους διαχειριστες.

καλη συνεχεια κ καλη εγκυμοσυνη να εχεις με ενα γερο μωρακι μακρια απο αντιπαλοτητες των γονιων.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου 1000 ευρώ μισθός είναι μεγάλος;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μα που να τα πρωτοκολλήσει;;;;;Δεν συμφωνώ ούτε με την στάση του ούτε όμως και με την δική σου.Έχετε λάθος στάση από κοινού.Δεν ξέρω από που πηγάζει η συμπεριφορά του καθενός αλλά αγαπιέστε;Ούτε μια φορά ανέφερες την λέξη αγάπη, πως σου λείπει, πως δεν μπορείς να σκεφτείς τον εαυτό σου χωρίς αυτόν, πως το θαυματάκι που μεγαλώνει μέσα σου δεν θα έχει δυο αγαπημένους γονείς και μια οικογένεια ενωμένη για να μεγαλώσει μέσα στην λατρεία και την ασφάλεια της θαλπωρής που προσφέρει ένα σπιτικό είτε είναι μεζονέτα είτε ένα διαμερισματάκι 70 τετραγωνικών.Τι αξία έχουν όλα αυτά τα υλικά αν δεν υπάρχει αγάπη;Με την αγάπη, τον σεβασμό και την αλληλοστήριξη ΟΛΑ είναι δυνατά!Ξανασκέψου το.Κανείς δεν έχει την πρόθεση να σε κρίνει.Απλά περιφρούρησε την οικογένεια σου αν θεωρείς πως είναι το παν για σένα!Οι θερμότερες ευχές μου ειλικρινά να πάνε όλα κατευχήν!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τον τρόπο που μιλάω αλλα εσείς θα τα πηγαίνατε καλύτερα αν ανοίγατε μια επιχείριση παρά σπιτι. Οταν κανεις οικογένεια μοιραζόσαστε με τον σύντροφο σου τα παντα ,την χαρα σου, την στεναχωρια σου ,την αγωνία σου, το κρεβατι σου,.........και τα χρηματα σου. Αν όμως επικεντρώνεστε κυρίως στα χρηματα τοτε μιλαμε για μια επιχειρησιακή σχεση και οχι μια σχέση αγαπης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην οχυρώνεσαι πίσω από την εγκυμοσύνη σου. Ναι είσαι έγκυος αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να βάλεις κι εσύ νερό στο κρασί σου. Τι νερό δηλαδή, έτσι κι αλλιώς αχταρμα τα κάνατε μου φαίνεται. Αυτό που μου κάνει εντύπωσει είναι ο τρόπος που μιλάς για τον σύζυγό σου. Σαν να είναι κάποιος ξένος, ένας συνεταιρος ίσως. Τον παντρεύτηκες γιατί τον αγαπούσες ή γιατί έτυχε; Τα μηνύματά σου δεν έχουν ούτε ένα ίχνος αγάπης για αυτόν τον άνθρωπο. Σαν να είναι ένας απλός συγκάτοικος. Αν δεν αλλάξετε νοοτροπία και οι δύο τα βλέπω σκούρα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και απο'μενα! Πραγματικα μαλλον πρεπει να χαλαρωσετε λιγο ολες! Τι κακια, τι επιθετικοτητα και τι μπηχτες τυπου "καλοπιαστηκες με την μεζονετα" ειναι αυτες;; Την "στολισατε" κανονικα την κοπελα λες και την ξερατε και απο χθες μονο τα ματια δεν της βγαλατε.. Το τι περναει ο καθενας και το πως νιωθει μεσα του μονο ο ιδιος το ξερει, πως βγαλατε ρε κοπελιες ολες το συμπερασμα οτι η κοπελα ειναι αναισθητη και μονο τα λεφτα την νοιαζουν; Για να μπηκε στο φορουμ αυτο και να ζηταει συμπαρασταση-συμβουλες δεν νομιζω οτι ειναι και πανευτυχης και οτι το κανει για να περναει η ωρα της, και περα απο αυτο δεν νομιζω πως εχει καμιά μας το δικαιωμα να της λεμε να γραψει σε αλλο φορουμ λογιστων γιατι αυτο εδω δεν κανει για την περιπτωση της! Το φορουμ ειναι ανοιχτο για ολους, αλλωστε και η κοπελα μανουλα θα γινει! Επισης δεν βρισκω λογικο ενας αντρας-ασχετως απο την οικονομικη του επιφανεια-να ζηταει ταριφα των 300ευρω απο την γυναικα του επειδη δεν μπορει να συντηρησει μεζονετα στα β.προαστεια.... Η κοπελα εξηγησε οτι συνεισφερει στο σπιτι μεχρι εκει που μπορει αλλα τα λεφτα που της ζηταει ΔΕΝ τα εχει, τι πρεπει να κανει δηλαδη πιατσα στο πεζοδρομιο να βρει λεφτα επειδη ο αντρας της θελει μεζονετα;; Να την πουλησει ο κυριος την μεζονετουλα αφου δεν μπορει να την συντηρησει και να παρει ενα σπιτακι που του ταιριαζει στη τσεπη! Αν δεν ειχε παντρευτει ποιος θα του εδινε τα 300ευρω που απαιτει, ο γειτονας;; Τι λετε ρε κοριτσια ας σοβαρευτουμε λιγο!! Και εγω θα ηθελα μια βιλα στην εκαλη αλλα αν δεν μπορω να την συντηρησω θα παω να την αγορασω με το ζορι και μετα θα ζηταω απο τον αντρα μου εχει δεν εχει να μου δινει νοικι 300ευρω;;; Στο σπιτι του αντρουλη μου μενω και εγω (που παρεπιπτοντως τον λατρευω!!), και συντηρουμε το σπιτι μας αναλογως με το ποσα βγαζει ο καθενας, αν δεν μπορουσαμε να το συντηρησουμε θα το πουλουσαμε και θα παιρναμε ενα μικροτερο, δεν θα μου ελεγε ποτε "θελω 300ευρω τον μηνα για το σπιτι" ενω δεν θα τα ειχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!

Ένα θέλω να πώ μόνο....

δεν βλέπω πουθενά ΑΓΑΠΗ σε αυτόν τον γάμο και

μακάρι να κάνω λάθος και να με παρασύρει ο γραπτός λόγος.

Καλή εγκυμοσύνη και ότι γίνει να γίνει για καλό.


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα θεμα που γραφει μια κοπελα που εχασε τη μητερα της και μια μανουλα που κινδυνευει να χασει το παιδι της, ειναι ντροπη να διαβαζουμε τετοια "σοβαρα" θεματα.

Χαρη σου κανει γιατι απλα κερδιζετε χρονο. Αντι να χωρισετε αργοτερα που ισως (λεμε τωρα) να σε πονεσει λιγακι, το κανει τωρα που ειναι νωρις και τον εχεις εντελως γραμμενο στ'αρ@#$&*α σου τον παλιοτσιγκουνη που θελει και 300 ευρω. Πως τολμησε;;;

Για ονομα του θεου... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν πιστευω τι διαβαζω και συμπαιραινω οτι δε διαβαζετε προσεκτικα οτι λεω..Δεν ειπα 100 ευρω μισθο.ειπα 1000 ''και'' .που σημαινει οτι με βαση τη θεση που εχει και πολυ καλη θεση ο μισθος ανερχεται σε 1700 ευρω!!!(αν και δεν ηθελα να πω ποσα παιρνει)..και ειμαι αρκετα σαφης στο τι μου ζηταει ο αντρας μου..καποια μελη ειπαν οτι εγω μεγαλοπιανομαι απο που το λενε αυτο δε ξερω οπως επισης δε ξερω και το επιπεδο του φορουμ γιατι ειμαι καινουργια!!!Μονο η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 86 καταλαβε για τι ακριβως μιλαω.Η μοναδικη.Οι υπολοιπες δεν με γνωριζες και εγω σαν ατομα δε θα εκρινε τοσο ευκολο γιατι δεν εχω κομπεξ.Η τελευταια κοπελα ειπε οτι δεν ειναι σοβαρο το θεμα μου.Μαλιστα.Καταρχην το γεγονος οτι καποια εχει χασει παιδι η' εχει μητερα με καρκινο δεν το κανει λιγοτερο σοβαρο και ουτε τρις δινιε το δικαιωμα να επιτιθεται..και δεν ειναι η μονη γιατι και μενα η μητερα μου ειχε καρκινο πριν 2 χρονια και η ανιψια του κουνιαδου πεθανε 5 χρονων απο καρκινο.ειπατε κατι.αυτο δε με κανει να συγκρινω γιατι ξερετε ο καθε ανθρωπος εχει τα δικα του προβληματα.αφου λοιπον η κοπελα εχει τη μητερα της με κε καρκινο τη καταλαβαινω απολυτα και ευχομαι γρηγορα να περασει.Απο κει και περα δε νομιζα οτι ενοχλησα καμια απο εσας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...